Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   123 / 148
(#) gapati válasza gapati hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Valahogy az első kép szerint kellne megtekerni a trafót. De nekem nem kell 6 menet, vagy menjek lejjebb a frevenciával? Nem nagyon látom sehol sem, hogy ETD49-et (N67) mekkora frekivel lehet hajtani.
Suncorgonak mi lett a 800W-os tápjával? Nagyon pofásnak tűnik.
(#) Ge Lee válasza gapati hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ha az első képen a piros és kék pontok jelentik a két primert, akkor az nem jó. Vagy egyben (egy sodratként) kell tekerni a kettőt, vagy esetedben felváltva (egy kék, egy piros, megint kék és így tovább). A frekivel pedig le kell menni ameddig csak lehet (akár 28-30kHz-ig is), pont azért hogy ne legyen annyira alul gerjesztve a vas, és akkor lehet több menetet is rátekerni, nem 2 menettel kell kitölteni a csévét. Ezért jobb ide a gyűrű mint az E mag, mert kisebb vaskeresztmetszet mellett több meneted lesz nagyobb gerjesztéssel, és több huzal is fér bele (ami még jobban is hűl). Ezért az átvihető teljesítmény sem lesz kevesebb (adott méretben), hanem inkább több (lazán lehet 8A/mm2-el számolni. A huzal ekkora frekin már nem kritikus, a gyári tápokban a 28kHz-et 1,2mm átmérőjű primerrel hajtják. A gyakorlatban a 0,6-os még jó, az még nem olyan merev, könnyű hajtogatni.
Kiindulásnak meg kell nézni néhány gyári tápot, némelyik elég bénán van megtervezve mégis működik (legalábbis egy darabig).
(#) gapati válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Így gondoltad? (elég macerás lessz, lehet hitépem a hajam a végére)

Üdv:
gapati
(#) (Felhasználó 46585) válasza gapati hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
"Suncorgonak mi lett a 800W-os tápjával? Nagyon pofásnak tűnik."
Szerintem, innen senki nem tudja...
Igen, őt tévesztettem össze emmzolee-vel.
(#) (Felhasználó 46585) válasza gapati hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Hát lehet így is, de az is bőven elég, amit Ge Lee először mondott, egyszerűen összesodrod a 22 szálat, feltekered a 6 menetet, aztán szétválogatod őket 2 x 11 szálra.
Ne felejtsd el alulra betekerni a fele szekundert, lehet ugyanezzel a technikával. Ezután a 2 x 11 memet primer, majd a szekunder másik fele.
(#) gapati válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Oké, rendben kezdem érteni.
(#) emmzolee válasza trakis hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Mire lenne szükséged? Milyen táppal akarod kezdeni?
(#) gapati válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Feltekertem a szekunder felét. 15x0,5mm 7menet. Próbáltam szalagosítani a drótot, de a kezdésnél és a végnél elég jól belelóg a cséve belsejébe, helyt vesz el a primertől. A fordulóban is ott van a kihasználatlan hely. Nem tetszik, megpróbálom az összesodott drótokat. Viszont a szekudert akkor fel kell teljesen tekerni, mivel kevesebb helyet foglal majd a csévén.(nekem elég egy szekunder, mivel nem kell szimmetrikus táp)
Primernél miután ketté válogattam valahogy meg is kell "fordítani" az egyik tekercset, mivel ha együtt tekerem a mentirányok is egyformák lesznek.(az egyik primernek fel kell cserélni a kezdetét és a végét a közép megcsapolásnál)

P1010005.JPG
    
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Jó lesz ez.

A kritikus keresztmetszet a ferrit által behatárolt ablakméret. A tekercsek kivezetése miatti hely pocsékolás el fog férni.
(#) trakis válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hali !

Pár napja tettem fel egy kérdést, ebben az irányban szeretnék haladni.
Bővebben: Link
Ha volnál szíves ebben segíteni.
A trafótekerés nem probléma mert annak idején csöves erősítőkhöz is tekertem kimenőtrafót, csak itt más dolgokra kell figyelni. A többi alkatrészt megveszem, panelt tudok gyártani, nem olyan szépet mint ti ,de nekem megfelelőt.
(#) gapati válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
szia!

[quote]Bedobom linknek a trafógyártásom képeit, hogy tiszta legyen.http://etdtrafo.dbcup.fotoalbum.hu/

Korábbi hozzászólásodban találtam egy linket a trafó készítésről. Elérhető még ez a link? Nem tudom megnyitni sajna.
(#) gapati válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Idézet:
"Hát lehet így is, de az is bőven elég, amit Ge Lee először mondott, egyszerűen összesodrod a 22 szálat, feltekered a 6 menetet, aztán szétválogatod őket 2 x 11 szálra."

Ezt értem, meg is fogom tekerni így a primert.

A nézegetem a képen látható tekerési módot is, itt a 78 szálat 3x26 szálra válogatták szétt. De hogy lehet olyan "cikk-cakk"-ba tekerve, amikor a szálak össze vannak sodorva?

Tekerés.jpg
    
(#) Ge Lee válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nem kell összesodorni, csak összefogva együtt tekerni.
(#) emmzolee válasza trakis hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ha jól értem neked nem is freki váltó kell, hanem egy inverter, ami 24V-ról menne. Nem? Ilyet lehet venni akksi nélkül 10-15e Ft körül a vakerán.
Mire is szeretnéd alkalmazni pontosan? Van egy alternatív energiaforrásod, amivel szeretnéd tölteni az akksikat? Abból meg kellene szabvány 230V a fogyasztóidnak?
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen tavaly meg akart szűnni a fotoalbum.hu Akkor mejdnem mindent le kellett szednem. Mostanra rendeződött a soruk, tehát megint jó.
Mindjárt feltöltöm a képeket. Remélem az ETD49-ről van szó.
Ha nem, akkor szólj.
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Jövök a megoldással.

Így tekertem annak idején ezt a trafót.:

Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A képeken fölkerült a 2X36 menet 0.4-es huzal, aztán fölkerült egy próba szekunder. Ez amint látod vastag huzalból volt. Ez le lett cserélve 0,4-es huzalra. a Szekunder végül 2X10 menet lett. Aztán föltekertem még 2X36 szálat kívülre egy újabb primer tekercsnek.
A végeredmény 2X2 menet primer, 2X78 szál 0,4-es huzalból. A szekunder 2X10 menet nem tudom már hány szálból van. Mindegy is. Ezzel még mindig nem volt teljesen kihasználva az ETD49 ablak mérete. Simán lehetett volna még tenni rá huzalokat. Így tudta az 528W-ot. Szerintem 800W-ot ki tudtam volna simán hozni belőle. A mag ETD49 N67 volt. Nem nagyon fűtött. Jó volt.
Most már viszont máshogy csatolnám ki a közepét a primernek, mert megőrültem majdnem mire megpucoltam, és le ónoztam azt a sok huzalt.
Dobok be arról is valamit.
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Na valahogy így oldanám meg. Első kép.
Tehát valami ilyesmi:
Bővebben: Link

P1240641.JPG
    
(#) gapati válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a képeket! Most már világos, hogy hogy tekerted.
Én megint mentem a fejem után, és ez lett belőle.
Elöször felfekertem a szekundert, hasonlóan ahogy te csináltad. Olyan szalag szerüen fogtam össze a 15 szálat. (1.Kép) A primernek összefogtam 40szálat, és feltekertem. Aztán ketté válogattam, és nem tudom mennyire helyes az a megoldás amit elkövettem, visszafordítottam a 6menet után a szálakat a kezdő oldalra.
(#) gapati válasza gapati hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
És ott a két középsö kivezetést úgy alakítottam ki, hogy megforduljon a kezdete és a vége a két primernek.

Ha ez így nem jó, akkor letekerem, és holnap megycsinálom, ahogy mutattad.

P1010010.JPG
    
(#) trakis válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen , de azok az inverterek savas akkuhoz vannak.
A lúgos ami nekem van mint írtam sokkal tágabb fesz határok között üzemel. ezért (is) szeretném magam megoldani a problémát.
A frekiváltó tökéletesen működik, diódás-pufferkondis betáp-ja van ezt szeretném a kapcsitáppal 240 v-al táplálni.
(#) emmzolee válasza trakis hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ja értem. Akkor van egy frekiváltód, aminek a bemeneti pufferig részét nem akarod használni. A frekiváltó egyenirányító és puffere után nem 240V lesz, hanem 310V Terhelve kevesebb valamivel. Akkor neked egy tökmindegy milyen táp kellene, csak stabil legyen a kimenete. Lényeg, hogy a feteket 100V körül kell megválasztani. Jól értem?
(#) trakis válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen "tökmindegy"
Csak 20-35 volt közötti betáp mellett stabil legyen a kimenete.
(#) emmzolee válasza trakis hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Építs egy sima TL494-el egy push-pull tápot. Olyat mint az autós erősítőkben szoktak. Azzal a különbséggel, hogy nagyobb fesz fetekkel és a trafó meneteit is át kell méretezni. A TL494 bírja 35V-ig telán. Ebben nem vagyok biztos.
(#) trakis válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A TL494 40 V-ig működik.
most-már csak egy rajz kellene amin elindulhatok, mert annyi rajz van , hogy nem igazán igazodok el közöttük.
Nem a bonyolultsággal van gond, hanem (mi kell nekem) ehhez , hogy jól muzsikáljon!
Köszönöm a segítséged.
(#) emmzolee válasza trakis hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Figyelj. Beteszek egy gyári autós erősítő szerviz manualt. Hátha megtetszik.
Szerintem tudhat 800W-ot. Van hozzá nyákterv is. Nézegessed.
Nem kellenek a segédtápok, nem kellenek a védelmi áramkörök(hangszóróvédelem stb) egyszerűbb lesz ez.

Most nézem ez nem stabilizált táp. Lehet át kell mahinálni egy kicsit.
(#) trakis válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Hááát nem eccerű az élet.
Ami még fontos lenne, hogy a kimenet galvanikusan leválasztott legyen. Ezt a paramétert jól elhalgattam idáig. A visszacsatolást a szabályozáshoz optocsatolóval oldják meg több kapcsolásban amiket nézegettem, csakhát mind más rendszerű mint ez amit küldtél.
(#) gapati válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Széttszedtem az összesodrott drótokat és most ilyen lett. A trafó megcsapolása közepén lett felül. ez sem a legjobb, mert elég hosszú lessz a bekötés.

Megtehetném azt, hogy a két primerben(ami 2x20szál) felcserélek 10-10 szálat?

Akkor a primerek is egybe lennének tekerve. (De én már nem látom hogy hogy is van a kezdet és a vég...)

Üdv:gapati
(#) gapati válasza gapati hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Valami nagyon nem jó!
Terhelés nélkül 340mA-t, terhelve csak kb 5A-t vesz fel, és melegszik a vas. A felfutás 260nS, a lefutás 190nS.

Az SG3525-nél nem lehet ezt a fel-lefutást állítani? Lehet,hogy nálam valami nem stimmel az SG körül?
(#) emmzolee válasza gapati hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Jól néz ki a trafód.

Terhelés nélkül 340mA tök rendben van. Nézted a telítési diagramomat? Vagy elfelejtettem?
Ha jól emlékszek neked is ETD49 N67 anyagból van a magod nem?
Szóval jó lenne tudni a frekidet, és a kitöltési tényeződet.
Ha megnézed a diagramomat látod, hogy a 340mA teljesen ok érték 55 KHz-nél teljes kitöltésnél.
Következő: »»   123 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem