Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1650 / 1670
(#) Hp41C válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Avagy még tovább gondolva... Megépítettem néhány módosítással: 2.5V referenciát kapott, a kimeneten a feszültségosztót elhagztam és csak +5V -os tápról üzemel. Elég jól mér.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) Skori válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ha már miliohm mérés: Labortáppal is lehet mérni, ha tud 4 vezetékes módot, és kiírja az ellenállást is. Nekem csak a krokodilcsipeszig megy 4 vezeték, de még így is egész jó (tervben van kelvin csipesz is).
Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Lehet kelle írni egy cikket a mOhm mérésről.
Eddig már van minimum három különböző megvalósítás forumtársaktól. Kellene még egy analóg műszeres is. Meg gyári megoldás tápegységgel, Wheatstone és Thomson híd, stb...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Idézet:
„Wheatstone és Thomson híd”

Húúú! Ezeket tanultam is. Mértem is velük. Pont 50 éve.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Nekem meg van is mindkető.

merohid.jpg
    
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
A suliban nem ilyen volt. Nem onnan való.

Talán, ha 5x kellett volna az 50 év alatt.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Nálunk nagyon vigyáztak, figyeltek rájuk; így nekem nincs.
(#) kameleon2 válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Ha a nagyközönségnek játszol, jobb ha hátulról látod az erősítőt.
(#) ABU hozzászólása Ápr 1, 2023 / 3
 
AccuMat1-mod3.2 Proli007 és Alkotó tervei alapján.
Hátra van még a feliratozás és egy opcionális UI műszer bele, ettől függetlenül üzemkész.
Bár kínából 7-8k egy töltő, de mindegy
(#) Udvari Zsombor válasza ABU hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Nyilván az tudja a működését, aki építette, de feliratozás mindenképpen kellene, esetleg fehér karakterekkel átlátszó vagy fekete matricára, esetleg fekete öntapadós Dymo szalagba nyomott feliratokkal.
(#) mnyugger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 2 /
 
Dymo -t ne! Annál undorítóbb nincs.
(#) mhatalyak válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Véleményem szerint nincs baj a DYMO-val, egy ilyen szépen kivitelezett műszernél én sem ezt alkalmaznám. Főleg, hogy a gyártója tudja, hogy mi-micsoda. Ettől függetlenül egy feliratozás elférne rajta, mert idővel felejt az ember. A DYMO-val viszont meglepően szép kapcsolószekrény felrítanokat lehet megvalóstani. Így én undorítónak nem mondanám, viszont baromi hasznos!
(#) Alkotó válasza ABU hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Ügyes, gratulálok.
Azon eltöprengtem, milyen logikába illik bele a LED sorrend és a kapcsoló sorrend. Ha azokat a színeket használod amit általában szokás, akkor talán a kapcsolókat megfordítanám, hogy BE majd KI legyen a sorrend balról jobbra. Illetve ezzel az adott funkció fölé kerülne a hozzá tartozó LED is, ami most keresztben világít a kapcsolóhoz képest.
(#) sonajkniz válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
(#) mnyugger válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Az árán kívül? 'Hogy még ilyet nem láttam. Én megrekedtem az eredeti 50 éves szalagnál. Na az ocsmány volt.
(#) tufatofu válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 2, 2023 / 2
 
Nekem van ilyen "modern" címkézőm, amiben a betűtípust, méretet, bármit lehet állítani, de megnyugtatásul írom, hogy a kazetta árán kívül az átlátszó szalagra nyomtatott címke is ocsmány egy műszer előlapon. Arra jó leginkább, hogy 200 fiókot feliratozzon valaki viszonylag gyorsan
(#) zamatőr hozzászólása Ápr 2, 2023 / 13
 
Már írtam a kombinált táp-forrasztó-voltmérő tervről ami elkészült és teszi a dolgát. (Nem labortáp csak amatőr mert a V/A mérő pontossága 0.1-0.2 V a "Be" feszültségmérőn. A feliratozást úgy oldottam meg, hogy a kinyomtatott feliratot kétoldalas "színtelen" ragasztóval egy vékony plexi belső oldalára ragasztottam (kicsit látszik az 50mm ragasztó széle de nekem megfelel).
(#) Skori válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Belső részéről is készült fotó?
(#) zamatőr válasza Skori hozzászólására (») Ápr 2, 2023 / 7
 
Ezeket találtam -a belsejére nem vagyok büszke mert folyamatosan változott a terv és zsúfolt lett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) zamatőr válasza Skori hozzászólására (») Ápr 2, 2023 / 2
 
[Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) bbalazs_ hozzászólása Ápr 2, 2023 / 8
 
Sziasztok!
Halott airpod és halott vezetékes fejhallgató vérfertőző nászából született ez a bluetooth-os fejhallgató.
A fejhallgató eredeti hangszórói, Nokia telefonakku, két TWSi7-es airpod , kis gombok, plusz némi munka (kb 2 óra).
A töltő már nem fért el, így külső lipo töltő látja el a feladatot egy kis modellhelikopter egykori csatlakozójával, usb kábelen.
Mivel botfülem van, a minőségét nem tudom megállapítani - szól, nekem ez a lényeg.
(#) jani1987 válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 3, 2023 1 /
 
Működik? Igen. Akkor mi a baj? Az enyém ettől is rondább lesz. Mondjuk nem is törekszem az esztétikára.
(#) torokj válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Szia,
A Voltmérő a Lapkanas féle Atmel AVR 328 panel?
(#) zamatőr válasza torokj hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Üdv!
Nem ez Atmega 8-al készült.
(#) berjoska hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Nagyon érdekes nyák készítési módot találtam a Youtuben. https://www.youtube.com/watch?v=hj7iFZknBrQ
(#) don_peter hozzászólása Ápr 7, 2023 / 18
 
Ezúttal egy régebbi még nem publikált projektem adatait osztanám meg veletek. Elektromos kerékpárom kijelzője meghibásodott és annak javításából kiindulva visszafejtésbe kezdtem, hogy még is milyen kommunikáció megy a BMS és a kijelző vezérlője közt. Ennek eredményét írtam le ebben a github szálon: https://github.com/DPTPSystem/AntBMS24s
(#) kameleon2 válasza berjoska hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Én műgyantás villantóst használnék inkább. Egyetlen villantás és kész a rajzolat. Nálunk van egy 4K felbontású, csak lenne rá kis időm... Most már kijöttek a 8k-s változatok is.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 11, 2023 / 10
 
Ennél jobb már nem lészen, itt kell abbahagyni.
Ugyanakkor szerintem jó szemléltetése a "négypontos" mérésnek.
(#) Lucifer válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Jó látni, hogy vannak errefelé még igazi elvetemültek
(#) don_peter válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 12, 2023 / 3
 
Köszi, de ez még majdnem hogy nudli ahhoz képest, amin most dolgozom: Bővebben: Link Vannak még nyelvtani hibák, ennek javítása még folyik illetve a projekt egyik fele van csak kész, még dolgozom rajta. Nah ehhez kell bőséggel egyfajta kitartás mert abszurd végig vinni az egészet.
Ha a biciklis tetszett, ez még jobban fog..
Következő: »»   1650 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem