Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1651 / 1672
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
LCD-s 3D nyomtatót használtok? Esetleg DLP, SLA-t ?
(#) Jonni válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Nagyon jó elektronikákat épitessz! Tetszik , csak igy tovább
(#) don_peter válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Köszi, rajta vagyok erősen..
(#) kameleon2 válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 15, 2023 / 1
 
Kelant S500 4k-s LCD gyantás és TronXY 400x400x400-as van filamentesből.
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 28, 2023 / 3
 
Kedves fórumlakók, remélem még nem késtem el a heti chokito versenyről. Dédi rádiójával szeretnék nevezni. Belsejét kiszedtem, Bluetooth-os erősítőt, új tápot és új hangszórót kapott, amiket két féle sziloplaszttal ragsztottam be. A hangerő potival lehet bekapcsolni, a sávváltó csak körbe forog. A hangszóró pont befért és számomra a bluetooth-os szalámiknál hallgathatóbban szól. Igazi grillezős, kocsimosós rádió lett. A Replaio alkalmazással nagyon jól működik.
(#) sany válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Szegény dugasztáp.
(#) robis01 válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Bluetooth lényege szerintem a könnyű hordozhatóság. Ha ragasztódna bele egy akku is, akkor tökéletes kínai piaci termék lenne
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 / 18
 
Hello! Mivel Zsombor a héten nem nevezett, vitathatatlanul, Tied az I. helyezés..
(#) Udvari Zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Nem állhatok elő mindig valamivel...
Mostanában tetőtér beépítés zajlik nálunk, ami mellékhatásaként nem igazán barkácsolok egy ideig...
(#) teddysnow válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Miért szegény? Új munkája lett, ráadásul a szórakoztató iparban.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Tehetsz fel arról is képeket. Tökéletesen beleillik a "Ki mi építet (be)" be.
(#) Black7275 hozzászólása Ápr 29, 2023 / 22
 
Elkészült az új forrasztóállomásom. Ide is felrakok pár képet. Hátha valakit érdekel.
(#) teddysnow válasza robis01 hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Én még azokhoz tartozom, akik nem csípik az elemes-lemerülős-felvantöltve?-fogjabírni? cuccokat
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2023
(#) teddysnow válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Köszönöm szépen, megtisztelsz!
(#) Udvari Zsombor válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Én már a vezeték nélküli kapcsolódási technikákat se szeretem, az igaz, hogy a kábel hossza korlátozhat, de annál stabilabb kapcsolat nincsen.
(#) Jonni válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
(#) sargarigo válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Azt azért megjegyezném, hogy a trafó primer oldalát szigszalggal tekerted körbe, és az a meleg hatására (nyári meleg is elég hozzá) hajlamos megcsúszni. Ha lejön a vezetékről, akkor máris ott a panel a csupasz nagyfesznek, és durr!
(#) teddysnow válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
A 230 Voltos kötésre gondolsz? Ha igen, sorkapocs jó?
(#) sargarigo válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Szigszalagnál bármi jobb! A sorkapocs már egy minősegbeli előrelepes!
Persze csak akkor, ha a vezetek szigetelese rendesen benne van, nem lóg ki a csupasz drót a sorkapocsból.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2023
(#) sany válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Én nem értem miért bele a trafó? Illetve értem, mert a 230 V-os kábelét meg akarod hagyni, gondolom. Az a fehér ragasztó nem tudom mi, de nem valami bizalom gerjesztő. Ráadásul a borotva kábel csatlakozójának érintkezője szabadon van. Bármikor, véletlenül hozzáér valamihez, akkor gond fog adódni...
(#) l48 válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Kulturált szép munka, remek fotók! Gratulálok!
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Félreértetted a koncepciót. A borotvakábel csatlakozója nem marad szabadon, azon kapja a delejt. Az a jobbfelől lévő vezetékkupac az már a trafó másik vége.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Tudom, hogy onnan kapja. Mindegy, lehet működik. De nem szép "teremtmény" lett.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Nem. Valójában az "antiszépségverseny" miatt mutatta a belsejét. De ha altünteti a szigszalagot (pl csokival), a vezetékgubancot rövidebbreveszi, akkor jó az.
Tizenéve volt, sűrűn találkoztam Kecskeméten egy VWpassat-al. Lemezig csiszolva, emiatt színrozsda. Ki is írták rá: "úgysem érted".
Valóban
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 30, 2023 / 1
 
Írtam az elején, hogy chokito Gyári érintkező, gyári csatlakozó. Gyárilag volt benne trafó, csak 6 Voltos, amivel nem működik az erősítő, ezért kellet bele nagyobb. A szigetelőszalag meglágyul, de továbbra is ragad. Nem csúszik le, nem tekeri le magát. És nem száll rá harkály, hogy kilyukassza a hátulját és a csőrével rövidre zárjon mindent. Ugyan úgy a sorkapocs csavarjai sem csavarják ki magukat a hangszóró rezgéseire. Ahogy bluetoothon keresztül sem fogják kínai hekkerek a telefonomból megszerezni a bankszámlaszámom pinkóddal. Mitfelejtettemki? Kérem kapcsolja ki.
(#) szs válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Semmit nem felejtettél ki.
Picit megcsipkedtek, de te is úgy kezdted -nem bánod.
Személy szerint én nem is ellenzem, de ez a legkisebb.
A szigetelőszalagot -azt igen. Le fog mászni. Amúgy használd egészséggel
.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 1, 2023 / 1
 
Hello! Tegyél rá egy darabka zsugorcsövet és mindenki elégedett lesz..
(#) erzsé válasza Black7275 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Gratulálok! Látom, sikerrel jártál doboz terén is.
(#) Black7275 válasza erzsé hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Igen sikerült. Nem volt egyszerű, de meglett.
Köszönöm innen is a segítségedet.
(#) Udvari Zsombor válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Láttam már idővel elöregedett szigetelő szalagot lógni, egyszerűen hamarabb öregszik el a ragasztója, mint maga a szalag. Az igaz, hogy magától nem tekeredik le, de idővel fellazulhatnak a menetek és elkezdhet lógni. Ezzel szemben a zsugorcső soha nem jön le, ha egyszer rá lett melegítve a kötésre.
Következő: »»   1651 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem