Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   752 / 1672
(#) geri303 hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Régen tettem fel ide újdonságot, de a vizsgák.....
Nem is húzom tovább az időt: az elmúlt pár hét termése az új akváriumi kapcsolóórám.

3 relés kimenet, 4x16 LCD, PIC, egy kis kábelcsatorna, egy kis nyák és megszületett.

Az oldalamon: PGkislap kicsit részletesebben és több képpel láthatjátok.
(#) Zoli_bácsi válasza geri303 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jól néz ki a kapcsolóóra, nekem tetszik. Az LCD-n nem tudtam követni a logikát, hogy hogy is van a BE - KI kapcsolás. A dobozolást szépen megcsináltad, látszik, hogy nincs elkapkodva, kellő idő van ráfordítva.

szerk.: Aha, most már értem a kijelzést!

Üdv!
(#) David.zsombor válasza geri303 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szép lett. de a billentyű széle nem fér be a borítás alá?
(#) Lacko12 válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Le a kalappal nagyon gyönyörű!
Az alátétekkel én annyit kezdenék hogy esetleg körbe lefújnám pirosas vörössel vagy kékkel és akkor szinkronizálna a csővel vagy a megvilágítással!
A plexi nagyon ott van csak gratulálni tudok hozzá remélem sokáig fogsz benne gyönyörködni!
(#) geri303 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Gondoltam valaki szóvá teszi
Beférne, de egyszerű oka van, hogy nem tettem bele, a billentyűzet bármikor levehető, így másra is tökéletesen használható. Mivel itt nem kell napi szinten állítani, így elég akár, akkor feltenni amikor változtatni szeretnék rajta.
(#) David.zsombor válasza geri303 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Akkor jó
(#) klemo86 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ha már kötözködés: szakszerűbben tasztatúrának hívják
(#) borvendeg válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
[OFF]És mit csinálunk a tasztatúrával? Hát tasztatjuk... Bocs az offért nem tudtam kihagyni
(#) sooty válasza geri303 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Nagyon kellemes és hasznos szerkezet, gratula ! Ha nem fér be a tasztatúra, akkor jön a fikatúra... Bocs én se tudtam kihagyni :hide:
(#) lidi válasza sooty hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
És mivel nem is billentyűk vannak rajta hanem gombok, ezért tulajdon képen ez gombozat.
Geri303: Szép lett, belsejéről is rakhatnál fel képeket esetleg.
(#) Izeg. hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok.
Tudom nem nagy szám, de én büszke vagyok rá, főleg hogy első trafóm és milyen szép lett(milyen eszközökből). A csévetest például kartonpapírból készült.(füzetborítóból.)
egyébként ez egy 4X12V os hálózati trafó egy fényvezérlőbe. Ezerszer olcsóbb mint készen megvenni. Ez így körülbelül 85W. Másfél óra alatt megtekertem. egy manuális(kézzel tekerős)tekercselővel.

Fotó718.jpg
    
(#) Alkotó válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ügyes!
Trafónál nagyon ügyelni kell a primer és szekunder közti szigetelés megbízhatóságára, mert ez a biztonság alappillére!
(#) Izeg. válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Zsírpapír+ szigetelőszalag szigetel.Egyébként minden sor között van szigetelés(egy-egy réteg sütőpapír).
(#) geri303 válasza lidi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A linken találsz: PGkislap, ahogy fentebb is írtam. Igaz csak egy kép, de más akkor sincs benn
(#) kanoc86 válasza Tibi98 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Eredeti terv szerint lett volna alul még egy lemez és a kettő között mentek volna a kábelek de már sem kedvem sem energiám nem volt új fenéklemezt csinálni kismillió lyukkal a megfelelő szellőzés miatt. Úgyhogy inkább így maradt és mostmár marad is

Üdv.
(#) frekivalto hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok.

Kb. 1 hete lettem kész a csőves erősítőm újra építésével. a réginek nem volt rajza, semmi dokumentációja, ezért elhatároztam, hogy új "köntösbe" szerelem. Hasonlít az előző verzióra, de a trafón kívűl minden új benne.
2*12W/8ohm "AB" osztály, Circlotron, ECC88(Mullard))-ECC85(Tungsram)-PL82(Tungsram) csővek.
Mundorf csatolókondik, Beyschlag 1W 1% ellenállások, Telefunken gyorsdiódák, Caedas és OCC nagytisztaságú réz huzalozás, Yageo tápkondik, WBT-Ag hangfal csatlakozó, Neutrik XLR csatlakozó....

Ez az első csőves erősítő, amit készítettem. Régebben készítettem már tranzisztoros erősítőket is, de már vagy 20 éve annak, de régen is volt.....

Üdv. Péter
(#) frekivalto válasza frekivalto hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Még pár kép.......

Külön köszönet Köbzoli és CHZ fórumtársunknak az önzetlen segítségükért!
(#) borvendeg válasza frekivalto hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Hello! Külsőre gyönyörű!
(#) enree válasza wardriver hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
A Jimikben olyan áttételes mikromotor van, mint a régi discofényekben, amik még nem stepmotorosok.
Igazán korrektül ezt mással nem tudod mregcsinálni szerintem.
Ha nem tudsz szerezni, szólj!
(#) enree válasza geri303 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nagyon szép, nem lesz belőle cikk ?
Szerintem nyomógomb jobban állna neki a beállításhoz.
(#) Abukodonozo válasza frekivalto hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Eszméletlenül szép! Egyetlen kifogásom, hosszú percek nézegetése után csak az lehet, hogy angolul "vacuum tube"-nak írják az elektroncsövet, így külön.
(#) Abukodonozo válasza sooty hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A Te munkád is gyönyörű! Említette valaki, hogy nem homogén, így, az alátétekkel. Szerintem ha összeragasztanád őket, úgy, hogy a lyukak és a szélek is fedjék egymást, máris szebben mutatna.
(#) lewi válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Topinak van már egy ilyen kapcsolásról cikke. Természetesen nem ugyan ilyen, de majdnem.

geri003: Igazán ötletes, gratulálni tudok csak.
(#) sooty válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Köszönöm szépen a dícséretet. A homogenizálás pompás ötlet, egyből 2x annyiba kerülne, mellesleg a víztiszta plexi ragasztása az külön tudomány ( a 70-es években volt divat: lásd. lent ) tudsz rá valami tuti módszert?

DSC01848.JPG
    
(#) sooty válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Igen, a kloroform, vagy a metil-etil keton. Be kell vele vonni a felületet egyenletesen, várni, még belediffundál az anyagba, akár többször is. Sablonba kell fogni, és össze kell szorítani, óvatosan, hogy nehogy az anyag kitüremkedjen a széleken.Ha dobozt ragasztasz az anyag rövidülését is bele kell számolni, hiszen itt anyag az anyaggal összeolvad, nincs külön ragasztóanyag. Ha túl sok beopálosodik, ha kevés nem ragad össze az egész felület. Aztán már csak csiszolni polírozni kell újra (ha nem sikerült olyan jól). A felhőkarcolót így készítette az édesapám.
(#) lewi válasza sooty hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Csak egy hirtelen ötlet:
ha esetleg vennél egy olyan vastag plexit, amilyen vastag távtartó szükséges, akkor talán meg tudnád azt csinálni, hogy kis négyzeteket vágsz ki belőle, majd a négyzetek közepére lukat fúrsz. Majd a lukon átdugsz egy hosszabb csavart és azt eg anyával a másik oldalról rászorítod. Ezek után a csavar szárát egy fúróba fogod, megpörgeted, és megpróbálhatod lecsiszolni. Bár kétség kívül nagy munka lenne, és jómagam még nem is csináltam, így azt sem tudom hogy működhetne e, de ha van kedved tán kipróbálhatod ha tetszik az ötlet. Amúgy meg szerintem, ha négyzetesre van vágva a plexi akkor az is nagyon szépen mutathatna, és egy másmilyen csavarral is összefoghatnád. Bár egyéni ízlés részemről, de én nagyon szerezem ezeket a torz kulcsos csavarokat. Nemrég láttam valahol ilyen lapos fejűt, kb 3mm lehetett a fej vastagsága, mely csak egy egyenes lap. Ha ennek a fejét felülre teszed, és belesüllyeszted a plexibe, akkor SZERINTEM jobban nézne ki.
Bár ezeket csak pozitív kritikának szánom, mivel én saját magamtól kétlem, hogy képes lennék létrehozni egy ilyen mesterművet az elejétől a végéig, de hátha adtam pár ötletet.
Mindezek mellett csak gratulálni tudok, mivel hasonló "dobozolást" nemigen láttam még, és igen ötletes design!
(#) frekivalto hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Köszönöm Mindenkinek a dicsérő szavakat!

Üdv. Péter
(#) sooty válasza lewi hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszönöm a dícséretet! Nem bántásból mondom, de ahogy az előbb feltaláltad az esztergálás vagy a palástköszörülés módját, az priceless Az utólagos süllyesztés azzal jár, hogy az anyag elmattul, újra ki kell polírozni és a lyukban az már nem olyan egyszerű. A plexi vágása, reszelése házilag rettenetesen nehéz, pláne kézügyesség és gyakorlat nélkül, esztergálás, marózás járhatóbb, a laser az igen, ott nincs utómunka.
(#) zenetom hozzászólása Jún 8, 2011 / 1
 
Sziasztok!
Bár nem egy készülék, "csak" egy 512x64-es passzív mátrixos LCD kijelzőt sikerült beindítani, csak a lábkiosztása volt meg, meg a shiftelő-szegmensmeghajtó IC-k adatlapja, amik a kijelző panelján vannak hátoldalt.
Egy pár dologban segített megvilágosodni wbt kolléga (köszönöm neki!), ha ő nem szól, akkor lehet nem is próbálkozok többet az LCD-vel.
Még most csak a PIC memóriájából rajzolja ki a képet (4kB... ).
A képet egy saját delphis program dolgozza fel, és alakítja át kódokká, amit bemásolok a PIC programjának forráskódjába. A delphis programban akár mi magunk is rajzolhatunk és rögtön le lehet generálni a kódot.
PIC18F2550 hajtja az LCD-t egy 20MHz-es kaviccsal.
(Hirtelen nem tudtam milyen képeket vágjak össze a nagy örömben, de majd valószínűleg kerül rá mozgókép is )
Szerk.: a PIC-es program is teljesen saját, asm-ben írtam.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Még annyit, hogy a PIC, ahogy a képen látni, direktben hajtja meg az LCD-t (illetve az LCD-t meghajtó shiftelő IC-ket).
Következő: »»   752 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem