Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1528 / 1670
(#) llaczo válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
A mosdó és tusoló 3 méterre van. A pára idáig nem volt gond. Végül is valamennyire szilikonozva van.
(#) janigel válasza llaczo hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
A pára láthatatlanul mindenhol ott lehet.
Nagy figyelemmel kell ellene védekezni, mert idővel komoly károkat okozhat.
Hideg a fürdőszoba, és ott azonnal bebújik minden kis résen, nem veszed észre.
Erre figyelj oda.
Egyébként szép munka, gratulálok.
Üdv janigel
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) bbb válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Szia!

Sok sikert hozzá!

Saját tapasztalat - kaptunk egy képkeretet amikor elkezdett divatozni, mivel ajándék ezért kipróbáltuk, de nem ment többet egy óránál összesen.
Egyet vettem szintén ajándékba, de már előre feltöltöttem fotókkal egy plüssfigurába varrt pendrive-ot és azt is hozzá adtam, bízva benne, hátha használják. Olyan rokon kapta, ahol van több kinagyított fotó is kirakva az üvegszekrény ajtajára, tehát a fotókat szeretik nézegetni. Na itt is addig volt bekapcsolva a készülék, amíg megkapták (meg utána kb. pár napig), de többet sose. A plüsspendrive viszont sikert aratott
Ezek után az már biztos, hogy a mi családunk több digitális képkeretet nem fog venni, ha pedig az árát is nézzük, az a 200$, amit célul tűztél ki, olyan összeg, amit ilyenre biztosan nem adnánk ki (ahogy a mondat első felében írtam, ingyen se kéne).
A reklámvideó, amit hozzá készítettél, az remek, s a termék is biztosan jó, de kb. egyetlen embert nem tudnék mondani az ismeretségi körömből, aki áldozna egy ilyenre. Amikor fél pillanat alatt rá lehet kötni a nagytévét a telefonra (esetleg valami filléres eszköz kell még hozzá, vagy a tévé már eleve tudja ezeket a képnézegető funkciókat ráadásul az említett közösségi médiákat is kezeli), akkor én nem látom értelmét egy képkeretnek, ami csak fotókat jelenít meg. Összességében tényleg remek reklám amit összeraktál hozzá, de ugye egy számomra (és viszonylag kiterjedt ismeretségi köröm számára) haszontalan terméket nem fogsz tudni nekem eladni. Hiszen lehet százszorta jobb a termék a másiknál és még olcsóbb is, ha nekem érdektelen az a termékkör, akkor egyiket se fogom megvenni

Ezzel szemben a HarryPotter divatmániát kihasználva ugyan ezt a technikát alkalmazva mozgóképes faliújságnak lenne kereslete (amennyi fanatikus marha van - de ezt is csak előre feltöltött animált tartalommal).
Persze az e-ink kijelzős e-book olvasók szuper dolgok, szeretem ezt a technikát, mert olvasni nagyon jó rajtuk. Viszont ugye az megint másik funkció...

Ne haragudj rám, ha megbántalak ezzel az írással, nem az volt a célom, mindössze a saját tapasztalatom és véleményem írtam le, mégha az efajta termékkel kapcsolatban az negatív is.

Egyébként meg érdemes lenne besétálni egy mediamarkt, vagy euronics boltba, s beszélgetni az eladókkal (általában lehet velük beszélgetni is), s mellékesen megkérdezni tőlük, hogy milyen gyakran adnak el mostanában digitális képkereteket és közülük melyik a legnépszerűbb. Ha szerencséd van, akkor kiderül, hogy az én negatív tapasztalatom teljesen téves és tucatjával eszik az emberek
(#) llaczo válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Köszönöm.
A ketyerék 3 és 5 volton működnek. 12 voltos táp kívülről érkezik. Annyira nem aggódom. Olcsó alkatrészekből van. Ha valami tönkremenne, cserélem. A legérzékenyebb része az óra több mint egy éve fenn van. Nincs vele gond.
(#) Alkotó válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Indokolt ez a villogás? Azokon az órákon szoktam ilyet látni, ahol csak óra és perc kijelzés van. Azokon ez mutatja, hogy jár a szerkezet.
Nálad viszont van külön másodperc jelzés. Sőt a perc és másodperc között most is fixen világít a két pötty. Talán az óra-perc között is így lenne észszerű, csak mint számtagoló jel funkcionálna.
(#) janigel válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Lehet hogy igazad van.
Kicsit jobban szét kellett volna húzni a kijelző párokat, de nem akartam növelni a méretet.
A : nélkül összefolyt volna.
Kinek mi tetszik.
Nekem igen.
Különben dolgozom azon, hogy szinkronba legyen.
(#) Alkotó válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Én csodálattal és tisztelettel bámulom az ügyességedet. Azért hoztam szóba az észrevételem, mert az talán még jobbá tehetné a megjelenést.
(#) janigel válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Idézet:
„ügyességedet”

El van ez túlozva !
De azért köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Alkotó válasza janigel hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Végeztem egy hirtelen felmérést a kollégáim körében, és az eredmény egybe cseng a feltételezésemmel. Nem tudjuk igazán definiálni az "ügyes" szót. Ennek okán, manapság már az is ügyes, aki ki tudja játszani a szabályokat, meg tudja kerülni a korlátokat, és képes elkerülni a mások számára jogos retorziókat.
Nekem az ügyes, aki képes egy jó célt kitűzni, azt akarja elérni, és meg is tudja valósítani. Persze a "jó cél" ebben is lehet tanakodás tárgya.
(#) bbalazs_ válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2019 / 2
 
Nálam kb.
Okos - sokat tud, pl. lexikai tudása, elméleti ismeretei széleskörűek, fejből nyomja pl. az anyagok olvadáspontját, ötvözetek tulajdonságait.
Értelmes - aki a limitált tudását könnyen össze tudja kötni a gyakorlattal, a gyakorlatban könnyen kamatoztatja ismereteit. pl. átlátja, hogy egy szöveges problémát másodfokú egyenlettel tud megoldani.
Ügyes - aki az ismereteit ÉS a (kéz)ügyességét felhasználva el tud végezni egy főleg fizikai feladatot (pl. az a varrónő, aki könnyen és gyorsan tud különféle csomókat kötni vagy éppen egy bonyolult zárat kulcs nélkül kinyitni képes lakatos).

Amit te ügyesnek definiálsz, nálam az ügyeskedő kategóriába esik és egyértelműen pejoratív felhangja van. A szó ilyetén elterjedése mögött a társadalom súlyos morális hanyatlását vélem felfedezni. Lásd még: megoldjuk "okosba".
(#) kalmi.kalmi válasza llaczo hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Esetleg még egy lcd megvilágítás feldobná. Egyébként meghökkentő, de jó !
(#) llaczo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Köszi.
Van megvilágítás már gyárilag is, csak esti üzemmódban van. Éjjel így is bevilágítja az egész fürdőt.
Most ahogy felvetetted, lehet hogy rakok egy fotoellenállásos PWM szabályzást. RGB ledekre kísérleteztem ki régebben. Így nappal is kékes fényű lesz a háttér.

IMG_0323.jpg
    
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Szept 20, 2019 / 5
 
Vagy aranyhörcsögnek agilty pálya.

agility.JPG
    
(#) Ktulu válasza llaczo hozzászólására (») Szept 20, 2019 1 /
 
Gombok kapacitívek? Kínából rendelt modulok, vagy saját?
(#) llaczo válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Egyszerű nyomógombok, mondjuk monitorból. Két oldalt fehér leddel. Megvannak a kapacitív érzékelők is ha netán a párától oxidálódnának, de meg kell oldani hogy ne zavarjon be a fénynek. Egyenlőre jól van így.
(#) Marko Ramiusz válasza petitrial hozzászólására (») Szept 21, 2019 / 1
 
Hát igen. A 9,7"-os e-könyv olvasóm is 110000ft volt.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2019 / 13
 
Beköltöztek a lakók is:

Valvo PL255
Higanygőz töltésű vezérelt egyenirányító (Thyratron)
Thyratron, mercury-vapor triode
Mercury vapour rectifying valve tube
Fűtés: 5V/11A
Maximális anódfeszültség: 1500V
Maximális katódáram (5 másodpercig, 5 percenként): 100A

Philips DCX 4/5000
Higanygőz töltésű egyenirányító
Mercury vapour rectifying valve tube
Fűtés: 5V/7.1A

GI 12B
Forszírozott léghűtésű adótrióda
Transmitting trode of forced air cooling
Fűtés: 12.6V/0.8A
3GHz/800V/80W

Tungsram OQQ 501/3000
Természetes hűtésű adótrióda
Transmitting trode of natural cooling
Fűtés: 23V/16A
60MHz/3KV/500W

Tungsram OQQ 151/3000
Természetes hűtésű adótrióda
Transmitting trode of natural cooling
Fűtés: 10.5V/4A
60MHz/2.5KV/150W

RCA Radiotron 5819
Fotoelektron-sokszorozó
Photomultiplier, (Photo Multiplier Tube, PMT)

Pontosítani (hibát visszajelezni) szabad, sőt kérném is.

csoborond.JPG
    
(#) kalmi.kalmi válasza llaczo hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Biztos vagány lehet, és irányfénynek is jó ha valaki éjjel a fürdőszobában kalamol.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2019 / 1
 
Gyönyörű!
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2019 / 3
 
Az agilty pályát elhittem.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Én is.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Helo! Ha már itt tartunk, az "agility". De a kaloda miatt az állatvédők tiltakoztak volna.
(#) Bakman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
A feladat része a kijutás is.
(#) petitrial válasza bbb hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Köszi, hogy kifejtetted. Minden visszajelzésnek örülünk, a negatívoknak főleg, mert ezekből tanulunk a legtöbbet

Én úgy gondolom, hogy a legnagyobb érték amit ez a termék nyújtani tud az automatizáció. Amint megkapod, bejelentkezel, felrakod a polcra és attól a pillanattól kezdve automatikusan történik minden, többet hozzá sem kell érj. Maguktól megjelennek az újonnan posztolt képeid, a legújabb hashtagek és testreszabott Pinterest témák.

Az általad felvázolt okos tévés megoldás ezzel szemben extra erőfeszítést igényel minden egyes alkalommal amikor demózni szeretnél. Amikor elkezdtem tesztelni a prototípust, számomra az volt a legérdekesebb az egészben, hogy az asztalra tett kereten olyan random képek jelentek meg, amikre már nem is emlékeztem szinte, visszahozva az adott emlék érzéseit, hangulatát.

Ezenfelül a mai digitális keretekkel ellentétben ez teljesen úgy néz ki, mint egy autentikus keret (amit az általad említett rokonok is használnak), azzal a különbséggel, hogy ez saját magában cseréli a képeket a legfrissebbre nulla közreműködéssel.

A Mediamarktos ötlet tetszik, ezt mindenképp megcsináljuk, köszi!
(#) Szasza9668 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
És ez miez? Egyébként tetszik. El tudnám képzelni egy poszt apokaliptikus fimben.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Sajnos kicsire csináltad a ládát. Van egy Röntgen csövem.
(#) Sanyesz5 válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Ho ho ho hóóó, nem eladó?
(#) mnyugger válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Nem tudnád megfizetni.
(#) Sanyesz5 válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Akkor csak ha nem nagy kérés, privátban egy képet kaphatnék? A gyengéim a röntgen csövek
(#) mnyugger válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 1, 2019 / 1
 
OK! Később.
Következő: »»   1528 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem