Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   751 / 1674
(#) lidi hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Építgettem sok mindent mostanában, de ezt gondoltam megosztom. Egy hasznos kis kiegészítő, ICSPLCD -nek kereszteltem el. PIC -es fejlesztéseknél hasznos, debugolásnál. Sorba lehet kötni a Pickit2 -vel, nem zavarja a programozást. Nem kell fel le dugdosni semmit, és lehet kijelezni mindenféle értéket, miközben teszteljük a leendő áramkörünk programját. A kapcsolás a korábban közölt 2 lábú lcd alapján készült. A programozó lábakon kommunikál "visszafelé" a pic, ha már fut a programja.
(#) janikukac válasza lidi hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szép!

Mitől olyan lukacsos a panelodon az auto GND?
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Talán úgy lett tervezve?
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Talán gondoltam, csak nem tudom mitől...
(#) lidi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Igen, az direkt olyan. De nincs gnd re kötve, csak azért van ott hogy kevesebbet kelljen lemarni. És azért lyukacsos, mert így jobban látszik, hogy nem az áramkör része.
(#) janikukac válasza lidi hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Ötletes!
(#) bankimajki válasza lidi hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Ez nagyon hasznosnak tűnik. Akár épp használatos változó értékeket is ki tud írni?
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Na ez egy nagyon jó kis berendezés. A kivitelezés is tettszik. Gratula!
(#) lidi válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Persze, azért készült, hogy működés közben kiírhass rá bármit. Én is változó figyelésre használom. Köszi skacok az elismerést ! Ha kell nyákrajz, vagy C forrás bárkinek, csak szóljatok.
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Köszönettel, szóltam!
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A főprogramba:

  1. unsigned char latb;
  2. #include "lcd.c"


A latb változó a 16F -ek RMW problémáinak kiküszöbölése miatt kell. A többi beállítást az lcd.h -ban kell megejteni. Melyik port, melyik bitjeire van kötve, stb.

Majd a főprogramban tetszőleges helyen:

  1. lcd_initdisplay();
  2. lcd_put_strc("LCD 2x20  1234567890");

iscplcd.zip
    
(#) storm hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma dobtam össze ezt a kis mütyürt a megvilágosodás reményében
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szép lett. Hány voltról üzemel?
(#) storm válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Az áramgenerátor miatt 24V körüli tápfesz kell neki, és akkor folyik összesen kb 23mA.
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Egész baráti. Több is készül belőle? Köszi az infókat.
(#) storm válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Nemhiszem.
(#) Tibi98 válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A külső nagyon profi, egyszerűen gyönyörű, nehezen találok szavakat. Viszont hogy egy kis építő jellegű kritikával is szolgáljak, a belvilág szerintem lehetne rendezettebb, némileg elmarad a külső megjelenés színvonalától. Kábelezésen lehetett volna még kicsit fésülni szerintem. Viszont az esetek 99%-ába kívülről szemléli az ember, az a látvány pedig nagyon rendben van!
(#) JZoli válasza wardriver hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Tudom, hogy beruháztál már egy motorra, de szerintem egy léptetőmotorral jobban jártál volna. azt egyszerűbb időben is vezérelni, mint ehhez a mostanihoz mechanikus áttételt csinálni. Ráadásul ehhez a mérethez még akár egy rossz nyomtatóból is lehet ilyen motort kitermelni.
(#) bankimajki válasza lidi hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Kis lábszámú PIC-eknél, vagy komplett hardvernél (ahol minden I/O port foglalt) viszont sajnos nem használható. Pedig nagyon ötletes. Az ötletet lehet átlopom a fejlesztőpanelembe. Remélem nem gond.
(#) lidi válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Nem gond. Amúgy kis lábszámú kontroller, háát, ez 2 IO -t foglal, ennél sokkal kevesebből nehezen kötsz rá lcd -t (van 1 pines megoldás is, de az már tényleg elvetemült. Vagy persze lehet soros vonalon is, de akkor meg lcd hez kell komolyabb áramkör, és a debugolandó picbe is soros portot foglal, vagy azt is lehet programból bitbang -elni, de szerintem ez a 2 láb egy elég jó középút. Egyszerű hw, egyszerű sw.)
(#) bankimajki válasza lidi hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Igazából 1db I/O és a GND elég. Meg is alkotom ezt a verziót. A kis lábszámmal arra gondoltam, hogy pl. egy 8 lábú kontrollernél, ha fel van használva mind a (jó esetben) 6db I/O port, akkor már nincs hová tenni a kijelzőt. (Igaz az 1 csatissal is lehet gond, de mégis. ) Ill. én assembly-ben tolom, úgyhogy meg kell írni a kiszolgáló rutint.
(#) sooty hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sokadik kép a Mule v2 nixie óráról, immáron plexi tokozattal:
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Profi lett!
(#) patexati válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia! Ez nagyon ott van a szeren Gratulálok! Jó ötlet a "tokozás"
(#) klemo86 válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Komoly, jól néz ki
(#) geri303 válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Gyönyörű!!! :eek2:
(#) (Felhasználó 20218) válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Valóban nagyon szép! Saját termék a plexi?
(#) sooty válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Sajnos nem, kifogyott az elem a lézerpointeremből az első luknál... A poli-metil-metakrilátról meg nem is beszélve...
(#) zolee1209 válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Nagyon szééép! :wow1: Bár az alátétes távtartó közelről nem mutat olyan jól, mintha "egy" lenne... :gumicsirke:
(#) sooty válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ígérem kicserélem, de kellett a méret, mielőtt nekiállok esztergálni, nem voltam abban sem biztos, hogy mind egyforma méret kell (és tényleg). Egy darabból nem lehet így megcsinálni, mert szerelhetetlen, 12 db kell.
Következő: »»   751 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem