Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1527 / 1672
(#) janigel válasza Bagodi hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Természetesen egy darabból van, nagy méretű géppel.
Privátban meg tudom adni az elérhetőséget (nagyon segítőkész , kiváló minőség és jó az ár).
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ja, - majdnem elfelejtettem : Köszönet a rajzolásért kameleon2 fórumtársnak.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 4
 
És még ezt is, ha addigra elkészül (kicsit szűk már az időkeret).

rogz.JPG
    
(#) ronin75 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Az megtudható, hogy mindezek pontosan hol lesznek láthatóak?
(#) Gafly válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ugyan kicsit OFF itt, de:
Előzmény
Aktuális
Jövő pénteken négytől
Mellesleg ingyenes, és még regisztrálni sem kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ha majd "lemegy" a Kutatók Éjszakája, akkor kérnénk róla bemutatót mégis, hogy mi lesz!
(#) Frankye válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2
 
Fából vaskarika, vagy vadászkutyára kézifék. Ismerve az alkotóját...
(#) petitrial hozzászólása Szept 19, 2019 / 21
 
Sziasztok!

Építettem egy digitális képkeretet E-Paper kijelzővel. Csatlakozik Facebookhoz, Instagramhoz, Google Photoshoz és Pinteresthez is. Egy töltéssel 6 hétig is elfut

Gondolkoztam rajta, hogy esetleg indítanék neki egy Kickstarter kampányt, szerintetek lenne ilyesmire igény a digitális képkeret piacon vagy pedig felejtős?

Üdv,
Péter
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Alkotó válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Zavarja a szememet, hogy az óra és perc közti 2 villogó pont nem a másodpercváltás pillanatában villan. Ez szándékos?
(#) sargarigo válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2
 
Nagyon szép lett! Engem érdekelne ha lenne! Cikk is
(#) vargham válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2
 
Szép. Mi hajtja?
Miért kell bele 1.2 GHz processzor?
A 6 hét működés a képváltogatás miatt van?
(#) Udvari Zsombor válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2
 
Te, ez lassan már nem is hobbi hanem már egy "termék prototípus"! Mancs ment!
Kickstarter-eztethetnéd, ugyanis ez szerintem már túl jól sikerült ahhoz hogy csak egyszerű egypéldányos hobbi projekt maradjon!
(#) petitrial válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 3
 
Köszi Feljegyeztem! Készült hozzá egy weboldal kicsit részletesebb leírással, ha gondolod vethetsz rá egy pillantást: http://www.framble.io
(#) petitrial válasza vargham hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Köszi A képen látható prototípusokat jelenleg Raspberry Zero, ha lesz belőle termék, akkor Allwinner V3s felé kacsintgatnék, jelenleg ez a legolcsóbb Linux processzor integrált memóriával. Azért 1.2 GHz, mert az említett közösségi médiák API-jai magas nyelveken íródtak, nem igazán (vagy nagyon nehezen) implementálhatóak mikrokontrollerre.
(#) petitrial válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Köszi, valójában prototípusnak készült Ha sikerül elég pozitív visszajelzést szerezni, Kickstarter lesz belőle, csak sajnos Magyarországról nem lehet projektet indítani, ami azt jelenti hogy külföldön kell céget és bankszámlát nyitni, ami elég költséges folyamat, hogy csak úgy vakon beleugorjon az ember
(#) mnyugger válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Ez a videó professzionális!!!

Gratulálok hozzá.
(#) Bakman válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Én úgy gondolom, kicsi a valószínűsége, hogy megállná a helyét a képkeret piacon. BIztos lenne érdeklődő és vevő is de hogy gazdaságos nem lenne, az szinte biztos.

Viszont, egy cikknek sokan örülnének.
(#) petitrial válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben, légyszi? Miért gondolod, hogy nem lenne gazdaságos? Úgy számoltam, hogy $200 körül lenne a fogyasztói ár, a legtöbb digitális képkeret, ami wifis, hasonló áron mozog, de akár $250-$300 is lehet. Az viszont igaz, hogy velük ellentétben ez a kijelző fekete-fehér, és kisebb is (6"), habár elvileg már jönnek a színes E-Ink kijelzők, valószínűleg csillagos ég áron.

Cikket nagyon szívesen írok róla egyébként
(#) mnyugger válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Fekete-fehér a mai világban? Ne sok reményt fűzz hozzá.
(#) Bakman válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Kb. le is írtad a lényeget, a konkurencia hasonló áron adja a hasonló tudással bíró képkereteket. Vagy olcsóbban kell adnod hogy vigyék, vagy nagyobb tudást kell belerakni, hasonló, esetleg egy kicsivel magasabb áron.

A digitális képkeret márkája nem hozza úgy lázba a leendő vevőt, mint egy autó vagy telefon esetében. Pl.: van a bolt polcán négy - öt különböző. Páran megnézik, mit tud, a többség viszont csak azt nézi, milyen minőségű a mutatott kép és azt mennyiért lehet hazavinni. A távolkeleti tömeggyártással épeszű kisvállalkozó nem száll versenybe legfeljebb akkor, ha valami igazán nagyot tud durrantani (amíg azt is le nem másolják). Márpedig a képkeret nem egy egetrengető újdonság.

Szerintem. Természetesen a tévedés jogát fenntartom magamnak.

Mindezek mellett szeretnék gratulálni, tetszetős szerkezet!
(#) petitrial válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Értem, köszönöm, hogy kifejtetted. Én úgy gondolom, hogy a konkurenciához képest olyan előnyeink vannak, ami kompenzálja a fekete-fehér képet, mint pl. kézzel készített fa keret (a legtöbb keret műanyag, esetleg fém), közösségi média támogatás (ez is nagyon ritka, összesen egy keretről tudok, ami tud importálni Instagramról, de nem automatikus), illetve maga az E-Paper technológia a színeket leszámítva, mindenben megelőzi színes versenytársait (látószög, fényvisszaverődés, kontraszt, háttérvilágítás és a legfontosabb: energiatakarékosság), aminek köszönhetően a keret hetekig képes üzemelni. A legtöbb keret vagy kábelen lóg, vagy pár óra az üzemideje.
(#) Bakman válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
No igen, van E-Paper alapú könyvolvasóm, imádom. A képminőség valóban nagyon jó. A fene tudja, néha a kapanyél is elsül. Hajrá!
(#) Marko Ramiusz válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Jó szerencsét! Megmondaná Nekem, hogy ilyen kijelzőt, vagy bármilyen hasonlót hol lehet beszerezni? Üdv.: Joe
(#) petitrial válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Hali, én ezt használom a prototípusokhoz. Teljesen kompatibilis Raspberryvel, van hozzá library is. Vannak olcsóbb modellek is E-Bay-en (Arduinohoz pl), nekem az alkalmazás miatt mindenképp 4 bites kijelzőre volt szükségem.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Marko Ramiusz válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Az jó! Éppen Raspberry pi Model 3 B+ miatt kérdeztem.
(#) janigel válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Nincs más megoldás, nekem se tetszik.
A PIC nem ad ki 1Hz jelet.
Ezért a PCF 8583 RTC - ről vettem le.
Az pedig nincs szinkronban a PIC órajelével.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Marko Ramiusz válasza petitrial hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Huh! Elég borsos az ára, de ez van.
(#) petitrial válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Vannak ott olcsóbb kijelzők is, nézz szét jó alaposan Minél kisebb a méret és minél kevesebb szürkeárnyalat van, annál olcsóbb.
(#) llaczo hozzászólása Szept 19, 2019 / 5
 
Szeretném bemutatni a fürdőszoba díszemet.

Eredetileg arra terveztem hogy a melegvíz ellátást és a levegő hőmérsékletét szabályozzam.
A melegvíz ellátás azt jelenti hogy napkollektor, tüzelőkazán, vagy egyszerű bojler termelje a melegvizet. Ez a terv még várat magára.
A felső rész egy túlbonyolított asztali óra hőmérőkkel. A külső szenzor rá lett rakva a bojlerra, így annak a hőfokát mutatja, másik a fürdő hőmérsékletét. (A bojler másik helységben van.) Egy ideje fent van és hasznosnak mutatkozott. Főleg hogy 3 nő is van a családban
Az alsó rész a programátor LCD kijelzővel. Alatta van 4 gomb megvilágítással. Most csak a készenléti reklámszöveg fut rajta és lassan villogtatja a gombokat. a program is csak idáig van megírva.
A fürdő építésekor a csempe alá egy 20 x 20-as bekötő dobozt rejtettem. Ebben sok minden elfér. A gombok üveg mozaikcsempék. Mögöttük a fehér LED-ek elég mutatóssá teszik.

Üdv:
Laczo
(#) janigel válasza llaczo hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Mi lesz a párával, és a fröcskölő vízzel ?
Van védelem ?
Következő: »»   1527 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem