Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1211 / 1675
(#) nzozz válasza simib hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Ez nagyon tetszik, gratula! Viszont szinte semmilyen szellőzőt/nyílást nem látok a belső tér szellőztetéséhez. Azt megoldottad?
(#) Zoli_bácsi válasza CHZ hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Ez szép lett, gratulálok! Kicsit zavarnak az imbusz csavarok. Egy díszelőlappal, süllyesztett fejű csavarokkal is meg lehetne oldani.

Viszont az külön jó dolog és szerintem közelebb áll a profi kinézethez, ha a kijelző fekete saját kerete nem látszik. Mint ahogy nálad sem látszik, csak maga az LCD tartalom.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2014
(#) simib válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Köszönöm!
Az LCD-n nagyon sokat gondolkodtam hogy hogy oldjam meg. Én is úgy szerettem volna, hogy csak a kijelző látszódjon, és a csavarokat is el szerettem volna rejteni, de sajnos közben tervezési hibák miatt is olyan akadályokba ütköztem, ami miatt végül is így oldottam meg. Legközelebb jobb lesz...
(#) simib válasza nzozz hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Köszönöm a gratulációt!
A belső nem kellene hogy lényegesen melegedjen, a ház pedig tartalmaz valamennyi szellőzést. Egyedül a tápegység miatt aggódom én is, de annak lehet hogy vágni fogok a ventilátora fölé még egy szellőzőt, hogy ott távozhasson a levegő.
(#) lajos1969 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Csak a Te kedvedért!!!
Ezek remélem jobban bírják mint a tacht nyomógomb!
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Készül egy "csiperke" óra smd kivitelben. A képen a soic18 tokozású 16f628a programozása látható. Köszönöm H2opok barátomnak a profi programozó adaptereket.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) Szpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Látom egy egész zenekarravalót összehozol lassan!
Az nem tűnt fel, hogy a gombok elhelyezkedése a tangóharmonika balkéz gombkiosztása szerint szólnak? Legalábbis a domináns, moll és szeptim akkordok azon a demón aszerint helyezkedtek el.
Még jobb lett volna ha valami harmonika basszus formációba rendezted volna a gombokat.
Jó muzsikálást vele !
(#) vanzerr válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szerintem ilyen adapternek mindenki örülne... Tényleg nem tervezi esetleg H2opok kolléga az adapterek árusítását? Én biztos vevő lennék egyre...

Ügyes nagyon!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) Szammer hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok! Elég érdekesen szól a cucc, de nekem tetszik. Egy apró megjegyzés: Ennyi zenészt! Én is zenéltem gitároskét kb. 10 évig. Lassan alakíthatnánk egy HE-zenekart.
Bocs az off-ért. Üdv: Zsolt
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szép kis cucc lesz, Gabi!
(#) lajos1969 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszi!
Már csak a tagokat kell összetoborozni!
A kiosztás így marad, aki tud az ezen is tud majd, aki meg nem, /én/ annak meg így is tökéletes lesz!
(#) CHZ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszönöm, csavarokkal kapcsolatban igazad van.
Műszerek dobozánál nem szoktam nagyon ezzel foglalkozni, itt az egyszerűség és a stabilitás az elsődleges számomra. Erősítők dobozolásánál már fontosabb szempont a csavarok rejtése is.
(#) SzervízMacska válasza Szammer hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Nekem tetszett a videó, és a Lajos által készített változat méginkább. De - mint már írtam - szerintem ennek semmi hangja nincs, javítsatok már ki, ha tévednék!
(#) Szpisti válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Saját hangja persze hogy nincs, ez egy midi vezérlő.
De Lajosnak van már midi hangmodulja (még együtt készítettük ), és nyilván azzal működteti.
(#) SzervízMacska válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Köszi, akkor jól gondoltam. Arról a modulról nem készült véletlenül videó?
(#) lajos1969 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Így igaz!
(#) lajos1969 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Készül a másik nyomógombhoz az elektronika!!
Elsőre sikerült a kétoldalas!!!
(#) TAKLACO válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
HELLO !
Nyomogomboknak tobbek kozott azert van negy kivezetesuk hogy matrixba egyoldalas nyakba atkotesek nelkul is beultethetok legyenek.
(#) lajos1969 válasza TAKLACO hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Tudom én is, de a nyákot nem én terveztem az adott volt!
(#) pont hozzászólása Aug 8, 2014 / 2
 
Csak egy gumimotoros repülő "felhúzó"...

1.JPG
    
(#) Mybuster válasza pont hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Remek! Hall vagy optos megoldás?
(#) pont válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Üdv!. Csak sima mikro kapcsoló (szó szerint, egy mikrohullámú sütő ajtó kapcsolója) plusz egy triggerelő áramkör (555-ösből), meg a számláló kapcsolás 74192 és 7447-esekből. A harmadik digit, mivel 150-ig kell felhúzni, csak 0 vagy 1, ezért ott megspóroltam a 7447-est és egy 4017-es meg diódák vannak.
(#) rohi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia Gabi !
Az óráról többet is mondanál?
mit tud,kijelző.stb
(#) pont válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Mivel a kisebbik fiam "csak" 6-éves és még száz felet belekeveredik a számolásba, sokféle megoldást kitaláltam. Először egy léptetőmotoros felhúzóra gondoltam, 4040-esekkel 150-ig forgat és leáll, de úgy döntöttünk inkább csak had tekerjen, csak had tanulja a számokat. Ezért vetettem el, azt is hogy csak egy led világítson 150-nél (szintén 4040-esből), vagy hogy 16 led legyen 74192-74154-es kapcsolásban...
(#) kocsgab002 válasza rohi hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia.
Igazából egy alap óra funkció van benne, semmi extra, csak annyi, hogy a másodperc kijelzés visszafelé ketyeg..merthogy a dizájn ezt kívánja..pic16f628a megy benne, egy BCD-7 szegmenses dekóderrel megtámogatva.
(#) Lázár Péter hozzászólása Aug 10, 2014 / 2
 
Üdv, egy kis fölösleges lomból (tesla cuccok) összefabrikáltam egy hangdobozpárt, főképp kíváncsiság vezérelt mondván mi lesz a végeredmény. Azt kell mondjam nem rossz de van azért nála jobb is. Itt olvashatsz róla kicsit bővebben.

IMG_4196.JPG
    
(#) trickentrack hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem amit a tombolán nyertem, tökéletes!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Ez micsoda? Nem találtam meg a KIT-ek között.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Videóválasz

Videó
(#) Johnny0004 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia! A 0,25 az század, nem tized.
Következő: »»   1211 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem