Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Képfeldolgozás ATmega8515-el
 
Témaindító: dimaci88, idő: Feb 4, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) dimaci88 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok. Megszeretnék valósítani egy Képfeldolgozó rendszert, az ATmega8515 AVR segítségével. Mátrix formájában kéne eljutassam valahogy a kamera által készített fényképet. Az lenne a kérdésem, hogy milyen kamerát használhatnék ehhez? Találtam egy Mitsubishi kamera chip-et: M64283FP (Image Sensor, Artificial Retina Chip) csak nem tudom ehhez a chiphez milyen lencsét vehetnék, és hol? hogy találjon rá.
(#) Action2K válasza dimaci88 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szerintem olyannal próbálkozz, mint ami a webkamokban van, vagy a kis panelkamerákon.
De azt ugye tudod, hogy csak 128*128 pixeles B&W chip ez?
(#) dimaci88 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Valami egyszeru kamera kellene, mert fogalmam sincs milyen csatlakozasuk van a webkameraban levoknek.
a felbontas nem kell ennel nagyobb legyen , fekete-feher eleg csak minel gyorsabb legyen kb 25fps
(#) (Felhasználó 4577) válasza dimaci88 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Esetleg egy optikai egérből kibuherált CCD kamera megfelel?
Pici-nél tudsz érdeklődni ezügyben!
(#) Xenen Mo válasza dimaci88 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Kamera JPEG tömörítéssel
Ez a kamera rs232-őn küldi ki a képet. Van lehetőség sima bitmap vagy jepg formátumra. De azt viszont előre megmondom hogy egy ATmegaval jpeg-et nem nagyon fogsz dekodólni(DCT-miatt). Ha mégis akkor is nagyon lassan, akár több másodpercig is eltartana(lebegő pontos szorzás miatt).
Egyébként milyen célzattal kell képfeldogozás?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem