Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   749 / 1674
(#) Alkotó válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Remélem nem illetlen dolog megkérdezni, miben több ez, mint egy elem és egy ellenállás (ha más áramot akarok, akkor másik ellenállás)?
(#) Travolta válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ha jól sejtem,akkor ez áramgenerátor. Ha csak sima ellenállást tenne, az elem merülésével folyamatosan csökkenne az áram is. Ezzel a kapcsolással egy bizonyos feszültség szintig állandó az áram.
(#) Topi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2011 / 1
 
A válasz egyszerű. Mivel a LED-ek fényereje csak és kizárólag egyetlen egy külső elektronikai paramétertől függ, mégpedig a rajtuk átfolyó áramtól.

1.2-től egészen 3.8V-ig vannak a LED-ek nyitófeszültségei, így fix ellenállással nem lehet őket egyforma áramról kipróbálni.

Egyszerű példa, hogy mondjuk 10 db egyforma fehér LED 10 egyforma ellenállásról, 10 különböző fényerővel világít.
A legnagyobb szórása a fehér ledeknek van, ezért hajtanak fehér LED-et csak áramgenerátorról ott, ahol minimálisan is garantálni kell a fényerőt.
(#) mrobi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ahogy a többiek mondják ez áramgenerátor. Amúgy fentebb van pár hozászolással visszább a kapcsolási rajz is.
(#) David.zsombor válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Egy lm 317-el lehet hogy jobban jártál volna. Amúgy csináltam is egyet énis majd felrakom.
(#) mrobi válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Lehet hogy jobb lenne. Mondjuk a neten csak olyat találtam ahol potival lehet szabályozni. Azzal meg az a baj hogy vagy csavarhúzó kell hozzá. Habár mondjuk azt is meglehetne csinálni jumperekkel.
Másik dolog amiért ezt építettem meg hogy még nem csináltam soha ilyen tranzisztoros áramgenerátort. Most úgy voltam vele hogy kipróbálom
Kíváncsian várom a led teszteredet.
(#) David.zsombor válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ugyanez megoldottad volna jumperekkel.
(#) mrobi válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Igaz. Amúgy miért lenne jobb az lm317-es? Lemértem 1,8V-os meg 3,3-as led-ekkel és eléggé pontos volt.
(#) gg630504 válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Idézet:
„Amúgy miért lenne jobb az lm317-es?”

Kevesebbet kell fúrni.
Gábor, a HG9IEG hívójelű rádióamatőr állomás kezelője.
(#) lewi válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Nekem nagyon megtetszett ez. Nagyon ötletesen és szépen kivitelezett munka Lehet, hogy a kapcsolást kicsit máshogy elrendezve megépítem én is. Annyit változtatnék majd rajta, hogy nemrég szert tettem egy dip kapcsolóra (vagy hogy hívják, nem tudom) és azon pont lehet kapcsolgatni sorba sorba, íg nem kell egy marék jumper az üzemeltetéséhez, csak egy kis kapcsolgatás.
Nagyon ügyes! Gratulálok!
(#) Alkotó válasza Topi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Én örülök minden új készüléknek, legyen az bármilyen. De ez nem egy LED teszter?
Mi köze van ennek ahhoz, mennyire fog valójában "világítani" adott áramról. A tényleges felhasználás ettől persze mehet áramgenerátorról, de a "jó" vagy "nem jó" eldöntéséhez aligha van ennek köze.
(#) bankimajki válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ez itt OFF, de igazat adok neked. És a legegyszerűbb LED teszter szerintem egy lemerült de még használható 9V-os elem. (Én nem szoktam cicózni, fogok egy rossz elemet és hozzányomom, azokat, amelyeket a műszerem dióda állásban nem bír meghajtani.)
(#) gg630504 válasza mrobi hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Ha úgy kötötted volna be a leD-aljzatot, amivel két leD-et sorba kötve _is_ ki lehet próbálni, akkor összehasonlíthatnád azokat ( azonos áramerősségen mekkora fényerő ). 6 pólusból épp ki is jönne.
*9*
(#) mrobi válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Igaz. Lehetne dip kapcsolóval is. Erre a sorba kapcsolásra nem is gondoltam. Ez is jó ötlet!
Még 1 dolgot hiányolok. super-flux ledet nem lehet vele megnézni. Ez igazából nem tervezgettem sokáig. Csak kipattant a fejemből és összedobtam.
(#) emersys hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült az erősítőm, feliratozása is végre..
Mára már a Lakk is megszáradt, úgyhogy, ha valaki nem áll neki Aromás hígítóval tisztítani,
akkor az már véglegesen ott maradhat. :yes
Mivel csak fekete betűsatírozó sablont kaptam, ezért alaposan átkellet szerveznem az elülső lap
színét is. Ennek következtében, megváltozott jócskán a színe, ami talán előnyére is vált sztem.
A piros formáció, ami eddig volt, sem lett volna rossz, de sajnos nem tudtam beszerezni hozzá a megfelelő kellékeket
így az a verzió ugrott, és lett helyette egy kicsit tán "letisztultabb"..
A hátulsó feliratot nem igazán akartam erőltetni, mert számomra túl egyértelmű, hogy mi hova is megy, ill
tartozik, de azért egy matricás verzióval az is a helyére került.
Végezetül pár kép a kész termékről:
(A süllyesztett XLR- csatikra még mindig várok )
Kép 1
Kép 2
Kép 3
Kép 4
Kép 5
Kép 6
Kép 7
Kép 8
Kép 9
Kép 10
(#) kly válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia

Le a kalappal , nagyon rendben van, szép munka. A hangfal se semmi a háttérben....

Gondolom ezzel már át lehet kukorékolni a szomszédba ,biztos meghallja!


(#) Zoli_bácsi válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia! Szépen le van festve az előlap, tetszik a szürke szín és a fekete betű jól passzol ehhez. De a felirat csúnyán van felragasztva.
(#) emersys válasza kly hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia, Hát lehet vele igen :yes:
Ha nagyon meghajtom, akkor sajnos kifekteti a nagy nyomót, ugyh csak csínján bánok vele...
Inkább a minősége végett, tisztelem az erősítőt, és végül is magát a "rendszert"
(#) emersys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Így van, a hátulja nem a szép énje, azért hát várok még, kisebb sablon betűs matricára azért nincs is a hátulja lakkozva, ill azt nem akarom átfújni ezüstre, ahhoz jószerivel, már mindent szét kéne h bontsak rajt ismét, ahhoz meg nincs kedvem már h kirakóst játszak vele megint.. :no:
Az elejét nézem, leginkább, az viszont korrekt, közelről messziről, számomra.
(#) Zoli_bácsi válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Én az előlapon lévő betűkre értem, hogy azok vannak csúnyán felragasztva, girbe-gurbán állnak, nincsenek egy vonalban.
(#) kly válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Régen "gyerek" koromban csináltam én is egy nagy hangfalat kb 4x akkorát mint a tiéd, sajnos nem lehetett a szobában hallgatni mert minden berezonált tőle még a legkisebb hangerőn is (1-2 watt nál) , iszonyat mit tudnak ezek a hatalmas tölcsérek a mélynyomók után.
Pedig olyan jól kitaláltam ,hogy lefektetem és teszek rá matracot és az lesz az ágyam.
Most ott rohad valahol a kert végében , pedig mennyit dolgoztam vele.....
(#) emersys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Értelek., Bár az úgy lett rádörzsölve tehát nem ragasztott matrica lenne, és ezért van hol egyenletlen lett sajnos.
feliratozásban, nagyon kezdő cipőben járok még sajnos, sosem foglalkoztam vele, ezért elsőre így sikeredett, ha lesz még rá módom gyakorolni, lehet esetleg az erősítő is újra lesz formálva majd.
(#) Zoli_bácsi válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Nem húztál neki egy nagyon vékony ceruzacsíkot? és amolyan "szamárvezető"-ként lehetett volna alkalmazni. No de következő alkalommal már biztosan jobb lesz
(#) emersys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Igen igazad van
Őszinte legyek, nem akarok túl sokat Off-ni már ezzel kapcsolatban, de a "szamárvezetőre én is gondoltam, Csak, a probléma ott kezdődött, hogy a Sablon betűs dörzsölő matrica, dörzsölendő felülete jóval sótetteb volt az előlapénál, ezért hát hiába való volt a vékonyka kis csík, mert semmisen látszódott belőle... :no:
Így hát mentem szabadon, és sajnos benne lettek az egyenetlenségek, hátulsó már fele ennyire sem hepe hupás, mivel ott matrica van és jól láttam mit csinálok, az viszont cserére kerül majd ha megjönnek a kisebb betűk.
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Kikísérleteztem a fotofóliát és kész az első szép nyák. Olyasmi lesz belőle mint a topi cikkében. Kaptam néhány régi gépet bontásra azokról is vannak képek.
Bővebben: Link
(#) zolee1209 hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Üdv!
Elég régen írtam ide, így délután levideóztam amivel mostanában foglalkozom. (Aki volt Audio talin, láthatta élőben...) Bővebben: Link Teszek fel egy, a videónál minőségibb képet is.

Dávid: Szép lett a panel, bár én a forrasztóónt néhol keveslem... (Saját ízlés )
(#) David.zsombor válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Jó lett
(#) zsoltee0001 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Nagyon ügyes, biztos rengeteg munkád van benne
Ezekhez a telós lcd-khez lehet leírást szerezni?
Üdv
(#) kanoc86 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Üdv. mindenkinek!
Már kb. 2 éve elkezdtem épiteni a DOZ nevezetü erösitöt és lássatok csodát, elkészült. Igaz már régóta müködik és használom is elöszeretettel, de a tetejére még csak most jutott idöm.
Köszönöm a segitséget azoknak akik tanácsokkal láttak el az épités során.
(#) kanoc86 válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
És a belvilág.
Következő: »»   749 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem