Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1649 / 1672
(#) don_peter válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ilyet biztosan nem gyártotok, mert akkor ingyen kellene osztogatnod. De ez a topik nem is arról szól kinek a cége mit és milyet csinált.

Remélem nem értelek meg túlságosan..
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) Pethical válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Idézet:
„Még szoftvert sem kell rá írni.”
Magát írta meg?
Idézet:
„Mindez applikációból vezérelhető, integrálva van az okosotthonba, a Google, az Amazon és az Apple applikációból is távvezérelhető, akár szóbeli parancsokkal is. Kezeli a dewpoint problémáját, és maximum 700db termosztátot. De csak és kizárólag vezetékes megoldásokat tartalmaz. Ennek komoly okai vannak.”
Akkor vezetékes telefonon kell felhívni Siri-t, hogy kapcsolja be legyen kedves a fűtést? Mindig fel kell dugni a telefont USB-re, ha applikációból akarom vezérelni? Ha megrendelem és kérek 700 db termosztátot a házámba, akkor szétvésitek az összes falat, vagy a falon kívül, kábelcsatornában vezetitek el a 700 madzagot a vezérlőtől a termosztátokig?

Miért ödögtől való 2023-ban a wireless? Nem tudom elképzelni mi lehet a komoly ok. Én is hallottam, hogy halott madarak fordulnak le a fákról, amikor bekapcsolom itthon a Wifi-t és a szomszéd macskája migrénes lesz a garázsnyitótól.
Ha nincs áram nem működik a fűtés? Nálam egyébként nem, mert kell az áram a kazánnak is. Ilyen is van, még nem fagytunk meg soha.

És @don_peter: Nagyon menő lett, igazán jól is néz ki, az nyák is, a szoftver felülete is. Gratulálok és sok spórolást kívánok hozzá!
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) SzervízMacska válasza Pethical hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Már megint szétoffoljuk a témát, de azért leírom. Nekem például az okoseszközeim egy része wifi kapcsolattal működik - már amikor lát wifit. Éveken keresztül szenvedtem azzal, hogy az asus felső-közép kategóriás routerei sorban úgy haláloznak el, hogy először random lekapcsolt a 2,4 GHz-es rádiójuk, s csak egy újraindítás után kelt ismét életre. Később már ez sem segített, teljesen megpusztultak. Innentől bizonyos esetekben csak kellemetlen, hogy nem működnek a méregdrága eszközök, de például biztonsági kameráknál, záraknál kifejezetten gáz…
(#) Moderátor hozzászólása Márc 20, 2023
 
Köszönjük, ha a téma visszatér az eredeti céljához.
OFF, önreklám és hasonlók nem ebbe topikba valók.
(#) mek-elek válasza Pethical hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Azért szépen figyelmen kívül hagytátok kaméleon2 hozzászólásának a végét...
Vezeték? UTP, optika, és nincs tele a csatorna, és biztosabb átvitel. És nincs környezetre gyakorolt hatás, meg külső befolyásolási lehetősége a rendszernek.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Idézet:
„UTP, optika, és nincs tele a csatorna”
Viszont a lakás van tele csatornával ...
(#) kameleon2 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 21, 2023 / 3
 
Elnézést, nem a reklám volt a lényeg, hanem, hogy van ilyen. Válaszként: Miért vezetékes megoldás? Húzd ki a routered és megtudod. Ha nincs Wifi, nincs internet, majd nem fűtünk, nem világítunk? Akkor az nem "okos" megoldás. Tapasztalat: 72 lakásos tömböt telerakták vezetéknélküli (Maximum 200mW!!!) "okos" eszközökkel. Miután felépült a ház, akkor derült ki, az új vevők számára, hogy a háztól 20m-re légvonalban van egy cég, akit Antenna Hungáriának hívnak. Van engedélye és bizony nem 200mW az adóteljesítménye. Mivel ezek az okos játékszerek amatőr sávban dolgoznak és természetesen ki jelenti be egyáltalán? Ezért nem kérdés, hogy jog szerint kinek adott igazat a bíróság.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
(#) bbalazs_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Index címlap! Gratulálok!
(#) klausz18 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ha jól tudom az egy másik kaméleon: Bővebben: Link
(#) Pethical válasza klausz18 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ha arról a cégről szól a cikk, amely a linkelt hozzászólásban szerepel, akkor elég jól sikerült nekik, mert be tudtak rá vonni 1 milliárd forint kockázati tőkét, tőzsdére mentek és még (általam feltételezett) fizetett cikkre is futja az index címlapján főhelyen, ami, ha valóba pr-cikk, akkor nem olcsó.

Ha viszont róla szól a cikk, akkor gratulálok (nem a cikkhez) az eredményekhez!
(#) bbalazs_ válasza klausz18 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Na tessék! Én meg már azt hittem, hogy csak én vettem észre és Columbo felügyelőt megszégyenítően össze tudtam kombinálni a nevet és a céget.
De akkor valami köze csak volt hozzá...
Szóval magamnak: si tacuisses, philosophus mansisses
(#) szendi001 hozzászólása Márc 21, 2023 / 5
 
Sziasztok! Építek egy gitár erősítőt. Majdnem szól, de gondoltam felteszem. Az eredetit egy távol keleti srác építette, a panelt lerendeltem a linkről. Amit tud, torzító, visszhang, 3 hangszín és bekeverés. Bővebben: Link
(#) Gafly válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Szép lesz, ha így folytatod.
Tudom hogy nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, de hasonlóknál amit eddig láttam, ott leginkább a hangszóró volt a közönség felé, a kezelő szervek pedig a zenész felé.
Majd a nyák lap stabil rögzítésére figyelj oda, mert erős rázkódásnak lesz majd kitéve. Különös tekintettel a hűtőbordára és hálózati transzformátorra.
(#) teddysnow válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Nagyon jó. Nem egyszerű menet megépíteni az elektronikát, dobozt készíteni, előlapot, feliratokat házi körülmények között.
(#) teddysnow válasza Gafly hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Úgy hallottam, hogy a VOX-ot szólták meg, hogy miért teszi a kezelő szerveket az erősítő hátuljára, miért nem előre, mint a Fender, Marshall. Az volt a válasz, hogy aki VOX-ot vesz, annak van egy embere erre.
(#) Udvari Zsombor válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Merem remélni, hogy valahogyan teszel majd valami hűtőbordát az erősítő IC-re, nehogy gond legyen belőle.
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 22, 2023 1 /
 
Sőt!
Vezetékek is lesznek majd benne, meg tápegység is!
Vagy ezek hiánya már fel se tünt?
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Látszik, hogy építés alatt áll, így a többi dolgot nem néztem, csak feltűnt, hogy csupaszon van a soklábú erősítő IC, amihez egy megfelelő hűtőborda dukálna és remélem, hogy lesz is majd rajta.
Persze nem akartam belekötni semmibe se.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) MrBrown hozzászólása Márc 22, 2023 / 12
 
Sziasztok,
Bő két év alatt csak elkészült.
Az aminek látszik: régi ampermérő dobozába beleaplikált nixie csöves óra.
Az elején a nyomógombos enkóderrel lehet mindent állítani. Normál üzemmódban ha balra "pörrentem" akkor a beállított alarm időt- ha jobbra pörrentem akkor a hónapot-napot mutatja három másodpercig majd visszaáll idő mutatásra. Még kap egy zümmert a gyomrába és természetesen rendes kábeleket. A néhai műszer mérő kapcsai a DC 12V tápfesz bemenet.
A program semmi manapság nélkülözhetetlen extrát nem tud, mert így kértem mate_x fórumtárstól a programot, amit ezúton is köszönök neki.
A csövek a kicsi méretük ellenére a kedvenceim: ZM1000
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) MrBrown hozzászólása Márc 22, 2023 /
 
Visszakerestem a hitelesség kedvéért és tényleg bő két éve készült a Volt mérő-s párja
Bővebben: Link
(#) Gafly hozzászólása Márc 26, 2023 / 17
 
Elkészült a mOhm mérő, nem lett tökéletes, nekem megfelel.
Köszönet az ihletért Régi motoros és morgo fórumtársunknak (és sokan mások).
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
És ez DC-vel vagy AC-vel mér?
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 2
 
Klasszikus DC, LM317, 10/100 mA verzió.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ügyes.
Ilyen sűrűn van rá szükséged, hogy emiatt építettél egy célműszert?
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 5
 
Tulajdonképpen neked nagyon igazad van, és jó is hogy feltetted ezt a kérdést a tisztánlátás miatt.
Igazán ugyanezt a kérdést másoknak is fel kellene ám tenni maguknak...

Konkrétan ha magamnak szegezem a kérdést, hogy te Gafly, mibe került ez neked, és mire fogod használni?
Racionális énem előveszi a bal kezét:
- Vettem csak ezért műszerdobozt, alapműszert, szerelt hálózati zsinórt, hálózati trafót (már itt öt számjegynél tartunk), hogy csak a minimális anyagiakat vegyük.
- Meg minimum két hetet "az én időmből".
Jobb kezét:
- Vettem a múltkor a börzén egy "csík" 5W R27K ellenállást. Most legalább meg tudtam mérni.
- És?
Hát jó, azon felül hogy jól esett, szerintem soha nem fogom semmi értelmesre sem használni.

Nagy valószínűséggel:
- Nekiadom Gery78 fórumtársunknak, jó lesz a suliban szemléltető eszköznek a tanműhelybe.
- Békéscsabán tombolatárgy.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
L’art pour l’art..
(#) Pethical válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 6
 
Ez egy hobbi fórum. Itt szerintem sokan azért építenek bármit is, mert kedvük van hozzá, mert érdekes megcsinálni. Hogy hasznos-e adott pillanatban a végtermék, hogy létezik-e jobb, olcsóbb, az másodlagos, de hogy hasznos és értékes a bele fektetett jól eltöltött idő az nem kétséges.
(#) Lucifer hozzászólása Márc 27, 2023 / 23
 
Egy kis kókányolás: adott egy automatát vezérlő panel amiből van jó pár és hát finoman fogalmazva sem úgy működik mint ahogy kellene. Support nincs, panelen 3 db! EFM8BB31F64I-QFP32 8051 alapú MCU van. Ezekkel kezelnek egy marék lassú perifériát (két mérleg bemenet, némi 24V-os IO, pár H híd). Dedikálva van egy MCU a bemenetekre, egy a kimenetekre, egy meg a PC-vel történő RS-232 kommunikációra. Elképzelésem sincs miért csináltak ilyen architektúrát....

Első ötlet a problémák orvosolására a reveng volt. A kapcsolás parasztröngennel vissza lett rajzolva, a firmware-ket sikerült a gyári bootloaderen át kidumpolni (a bootloader képes adott címről megmondani, hogy jó-e a checksum, így bájtonként max 255 próbálkozásból megvan a tartalom.
Valami elképesztő módon programozhattak mert mind3 MCU kb. tele van kóddal disassembleres fixálást kb. lehetetlenné téve. Maradt tehát az új firmware. Mivel a 8051 illetve a Silabsos toolchain némi barátkozás után sem lett a kedvencem egy régi cselhez folyamodtam: mikro-modul.

A 3 procit lefújtam hőléggel, csináltam 3 pici nyákot amire B2B csatikat tettem. Ezekre kerül egy másik nyák amin egy nagyobb STM32 foglal helyet (a belső oldalon van csak olyan fotóm nincs).

A procik pozícióinak visszamérése kritikus volt, először síkágyas scannerrel próbálkoztam de az a fókusztáv miatt torzít. A megoldás lézervágott plexi keret vagdalása lett amit kb. 8 próba után úgy ítéltünk, hogy rendesen körécuppan mind a 3 procinak. Ezzel így elsőre jó lett a pozícionálása a csatiknak.
(#) deebo válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ez igen, ezt nevezem ám kitartásnak.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ha tovább szeretnéd gondolni: egy érdekes megoldás
Következő: »»   1649 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem