Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1392 / 1677
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 1
 
Javaslom, hogy próbálj ki valamit ebből a századból.
(#) baloka válasza mofesa hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ez nagyon Szép!!! Nagyon ritka az ilyen igényes munka!!!
(#) dk1 válasza mofesa hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 2
 
Csodaszép, gratulálok
OTL? Vagy hibrid?

Aki még nem hallgatott jó minőségű anyagot vinil lemezen, az nem tudja értékelni ezt. Én ha nem analóg forrást hallgatok, akkor valamilyen veszteségmentest: többnyire wav és flac. A wavokat magam szedem a CD-imről és egy NASon tárolom, optikán a saját DAComon keresztül a szintén csöves fülhallgató erősítőm hallgatom. Ágyúval verébre, de vajon miért gyártanak nagyképernyős tévét, esetleg versenyautót és még sorolhatnám
(#) dk1 válasza dk1 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Jól elbeszélgetek magammal
Se nem OTL, se nem hibrid... A fedlap feletti fa korongban van a kimenő trafo? Az alsó a hálózati?
(#) kala1982a válasza mofesa hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Szép munka, valaki csinált már hasonlót, akkor is felhívtam a figyelmet az Ampliflier szóban az f utáni l betű hiányára.
(#) Norberto válasza kala1982a hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 1
 
Még jó, hogy nem hallgattak rád.

Hol látsz te az f után l betű hiányt?

Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) mofesa válasza kala1982a hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Köszönöm. Ha jobban megnézed, ott van az "i" betű az f után.
(#) mofesa válasza dk1 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Mit rejt a fa "korong"? Egy ugyan ilyen hálózati trafót. A kettő szembe van fordítva egymással.
(#) mofesa válasza baloka hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Köszönöm, de még van hova fejlődni.
(#) Csupasz válasza kala1982a hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ezt biza rosszul tudod! Jó az, ahogy van!
(#) Buvarruha válasza kala1982a hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Amliflájer....
(#) Moderátor hozzászólása Aug 25, 2016
 
Biztos, hogy ez a téma a legjobb annak megvitatására, hogy az angol nyelvben mi a megfelelő írásmódja egy szónak?!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 25, 2016 / 3
 
Napfényes napot!
Átépítettem egy kipurcant USB ventilátort. A motorról mindkét vezeték leszakadt propellercsere közben.
Egy öt ledes panellal és egy váltókapcsolóval, melyet közvetlenül a panelra forrasztottam egészült ki a szerkezet. A középső lábát (pozitív bemenet) kidrótoztam (IMG_0436D.jpg). A "funkció 1" két speciális piros-kék villogó LED, a "funkció 2" pedig három fehér hideg fényű kisebb LED-del készült. Az on/off kapcsoló maradt az eredeti.

Persze szerelés közben sikerült kissé rövidre hagynom a drótokat, úgyhogy állandóan szétjött, amit össze tekertem, ráadásul először a kapcsoló fém "ruhája" direktbe rázárta a pozitívot a fehér LEDekre, amiket így nem lehetett kikapcsolni a funkcióváltóval. Végül egy kis "meleg(_)takony" segítségével szigeteltem el.!


A kevesebb néha több- A szöveget újraformáztam, hogy jobban olvasható legyen.
ÜDV: Moderátor
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2016
(#) Stewe válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ez a matt felület a bronzkefés tisztítás gyantamentesítés jele lehet....
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) madzagos válasza Stewe hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ott a pont! A gyantát puha drótkefével tisztítottam le.
(#) zolika60 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ezt a műfajt még gyakorolnod kell.
(#) Udvari Zsombor válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Milyen műfajt?
(#) Frankye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 3
 
A felesleges szövegdekorációkat (betűméret váltogatás, szürke betűszín alkalmazása) kerüld, kérlek! Borzasztó nehezen olvasható így a hozzászólásod.
(#) Udvari Zsombor válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ja hogy azt! Bocsi! (Amúgy csak normál meg off (szürke) lenne benne némi kisebb betűmérettel, mert nem akartam 2km-es hozzászólást...) Amúgy a lényeg az, amit készítettem!
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) zolika60 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 1
 
Az meg a rossz képek miatt nem látszik.
(#) Udvari Zsombor válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Jobb kép nincs! Amúgy ezt úgy kell elképzelni, hogy olyan, mint egy USB ventilátor, csak a propeller tengelyének helyén aszimmetrikusan fel van csavarozva a panel. A két közeli képen látszódnia kéne...
(#) KBal76 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Tehát ez olyan mint egy USB ventilátor, de nem az, mert a motor kivezetéseit letépted, de forrasztottál rá egy kétállású kapcsolót. Ok. De akkor mire való?
Ez egy USB lámpa? Ha igen, mire való a piros/kék fény?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2016
(#) lukacsp válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2016 1 / 4
 
Borzalmas.
(#) Robin2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2016 / 4
 
Merész, bátor, konstruktív kivitelezés. Ebben az alkotásban koncentrálódik ennek a nemes hobbinak az alapmondata: az alkotás öröme. Emiatt vagyunk itt sokan. Mennyi és mennyi, mások számára haszontalan dolog születik és bemutatódik itt, ezért bizton állíthatom, jó helyen vagy. Alkottál valamit és ez a lényeg.
(#) gerry válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2016 / 1
 
Ne is hallgass a "károgókra" ők is így kezdték. Valamit "szétbeleztek" aztán lett belőle ami lett. Lehet hogy ki is dobták azóta!
Jó úton haladsz, csak finomítani kell az eljárásokon!
Én csak gratulálni tudok! Lesz ez még jobb is!
(#) Zoli_bácsi válasza mofesa hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Nekem nagyon tetszik a fadobozos kivitelezés, a belső is teljesen rendben van. Szép, rendezett összkép, korrekt kivitelezés!
(#) Zoli_bácsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Alig bírtam elolvasni a szöveget, olyan sok formázás van benne. Elvileg nekem van képlátásom, de biz' én nem igazán tudom, mit is nézzek a képeken. Csak sejtem a leírás alapján. Igazából ennek semmi értelme, szerintem. Vagyis hogy van, a fehér LED-eknek világítás funkciója. De a kék villogó LED-et nem tudom a hasznosságát elképzelni jelen eszközhasználata közben.
(#) Mircsof válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
(#) mofesa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Köszönöm szépen. Igyekeztem.
(#) sonajkniz hozzászólása Aug 27, 2016 / 3
 
Sziasztok!

A PIC kezdőknek rovatba linkelt be valaki egy videót egy futófényről, ami meglehetősen minimalista stílusban épült. Azaz igen kevés alkatrészt tartalmazott. Bővebben: Link
Nagyon megtetszett, úgyhogy neki is láttam sajátom elkészítésének.Bővebben: Link
A sikeren felbuzdulva azon agyaltam, mit lehet még kihozni ebből a módszerből. Így született végül meg, egy mindössze 6 kivezetéses PIC-ből (csak a tokozás 8 lábú), 7db LED-ből, és 1 ellenállásból a kissé még talán nyers kivitelű, ám tökéletesen működő elektronikus dobókockám. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
Következő: »»   1392 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem