Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1303 / 1674
(#) chopper800 hozzászólása Jún 14, 2015 / 1
 
Az elmúlt napokban kicsit felturbóztam egy fethűtést, kisebb lett és jobb is a hűtési teljesítmény.
Üdv.
(#) vicsys hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Még nincs kész, de valamit már csinál. Leginkább 400V-ot, amit mér és szabályoz. (Emlékeztetőnek meg kiírja) Ha lesz időm, még beleprogramozok 1-2 dolgot.
(#) ktamas66 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Nagyon jól néz ki. Ehhez a töltő modulhoz használsz valami fetes kapcsolót, vagy ez mindig akkuról megy, USB-ről csak tölteni lehet? Látom a step-up is a PIC-ről megy, a szabályozás pulse skip, vagy valami bonyolultabb?
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ez csak egy valami lehet!
De minek az órához a 400V?
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Árulkodó lehet a panel baloldalán lévő 2 darab bizti foglalat.
ktamas66:
Az akku töltéséhez van a modul. Az akku után van még egy 5V-os DCDC konverter (a modul alatti oldalon) Ennek a kimenete van az oldalsó tolókapcsolóra kivezetve.
Sima PWM+FET+tekercs a 400V-hoz. (A 10mH-es tekerccsel, 3kHz-en 72%-os kitöltés környékén adja le)
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Na hallod! 400V-hoz, arányosan hosszabb bizti kell, hogy elférjen benne.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
GM?
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
(#) proli007 válasza Topi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Dehogy! Ez egy óra, mi azt számolja, mennyi időd van még hátra. 10..9..8..
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015

GM.png
    
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 9
 
Kicseréltem próbára zöld kijelzőre.
(#) nedudgi válasza CHZ hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Határozottan szebb így.
(#) CHZ válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szerintem is jobb, fotók nem is adják igazán vissza, valóságban kontrasztosabb, élesebb..
(#) BEMcorp válasza Topi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Nálam a GM az gluténmenteset jelent... ami technikailag meg is valósul
(#) Gránátalma válasza Szammer hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
15w csöveshez kevés egy hangszóró(szerintem)
nekem 0.5watton van 1, ha teljesen kiküldöm éppenhogy elég neki egy hangszóró.
a 10wattost 2x12" 100wattos ládával használom, az 50wattos pp-t meg 300wattos 4x12"essel. az a baj, hogy nagyon kiábrándító tud lenni mikor épít az ember egy marha jól ígérkező csöves cuccot, amit aztán rádug egy elég gatya megjelenítőre. Illúzióromboló tud lenni, jártam így párszor.
(#) Gránátalma válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
de a gyári ajánlás is így írja.
marshall jcm 800 lead half stack 50w p-p -hez 1960A láda, ami 300W 4x12"
marshall jcm 800 full stack 100w dual p-p -hez 1960A és 1960B ládák együtt, ami 2x300W 2x(4x12")
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
Jajj! Akkor igyekszem visszatölteni. A videót csatoltam.

teszt.mp4
    
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szerintem sokkal elfogadhatóbb lett a zölddel! Minden tiszteletem a tiéd! Gyönyörűek a dobozaid!
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Minőségi munka mint midig
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Köszönöm. Doboz gyártás mindig problémát okoz, ezért kész dobozokat próbálok hasznosítani, kicsit átszabni. Lehetőségeim korlátozottak, ezért sok helyen fát alkalmazok, könnyebb megmunkálni.
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Mehetsz a fizikai kutatóintézet ólomkabinjába hitelesíteni!
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A famunka is szép. A forgatógombok és a megmunkálás is.
(#) Melphi hozzászólása Jún 17, 2015 / 6
 
Sziasztok!
Építettem egy termosztátot, az alábbi link alapján, de egy saját tervezésű nyákkal és egy eleve multiplexre készült kijelzővel. Ez nekem egy vízhűtő rendsz figyelésére kell, és mivel egy kolléga nem rég megépítette keltetőjéhez, így én is rászántam magam és meg is érte. A PIC-et, szenzort és 5db kijelzőt az e-Bayrol rendeltem bagóért.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) szucsistvan123 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Gratulálok hozzá!
(#) Melphi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Köszönöm szépen.
(#) kameleon2 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Szia! Kapott tőlem egy -t. De hadd tegyek egy megjegyzést. Ez nem csak erre a termosztátra vonatkozik, hanem úgy nagyjából mindegyik hasonló próbálkozásra. Ha én csinálnám - és nincs messze az idő, mert kínai DS szenzorral egy pillanat volt összerakni egy hőmérőt - 45mmx45mm-en belül igyekeznék megoldani, hogy a szabvány MOSAIC jellegű szerelvények, vaklapok mögé is beszerelhető legyen. Minden hasonló készülékhez, szerelvénycsaládhoz gyártanak úgynevezett vaklapot, ami mögé akár falba is szépen be lehetne süllyeszteni. Nyilván a szenzort nem, de azt akár mennyezetre, padlóba, vagy akár egy pár mm-t kilógatva a szerelvényből is el lehetne helyezni, vagy egy nagyobb hőtehetetlenségű fémlapra ragasztani a műanyag előlap mögé. Ettől még szuper a megoldás. A tápfeszt is 24V DC-hez igazítanám, azt viszonylag könnyű előállítani és még messze nem ráz. Persze 230-240V-ra is vannak már 60mA-ig terhelhető kapcsolóüzemű chipek, ami egy relét és az áramkört simán elbírná. (kijelző áramfelvételét nem ismerem).
(#) Melphi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm az elismerést, igen ezt az áramkört akár SMD alkatrészekkel is lehetett volna szereli, hogy sokkal kisebb legyen, de most cél volt a nagyobb kézzel fogható méret, hogy kibökje az ember szemét az áramkör. Amúgy egy CO2 lézer vízhőmérsékletét nézi majd, ha Jóisten is azt akarja hogy beruházzak egy 150eft-os rendszerbe. Amúgy bátran ajánlom másoknak is az áramkört, amit tudnia kell egy nagyon pontos termosztátnak, azt tudja, nagyon jó kis áramkör.
(#) pont válasza Melphi hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Azt lehet tudni, (és közzé tenni) hogyan szabályozza a hőmérsékletet? Komplett PID?
(#) Kovabe válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Csakannyit hogy én is rendeltem az ebay-ről ds-t és mind csak 45 fokig mér majd kiakad.
(#) csatti2 hozzászólása Jún 18, 2015 / 4
 
Én éppen LED lámpa projekteken dolgozom. Ez itt már hamarosan elkészül. Egy közel 30Wattos fokozatmentesen szabályozható (PWM-es, hogy a fény színe ne változzon) asztali lámpa lesz egy barátom lányának (műkörmös). A képen még csak két panelt hajtok meg fél teljesítményen (lesz majd még egy harmadik panel is, csak kell némi elszántság az 50db LED és 30db kis értékű 603-as balansz ellenállás beültetéséhez). Illetve lesz még egy egyszerű panel a kezelőgombokkal a tetején.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 18, 2015 / 4
 
Sziasztok!
Elérkezett az idő, hogy késznek mondjam az órámat.
Zombee kezdte el fejleszteni H2opok támogatásával, én pedig megírtam rá a programot, kicsit itt-ott átalakítottam. 3 nyelven beszél, menüből minden beállítható, automata fényerőszabályzás, DS18b20 hőmérő, DHT-11 szenzor méri a páratartalmat.
A hardware shift regiszteres kijelzőmeghajtás, Atmega328-cal (95%-ban tele van a menü miatt...), DS1307-es RTC-vel. A fényerő alváskor minimális, egyáltalán nem zavaró, de lehet látni szépen, verőfényes napsütésben is szépen olvasható a kijelző.
Ami kimaradt, és fontos: a nyákot és a kijelzőket H2opok-nak köszönhetem, Zombee pedig a nyáktervet készítette el, és a program magját is leprogramozta. Nekem már "csak" a menü maradt, és a finomítások.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
Következő: »»   1303 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem