Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1397 / 1673
(#) cross51 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 18, 2016 / 1
 
Lehet persze .

Szóval jelenleg mivel a munkához kell SD kártya kezelés és nem rohanós a projekt így kicsit "szórakoztam". Csináltam Visual Studio-ban egy kép txt konvertert ami (több képet is tud konvertálni) belepakolja a txt-be minden egyes pixel szín kódját, így idő híján nem kellet jpg vagy pl.: mp4 dekódert írjak, találtam a neten egy progit ami videóból jpg-t csinál és azokat a frame-eket dobtam a txt-be.

Az SD kártyát 25MHz-en olvasom SPI-vel (50-en nem akart menni) a TFT PMP-n keresztül megy a PIC 200MHz-en megy cache-elve. A DMA-val azért lenne jobb mert amíg kirajzol a TFT-re a PIC addig olvasná az SD-t.
Ha esetleg valakit érdekel PIC32-re az SD lib megvan C-ben(eredeti) és C++-ban is Class-okra bontva.

(#) davidovics hozzászólása Szept 19, 2016 / 12
 
Sziasztok!
Én még a találkozóra építettem egy jópofa kis giroszkópot,melyet most megosztanék.
Bárki könnyen megépítheti és szinte garantált a szórakozás.
Egy CD-re erősített motor hajt meg több merevlemezt,melynek hatására az giroszkópként működik és egyensúlyban tartja a CD-t.
A működésről itt egy videó.

img_9656.jpg
    
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 20, 2016 / 10
 
Sziasztok!

A mai nap termése, sd2iec, azaz floppy emulátor jelen esetben commodore 64-hez, nem tökéletes külsőre de igyekszem!
(#) csatti2 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nincs ezzel semmi baj. A fotó is egész jó bár a mélységélességen picit állíthatnál, hogy az egész áramkör éles legyen.
(#) mineral válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ez teljesen rendben van. Az enyémen már találni pár hibát... Bővebben: Link
(#) don_peter válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szép lett. Ügyes vagy. Gratulálok.
Már csak azért is mert retro, és az pedig a szívem csücske.
(#) Attila86 hozzászólása Szept 22, 2016 / 21
 
Terveztem egy panelt aminek konkrét célja is van ugyan, de elsősorban tulajdonképpen egy sokrétű fejlesztőpanel. Két buydisplay.com-os TFT kijelzőhöz készült: egy 3,2 colos 320x240 felbontásúhoz (Bővebben: Link) és egy 3,5 colos 480x320-ashoz (Bővebben: Link). Ennek a kettőnek ugyanis azonos az a lábkiosztása, a panelt pedig úgy alakítottam ki hogy mindkét kijelzőre rászerelhető. A kis panel a két kijelző rezisztív és kapacitív touchpados verzióit is tudja kezelni, direkt úgy osztottam ki a lábakat. A 3,2 colost rezisztív touchpaddal egyébként egy ideje már a Chipcadben is lehet kapni, nem muszáj Ebay-ről rendelni.

A panelon a kedvenc PIC-em van: egy dsPIC33EP512GP806. Került a panelra még egy jó minőségű kidobós microSD-kártya foglalat, egy RTCC saját kvarccal és gombelemmel, egy külső antennás ESP8266 WIFI modul (ESP-02), egy piezo hangszóró és két nyomógomb melyek pirosan és zölden is tudnak világítani.

Mindezek táplálását a panelon egy kis step-down biztosítja, melynek hála a bemeneti feszültség 8V és 55V közt bármekkora lehet. Végül került a panelra egy MCP73832 is amely tölti az akkumulátort, ugyanis az egész áramkör egy kis Li-Po akkumulátorról is tud menni. A PIC pedig tudja mérni is az akku töltöttségét és arról is kap információt hogy töltődik-e az akku illetve hogy csatlakoztatva van-e az adapter.

Van még a panelon egy IC és egy szalagkábel-csatlakozó, de ennek a funkcióját elmagyarázni elég hosszú lenne. A lényeg, hogy a szalagkábel-csatin keresztül alapból 8db, vagy akár kvázi végtelen számú digitális bemenete van a PIC-nek.

A három csatlakozó azért került a nyáklap élére, hogy az egész konstrukció a lehető legvékonyabb legyen. Lehetséges ugyanis hogy fogok gyártatni neki egy kis dobozt és nem nézne ki jól ha nagyon vastag lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2016
(#) exabit hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Príma nagyon. Én mondjuk nem ültettem volna rá az elemtartót az IC-re. Az LCD nem lifeg hogy csak egyik oldalt rögzítetted, vagy dobozolva már nem így lesz?
(#) Attila86 válasza exabit hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Az elemtartó nincs ráültetve az IC-re. A képeken nem látszik de az elemtartónak gyárilag van három elég vastag lába ami milliméterekre eltartja a nyáktól. Először ez zavart de rájöttem hogy itt most ezek a lábak pont kapóra jönnek, mert így kényelmesen, bőven elfér alá az RTCC.

Teljesen stabil az egész, nem lifeg a TFT. A dobozolt verzióban egyébként a kijelző lesz rögzítve a házhoz, azaz nem a TFT tud majd lifegni hanem a kis panel ami jóval könnyebb súlyú.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia
Nagyon profi, az nekem is feltűnt, hogy a kijelző miért nincs teljes egészében rögzítve a panelon, ha csak a kijelző lesz rögzítve a dobozba (nekem ez furcsa) és utána kapcsolódik rá a panel ez nem okoz problémát a szalagkábel csatlakozásnál?
Ha többször ki kell szedni akkor ez mindig szalagkábel bontás/visszakötés ez szerintem egy hibalehetőség.
Nem azért, hogy beleszóljak, de eddig még csak olyanra láttam példát, hogy panelen rögzítve a kijelző, majd a panel rögzítve a dobozba.
De ettől függetlenül eszméletlen profi
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Droot válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A WLAN modult Magyarországról vetted?
Az e-bayesekkel egy csomót szívtam már, volt ami el sem indult, volt amin pl csak az EEPROM egyik lábát kellett beforrasztani. De volt ami nem volt hajlandó komunikálni.
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia
A kijelző méretben nagyobb és főleg súlyban sokkal nehezebb, épp ezért döntöttem amellett hogy a kijelző lesz rögzítve a dobozhoz. És például azért is, mert a kijelző lesz mechanikai hatásoknak (touchpad-érintéseknek) kitéve, ezért is sokkal előnyösebb ha a kijelző van rögzítve az előlaphoz. Így a két panelt összekapcsoló távtartókat nem éri erőhatás, csupán a PIC-es panelt kell megtartaniuk.
Nem kell szétszedegetni a két panelt és akkor nem kopik az FFC kábel és a csatlakozói. De elég strapabíróak ezek amúgy, néhány tucat szétszedéstől és összerakástól nem mennek tönkre. Csak a fejlesztés során szedem szét és az is maximum pár alkalom.
(#) Attila86 válasza Droot hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Nem, ezt most az Ebay-ről vettem. Én is hallottam ilyesmiket az Ebay-es ESP modulokról és szerintem nekem is sikerült kifognom egy hibásat mert ez tök süket az UART-on. Veszek majd egyet a HEStore-ban, ehelyett meg majd küldetek egy másikat a kínaival.
(#) madzagos hozzászólása Szept 28, 2016 1 / 28
 
Üdv Mindenkinek!
Végre elkészült az órám, TIL 311-el.
Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) BarnaPili válasza madzagos hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Szenzációs!
A kollégista éveimet juttatja eszembe,mikor tanultuk az elektronikát. Minden panel így volt megrajzolva.
István
(#) Alkotó válasza madzagos hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Brutálisan retró!!
Gyerekkorom 70-es évei jutnak eszembe, mikor az emeletes ágyon hasalva rajzoltam a panelt, szintén körömlakkal.
Külön plusz pontot érdemel ha működik, de itt ez már szinte nem is számít. Annyira ronda és szokatlan a kivitelezés, ami mellett nem lehet szótlanul elmenni.
Engem lenyűgözött, gratulálok.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Gratulálok, nálunk is így nézett ki a '60-as években. (Hasonló módszerrel.) Ahogy fiam keresztanyja mondta az "érdekes színkeverésű" macskájára: olyan ronda, hogy az már szép!
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Azt azért vegyétek figyelembe, hogy a hatvanas évek óta eltelt majdnem 60 év..
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 28, 2016 / 6
 
Már akinek. A kezdő, mindig kezdő, akárhányat írunk.
(#) sonajkniz válasza granpa hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Láttátok volna az én korai paneljaimat!
Egy fogászati marót fogtam be a panelfúró gépbe, és azzal távolítottam el a nyáklapról a felesleges fóliát.
Az cifrábban bírt kinézni. Egyébként pedig az az igazi hobbista, aki mindent sajátkezűleg gyárt le. Lehetőleg nomád módszerekkel.
Aki pedig más véleményen van, az csak írja be a youtube keresőjébe, hogy DIY, és csodálkozzon.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 1
 
Kb. arról lehet szó, mint a modellezésben. Régen repülőmodellt vékony falécekből raktuk össze, japánpapírral borítva, sok kézi munkával. Ma az a modellezés, ha a boltban megvett repülőmodellt két mozdulattal két perc alatt összerakjuk.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Legkevésbbé sem erről van szó, ez tévedés.
(#) pjg válasza madzagos hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Huh! De retro. Ilyet csináltunk 1972-ben.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 2
 
Most, hogy mondod. Már értem miért fehér a hajam.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Emlékszem az első nyákjaimra. Elég szépen sikerűltek bár. Több órát vett igenybe. Halványan megkarcoltam a vezetősávok helyét, kimértem vonalzóval. Mi hol is lessz, majd vonalzó mellett meghuztam lakk filcel ,alkoholos filcel a vonalakat,ha kicsit elfolyt ott meg kapargattam szép legyen. Egy 5x5 cm es panel kb . 4-5óra volt .
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 2
 
Van az a mondás is, hogy "csináld amit szeretsz és nem kell dolgoznod".
(#) morfi007 hozzászólása Szept 29, 2016 / 2
 
A lényeg hogy működik. MacGyver-nek soha sem tettek szemrehányást hogy amit összeimprovizált az nem szép vagy szabványos.
(#) papus51 válasza madzagos hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 14
 
Szia!
Nagyon tetszik és, hogy ne érezd magad egyedül, itt van az 1974-ben épített digitális órám időalapja, szintén körömlakkal rajzolva. Azért ennyi tok, mert csak 955,55KHz-es kvarcom volt, azt kellett programozott osztóval 1Hz-re varázsolni.
42 éve őrzöm, mint ereklyét
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2016
(#) Csupasz válasza papus51 hozzászólására (») Szept 29, 2016 / 1
 
Hát igen, így csináltuk akkortájt. Alkatrész sem volt sokszor olyan, ami kellett volna.
A mancs jár érte!
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Nálam kockás papíron nyáktervezés, indigóval átrajzolás, utána csőtollba -injekciós tűből készített- higított körömlakkal rajzolás.
Következő: »»   1397 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem