Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1497 / 1672
(#) Istvanpisti válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Köszi, észben tartom, de remélem nem rúgnak ki.
A munkám ettől teljesen távol áll, ez nekem csak a téli hobbim. Meg is kapom a családtól, közeli ismerősöktől, hogy minek ilyen dolgokkal foglalkozni, amikor valami hasznosat is csinálhatnék.
Mivel itt a tél újra reaktiváltam magam, jelenleg is áll az asztalomon egy új ötlet.

181203.jpg
    
(#) Istvanpisti válasza haragati hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Köszönöm!
Nem ismerem ezt a BRG mechanikát, lehet, hogy jó lett volna, de nekem ez volt, amit felhasználtam. Különben gondolkoztam rajta, hogy kellene venni egy valamikori jóféle decket, és azt átalakítani, hiszen ezek ma már nagyon olcsón megvehetők, persze ha a használatból eredő elhasználódása van a mechanikának, akkor nehezen pótolhatók a törő, kopó alkatrészek.
(#) tomi52 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
A Teac-om egy 3 fejes magnó, nincs benne negyedik fej. Van a törlő, és közös házban a felvevő és lejátszó. De mivel a mechanikát motor mozgatja (összesen 4 motor van benne) elképzelhetőnek tartom, hogy ugráskor nem távolítja úgy el a fejeket, mint a nyugalmi helyzetük.

A régi orsós magnó építés tervhez meg azért az évek folyamán összegyűlt ez-az. Fő motor, tekercselő motorok. És van két egyforma régi magnóm, az egyik jobb, a másik elég lepusztult állapotban. Utóbbi lehet donor előbbi restaurálásához, a maradéka meg lehet váza egy barkács magnónak.
(#) bugyi680 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Mekkora teljesítményre képes 4Ohmon?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 4, 2018
 
Légszíves hagyjátok abba az OFF-ot, és kanyarodjatok vissza a téma eredeti céljához.
(#) kovacs gabor daniel hozzászólása Dec 5, 2018 / 8
 
Sziasztok!
A napokban fejeztem be az első kapcsolóüzemű tápom, ami egy végfokot fog szolgálni. Kimenete szimmetrikus +/-44v, zener dióda cserével megváltoztatható bizonyos korlátok között. 400W-ig tesztelve, de ez még nem a vége. Íme néhány kép:
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) nagysasy válasza kovacs gabor daniel hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Gratulálok szép munka. Cikket tervezel belőle vagy esetleg publikus e a munkád? Régóta érdekelne egy ilyen kapcsi üzemű táp.
(#) kovacs gabor daniel válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszi! Igen, aki meg szeretné nézni vagy utánépíteni, mellékelem az eagle fileokat. A trafó megtekeréséhez szükséges infó a rajzon megtalálható, gate trafóhoz sajnos nincs pontos infóm, mert egy bontott ferrit magra tekertem, szkóppal nem annyira nehéz készíteni egyet .
(#) granpa válasza kovacs gabor daniel hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Lehetne a fórumon preferált módban is feltenni? Ezekkel nem látható.
(#) kovacs gabor daniel válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2018 1 /
 
Folytatnám a témát a "Kapcsolóüzemű táp 230V-ról" című témámában. Ott megtalálod a kapcsolási rajzot kép-formátumban is.
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
"Lássátok szümtükkel hogy mi vogymuk." Kálmán! Ő EAGLE-ben tervezte. Ttelepítsd fel és rögvest látni fogod
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Na, nem akartam írni, hogy nem telepítek semmit, van preferált forma.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Dec 5, 2018
 
Nagyon helyesen ítéltétek meg, hogy szürkén OFF-ként kell írni az elmúlt pár hozzászólást.

Értjük ugye
(#) gerry hozzászólása Dec 6, 2018 / 11
 
Régen nem tettem fel semmit, de talán ez befér ide.
A Kínából rendelt nyákjaim egy része beültetésre került. Ez egy processzor pótló commodore16 és plus/4 számítógépekbe. Segítségével a procihalott gépeket fel lehet éleszteni. Teljesen kompatibilis az eredeti processzorral.

Video a prototípus működéséről.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) Szasza9668 válasza gerry hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Imádtam annak idején ezeket! Van még néhány működő példányom.... Ha a gyerkőcöket sikerül lepasszolni lehet előszedem valamelyiket!
Gratulálok hozzá! Ment a mancs!
(#) szikorapéter válasza gerry hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Én most vettem egy 16-os alaplapot kísérletezésre. 3db 64-es még élesztésre vár, egy 8088-as AT pedig szintén élesztésre szorul (tantál csere).
(#) haragati hozzászólása Dec 7, 2018 / 1
 
Idézet:Idézet:
„Bocsika, ha off leszek, de a kolléga éppen hogy udvarias akart lenni, amikor az Eagle fileokat tette fel, PDF-ből nehezebb az utánépítés. Szerintem.[off]:”

Nem értek egyet a törléssel, mert igenis ide való !

Sajnos másként nem tudok kommunikálni a cenzorral!
Újabban túl sok a törlés!
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Elsőként gratulálok! Volt vele munkád nyilván. Csak azt nem értem teljesen, miért ekkora? Ma már rengeteg kisebb méretű mikrokontrollerrel ki lehet váltani egy ekkora procit, főleg ilyen alacsony órajellel. Rengeteg emulátor is létezik, amik méretben kisebb megoldást adhattak volna. Ráadásul a Commodore procik (6510) elég jól dokumentáltak.
(#) Topi válasza haragati hozzászólására (») Dec 7, 2018 / 1
 
Abban egészen pontosan számodra mi a felháborító, hogy kérte a moderátor, hogy ne offolj, majd ezután tovább folytatod az offot. Valóban felháborító...

Szerk: Majd ezután a fórumszabályzatot sértő módon a törölt OFF hozzászólásodat újra beírod. Biztosan igazságtalan "cenzor" van a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2018
(#) Gafly válasza Topi hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Szerintem a moderátor élete sem fenékig tejföl, különösen így Karácsony környékén. Furcsállottam is, hogy mekkora "békesség" van mostanában.
De nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2018
(#) gerry válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
A válasz egyszerű. Nem értek cpld és fpga programozásához. Az emulátor meg emulátor. Smd-ben sem nyertem volna több helyet, mert hiába rövidebb a 20 lábú smd tok ha egyszer szélesebb.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 7, 2018 / 3
 
Tudom csak egy óra ,most készült .
Bővebben: Link

Bővebben: Link0
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2018
(#) kalmi.kalmi válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Engem is érdekel, hogy miért ennyi alkatrészből rakta össze.
(#) Action2K válasza gerry hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Tehát, ebben nincs semmi programozva, mind gyári IC? A kis próbapanel minek? Azon mi van még. Azt nem lett volna jobb a fő panelra tenni?
Akár folytathatjuk itt : Retro számítógépek
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Ha gondolod a hardverben könnyen tudok segíteni - és az emulátor is lehet professzionális. Parallax P8X32-re már sok minden eleve kész van. SID chip emuláció is nagyon jól használható. Az SMD változat elég kicsi. Csak a lábakat kell jól kiosztani. A sebessége még az alap programnyelvében is könnyen fölülmúlja az eredeti chipét.
(#) Hp41C válasza Action2K hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Örülök, hogy törölték a hozzászólásomat.
(#) lóri válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Miért, mi volt az?
(#) kalmi.kalmi válasza lóri hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ha leírom még egyszer akkor újból törölnek. Nem csináltam rosszat. Egyet értettem a moderátorral.
(#) kameleon2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 8, 2018 / 1
 
A "Ki mit épített" topikcím miatt lehetett. Már túl sok és terjengős volt a téma a sok nem ideillő hozzászólástól. Nem véletlen a sárga felirat a lap elején
Következő: »»   1497 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem