Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1454 / 1672
(#) attika válasza don_peter hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Gratulálok! !
Én ha már ennyit szenvedtem volna vele akkor az ékezeteket is megcsináltam volna.
(#) kissi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Ügyes !
(#) don_peter válasza attika hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Köszi.. Még erősen nyers a program.. A finomítás még csak most fog következni.. Ékezetes karakterek is fognak készülni, ha nem angol lesz a szöveg..
(#) don_peter válasza kissi hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Köszi, sokat dolgoztam rajta.
(#) kissi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Igen, gondolom!
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Ürülök neki, hogy egyre többen vagyunk tft kijelzők vezérlése terén, szép lesz, kíváncsi vagyok a végső "modellre" (gondolom azt is felrakod majd).

De gondolom valami 32mx van benne 256/512 kB-os flash-el, nem meredek egy kicsit a pk3 ehhez, türelmes lehetsz én 64/128 k-ig bírtam azóta csak ICD3 bár amíg még nem volt apróbb teszt programok mentek pk3-ről egy 32mz2048efg100-ra.
Vagy még az egész nem fenyeget, hogy írtad, hogy még proto-ban van?
(#) david10 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szép, ügyes és kidolgizott munka!
Melyik márkájú autóhoz fogod használni? K-line-al vagy CAN busszal?(Ez számomra nem egyértelmü a fényképekből.)
Egy ehhez hasonló dolog építése nálam is tervben van, annyi külömbséggel, hogy az enyémre tervezek egy WT5001-es IC-t, és egy beszélő az autó lrsz belőle
Egy 2002-es Audi A6-osba lesz beépítve, aminek viszonylag egyszerü a kommunikációs protokolja.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Nagyon baba ez a TFT, kimondottan tetszik a képe..
Fel fogom tölteni a kész verziót is, a nyák már gyártás alatt van, kicsi idő kell majd mire ide ér, de nem kapkodom, addig van időm finomítani a programot.. Most még elég nyers, nem törődtem sokat a kiíratással, a perifériák beállítására koncentráltam.

32MX795-van most az UWB32-es próba panelomban, de 460-al is el fog duruzsolni.
A betöltési idő nem vészes még csak 200kbyte az állomány, szóval ki lehet simán bírni.
Egy fordítás beírás 15 másodpercet igényel, ebből a fordítás 8 másodperc..
Egyelőre meg vagyok elégedve ezzel a sebességgel.
Ebbe ügye már benne van az általam írt FAT16 SD kezelés, TFT vezérlés, Hő és páratartalom mérő portokól, külső RTC protokoll (végül dobtam a belsőt, ha bár megy vele, de a programozás, frissítések miatt problémás lehet), 2.4GHz-es rádió protokoll, és körítések.
Ehhez még hozzá jön majd az Ethernet és esetleg az LCD design elemeinek + helyigénye..
A végén már lehet kicsit lassú lesz a beírás, de ez szerintem nem fog zavarni, ha elkészül nem akarom majd minden nap frissíthetni..
(#) don_peter hozzászólása Nov 24, 2017 / 12
 
Szakítottam időt az DPTP MCFC 16Mbit-es kártyámra is.
Tehát ma elkészült, immáron a végleges verzió a DPTP MCFC (Multi Console Flash Cart) kártyámból.
A kártya az előző 8Mbit-es változathoz képest 16Mbit-es memóriát kapott és fel van készítve hardveresen és szoftveresen is, a SNES HiROM/LoROM támogatásra, természetesen a SEGA mellett.

A kártya lényege, hogy régi SEGA MEGADRIVE vagy SUPER NINTENDO konzolunkra tudjunk demót, játékot vagy egyéb programokat fejleszteni vagy beszerezhetetlen játékokat is ki tudjunk próbálni.
Ezen kártyával úgy érzem el is érkeztem eme projektem végére, úgy gondolom több energiát már belefektetni nem igen kell, már csak használni és élvezni kell a funkcióit..
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) nyuszis2 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szia!
Honnan lehet ilyen TFT-t szerezni, mi a pontos típus?
Nekem eddig csak igen rossz betekintési szögűek vannak.
Gratula a projecthez, de számomra nem tiszta, mi a vezérlő kártya és mi az antennás rész.
Üdv
(#) don_peter válasza nyuszis2 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Én kintről rendeltem, igazából noname, nincs semmi rajta azon kívűl, hogy milyen vezérlő van rajta.

2 egysége van a projektnek: (nyilván egy egységgel is használható lenne)
1. a kültéri egység amelyet bárhová kitehetsz, ahol mérni szeretnéd a pára és hőmérsékleti adatokat. Ez is egy teljesen külön működő egység, amely a mintavételezést követően elkezdi sugározni 2.4GHz-en a jelet, addig ameddig nem történik nyugtázás. Ez ennyit tud, persze vannak még funkciók benne, de azt már megosztottam, kicsit lapozz vissza, ha érdekel.

2. a beltéri egység veszi a kültéri egységtől érkező adatokat és logolja.
A beltéri SD kártyára, majd később saját szerverén fogja az adatokat feldolgozni.
A beltéri egység saját szenzorokkal is fel van szerelve, így képes majd összehasonlítani a kültéri és beltéri adatokat, majd ebből következtetéseket levonni. (mondjuk mint egy termosztát...akár)
Nagyjából ennyi, ne gondolj semmi extrára..
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szép, de az a 22µF-os kondi nem fért el feljebb? Igen közel van a csatlakozóhoz. Valaki véletlenül mellé dugja a kártyát és letolja a kondit.
(#) eSDi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Üdv!

Szuper! De azért legyen légy is a levesben. Helyesírás, helyesírás! A "Cart" inkább jelent kézikocsit, bevásárlókocsit, mint kártyát. A "Card" lenne az oda illő szó, ha már ilyen szépen le lett gyártva.
(#) vargham válasza eSDi hozzászólására (») Nov 24, 2017 / 1
 
Ennek ez a neve:
Bővebben: Flash Cart
Gondolom, a Cartridge rövidítéseként.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Az eredeti SEGA dobozhoz terveztem, védve van, nem lehet letolni.
Aki anélkül használja az esetleg le tudja tolni, de annak is jó erősen kell rányomnia..
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) don_peter válasza eSDi hozzászólására (») Nov 24, 2017 / 2
 
Köszi, természetesen az ilyen kártyákat, így nevezik..
Cartridge: és ebből adódik a Cart rövidítés.. vargham, jól tudja..
Szóval az nem egy elírás vagy helyes írási hiba.. De örülök, hogy észrevetted mert ez az jelenti megnézted a képeket nagyítva is..
(#) Attila86 válasza david10 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Több autóhoz lesz használva, első körben Skodához, Hondához és Opelhez. A kapcsolás úgy van kialakítva hogy K-line-on, CAN bus-on és J1850 bus-on is tud beszélgetni.
(#) sargarigo hozzászólása Nov 25, 2017 / 11
 
Építettem egy kis labortápot, már régóta vágytam rá. A két oldal független, 30V-ot tud, és elmegy 3.5A-ig. Az én érdemem csak a kivitelezés, a panelt és a műszereket úgy rendeltem. A trafó újra lett tekerve, hogy 2x24V-ot adjon, a panelek tranzisztorait kicseréltem BD249C-re. A hűtést egy AMD proci hűtőbordája adja (méretre vágva), amire rátettem egy ventit. A doboz valami modem lehetett egykoron, az újra lett festve, és kapott tappancsokat. Gondoltam rá hogy nyomtatok neki valami előlapot, de amikor elkészült úgy megtetszett, hogy inkább így marad. A panelt kitben vettem, azzal nem volt semmi gond, a műszer viszont okozott pár álmatlan éjszakát, mert amikor rendeltem még nem tudtam hogy 10A-es kell, és 100A-est vettem. A panel söntjét hekkeltem meg egy 100k-s potival, amiről le tudtam venni a műszernek az áramjelet. A tizedespontot még arrébb kell tennem, de amúgy jól mér.

A trafó viszont nagyon rezegteti a lemeztetőt, erre nem találtam még megoldást.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szép munka, nagyon hasznos eszközt epítettél! 5V 3A kimenőt ne nagyon használj (se 3A-t rövidzárban), mert elpukkan a nagy tranzisztorod... 75-90W-ot kellene eldisszipálnia egymaga.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) eSDi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Persze, hogy megnézem, ha jól néz ki!
Így már érthető a dolog, csak a cartridge és a cartage mégsem ugyan az a dolog. Kell a végére pöttyinteni egy fehér pontot és akkor egyértelmű.
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szia! A Knaufnak van öntapadós hangszigetelő csíkja, szürke színben. Egy kis darab és már nem rezeg az a lemez.
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Köszönöm! Odafigyelek, hogy ne fűtsön (elvileg 125W-ot tud a tranzisztor, pont azért cseréltem a gyárit). Szerintem nekem elég lesz 1A alatt, de azért jó ha van benne tartalék.
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
De hát nem magától rezeg, hanem a trafómag rángatja (gondolom zárja a mágneskört). Erre is jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) Gabó hozzászólása Nov 25, 2017 1 / 4
 
Igaz, ez a ki mit épített, de ez még épül Egy kis CNC kábelgyártás...
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Szaladgál benne néhány érpár!!
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Arra inkább a szoros illesztés és a lakk lehet segítség.
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A 10db vastag az darabonként 41+ZS. A kicsik csak 11+ZS. Élmény a harting csatlakozó tüskék felpréselése is
(#) vision61 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A leírása alapján nem a transzformátor zizeg, hanem a doboz burkolata.
Vagy a trafót kéne árnyékolni, vagy a lemez burkolatot merevíteni.
(#) zolek hozzászólása Nov 26, 2017 / 6
 
Üdv. Ventilátor szabályzó + hangszóró védelem.
(#) andrÁSZ válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia.
Szép munka,kérdésem,hogy te sorba tudod kötni a két tápot?Gond nélkül?A LABORTÁPEGYSÉG KéSZIíTÉSE oldalra lapozva pont ezekről a panelekről olvashatsz érdekeseket.Nekem is van egy ,és a párján gondolkodom,még egy véleményt azért megvárok.Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
Következő: »»   1454 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem