Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1501 / 1672
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Idézet:
„Én kötöttem volna be védőföldet a fém műszerdoboz miatt.”
Legalábbis akkor, ha nincs garantálva a kettős szigetelés, különben tilos.
(#) Izeg. válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Idézet:
„Legalábbis akkor, ha nincs garantálva a kettős szigetelés, különben tilos.”

Ezt én nem értem, tudatlan vagyok ezt szabvány írja elő?
Láttam már PA készüléket amin a kettős szigetelés emblémája mind a földelés rajta van. Mellesleg szerintem az még mindig jobb, amikor a földelésre vezetik a fémházat, függetlenül a szigetelés mértékétől, mint amikor sok készüléken a zavarszűrő középpontját és a jelföldet kötik rá a fémházra. (115V)
(#) pjg válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 1
 
Idézet:
„Mellesleg szerintem az még mindig jobb”


Ez nem úgy megy, hogy szerintem mi a jó.
Szabvány írja elő.
Ha valaki meghal, a bíró a szabványt tolja le a vádlott torkán.
Joggal!
(#) Izeg. válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Azzal tisztában vagyok
Csak egyéni véleményt fejeztem ki.


nandika76:
Egyébként a felirat hogyan készült?
(#) nandika76 válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 2, 2019 / 1
 
Szia, vasalásos technika.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Jó,de itt indokolt. Gondolj bele, ha véletlen meghibásodik pl. a billenőkapcsoló, akkor bizony kikerülhet a fázis a fém burkolatra.
(#) zolek hozzászólása Jan 2, 2019 / 7
 
RGB Sziv

Üdv. 32db RGB led, öntapadós fólia, és kartonpapír -ból készült.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019

rgb sziv.JPG
    
(#) krauszkrisztian14 válasza zolek hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Mi vezérli a ledeket?
(#) killbill válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Az egyik 230-as dróton még a szigetelés is sérült, kilátszik a réz. Nem igazán kettős szigetelés... Meg szerintem az a kapcsoló nem alkalmas erre a feladatra érintésvédelmi szempontból, de lehet, hogy ebben tévedek.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) sany válasza killbill hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Az elektromos jellemzői alapján alkalmas lehet ez a típus. De hálózati feszültséget én sem szívesen kapcsolnék vele.
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ha jól megnézed, nem erre a dologra reagáltam hanem arra, hogy fémházas dolgot földelni kellene. Mindegy, miből van a doboz, kettős szigetelés esetén földelni tilos és ez nem attól függ, ki mit gondol jónak. Az, hogy a szerkezet rendelekezik-e eme tulajdonsággal, egy teljesen másik kérdés.
(#) zolek válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
(#) don_peter válasza zolek hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Nagyon szűkszavú vagy, de megy a mancs..
(#) AMD válasza zolek hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia! Nagyon jó lett! Gratulálok!
Saját fejlesztés vagy utánépítés? Tudnál több infót adni róla?
(#) Skori válasza sany hozzászólására (») Jan 4, 2019 / 5
 
Attól, hogy az érintkezői elbírják a hálózati feszültséget, még nem lesz alkalmas hálózati kapcsolónak. A belinkelt oldalon szereplő specifikációban nem szerepel sem a szigetelésének a feszültségtűrése, sem a szigetelés ill. kúszóáram út. hossza - ez utóbbi pedig ránézésre biztosan kevés. Kettős szigetelés esetén min. 2kV-os átütési szilárdságnak kellene lennie a fémház és az érintkezők között, és legalább 7,5mm kúszóáram útnak az érinthető fémfelület és a csatlakozási pontok között. Ez szinte biztosan nincs meg. Védővezetős érintésvédelmi mód esetén valamivel jobb a helyzet, de a belső szigetelési távolságokat nem ismerjük és mivel nincs specifikálva, nem érdemes kockáztatni. Évekkel ezelőtt egyszer szóltam valakinek hasonló problémáért, és simán törölve lett a hozzászólásom, nem tudom visszakerült-e, de azóta talán javult a helyzet itt.
Hálózati kapcsolónak célszerűbb üzemszerűen megérinthető fém felület nélküli két áramkörös kapcsoló típust választani, pl. valami ilyesmit.

Az a készülék szép ugyan, de jelenleg balasetveszélyes.
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ha a fórumtárs valóban megfogadja a tanácsainkat , akkor már elértünk valamit.
Sajnos tapasztalatból írom, hogy vastagabb vezetéktől szét is eshet a kapcsoló.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) Skori válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 4, 2019 / 7
 
A készüléked szép, de balesetveszélyes. Lásd a csatolt képen.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019

Image1.png
    
(#) Hp41C válasza Skori hozzászólására (») Jan 4, 2019 / 2
 
Az ajánlott kapcsolóról nem könnyű adatlapot találni. Sajnos, ahogy Murphy törvényében áll, a legfontosabb adatok hiányoznak a specifikációkból. Mivel a HeStore kereskedelmi forgalomba hozza, elvárható lenne tőlük, hogy "bizonylatot" szolgáltassanak az alkatrészeik (kapcsoló) elektromos jellemzőiről, elsősorban az érintés védelemmel kapcsolatos adatokról. Hiszen, ha egy "gyártó" tőlük szerzi be az alkatrészeket, tudnia kell a megrendelés pillanatában, hogy milyen helyre alkalmas. Sajnos a szóban forgó két típuscsalád elemeinél még gyártó megnevezés ill. adatlap link sincs.
Azért találtam egyet (gyártó: ck-components) CA Series Illuminated Power Rocker Switches, melyben ugyan szerepel egy UR tanúsítvány embléma, de az is szerepel benne, hogy "Dielectric Strength: 1,000 Vrms min. @ sea level." Szóval nem éri el a 2kV -ot.

MTS adatlap a KNX-2 -nek megfelelő kapcsolókról. Sehol semmilyen tanúsítványra való utalás nincs benne.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ha konstruktív is akarnék lenni, inkább javasolnék egy kapcsolórelét a nándika 76 kollégának. Akkor maradhat a kapcsoló is, a design is. Én sem véletlenül használok impulzusrelés megoldást erősítőben. Jobb a békesség. Persze ott is figyelni kell a relépanel távtartóira. Én külön egy szigetelő nyákot is alá szoktam tenni + távtartók.
(#) nandika76 válasza Skori hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok, teljesen egyet értek veletek és biztosan cserélem is a kapcsolókat, "DE mire illetve milyenre"?
(#) kameleon2 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Relézd le. mint írtam az előbb. Akkor maradhat a kapcsoló.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) Moderátor hozzászólása Jan 4, 2019
 
Kérjük, hogy a téma maradjon az eredeti céljánál és a társalgás inkább valamelyik cél topikban folytatódjon.

Köszönjük!
(#) nandika76 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
A kapcsoló a LOMEX Kft. től van pontos neve MTS 202A1 ráírt érték 230 VAC 3A. Ugye elvben ez azt jelenti, hogy 3Amperig bírja az áramot. Valóban a hálózati biztosíték 4Amperes a készülékben mert lágyindító nélkül a 3Amperes volt, hogy bekapcsoláskor kiolvadt.
A kapcsoló két felső érintkezője nem kerül feszültség alá mert a két alsó lábra van kötve a bemenet, így a középső kettő a kapcsolt láb ezért nincs rajta plusz szigetelés.
Probléma "elvben" csak akkor lehet ha a kapcsoló meghibásodik.
(#) nandika76 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia mejik topikban fojtassuk a relés megoldást?

Bocsánat az esetleges OFF témáért.
Mert KELL a jó megoldás!!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) kameleon2 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szerintem az Erősítő mindig és mindig topik épp erre való.
(#) Pumuckli hozzászólása Jan 5, 2019 / 2
 
UV Led-es levilágító. A teteje még nincs meg, azon még gondolkozom hogy legyen. Hátul pedig egy sima csatlakozó van, ahova bedugom a 12-ot. Egyelőre se kapcsoló, se visszajelző LED nincs.
(#) Udvari Zsombor válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Én valami diffúzor réteget is tennék az elejére hogy minél egyenlenesebb legyen a levilágítás, valamint kapcsolóval is ellátnám...
(#) Pumuckli válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Pontosabban mire gondolsz? Tegyek az üveglapra egy "fóliát"? Milyet?
(#) BarnaPili válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Alá tehetsz egy réteg pauszpapírt.
(#) pjg válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az üveg szűri az UV-t. Polikarbonátot tegyél helyette.
Következő: »»   1501 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem