Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   750 / 1674
(#) bankimajki válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Ez igen, emellett a gyáriak elbújhatnak. Mondjuk a belvilágos képekben az előlapra felrakott panelok szerintem rontanak az összképen. De kívülről eszméletlen gyönyörű.
(#) kanoc86 válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Köszönöm!
Igen tudom hogy rontanak rajta, de sajnos igencsak helyhiányba voltam és igy láttam a legjobbnak ha oda rakom azokat a panelokat. Lehet ha újrakezdeném másképp csinálnám. De ez már ilyen és ilyen is marad.

(#) Alkotó válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
A hangszóró csatlakozóit nagyon "óvatosan" szigetelted el a fém-hátlaptól. Oda egy jó nagy (20-25mm-es) szigetelő korong lenne célszerű, mert így elég könnyő rövidrezárni bármivel, akár magával a vezeték végével is.
(#) kanoc86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
De van ott egy 40*100-as szigetelésnek szánt vékony plexi, vagy ehelyett gondoltad?
(#) Alkotó válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Ha van ott egy szigetelő lap, akkor az teljesen jó megoldás. A képen nem volt ez feltűnő, ezért nem láttam (igazaból most se látom, de nem is ez számít, hanem, hogy ott van).
(#) Zoli_bácsi válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Nagyon-nagyon szép a doboz! Borzasztó jól megcsináltad, elismerésem.
(#) kanoc86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Köszönöm!
Ha tudnátok hány óra munka van mögötte...
Mivel nincs itthon komplett gépparkom igy mindent manuálisan kellett megoldani... de kész van végre és ez a lényeg.
(#) emersys válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Nagyon Szép munka, én is had gratuláljak
(#) Lacko12 válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Uhh nagyon szép lett!
Gratulálok hozzá, remélem jó szolgálatot tesz majd a továbbiakban is!
(#) deadlyroberta válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Jobban néz ki mint a Yamaham
(#) vicsys válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Nagyon profi lett! A felirat, hogyan készült?
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
A leendő hanggenerátorom frekimérője. Vannak még vele apróbb problémák, amire sajnos még nem jöttem rá. De ezt leszámítva működik szépen.
(#) saraha válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Ez tényleg nagyon jól néz ki,nagyon ügyes
(#) skero válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Ez aztán tényleg gyönyörű. És nem csak szépen van megmunkálva ,hanem a design is jó ízlésre vall. Gratulálok.
(#) yagi válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Nagyon szép, gratulálok én is! A feliratozás engem is érdekelne hogyan készült, otthoni készítés vagy szitásztattad valahol?Remélem az én Hiragám is hasonlóan fog kinézni, ha egyszer végre elkészül.
(#) yagi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Szépen megépítetted ezt a frekimérőt, jelenleg én is ezen dolgozok, de még csak az alkatrészbeszerzésnél járok.Sok sikert a hibák kijavításához!
(#) yagi válasza mrobi hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Én csak egy tanácsot szeretnék adni, ha Eagle- el rajzolsz kapcsolást akkor "net" parancsal kösd össze az alkatrészeket akkor látszani fognak a csomópontok. Egyébként ügyes!
(#) kanoc86 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Köszönöm a gratulációkat!
A felirat vasalással készült, és lakk hogy nehogy idö elött lekopjon.
Üdv.
(#) vikipapa hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Helló mindenkinek! Ma délutáni alkotásom egy 22/7 "Big Muff Pi" gitártorzító. Többi kép Szerintem elviselhetőre sikerült
(#) wardriver hozzászólása Jún 5, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Építek most egy kamera mozgató állványt, amit majd úgy szeretnék megcsinálni, hogy nagyon lassan mozogjon,speckó felvételekhez kell.(time-lapse) Egy képet felraktam, hogy kb milyenre akarom. Szóval az egészet egy szervó motorral akarom mozgatni, vettem is egyet, digitális vitorlaszervót, 6x360 as ,ezért szédszedtem és kiforrasztottam belőle a potit, ami érzékeli hogy mennyiszer fordul körbe, helyébe két ellenállást forrasztottam, igy most megy jobbra balra bármeddig,csak egy nagy problémám van, hogy még igy is gyorsan pörög. Hogyan lehetne a fordulatát csökkenti?Valami elektronika van erre vajon?Egy kis tesztert vettem hozzá,az meghajtja a cuccot, meg a poti ami rajta van azzal lehet irányt váltani,de a sebessége állandó. Igazából bármilyen motor jó lenne,ami lassú mozgásra képes.Ha esetleg van valakinek erre jó ötlete,azt nagyon megköszönném,Üdv,Dávid
(#) bbalazs_ válasza wardriver hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szervo vegere tegyel ra egy orabol kiszedett muanyag fogaskerekcsoportot. Vagy a mostani vegere egy csigahajtomuvet, az forgasson egy fogaskereket. A lassusagnak nem lehet hatara!
(#) wardriver válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Ez jó ötlet, köszönöm,kipróbálom valamelyiket
(#) Doszpot válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Helló
Nekem a doboz tetszik a legjobban.
A NYÁK melegragasztós rögzítéséért majd úgyis fognak szólni mások, én nem teszem. (csináltam már rondább dolgokat is, amik azóta is működnek)
(#) vikipapa válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Helló. Doboz ötlete egy pakolásnál jött. Találtam 3 darab ilyen fúrószáras dobozt, aztán belegondoltam mit lehetne kihozni belőle. Egyébként ez már sokadik dolog amibe így ragasztom le a nyákot. Először kicsit hozzáért a dobozhoz a nyák és körülbelül 10 percig rángattam mire feljött (úgyhogy szerintem eléggé tart).
(#) vicsys válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Az lehet, hogy eléggé tart, de szinte szerelhetetlenné teszi az áramkört, mellesleg meg nem esztétikus. A precíz és műszakilag is megfelelő (pl.: csavar, mint oldható kötés) megoldásokat preferálom.
(#) slogan válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia !

Zenélgetsz ?
Építettem 16-17 féle torzítót még "lánykoromban" (87 magassága)
Az a baj a diódás vágással ,hogy a lecsengés végén "be recseg " ,majd hirtelen elhallgat .Ez nem csinálja ?

Nekem most egy Zoom 505II -m van ,nem hitech ,de tud sok mindent.....


Üdv
(#) vikipapa válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Helló. Távtartóval szerettem volna lefogatni, de nem volt itthon, bolt meg zárva. Utólag rájöttem, hogyha megmelegítem hajszárítóval, sokkal könnyebben kijön. Szerelhetőnek tényleg nem mondható, de szükségmegoldásnak jó. Slogan: Ez nem recseg be, viszont gerjedékeny jószág. Ez teljesen érthető. Mondjuk basszusgitárhoz használom.
(#) vicsys válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A távtartó helyett, kiválóan használható 1-1 pár anya is. Amikor még nem volt ennyire széles a kínálat, levágott kábel szigetelést húztam a csavarra és azt használtam távtartó gyanánt. Nem volt nagyon masszív, de szépen eltartotta a nyákot. Aztán bontottam porcelán gyűrűket egy rossz rezsóból és az is kiváló volt. A másik kedvencem a szegecselhető M3-as anya volt. Annak a magassága pont ideális volt távtartónak. Egy kedves ismerős adott anno 4-500db-ot. Maga, a távtartó, filléres cucc. Amikor rendelni szoktam, ilyeneket is teszek a kosárba. Jó ha van itthon és enni nem kér. :yes:
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Esetleg alaplap szerelésből visszamaradt műanyag rögzítő. Ha a talpáról a beakasztós részt levágjuk, fel is ragasztható a lemezre, a kártyát a kúpos része fogja meg ... Kép
(#) zsoltee0001 válasza kanoc86 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Nagyon profi
Gratula
Van ám benn e alu, ***
Következő: »»   750 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem