Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1600 / 1670
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 3, 2021 / 3
 
Már válaszoltam Zsombornak privátban, mert ez inkább a forrasztásos témához tartozik ...
Nos, mindenki esküszik a saját módszerére. Én senkit nem kívánok meggyőzni az én igazamról. Csak el szerettem volna mondani, azt a módszert, ami nekem "bejött". A folyasztószer a felületi feszültséget csökkenti, tehát így a kapilláris erőre van hatással - úgy mint a szappan a vízre. Nem mellékes azonban az a tény sem, hogy egyes folyasztószerek erős oxid-eltávolító tulajdonsággal rendelkeznek. Bizonyára sokan vannak akik tudják, hogy a bádogosok régebben a "horganyzott" acél csatornák forrasztásához sósavban oldott Cinket [Zn] ( NEM CIN !!! ) használtak. Aki még űzi az ipart a mai napig is használja. Olyan fém, hogy "Horgany" nem létezik. Ez a Cink[Zn] paraszti neve. A "cinezés" a német "Tin" valamilyen átvett értelmezése, ami az Ón -t [Sn] takarja. Ez a sósavas oldat eltávolítja a Cink [Tüzi horganyzott acél] felületéről az oxidot és kiválóan lehet forrasztani. Létezik hasonló forrasztó paszta ónhoz is. Nagyszerűen lehet vele forrasztani. Egy gond van vele: forrasztás után le kell mosni !!! a panelt alkohollal, mert az esetlegesen megmaradó paszta ( néhány ohm ) zárlatot okoz/okozhat. Véleményem szerint a legolcsóbb és kiváló forrasztási tulajdonságokkal rendelkező anyag a Gyanta. Lehet venni 100g -os kiszerelésben, de kiválóan megfelel a hegedűgyanta is. Ezt alkoholban ( vízmentes denaturáltszeszben ) feloldva egy könnyen kezelhető folyasztószerhez jutunk. Én egész tömény oldatot szoktam csinálni - idővel, az alkohol párolgása miatt be tud sűrűsödni, de kis mennyiségű alkohol utántöltésével konnyen orvosolható a probléma.
Valóban többféle rézszövet kapható a kereskedelemben, méretben és kivitelben, van olyan is ami tartalmaz némi folyasztószert. Döntse el mindenki, hogy neki melyik a jó.
A gyanta egyetlen hátránya, hogy forrasztáskor erősen "füstöl". Aki érzékeny erre a füstre, ne használja és ne járjon templomba se ! ( A tömjénfüst is gyantafüst ... ) Ilyenkor elszívó használata indokolt lehet. A füstöt ne fújjátok magatokra, hanem el kell szívni !
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Nagyon helyes a kérdésed, még ha nem is pont jó helyen tetted fel.
De ezt a betűméretváltoztatást ne tedd már állandóan, hát kifolyik az ember szem e
Pont elég, ha "off"-ba teszed....
(#) Bender hozzászólása Aug 3, 2021 / 5
 
RTK gnss. GPS+Glonass+Galileo.
A tetőn lévő bázis napi 24 órában méri a saját pozícióját és a napi mérések átlaga egy 3mm sugarú körön belül van. Terepen pedig ehhez képest tudok mérni valós időben.
(#) pont válasza Bender hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Megkérdezhetem ezek melyik modulok?
(#) Bender válasza pont hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
neo-m8t
(#) Moderátor hozzászólása Aug 4, 2021
 
Kérjük, hogy az OFF-olást szíveskedjetek befejezni! Van a forrasztási témának saját topicja, abban szíveskedjetek a forrasztásos dolgokat tárgyalni, ne itt! Ez a "Ki mit épített" téma.
(#) StefuPeti válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Köszönöm szépen a rajzot.
(#) tothtechnika2 hozzászólása Aug 6, 2021 / 16
 
Elkészült életem egy legsűrübb nyákja. Egész jól működik eddíg, még sokat kell méregetnem rajta. Sajnos nem árulhatom el egyenlőre mi ez, csak elrettentésképpen két fotót beteszek.
(#) Ronen02 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Sasszi, GND re kötve, és földelve.
(#) Ronen02 válasza Potkiller hozzászólására (») Aug 6, 2021 / 1
 
Azt, még nem rajzoltam le értelmesen, de, közzé fogom tenni.
Nem egy atomerőmű, de teszi a dolgát
(#) Ronen02 válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Kb, mint egy fémdetektor gratula hozzá!
(#) szücsien válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Tényleg sűrű lett. 4 vagy több rétegű a nyák? Ennyire kevés volt a hely, hogy 0402-es alkatrészeket is kellett használni vagy más okok miatt kerültek rá?
(#) Black7275 hozzászólása Aug 10, 2021 / 5
 
A tegnapi nap során elkészült egy 12V-os tápegység aminek a lelke egy MeanWell tápegység. Az egész itthon talált alkatrészekből készült ezért nem kis karos kapcsolók vannak benne amit én nagyon szeretek. A vezetéke meg egy régi Weller pákának a hőálló kábele volt. A doboznak már történelme van mert egy 1987-es magyar gyártmányú akkumlátortöltő volt.
(#) mex válasza Black7275 hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 1
 
Borzalmas az a melegtakony... Még amatőr felhasználás szintjén is undorító dolog.
(#) Black7275 válasza mex hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Hát igen nekem sem tetszik, de sajnos nem tudtam mással rögzíteni de majd megragasztom kétkomponensű ragasztóval.
(#) bbalazs_ válasza Black7275 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
A tápban szerintem nincs venti. Ezért jócskán melegedni fog (azok a kis rések nem sokat érnek).
Így el fogja engedni, lágyul, deformálódik, szélsőséges esetben rövidzárlat is lehet.
(#) Black7275 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Ventillátort már raktam bele. 28C°-os szobában 35-38C° fölé nem megy a hőmérséklete.
(#) franzi hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Az autóiparban és néhány háztartási gépnél LED villogást alkalmaznak hibakódok küldésére. Készítettem egy órát, ami LED villogásssal közli az aktuális időt. Az alapja egy ESP 12, wifin keresztül a netről szerzi a pontos időt, így a hardware elég egyszerű lett, főleg, hogy az ESP saját LED-je a "kijelző".
1 LED-es óra
(#) kaqkk válasza franzi hozzászólására (») Aug 15, 2021 / 4
 
Miért nyitottál neki témát ? Írj egy cikket róla Ide
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) gg630504 válasza franzi hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Soros, kétállapotú, humán dekódolásra szánt, nagyon régóta elterjedt jelrendszer a távíró, morse. Ajánlom használatát.
(#) Suba53 válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 15, 2021 / 2
 
Vagy az idő jelzésére az évszázados múltra vissza tekintő harangozás. Az is impulzus üzemű.

Amúgy szép munka, egyedi ötlet. De én nem használnám éjszaka a hálóban.
(#) nedudgi válasza franzi hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Az ötlet tetszik, de felmerül a kérdés, hogy miért nem az ESP-01, mint a legolcsóbb elérhető modul a projekt alanya?
(#) Udvari Zsombor válasza franzi hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Milyen technikával jelzi ki az időt? Bináris? Morze? A videó alapján nem sikerült rájönnöm.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 16, 2021 / 1
 
Nagyon bonyolult: 2 villanás 2 vagy 14 óra, 1 villanás perc tízesek, 5 villanás perc egyesek, tehát a kijelzés 2:15 vagy 14:15.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 16, 2021 / 2
 
(#) varttina hozzászólása Aug 18, 2021 / 10
 
Sziasztok!

Ma lett kész 6e5p push-pull erősítőm. Tudom, hogy érintésvédelmi szempontból erősen kifogásolható, viszont sem kisgyermek, sem macska nem él velem egy háztartásban.
(#) pipi válasza varttina hozzászólására (») Aug 18, 2021 / 1
 
Szép kis hifitorony
Egy plexi oldallap megoldaná, ráadásul kevésbé porosodna , és az átszaladó szomszéd gyerkőc sem nyúlkál bele.
(Ha meleg is van, akkor azért valahol ki kell engedni )
(#) Egri Frédi válasza varttina hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
A macskáknak 9 élete van, esélyed sincs ellenük ...
Viszont az a vékonka betápkábel nem kicsi annak a több 10 kilónyi toroidnak ?
(#) varttina válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
0.4 Amperes a hálózati bisztosítéka, úgyhogy bőven elég ez a betáp kábel. A látható toroidok kimenő trafóként funkcionálnak. A hálózati feszültség egy 50VA-es anódtáptrafóta és egy szintén 50-es fűtőtrafóra megy, amelyek egy takarólemez alatt kaptak helyet.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Mi már láttuk Egerben, kezdeti formában.
Valamint az éjjeli lámpát is, de azzal még tartozik a kolléga.
Következő: »»   1600 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem