Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1601 / 1670
(#) granpa válasza varttina hozzászólására (») Aug 18, 2021 / 1
 
Ez tényleg torony -q<<<h-, nem széle-hossza-magassága egy, "torony".
(#) franzi válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Úgy gondolom, próbáltam körültekintően eljárni. Az én kereső kifejezésem "óra" volt órák helyett, amire kidobott egy oldalt 30 különbőző óra leírással. Mivel az én órám a harminc közül egyikkel sem mutatott rokonságot, az új téma indítása gombra kattintottam, gondolván, hogy jó helyre kerül, a többi óra közé.Csak ma láttam, hogy "A téma lezárásra került! Nem tudsz hozzászólni!
A téma hozzászólásai áthelyezésre kerültek ide » Ki mit épített?". Elnézést kérek.
(#) franzi válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Köszi, jó ötlet, lehet, hogy kipróbálom. Bár szerintem az én megoldásom egyszerűbb.

morse.png
    
(#) franzi válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Köszönöm, és teljesen igazad van. Olvastam egy cikket, miszerint a tudomány mai állása szerint, ha valaki éjjel felébred és az órát nézi, azzal súlyosbítja az álmatlansági állapotát.
Tehát semmi esetre sem ajánlom éjszaka a hálóban.

insomnia
(#) franzi válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
A mai anyagias világban teljesen jogos a felvetésed, a magyarázat rá: ez volt a fiókban
(#) franzi válasza vargaf hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Köszönöm, nagy terhet vettél le a vállamról
(#) Moderátor hozzászólása Aug 19, 2021
 
Kérjük, hogy az OFF-topic hozzászólásokat mindenki szíveskedjék mellőzni!
(#) Alkotó válasza varttina hozzászólására (») Aug 19, 2021 / 10
 
Nekem nagyon tetszik, mostanában ezekben a függőleges építésekben látom az ideális elrendezés lehetőségét. Csövest én nem építek, de mint a melléklet mutatja itt is helyt tud állni.
Hálózati kábel ügyben van sok vélemény, és szélsőség. Egyesek szerint a hálózati kábel a minőség egyik záloga, mert ha az nincs aranyból, nem kar-vastagságú, nincs körülötte rafinált rétegrendben szőtt hálókból néhány réteg, és a rajta lévő villásdugó ára nem 5 számjegyű, akkor sajnos bármit is táplálsz róla az már nem szólhat jól (és mikor megkérdezem minek mindez amikor a falban azt sem tudjuk mi van a dugalj másik oldalán, akkor általában megköveznek eretnekség miatt).
(#) varttina válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Azért megvan ennek az építésmódnak a hátránya. A legapróbb módosításhoz is csavarok tucatjait kell ki, majd visszatekerni.
(#) Alkotó válasza varttina hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Egyetértek, esetedben valóban viszonylag sok a vízszintes elválasztás, de ez nem törvényszerű. Ha félveztetős erősítőben gondolkozunk, és annak bordáit képzeljük a torony közepére, akkor valami ilyesmit kapunk, és ha nagyobb tömeget képviselő trafó kerül alulra, akkor a stabilitás is megfelelő (nem akar eldőlni a torony). Például így.
(#) exabit hozzászólása Aug 20, 2021 / 4
 
Elkészült a vízérzékelő a pincébe. Semmi extra, de jelez ha valami történt és valami okból kifolyólag elérte valamelyik érzékelőt a víz.
(#) Egri Frédi válasza exabit hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Jól néz ki. De a csatlakozósort nem lehetett volna a dobozba belülre tenni ?
A doboz gyárinak tűnik. Tudható a beszerzési forrás és ár ?
(#) pipi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
PC táp doboznak nézem
(#) CIROKL válasza exabit hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Szuper ,a kapcsolás érdekelne .
(#) mek-elek válasza exabit hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Remélem nem veszed kötekedésnek....
Életemben volt dolgom vezetékekkel itt ott, szóval ha nedves helyre teszed a dobozkát, a levegővel érintkező kötések előbb utóbb megzöldülnek.
(#) exabit válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Frédi: Lehet majd egyszer átszerelem a csatlakozót belülre, de egyelőre picit könnyebb így szerelni. A doboz valóban gyári, de csak egyszerű PC táp doboz ahogyan mondták is.
CIROKL: A kapcsolás ez: link. Annyi változtatással hogy a C1 a pozitív táp és a kettes láb közé lett kötve, valamint a kimenet egy tranyót hajt meg, mert amikor összeraktam még nem tudtam milyen áramfelvételű zümmert fog meghajtani. (A zümmer amúgy alapból szakaszos hangjelzésű; azt már nem az 555 csinálja)
Elek: Nem veszem annak. Van más elektronikám ugyanott, szintén próbapanelre szerelve de még nem volt vele gond, pedig az már 5 éve üzemel.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Nem tudom milyen célra akarod használni. Nálam a pincében feljött a víz, és ezt akartam ésszerűen kezelni. Ezért ástam egy kisméretű aknát (kibetonoztam, lefedtem), amibe a szivattyút és az érzékelőket tettem. Így a pince talajszintje alá is tudom szívatni a vizet.
Hála az égnek már több éve nem volt talajvizem, de amikor volt, akkor remekül működött ez az áramkör. Mai napig is ott van a falon az egység, csak be kell tennem a szivattyút az aknába, be kell kapcsolni és máris üzemelni képes.
(#) Gafly hozzászólása Aug 20, 2021 / 4
 
Szerintem több már nem megy bele.
Bal alsó és közép center pontos tipusát még mindig keresem...

CSBR_2.JPG
    
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen , eső viz érzékelésre esetleg ., szerintem müködni kell az elképzelésemnek.
(#) CIROKL válasza exabit hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 22, 2021 / 2
 
Újrahasznosított PS/2 tapipad. A gomb a jobb klikk, az máshogy nem megy; bal klikk sima gyors "tappintással" működik. (A fehér réteg LCD panelből származik, amit rátapasztottam.)
(A hátulja kicsit ronda, de úgyse azt nézegeti az ember.)
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Idézet:
„A hátulja kicsit ronda”

Nem kicsit, nagyon!
De ha magadtól is tudod, hogy ronda, minek teszel fel róla képet?
(#) nyomtatós válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ha másra nem jó, majd elrettentő példának.
Az addig szép, hogy működik, de igényesen is meg lehetne oldani egész biztos.
(#) Udvari Zsombor válasza nyomtatós hozzászólására (») Aug 23, 2021 1 / 1
 
Korábban egy kerek margarinos doboz tetejére volt felapplikálva, melyben volt egy hatalmas kavics, mint nehezék. Csak a kábel állandóan felfeszegette a kétoldalas ragasztóról (fehér maradványok a hátulján) a tapipadot, így leszedtem róla és önállósítottam. A jobb klikk gombját (és a kábel végét is) majd' fél rúd melegragasztó és fa "nyelvlapocka" tartja a helyén, feketével zsugorcsövezve. Már csak 4 öntapadós gumiláb kellene rá, hogy jobban megálljon.
Idézet:
„De ha magadtól is tudod, hogy ronda, minek teszel fel róla képet?”
Egy kábel végén lévő fehér téglalapról megmondtad volna, hogy az egy tapipad? Nem hiszem. Amúgy is ha már megmutatok valamit, akkor inkább mutassam meg rendesen, nem?
A rondaság csak mellékes megjegyzés volt, rendes használat mellett úgyse látszik a hátulja.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2021
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 24, 2021 1 / 12
 
Idézet:
„A rondaság csak mellékes megjegyzés volt, rendes használat mellett úgyse látszik a hátulja.


Én vezérléstechnikával foglalkozom. Csak egy példa arra, hogy az én munkáimból mit lát a felhasználó és mi van valójában mögötte:
(#) Egri Frédi válasza D Wye hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 2
 
Szép munka !
De erősen gyanakszom, hogy ezt nem otthon a "sufniban" dobtad össze ...
(#) Alkotó válasza D Wye hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
Nem kerülte el a figyelmem, hogy a kezelői oldalról egy "befűzés" és egy "stop" kapcsoló is van, ami hátulról egyáltalán nem is látszik, ezért nincs is bekötve.
Ha ezek nem kellenek, akkor miért vannak az előlapon?
Ha kellenek, akkor miért nincsenek bekötve?
Az ilyen és ehhez hasonló -a működést alapvetően befolyásoló- "apróságok" nekem sokkal jobban bántják a szememet, mint néhány kusza vezeték.
(#) D Wye válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Nem, nem sufniba, azokat nem fotózom. De minden egyes munkám ilyen, ez alá nem adok, csak sajnos ezt kevesen értékelik (pl főnökség egyáltalán nem)
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
(#) D Wye válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 3
 
Ebben igazad van, így egy kis magyarázat: Ilyen fajta felépítésű vezérlőpultból csináltam vagy már 40 darabot és most csak kerestem két képet. Az adott belsőhöz tartozó külső képet pedig nem találtam, tehát nem azonos géphez tartoznak, csak azonos vezérlőpult kialakításhoz. De például itt van egy ehhez tartozó részlet:

ez.jpg
    
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Szemed mint a sasé
Az nekem fel felületesen nézve fel sem tűnt, hogy nem ugyanaz van lefényképezve a két oldalán.
Ugyanakkor önmagában egy esztétikai élvezet volt ránézni, és szerintem ebben ez lenne a lényeg.
Az a része, hogy a felhegesztett zsanér pár év múlva kenhetetlenség miatt nyikorogni fog, vagy hogy nem látszik hajlékony zöld/sárga vezeték meg az én szemem bántja.
Számomra azért sokkal nagyobb örömet okoz ilyet látni, mint margarinos dobozba zárt spagettit. Már csak a mintakövetés végett is...
Következő: »»   1601 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem