Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   187 / 1672
(#) Norberto válasza levii hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
A páka csúcsának kb. 250 fok körülinek kell lennie.
(#) szabi_o válasza levii hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Valószínű mindenki így kezdte annak idején a forrasztást. (Én legalábbis :nyes: )
A titok a folyasztószer használatában rejlik (szétfolyásakor kitölti a felületi érdességek miatti völgyeket, megnöveli a hőátadó kontakt felületet). Próbálj pl először egy kis gyantát olvasztani, cseppenteni a forrasztandó felületre (láb köré), majd a Norberto által leírtakat követni.
(#) levii válasza szabi_o hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Van itthon ilyen TN 150-es forrasztókrémem az nem jó?
(#) Tomi20 válasza levii hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
De az is jó, de utánna a maradék zsírt le kell takarítani, mert korrodálja a réz felületet.
(#) borvendeg hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Hello mindenkinek!
Elkészült a NIXIE órám.Tom025 tervei alapján készült a vezérlő az anódfeszt egyenirányított hálózati feszről kapják a csövek.A PIC-be jelenleg TOM programja van benne de holnap írok másik progit.A PIC-nek vicsys féle szünetmentes táp szolhgáltatja.
Köszönetnyilvánítás:Tom025-nek(a kapcsolásért és a segítségért)
Vicsys-nek(a szüónetmentes táp rajzáért)
JANI-nak(az élesztésben adott segítségéért)
Az egész hobbielektronika fórumnak és Pechtoll István tanárúrnak.
Ha kihagytam vkit akkor bocs
A belsejéről már tettem fel képet most csak a külsejéről teszek.

PICT0738.JPG
    
(#) Braf válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szép lett!

Jók a feliratok a monitoron :banplz:
(#) borvendeg válasza Braf hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Kössz!
A feliratokról meg csak anyit h volt több csak eygszer takarításnál leszedtem.
(#) neomur válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
hi tényleg szép lett
remélem holnap suliba behozod
először csak a képeket neéztem és csak utána néztem a nevet, miután láttam a monitoron a fleiratokat XD
(#) neomur válasza Braf hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
a G15-öt azért nem firkálod össze te se XD mondjuk én se az enyémet
(#) neomur hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
ja amúgy ma erőt vettem magamon, és lefényképeztem az órámat bedobozolt állapotban is.
igaz már 2 hónapja kész, csak eddig a belsejéről raktam csak fel képet.
a dobozolásról csak annyit, hogy valami ajándék reklámegér kis fém doboza (az egér szar,de a doboz tök jó )
(#) MPi-c válasza neomur hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Nagyon jó a doboz. Már csak egy sötétebb pelxi kell és tökéletes lesz!
(#) tibiiii00 hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Hali
volt egy kis időm és végre megcsináltam amit régóta akartam a távirányitós erősítőt.
Szóval egy PIC16f877 proci
ds1669 digit poti
lm1036 előerősítő és tda7294 erősitő
4db 7szegmensens kijelző hangerő balance bass trebel
kijelzés nyommogombos ki be kapcsolás és hangerő fel le
. és minden távirányitva van
az áramkor vezérel egy relét is ami ki be kapcsolja az előerősítőt és vezérel egy SSR-t ami hálózatot kapcsolja.

A távirányitó kapcsolás a propeller clock-os

elég jól működik az egész cucc persze még vannak aprob hibák ha lesz időm probálom azokat is megoldani.

rakok fel pár képet is
(#) Istike88 válasza tibiiii00 hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
hűűűűű! ez jól néz ki!
gratula
(#) tibiiii00 hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
van még 1 kép

IMG_0082.jpg
    
(#) Frankye válasza tibiiii00 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Tök jó! Még a szülinapomat is megörökítetted rajta!
(#) Kovidivi válasza tibiiii00 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Ez igen!
Nagyon tetszik a munkád! Szép lett, gartulálok!
Legjobban az tetszik, hogy rengeteg dolgot vegyítettél, és olyan dolgot csináltál, amit máshol nem tudsz megvenni, így ilyen erősítőd csak neked van! Tök jó!
(#) DJ Szabcsa válasza tibiiii00 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Én is csak gartulálni tudok.Ez valóban teljesen egyedi és profi munka.
(#) tibiiii00 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
köszi mindenkinek

de még nem 100% an kész
még vannak hibái ha lesz szabadidőm akkor probálom azokat is kiküszöbölni.
De igy is elég élvezhető már
és látványos

már rágóta terveztem egy ilyet csinálni
és végreeeee
(#) liman hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
sziasztok
ma elkeszult az elso panelom amit foto eljarassal csinaltam.Szerintem elsore nem lett rossz ugyh maradok ennel a technikanal.
(#) borvendeg válasza liman hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Szia!
Szerintem nem csak elsőre nem lett rossz másodikra is jó Szóva szép lett grat.
(#) Frankye válasza liman hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Valóban nagyon szép munka! Csak így tovább!

(Azt meg szabad tudni, hogy milyen módon készült? Mivel világítottad, milyen lakkot használtál, milyen maszkkal, stb.)
(#) liman válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
koszi
persze kicsit korulmenyes volt mert nincs levilagitom ithon de megoldottam.
Amiket hasznaltam:
suroloszer a zsirtalanitashoz, TN 120 fotolakk,infralampa+suto a szaritashoz,
tintasugaras nyomtatoval nyomtattam foliara a maszkot(2db egymasra ragasztva),
megvilagitashoz egy kepkeretbol kivettem az uveget erre tettem a foliat majd a panelt es konyvekkel leszoritottam
a lampa meg egy sima uv neon cso amiket a discoba is latni 120cm 36w(ezen kivul mar csak a szokasos maratoszer,onozo...).
mivel nem tudtam hogy meddig kell vilagitani igy 30percig ment a lampa es kb 5 cm kozel volt a panel de kb 10 perc is boven eleg lett volna.
kerdes:kemiai onozoval beonoztam a panelt aztan leoblitettem vizben es utana rongyal megtoroltem es voltak olyan helyek ahol lekopott az on reteg ez normalis?
(#) cua válasza liman hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 

a kémiai ónozó igen vékony réteget hoz létre (idő függvénye, meddig hagyod benne) így könnyen ledörzsölhető. sőt, ha túl sokáig melegíted a nyákot forrasztásnál akkor is hajlamos eltűnni
első panelnek amúgy igen jól sikerült.

regards,

(#) liman válasza cua hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
aha koszi
hat ha lejon mire kesz lesz a panel akkor lefujom lakkal.
(#) liman válasza liman hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
kozben elkeszultem az alkatresz beultetessel is
igy nez ki 60w-os fetes erosito lesz belole
(#) DJ Szabcsa válasza liman hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Nagyon pofás lett.Amúgy miért nem futtatod be rendes ónnal?Én mindíg úgy csinálom és nem több 15 percnél és le se jön.Csak nem gyantát hasznlok hozzá hanem forrasztó krémet ami kb 600ft egy doboz.Bekened vele a panelt és futtatás után meg letörlöd vagy lemosod.Szerintem könnyű vele dolgozni és szép is.
(#) hapro hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Sziasztok!

A mai napon végre beindítottam a HIRAGA mindkét oldalát, így sztereoban is meghallgathattam mit is művel. Az eredményt a JLH-hoz tudom viszonyítani, mert azt hallgatom már vagy 8 éve.
Eredmény: a zenék kb 30%-a a JLH-n jobb hallgatni és a maradék 70%-a a HIRAGA-n tetszik jobban nekem.
Hangképük:
JLH: lágyabb, melegebb, csöves "jellegű", barátságosabb, emberközelibb, lomhább. ezzel szemben a
HIRAGA: precízebb, kis zene hallgatás után "nagyon" precízebb, nyíltabb, lényegesen dúsabb, teltebb a mély tartomány. Előbb és gyorsabban lecseng minden hang ezen a végfokon. a JLH barátságosságával, emberközeliségével ellentétben ez kegyetlenebb, könyörületlen, hidegebb és részletezőbb. A mélyei kegyetlenek. Szélesebb tere van ami ráadásul szellősebb. Vannak hangok amik a JLH-ban nem jelennek meg. Jobban betölti a szobát ez a végfok, és nem csak azért mert nagyobb és nehezebb
Összeségében egészen biztos nem fogom kidobni a JLH-t, de valószínűleg átminősítem másodszámú végfokra és ezt pedig elsőszámúra.
Ezután következik a B5-ös végfok befejezése, bár kicsit bizalmatlan vagyok vele, miután annyit szívtam az egyik oldalával. Szóval majd egy nagyon jó hangulatomban állok neki. Kíváncsi vagyok annak a hangjára is abszolút. Eddig sokan dícsérték.
De azért mégis a JLH kontra HIRAGA kb egy idős kapcsolások, és talán őket van értelme egymáshoz hasonlítani.

A csatolt képen az indítás és a teszt üzemmód látható.

Ha a tesztek alapján jól produkálja magát a HIRAGA akkor kap egy csinos kis dobozt (ami nagyon valószínű anélkül is).

üdv.:

Zoli

(#) huba válasza hapro hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Nagyon jó lett. Megkapja majd a többi kondit is vagy ennyivel marad?
(#) hapro válasza huba hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Szia!

persze megkapja a többi kondit is, csak azt még nem raktam össze. Elvégre van még 32 X 22.000uF.

üdv.:

Zoli

(#) huhuu válasza hapro hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Gratulálok!

Már kiváncsi vagyok, hogy a B5 mit tud a másik kettőhöz képest.
egyszer én is megépítem valószínüleg mindet.

Következő: »»   187 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem