Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   102 / 104
(#) AzIgaziCsaby hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Sziasztok szakik!
Segítség kellen az alábbi problémámban:
Kaptam egy Airwell Trio Dakota 52 DCI R410A AW típusú multisplit kültéri egységet, és hozzá
egy db. Airwell WDI 12 230V R410 AW beltéri és két db. Airwell WDI 7 230V R410 AW beltéri egységet.
Előélete nem ismert, mert akitől kaptam, beköltözés előtt teljes házfelújítást végeztetett és a rendszert kompletten cseréltette.
Az egyik beltérit táp alá helyeztem, elektromosan teszi a dolgát, pillangószelepet szépen nyitja csukja, mókuskereket forgatja.
Kérdéseim:
- szabad-e a kültérit ledugózott csövekkel kipróbálni? Kompresszor kibírja?
- tudja-e valaki, hogy ezeknek a beltériknek melyik a kompatibilis távirányítója. Airwell RC-3 -tól 8 -ig kapható, de nem szeretném a teljes sorozatot megvenni. Esetleg ez csak a távirányító kivitelének változatai?
- Az egyik beltérinek "elveszett" az elektonikája. Lehet pótolni, vagy 2 beltérisben gondolkodjak?
- Mielőtt falat rombolnék, megnézném hogy a beltérik közül bármelyik ereszt-e. Nyomásmérőm, kompresszorom van, de nem tudom az üzemi nyomás értékét. Megmondanátok?

Ha véletlenül minden összeállna, valaki segít majd csövet peremezni és gázzal feltölteni?
(#) StMiklos válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Szevasz!

Még mielőtt kíváncsiságól nekiugranál néhány válasz:
Remélhetőleg az összes csonk és a kültéri légmentesen lezárva, hűtőközeg visszaszivatva.
Beltérik ritkán szoktak engedni, de a fellépő nyomások R410-nél: megközelítheti a 30 bart.
Levegővel nem célszerű nyomáspróbázni, vélhetően ilyen magas nyomást megközelítően sem tudsz előállítani, bár azért ez nem feltétel.
http://hu.fluorined-chemical.com/news/what-are-the-characteristics-...5.html
Itt van a részletes dokumentáció, ha eddig nem akadtál rá:
https://lh.airwell-res.com/sites/default/files/imported/Airwell/c61...GB.pdf
A kültérit (kompresszorát) akár van, akár nincs benne gáz ne próbáld indítani, megrokkan.
Zárt csonkokkal elindulni se tud..
Lehet kapni tanítható távirányítót, de hogy viszi-e, azt előre nem tudni.

Sok sikert hozzá!

Üdv: StMiklos
(#) klimas 56 válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Hol laksz ? Privátban írd meg ...
(#) klimas 56 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Ha invertes akkor amúgy sem tudja elindítani ....
Amúgy
(#) StMiklos válasza klimas 56 hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Szevasz!

Tudom..
Az inverteresek amúgy is szívás, csak a saját kompresszor csak a saját inverterével indítható.
Ritka kivétel talán akad.
Elmúlt az az idő, hogy bejönnek és kérnek egy 2.6 vagy 3.5-ös kompresszort.
Régebben azt kérdeztem hányat?
Ma?
Szakszerviz..

Üdv: StMiklos
(#) AzIgaziCsaby hozzászólása Ápr 16, 2023 /
 
Mindenkinek köszönöm, aki foglalkozik a problémámmal.
StMiklós:
Sejtettem, hogy csapda van a dologban, szerencsére a kültérit nem indítottam el. A csövek nincsenek ledugózva, de fölötte ven két központi elzáró szelep, azok le vannak zárva. Picit megnyitottam - picit szisszent.
Mint villanyszerelő a csatornázást, elektromos bekötést meg tudom csinálni, de utána csak néznék ki szomorúan a fejemből.
Távirányítót már rendeltem, a kínai szerint jó hozzá, de hiszem ha látom.
klimas 56: írtam.

Üdv: Csaba
(#) The_Sentinel hozzászólása Jún 15, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!

9 éve beszerelt, ezidáig kifogástalan Sinclair split klíma kijelzőjén jelent meg a minap - igaz, csak rövid időszakokra - a P0 és a P8 hibakód. Tudnátok abban segíteni, hogy ez mit jelent, és hogy mi a teendőm (ha van)? A gép mindemellett látszólag továbbra is jól működik, szóval nem tudom, mit jelent a dolog. (A magyar nyelvű leírásban precízen megfogalmazott választ nem találtam a kérdésemre).

Köszönettel,
Péter
(#) Joe_001 válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Szia!
Azt írta együtt mentek, tehát ha nem volt velük addig probléma, akkor menni fognak...
(#) tursaba válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Szevasz Miklós!
Klímámon a vákumozó menetes csonk menete külső átmérő 12.6mm,
menetemelkedés 1.4mmm, tehát UNF 18.
A 1/2" az 12.6mm, de 20me / coll. (UNF20)
Szeretném megkérdezni, szerinted milyen (kupakot) hollandert, illetve, vagy milyen belső / külső menetes közdarabot vegyek hozzá?
Köszönettel:
(#) elactrofan válasza tursaba hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
"Vizes menet" erre nem jó már ha azzal szeretnéd megoldani , de hűtés technikában ilyen nem igazán van készen. De meg lehet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2023
(#) StMiklos válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 23, 2023 / 2
 
Szevasz!

Hogyne lenne, a kulcsszó R410.. (és R32)
Más a csatlakozója.
https://orczy.com/csap_516_coll_-_516_coll_r410_es_r32_hutokozeghez_94679
Millió helyen kapható, ott van a menetméret megnevezése.
És mindkettő erősen tüzveszélyes..
És ne keverd a collos menetet, a vizes collos menetet ezzel. És akkor még nem emlegettem a collos kategóriába tartozó UNF, NPT, SAE menetjelöléseket.
És hiába kezdődik úgy, hogy 1/2", sose fogsz 12,7mm-t mérni, a legelsőt leszámítva. Ez mind más..


Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2023
(#) wind67 hozzászólása Júl 14, 2023 /
 
Sziasztok Szakértők!
Segítségre szorulok.. Adott 1 Sencor SAC09CH O split klíma melyet használtan de működő állapotban vettem. Felszereltem, de a táp bekötésénél fennakadtam. végig olvastam a fórumot és találtam is ezeket a képeket a bekötésre, de nálam nem működik.

Az egyik képen látszik, hogy a betáp nem erre a sorkapocsra csatlakozik, hanem talán valahova máshova. utolsó képen az Én berendezésem... hova kell kötnöm a betápot? Mert bárhova kötöm még a led sem világít! esetleg köthetem a kültéribe és az 5 eres kábelen keresztül kapja a beltéri?

Válaszokat, segítséget előre köszönöm.
W
(#) deebo válasza wind67 hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
A képekből nem tudom neked megmondani, hogy hova kell kötni a betápot, csak azt, hogy hova nem. A kültérinek a beltéri szokta kapcsolni a tápot, szóval mindenképpen a beltérin kellene keresni a betáp pontot. Ha nincs hozzá doksi, bontsd meg kicsit jobban és keress egy tápegységet. Ha megvan atáp, akkor már látnod kell, hogy hol lehet a tápját közvetlenül ellátni.
(#) elactrofan válasza wind67 hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
kapocs deknin belül rajta szokott lenni bekötési rajt arról egyértelmű kel hogy legyen.
Az én mide klimámon kültéri kapja betápot és 5 eres megy a kül és beltéri között
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2023
(#) Villanymozdony hozzászólása Júl 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Az inverteres klímák hogyan kommunikálnak? Sima HIGH, LOW szintekkel, vagy valami speckó moduláció van? Egy logikai analizátorral akarok ránézni, de gondolom kellene valamilyen illesztőt csinálnom.
A kommunikáció egy vagy két irányú?
Egyébként hány V-os szokott lenni a jel? Ha valaki tud egy anyagot erről, előre is megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2023
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 15, 2023 / 1
 
Nincs róla anyag , elvileg RS232 a kommunikáció de minden tipusnak egyedi kódjai vannak , és természetesen kétirányú a kommunikáció . Még a jelszintek is tipustól függően változhatnak .
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2023
(#) wind67 válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Köszi a választ,
Van rajz de erről nem tudom megállapítani, h hova kötöm a betáp 230v-t
(#) wind67 válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Köszi.
A" betáp pont" a panelon kell hogy legyen valahol vagy láttam benne 1 trafót, talán annak környékén. holnap kibelezem és körbe fotózom.
(#) kaqkk válasza wind67 hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Ezeknél a beltéri kéri a tápot, és külön vezetéken ami nincs a kapocsdekniben .
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2023
(#) nagyg282 válasza wind67 hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Szia !
Probálok segíteni,nekem Midea van teszek képeket a bekötésről !
A költérit szokták 230V Ac-val megtápláni ,de lehet a beltérit is de ilyenkor két vezetéket kell kötni egy sorkapocsba !!
Az összekötő kábel szinjelölései:-kék nulla
-barna fázis
-fekete kapcsolt fázis a kültérinek
- szürke S-busz komunikáció
-söld/sárga védővezető
Ezekből már szerintem ki lehet következtetni !
Nagyon fontos hogy a fázis és nulla ne legyen felcserélve (szinhelyes legyen ) a betápnál !!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2023
(#) nagyg282 válasza wind67 hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Az utolsó kép a beltéri bekötése ???
Kellene kép a kültéri csatlakozóról is !!!!
Inverteres Klima ???
(#) kaqkk válasza nagyg282 hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
A midea bekötése köszönő viszonyban sincs a régi klímák bekötésével . A tied kültéri betápos a kérdezőé pedig a beltérinél kapja (külön vezetéken) a 230v ot
(#) nagyg282 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2023 / 1
 
Már én is rájöttem ,akkor ez régi on-off klima lehet !
Éppen törölni akartam a hozzászólást !
(#) wind67 válasza nagyg282 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Sziasztok,

Belenéztem kicsit jobban, de a sorkapcson kívül nem láttam betáp helyet. pár fotó a látottakról.
Az utolsó kép a kültériről készült. Sima On-Off klima.

Segítséget előre köszi.
(#) elactrofan válasza wind67 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szia!
Panelra biztos nem kell kötni semmit csak sorkapocsra.
régebbi hozzászólásodban mellékelt dekni képen a kettő bal szélsőre megy a betáp és a föld.
(#) nagyg282 válasza wind67 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Szia !
Az első képet kinagyítva ,a fekete kapocsléc ésa rézcső között alul van egy kék és barna vezeték azok hova mennek,azokat kéne kifűzni szerintem az lessz a betáp !!???
Az ősszekötő kábel:-kék nulla (panelhez is megy egy kék vezeték)
-fekete kompresszor kapcsolt fázis (fehér)
-barna mágnesszelep kapcsolt fázis (piros)
-szürke ventillátor kapcsolt fázis (sárga )
A beltéri panelen a fekete relére megy egy fehér sarus vezeték, melette nem tudom jól kivenni mintha egy barna sarus vezeték lenne valószinű az lessz fázis betáplálás !??
A képekből ennyit tudtam kideríteni !
(#) nagyg282 válasza wind67 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Beltéri
(#) proba válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 19, 2023 / 1
 
A mídeánál sorba kötsz egy optocsatoló ledjét a kommunikációs szállal polaritás helyesen, és kész az illesztés. Hátrány, mivel egy vezetéken kommunikál, nem tudod ki ad és ki vesz. Emlékeim szerint a kültéri adja a tápot 50-60V és 20-30mA. Ennek a szaggatásával üzen a beltérinek. A beltéri meg a hurok szaggatásával válaszol.
Optocsatoló után 600 baud 1 stop even parity.
ellenőrző összeg az utolsó két byte

a sor összege a0 és az utolsó karakter nélkül x+60
utolsó byte 0xff-x
a0 00 01 25 0c 09 fc 41 06 00 00 00 00 00 00 00 00 00 e2 fd
a sor összege 260 utolsó karakter 0xff-2 = 0xfd

Azt hogy mit küldözget, nem sikerült megértenem. Alacsony szintű parancsokat küld szerintem aminek csak késleltetve van köze a távirányító által küldött jelhez, ahhoz is csak közvetve, hiszen a kültérinek nem kell tudni hány fokot állítottam be a beltérin.
(#) kaqkk válasza nagyg282 hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Boritsd ki az elektronikát a dobozából és meglesz a (valószínűleg tőben elvágott betáp vezeték)
(#) Villanymozdony válasza proba hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Köszi!
Következő: »»   102 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem