Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   393 / 570
(#) jozsef1978 hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
aristone evo 24 kazánnál mit jelent a 203 as hibakod?
(#) Budafok hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy kazán, és a benne ingadozó víznyomás miatt.

Ferroli kombicirkónk van, a fűtéskörben a nyomás a fűtési idény óta leesik 0,5 barra, amikor pedig bekapcsol a fűtés, akkor felmegy 4 bar-ig. Ahogy utánaolvastam, többen a tágulási tartályt okolják hasonló esetben.

Véleményetek szerint szükséges a tartály cseréje, illetve ha igen, az megoldhatja a problémát?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter
(#) duraball válasza Budafok hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Először meg kéne nézni benne a nyomást, lehet a pumpálás segít.
Le kell engedni a nyomást, majd gépkocsi pumpával felfújni a tartályt egy autós pumpával. Pl. 1.2 bár nyomásra. Majd víz feltöltés.
Ha ismét elmegy a levegő a tartálybol , csere.
(#) duraball válasza duraball hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Szelep a tartály tetején. Ha megnyomod, és ott víz jön belőle, cserélni kell a tartályt. (Szakadt membrán) kezd ezzel, hogy ellenőrzöd.
(#) Budafok válasza duraball hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Szelep (autós) a tartály alján van, és ha benyomom a szelep közepét (mint amikor le akarok ereszteni egy gumit) kevéske víz jött belőle. Utána levegő.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) duraball válasza Budafok hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Szerintem akkor csere, ott nem lehet víz.
Gépész boltban veszel egy ugyanolyan tartályt, vizet leereszted, kicseréled, feltöltöd és jó lesz.
(#) konop válasza duraball hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Nem kell, hogy a kazánban legyen a tartály, a visszatérő ágba rakj be egy 18l-est, az általában elég. Ha van a kazánhoz közel lemezradiátor, akkor az alsó zárócsavar helyére is bekötheted.
(#) Budafok válasza konop hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat, holnap hozzálátok!
(#) Malibu hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy Elexia Comfort (Chaffoteaux & Maury) vezérlő panellel leptek meg. A hibajelenség az, hogy nincs fűtés, a HMV rendben. Továbbá ami félrevezető, hogy nincs hiba-visszajelzés (LED-ek). Hiba pedig van mert bekapcsolás után (fűtés) egy kattanás, szivattyú elndul és utána néma csend, nem történik semmi. Próba panellel minden rendben. A hibás panelen az alapok átnézve ( relék, kondik, félvezetők)
Kicsit elakadtam......jól jönne egy ki segítség.

Üdv Mali
(#) JZoli válasza Malibu hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Ezt a panelt nem ismerem, de a szivattyú elindításán kívül, még kellene valaminek történni. Nincs a szivattyú körében egy áramlásérzékelő? Ha van akkor annak a csatlakozója körül kellene méregetni a panelon, ha nincs akkor csak időzítéssel mehet tovább a folyamat, és ventilátort kellene indítania (ha van), majd a gyújtást. Ez a szokványos gyújtási sorrend.
(#) Malibu válasza JZoli hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Nincs tudomásom áramlásérzékelőről ebben a modellben, a gyújtási sorrend úgy van ahogy mondtad, csak a ventillátor indítás előtt megáll és onnan egy tapodtat se...
(#) md hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni:

Saunier Duval Combitek F24 kazán, ha le van hülve a kazán akkor a fűtés nem indul be, vagyis a ventillátor megy, szikráztat is szerintem a szivattyú is megy viszont a víz nem melegszeik, ha viszont megnyitom a melegvizet az egy idő után (kb fél perc) bemelegszik rendesen és amikor azt elzárom a fűtés is beindul és fűt is rendesen, de ha megint lehül akkor megint nem megy. Nem eseti hiba folyamatosan ez van, viszont melegvíz mindíg van. Hibakódot nem ír ki.

Köszönettel:

Dani
(#) JZoli válasza Malibu hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Most is hangoztatnám, hogy a panelt nem ismerem. Valamelyik kondi, vagy relé lesz szerintem, mondom ezt azért, mert eddig a panelek zömében ez a két alkatrész volt a hibás. A c3-c4-c38-as kondit nézném meg, vagy valamelyik JV24S-KT relét.
(#) 444Tibi válasza Malibu hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Laikuskent, esetleg a panel nem valtja at a valtoszelepet, es ugyanekkor a futesi reszrol varna visszajelzest? Ennek hianyaban nem lep tovabb.
(#) Malibu válasza JZoli hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Zömében nálam is a relék meg a kondenzátorok vezetnek, ritkábban volt szerencsém félvezetőkkel és táp IC-vel ( Honeywell vezérlők). Az összes kondenzátor és relé már át lett nézve
(#) alexks hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Sziasztok,
A Vaillant vuw 240 2-3 kombi kazánom tágulási tartályát szeretmém lecserélni,mivel a levegőszelep
benyomásakor víz spriccel ki belőle.A csere menete jó lesz -e ? Elzárok minden csapot a kazánban,a radiátornál a nyomást leengedem,a tartály nyomást 1,2 bárra beállítom.
Van még más is?Kell-e légteleníteni a tartályt?Hogyan folyik bele a víz?
Lehet, hogy túl misztifikálom de nem csináltam még ilyet!!!
Köszönöm a jó válaszokat.
(#) JZoli válasza alexks hozzászólására (») Nov 29, 2018 / 1
 
Ha elzársz minden csapot a kazánban, és a radiátornál szeretnéd a vizet leengedni, akkor a fűtésrendszerből engeded ki a vizet, a kazánban ugyanúgy bent marad! Inkább a kazánból engedd le a vizet, ne a radiátorból! Ha nincs rajta egyéb csap akkor a biztonsági szelep sapkájának a tekerésével a szelep kifolyóján tudod leereszteni a kazánból a vizet.Igaz ez némileg kockázatos, mivel elég gyakran csepeg utána a víz ebből a szelepből, mert szennyeződés kerül a zárógumi alá.
(#) alexks válasza JZoli hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Köszönöm a választ.Kell a tartályt légteleníteni, vagy csak üresen beteszem az újat?
(#) JZoli válasza alexks hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A tartály "gyárilag" fel van töltve nitrogénnel, ezért csak a nyomást kell beállítani, az az hozzáigazítani a Te rendszered apanyomásához . Kb 0,2 bar-ral alacsonyabbra állítsd be mint a rendszernyomásod hideg állapotban.
(#) alexks válasza JZoli hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszönöm a választ.
A "vizes oldalt" kell-e légteleníteni ?
Alulról folyik (3/8-os menettel )a víz a tartályba,ami alapból üres. A benne levő levegővel mi fog történni ?
(#) JZoli válasza alexks hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A tartály-mint írtam- fel van töltve nitrogénnel. Van benne egy gumimembrán, ami miatt a feltöltéskor kitölti az egész teret, így levegő nincs benne. A csőbevezetésnél lehet benne minimális levegő, de az nem fog gondot okozni!
(#) alexks hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Köszi.Köszi. Így már stimmel. Azt hittem hogy félig víz lesz benne, fele meg levegő.
Pontosabban nitrogén ha nem engedem ki.
(#) JZoli válasza alexks hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Ha beszerelted és a csapok kinyitása után visszaállítod a rendszer nyomását, akkor valóban víz lesz benne, de ennek a mértéke függ a nyomástól.
(#) jocee525 hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Renova F 24 E nèl F1-es hibakódot ki mivel tudta orvosolni? Valami aprobb hiba is okozhatja? Áram èrzèkenysèg stb..?!
Köszi a segítsèget!
(#) briki válasza alexks hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Nem kell legteleniteni csak betenni. Az elonyomast 0.8 bar ra beallitani. Leellenorizni, hogy nem e enged a legszelepnel / autoszelep/.
(#) konop válasza md hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szia,

Én először a szobatermosztátot nézném meg, majd a fütési NTC hőmérőt cserélném, esetleg az ehhez menő vezetéken lévő csatlakozó is rossz lehet.
(#) briki válasza alexks hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A kazant kell pegteleniteni. A szivattyunal levo legtelenito sapkajat ki kell tekerni..
(#) briki válasza jocee525 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
F1 = nincs lang. Gazszuro eldugult. Csap zarva.Gazszelep nem nyit ki. Nincs szikraztatas. Io aram erzekelo koszos. Ennek kabele szakadt. Panelhiba stb.
(#) usane válasza jocee525 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Már írtam amikor létrehoztad az új témát, csak kitörölték, hogy fejtsd ki bővebben.
Szikráztatás van? Azonnal leáll vagy csak egy idő után? Ha leállás után reseteled egyből elindul vagy csak egy kis idő eltelte után? Így senki sem tud biztosat javasolni.
(#) kapper hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Remélem valaki tud segíteni. A következő lenne a kérdésem: Van egy saunier duval isotwin f24 kazánunk. 5 fokozata van a fűtésnek. Ha 3-ason van akkor fűtésnél bekapcsolt a láng, felmegy a víz 60 fokra, majd ha eléri kikapcsol és csak a keringető megy, amíg vissz nem hűl a víz 45 fokra, aztán újra bekapcsol a láng, és így tovább amíg el nem éri a kívánt beállított hőmérsékletet. Most átraktam 4-es pozícióba. Itt is bekapcsol felmegy 68-69 fokra, de ekkor nem kapcsol ki a láng, hanem egész addig megy és ott tartja a hőmérsékletet amíg a termosztáton beállíott hőmérsékletet el nem éri e levegő. Ez így normális, vagy nem tudja feljebb fűteni a vizet mondjuk 70 fokra és ezért nem kapcsol ki közben?
Köszönöm a válaszokat!
M.
Következő: »»   393 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem