Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   329 / 570
(#) G_Gyuri válasza merciabc hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Mivel érdemes HMV lemezes hőcserélőt tisztítani? Tudnál ajánlani valamit? Nálam háztartási vízkőoldót használt a szerelő. Legközelebb már én csinálnám és érdekelne hogy mivel célszerű. Köszi.
(#) briki válasza ztm hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Csapokat elzárni, áramtalanítani, nyomást leengedni ( elektronikát letakarni vízhatlan anyaggal) O gumigyűrűt lehet hozzá kapni és csak azt kell kicserélni.
(#) abcsa hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy a Baxi Fourtech 24f kombikazánom tavaly lett felszerelve új rendszerhez. Tavasszal kezdte el hideg állapotban olyan hangot ad , mint amikor egy nagy fazékban melegszik a víz. -De ezt zavaróan hangosan. amikor a lángot elkezdi lemodulálni akkor elcsendesedik és normálisan megy tovább.
A"szerelőm " csak vakarja a fejét.
Valakinek van ötlete?
Köszönöm:
Csaba
(#) Kicsibandita válasza merciabc hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Kb 3 hete volt komplett tisztítása, nem szakszervizes végezte (folyton kialudt az őrláng és erős kattogós-dübögős hangot adott ki), viszont tanult gázszerelő, nem hobbista. Szét szedte, vízkőtelenítette, savazta a rendszert és azóta hibátlan.
Viszont vélhetőleg ő állíthatta be ezt az 50 fokos fűtési hőmérsékletet amit gyönyörűen tart is. Csak hát így 2-3 percenként ki-be kapcsol és alig bírja felfűteni a lakást 21 fokra, mert a radiátorok nem bírnak nagyobb hőt leadni. VIM által elküldött felhasználói kézikönyv - amit köszönöm - mutatja melyik a hőmérséklet szabályozó gombja, de azzal sem lett jobb, mert nem melegebb az előre menő vízkör.
(#) zoszka válasza Kicsibandita hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Akkor eltört a tekerő rúdja. Teljesen minimumra tekerve leáll?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) merciabc válasza ztm hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Szia!
Az a váltószelep tengely vége.
Csinálj egy képet kissé fentebbről, mert érdekes helyen szivárog...
Emlékeim szerint az egy zárt rész.
Szilikon zsír, kémcső tisztító kefe, O-gyűrű legyen készleten.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) merciabc válasza Kicsibandita hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ezt elfelejtetted közölni...
Az az érzékelő be van kenve gyárilag hővezető pasztával.
(#) Asztrild válasza zoszka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Köszönöm a vállaszt! Átnéztem mindent, megpucolgattam most működik.
(#) tiborati hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Sziasztok,

Egy 6éves Baxi 240fi kazán már három napja E25-ös hibakóddal leáll. Véletlenszerűen csinálja, néha menet közben is jön a hibakód, de nem áll le, hanem újraindul. A szivattyú működik rendesen. Szerelő volt itt,lejjebb vette a lángot,teljesítményt, de ez sem használt.
(#) zoszka válasza tiborati hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Pontos típus?
Valószínű, a szivattyú nem indul el, vagy csak vegetál, de biztos, hogy keringési hiba...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) tiborati válasza zoszka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Baxi ECO 3, a kazán még nem volt savazva, az a furcsa, hogy 40 fokos előremenő víznél is előfordul a hibakód beugrik kb 10 másodpercre leáll a fűtőláng, majd a hibaüzenet eltűnik és a rendszer ismét fűt. Pont ott álltam előtte amikor csinálta ezt a hibajelenséget.
(#) Kicsibandita válasza zoszka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Igen, ha nyári állásba tekerem akkor kikapcsol és csak az 1-es fokozatnál kapcsol be. De 1-2-3-4-5-6-7 állásban is 50 C-os.
Nem kondenzációs kazán és ezért is kérdeztem hogy ez elég hőfok?
(#) zoszka válasza Kicsibandita hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Ha 1es állásban is 50 fokos, akkor ntc hiba
(#) zoszka válasza tiborati hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
40 fokot mutat, vagy 40nek érezhető?
Ha azt is mutatja fűtésnél akkor az ntc szakadt azon a hőfokon. Ha a melegvízvételkor csinálja, akkor lehet kazándugulás, vagy szivattyú, de annak hangja is van olyankor, esetleg fűtési ntc is produkál ilyet melegvízvételkor.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) tiborati válasza zoszka hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Csak fűtésre használjuk, megmértem a hőfokot egy multiméterrel is, néhány fok különbséggel azonos értéket mutat a kijelzővel. Sajnos ritkán jön a hiba, rendelek NTC-t, kicserélem, és majd beszámolok a fejleményekről.
Ha lehúzom az NTC-t E05-ös hibakódot ad, próbáltam egy fix 5,1K ellenállással, amíg az volt benne nem jött a bevillanó E25. Lehet az NTC valamely hőfokon zárlatos?
(#) Robert1974 hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Fontos kérdésem lenne. Újonnan vásárolt házunkban egy Westen 24i boiler kazán szolgáltatja a fűtést és a meleg vizet. Amikor megvettük a házat, a ház mellett találtam meg a gázkémény téglarész feletti leszakadt részét (alucső tetővel). Hívtam egy szerelőt, aki megállapította, hogy a gázkazán biztonsági kapcsolója ki van kötve. A kéményt én tettem vissza, a kapcsolót a szerelő visszakötötte. Minden jól működik, azonban már másodszor fordul elő, hogy viharos szélben letilt a kazán, negyed óránként kikapcsol, resetet kell nyomni és akkor újra indul, de újra és újra kikapcsol. A tetőnk jóval magasabb a környező házakétól, így az erős szél vélhetően belefúj a kéménybe. Erre találhatták megoldásként a kémény leszakítását és a biztonsági kapcsoló kikötését az előző lakók. Elég macerás szeles időben egész éjjel a kazán mellett állni, hogy a gyerekek ne fagyjanak meg. Tudtok valami megoldást? Nekem az jutott az eszembe, hogy felteszek a kéményre egy csapágyas, forgó huzatszabályzót (olyan mint egy sapka, S alakú bevágásokkal és a szélben forog). Felszerelhető ez gázkéményre? A segítséget előre is köszönöm! És bocs, hogy hosszú voltam....
(#) Gafly válasza Robert1974 hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Szerintem biztosan nem az "S alakú huzatszabályzó" a jó megoldás...
Én hívnék "szerelőt".
Kazánosok/gázosok/kéményesek ismerik egymást.
(#) zoszka válasza tiborati hozzászólására (») Dec 12, 2016 / 1
 
Inkább szakadt... De már leírtam...
(#) Robert1974 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Tisztelt Gafly, nem "S alakú huzatszabályzót" írtam.
Nem akartam zavarni a köreidet, látom rossz helyen járok. Én hívtam is "szerelőt", de nem tudott mit javasolni. Amikor az ember negyedóránként kapcsolja egész nap a kazánt, hogy a gyerekei ne fázzanak és vélhetően így fog telni az egész éjszaka, nem nagyon kíváncsi az epés megjegyzésekre. Csak segítséget szerettem volna, ehelyett jól felbosszantottam magam. KÖSZÖNÖM Gafly!!!!!
(#) ipasztoi válasza G_Gyuri hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Én is olcsó háztartási vízkőoldóval (8-10% -os sósav) csináltam, amíg a feketeség eltűnt és fémtiszta lett, 5-10 perc, azután alapos öblítés vízzel. Amióta viszont iszapszűrőt tettem a fűtés visszatérő ágába, közvetlenül a kazánhoz nincs szükség ilyen tisztításra évek óta. Szét szedtem, de teljesen tiszta volt.
(#) ipasztoi válasza abcsa hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Nekem a kazánbelső többszöri légtelenítése segített. Kazánt lezártam a fűtőkörtől és a biztonsági szelep kinyitásával engedtem le a vizet belőle egy vödörbe, miközben a feltöltő csappal vizet nyomtam át rajta. Ezt többször megismételve, biztonsági visszazárva, fűtökör visszanyitva, 1 bar fölé állitva a nyomást, megszűnt a hang. A kazánomban lévő légtelenítő valószínű vízkövesedett talán ezért nem légtelenített. Mivel új a kazánod ezért nem gondolom, hogy vízkövesedés okozná a zajt, egyébként az is lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) merciabc válasza Robert1974 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia!
Egy síktárcsát kell felrakni.
Csak jó erős anyagból legyen, nehogy letépje a szél!
A tetőgerinctől 80cm magasság kell a kémény min. tetejét.
Most erős szelek vannak, vissza nyomhatja a füstgázt, de ha még jobban megszakítod, nyáron lesz belőle bajod!
A huzatnövelőtől meg megbolondulsz, olyan hangja van.
(#) merciabc válasza tiborati hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Nem zárlatos, csak lefáradt.
Előfordul majdnem minden fajta kazánnál hogy egy bizonyos hőfokig jó értéket ír, és nem növeli vagy
csökkenti tovább az értéket. (NTC vagy NTK)
(#) Paso hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok !

Átolvastam a fórum bejegyzéseit, de számomra sajnos nem vált egyértelművé, hogy hol keressem a
hibát, így most segítséget szeretnék kérni.
Nekem egy OCEAN (BAXI) ECO 20 FP kombikazánom van, a probléma hogy mind melegvíz előállításakor mind fűtéskor ha a víz hőmérséklete eléri a potméterekkel beállított hőfokot a kazán kikapcsol a láng elalszik és mint ha nem lenne lángmoduláció, majd ha a víz hőmérséklete kb. 15-20 fokkal visszaesik akkor újra ismételten begyújt a kazán melegíti a vizet a beállított hőmérsékletig, majd kezdődik az egész előről. Fűtés esetén ez lassan történik meg mivel idő kell hogy a radiátorokban lévő víz felmelegedjen, de fürdés közben ez gyorsan megy kb 20-25 másodpercenként és hát nagy élmény hogy folyton elmegy a melegvíz.
Az NTC szenzort kicseréltem de nem történt változás a probléma továbbra is jelentkezik.
(#) VIM válasza Paso hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia! A hidroblokkon lévő mikrokapcsoló kapcsol e és a tömszelence rúdja működteti e ezt a kapcsolót?
(#) Paso válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia ! Nem tudom, hogy a hidroblokk hol található, de van 2 db mikrokapcsoló a kazánban egy elől egy meg hátul és mind a kettő kapcsol és a rudazatok is megfelelően mozognak a melegvíz csap megnyitásának hatására.
(#) G_Gyuri válasza ipasztoi hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Köszi! Milyen iszapszűrőt használsz? Milyet érdemes alkalmazni? Nálam egy ilyen Y iszapszűrőt raktak fel, de nem is tudtam, hogy ez annak minősül, csak most ahogy rákerestem lett ismerős a kép.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) zoszka válasza G_Gyuri hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Ez nem iszapcsűrő. Ez csak egy sima vizszűrő, ami a darabos szennyeződést hivatott megfogni.
(#) zoszka válasza Paso hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
A gázszelep is felakadhatott, vagy a modulációs poti hibás. ( már ha van benne )
(#) Gombszem válasza zoszka hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Egy ilyen szűrőbe beépítettem egy baromi erős rúdmágnest két éve. Minden mágnesezhető apró szemét (ami továbbmenne a szűrőn) ráragad. Évente pucolom, már csak nagyon kevés van rajta manapság.
Következő: »»   329 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem