Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   411 / 570
(#) ignisz hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Szép estét. Van egy Ariston Class EVO 24 FF kazánom. Nemrég tágulási tartályt kellett cserélni, mivel mindig élményt a nyomás. Most az a gondom, hogy igaz nem olyan sűrűn, de elmegy a nyomás. Végig néztem a rendszert, de sehol nincs folyás. Mi lehet a gond?
(#) Pikkelel hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
A használati melegvizemről és a fűtésről egy Westen Condens 24 gázkazán gondoskodik.
A kazánnak csak a fűtési körét használom, ugyanis egy használati melegvíz (hmv) tartály és egy puffer tartály van a gázkazánra rákötve.
A működés "téli" üzemmódban van jelenleg:
ha a hmv lehül, a kazán elkezdi fűteni őt, és a puffert is. Ha a puffer kér hőt, őt fűti csak.
Ez a hatásfok növelés miatt van így, mert a puffer alja 25 fokos kb., így a visszatérő víz a hmv fűtés esetén is alacsonyan tartható.
Ez így kiválóan is működött.
DE:
Két-három hete jelentkezett az, hogy amikor az egész család fürdött, elfogyott a melegvíz.
Megnéztem: a hmv-ből visszatérő cső hideg volt. Ha a puffert lezártam, a cső meleg lett. Tehát áramlott át rajta víz. Elég hosszú idő után mindig felfűtött a hmv is.
Aztán pár napja észre vettem, hogy a puffer teteje is teljesen lehűlt, pedig ment a kazán. A kazán pedig eközben folyamatosan kapcsolgat: el kezd fűteni, túlfűt, lekapcsol a láng, lehűl, újra bekapcsol a láng. Ez megy folyamatosan. Pedig állandóan menni szokott.
Észre vettem, hogy a gázkazán  hmv köréhez tartozó hőcserélő forró (pedig az nincs is használva, le is van kapcsolva a kazán hmv funkciója). Leszedtem az utváltó szelep motorját (alapban ez nyomva tartja a szelepet),  kézzel sokszor benyomogattam a tengelyét (amikor nyomva van, akkor aktív a fűtési kör). Sokkal jobb lett. Már rendesen fűti a fűtőkör a puffert és a külső hmv tartályomat is.
AZONBAN:
A hőcserélő még mindig meleg. Ezzel együtt a fűtés  visszatérő csöve is meleg a szivattyú után a kazánon belül (kb. 40-45 fokos). A kazánba bejövő cső hőmérséklete kb.25 fokos. A kazán fűtési hőmérséklete 60 fokra van állítva.
Gondolom a hmv hőcserélőn át alapban nem szabadna átfolynia víznek,  hiszen az útváltó fűtés állásban van. Tehát az útváltó nem jó.
1. Kérdés: Javítható ez a hiba? Ha igen, hogyan?
Én megpróbáltam kiszedni a szelep mozgó részét (hogy megnézzem rajta az o-gyűrű) , de nem sikerült.
2. Kérdés: Hogyan kell kihúzni az útváltó szelep "belsejét "? Simán ki kell jönnie?
2. Kérdés: Valahogy nem lehet fixen kikötni belőle a hmv funkciót, azaz kiiktatni a hőcserélőt? (Eléggé egybeépítettnek tűnik.)
(#) balazsgy válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Azért az alapoknál kezdjük. Mi ez a hatásfok növelés? Tudod a törvényt: Az enegia nem vész el, csak átalakul.
Amennyi energiát kíván a fűtési, avagy a hmv kör, annyi energiát (gázt) kell elégetned.
Veheted az energiát az előremenő, sőt visszatérő ágból is, de az energiatörvényt nem tudod becsapni, legfeljebb csak annyi, hogy azt hitted becsaptad.
Próbálj átállni téli-nyári üzemre, fűtésre és hmv-re is a kazánnál direktben és akkor nézd meg, hogyan működik a kazán.
Ez csak próba legyen, de jó lenne elvégezned.
(#) balazsgy válasza ignisz hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
A radiátorok légtelenítő szelepeit kell még átnézned, a legmagasabban lévőnél kezdd el a légtelenítést.
(#) madaraszbela hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?

Van egy Renova 24f-es kazánunk ami reggelre F1-es hibaüzenetet ad.
(Éjszakára le van véve a hőfok 19 fokra) Ilyenkor ha resetelem a készüléket, akkor indítaná a fűtést, de próbálkozik 3x aztán újra F1-állapotba visszatér. Ha viszont úgy indítom, hogy reset után kinyitom a meleg vizet, majd kb 20 másodperc után elzárom, akkor már elindul a fűtés. Ilyenkor elkezd szörcsögni bugyogni a víz a szivattyúba/kazánba amit gyorsan kinyom max. 4-5 mp, és üzemel estig. Már néztem, hogy hátha folyik valahol, az összes kötést végig simogattam, de nem találok nedves részt. A nyomás a rendszerből egész lassan lemegy, kb. 2 hét.
Hogy tudom megtalálni, hogy hol levegősödik el a rendszer?
A légtelenítőt hogy tudom ellenőrizni, hogy lassan nem e engedi el a nyomást?
Előre is köszönöm.
(#) 444Tibi válasza balazsgy hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Jo az otlete,
ha van egy regebbi 80/60 fokos radiatoros rendszere akkor ezzel a megoldassal a kazan sokkal tovabb tud a kondenzacios tartomanyba uzemelni, igy meg valoban jobb a hatasfoka.
(#) Gafly válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Nekem is Renova Star F24 készülekem van.
Igazán nem teljesen értem a következőket:
Idézet:
„F1-es hibaüzenetet ad”

Amennyire ismerem, hiba van, vagy nincs. Ha pirosan pislog "az szent LED" az az 1-es hibakód?
Idézet:
„Ilyenkor ha resetelem a készüléket”

0/1 gomb ki/be (amit javasol a gépkönyv is) ?
Idézet:
„Hogy tudom megtalálni, hogy hol levegősödik el a rendszer?”

Amiről nem beszéltük, az az LCD LED sáv, ami a fűtéskori nyomást mutatná (ha ugyanarról a készülékről beszélünk) és talán fontos lehetne "bugyogás/szörcsögés" esetén (de nem értek hozzá).
(#) stibias hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Kedves Szakemberek és hozzáértők!
Van egy régi Beretta Mynute 13/20 kazánom mely igen megkímélt nem is volt vele eddig semmi baj.
Ami miatt írok, hogy újabban az van, hogyha kapcsol a fali termosztát elindul a kazán ugyan, de nem lobban a láng, így nem indul be a fűtés. Azonban ha megnyitom a melegcsapot akkor belobban egyből ezután ha elzárom utána már fűt szépen tovább. Mi okozza ezt a jelenséget? Összefüggésben lehet a szabályozószeleppel mert az egyszer már rakoncátlankodott az biztos cserés lesz. A nyomásjelző műszer 2 körül tartom de sűrűn kell növelni, hogy itt maradjon.
Köszönet a válaszért!
(#) ignisz válasza balazsgy hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Köszönöm. Ez egy 30 éves ház. A radiátorokon nincs légtelenítő, a padláson van egy az egész rendszernek. Megpróbálom hétvégén.
(#) Réger József hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Sziasztok! Jó lenne ha tudnátok tanácsot adni.

Savio Mikropiu kazánról van szó.

Hibajelenség: A kazán érzéketlen a szobatermosztátra.Egyébként üzemel. Nem kapcsol le.

Valahol zárlatos a termosztátvezeték a vezérlőpanelon? Hogy tudom megnézni?Pécsről
(#) madaraszbela válasza Gafly hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia!

Nem star, csak sima renova 24f, van rajta kijelző, és kiírja az F1-et.
A nyomást is számokkal írja ki, és látni, hogy nagyon lassan megy el a nyomás(2 hét).
Hogy tudom megtalálni, hogy hol levegősödik el a rendszer?
Gondolom ilyenkor kéne folyni is valahol, de folyást még nem találtam.
(#) briki válasza Réger József hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Ha elemes a termosztat akkor lehet elemet kell cserelni benne.
(#) briki válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
F1 - nincs láng erzekeles.
Nyomaseses= tag gartaly lyukas. Egoterben repedes amit a lang felszarit ezert nincs folyasnak nyoma. Szetvalasztani a kazant a csorendszertol
(#) briki válasza stibias hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Lehet az aramlaskapcsoloja/ membranja kezd meghalni
(#) madaraszbela válasza briki hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat.

Az áramlás kapcsolót hogyan tudom kipróbálni/kiszűrni, hogy esetleg az romlott e el?
(#) madaraszbela válasza briki hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ha az égőtérben van folyás, akkor hideg állapotban víznek kéne lenni?
Mikor hidegen (hosszabb állás után) megnyitom a melegvízcsapot picit ott is bugyorog a víz, pici levegő van benne, ugyan úgy a fűtésrendszer is bugyorog beinduláskor.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) Réger József válasza briki hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Az a probléma,hogy ha kiiktatom a termosztátot akkor is fűt. Tehát a vezérlőpanelen valahol rövidzár lehet. A panelen látszanak javítási (forrasztás) nyomok. Ha lehetne kapcsolási rajzot szerezni lehet ,hogy meg lehetne találni a hibát.Sajnos a kazán előéletét nem tudjuk ez egy lakásvásárlással maradt.Pécsen egy gázszerelő csapat megnézte de szerintem nem akarnak vele foglalkozni.Kapásból panelcserét mondtak.

Tisztelettel: Réger József.
(#) briki válasza Réger József hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Keress egy jó elektronikai muszereszt vagy van Pesten aki panel javitassal foglalkozik.
(#) Réger József válasza briki hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Köszönöm
(#) madaraszbela válasza briki hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ma reggel hideg állapotban megnéztem a kazánt, de nem találtam szivárgást.
Elzárt csapokkal picit csökkent a nyomás, de ez a hűlésből is adódhat, mikor vissza nyitottam a csapot nem változott a nyomás.
A tágulási tartály szelepe nagyon picit ereszti a levegőt, de kicserélni a szelepet nem tudtam.
Az áramlás kapcsoló membránját hogyan lehet letesztelni?
(#) balazsgy válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Neked szerintem a HALL típusú vízáramlás érzékelő van beépítve. Ellenőrizd a kezelésiben.
A hidegvíz bemenete környékén, a a feltöltőszelep mellett kell lennie.
Ha mégis membrámos lenne az áramláskapcsoló, azt látni fogod, mert az egy bütyök-szerűség, amit kézzel mozgatni lehet.
(#) morca671 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Megoldódott! A vadi új csap volt a bűnös! Kicseréltem működik! Köszi a segítséget mindenkinek!
(#) balazsgy válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ebben teljesen igazad van, de ő 60 fokos előremenő fűtési vízhőmérséklettel dolgozik.
Így kb. 60/40 fokos lehet a fűtési rendszere.
Ebben az esetben is áll a megtakarítás?
Az mennyi lehet? 1-2 % mondjuk? Úgy évente 1500 Ft?
Ha többet mondanál erről a dologról, akkor megköszönném, hogy én is hasonló rendszerben gondolkozzak a jövőben.
(#) stibias válasza briki hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) Réger József hozzászólása Márc 18, 2019 /
 
Üdvözöllek benneteket, egy újabb probléma megoldására kérnék tanácsot.

Kombi gázkazán a következő működést produkálja: Téli és nyári állásban is fűt is melegít is.

A melegvízcsap nyitásakor a fűtőláng kikapcsol. Tehát amikor fűtenie kellene lekapcsol.Mintha a melegvíz rendszer fordítva működne.

Köszönöm a segítséget.
(#) madaraszbela válasza balazsgy hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Valami PSN felirat van rajta, és Francia gyártmány.
Itt ellevegősödhet a rendszer?
Folyás nyom nem látszik rajta.

Ha esetleg az automata légtelenítőnél levegősödne el, azt hogyan tudnám kizárni/kiszürni?
(#) bbalazs_ válasza Réger József hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szerintem ezt kicsit részletesebben kellene leírnod.
Elsőként, milyen a kazán pontosan tipusra.
Tehát fűt, azzal nincs gond? Meleg vizet semmilyen állásban nem csinál?
Szivattyút hallod indulni olyankor, ha kikapcsol?

Ha a kazánod sima (nem turbós) kombi és nem motoros szelepes, akkor szerintem a melegvíz megnyitását érzékelő mikrokapcsolónál lehet a baj (a membrán egy rudat mozgat, ez bontja először a felső - fűtési - mikrokapcsolót, majd zárja az alsó - meleg vizes - mikrokapcsolót).
Vagy a membrán kicsit átereszt, ezért talán kikapcsol a fűtés, de nem kapcsol még be a melegvíz mód.
(#) balazsgy válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Ha a tágulási tartály szelepe lassan ereszti a levegőt, az is lehet az egész probléma oka.
Nézd meg a kezelésiben, hogy a tágulási tartálynak mennyi a gyári előnyomása. Hasonló típusra 3 bar értéket láttam, de ez nem biztos.
Engedd le a fűtőköri víznyomást 0 bar környékére és a tágulási tartályt így pumpáld fel arra a gyári előnyomás értékre, de legalább 1,2 bar-ra.
Ha a szeleptűt nem tudod cserélni, javítani, tesztelésnek az is jó, ha gumitömítéses szelepsapkát csavarsz rá, az is zárja a nyomást.
Ezzel a művelettel ki tudnád zárni a TÁT esetleges hibáját.
(#) madaraszbela válasza balazsgy hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Köszönöm, este kipróbálom.

Ha esetleg az automata légtelenítőnél levegősödne el, azt hogyan tudnám kizárni/kiszürni?
Egyáltalán itt el levegősödhet pl. a rendszer lehűléskor?
(#) JZoli válasza madaraszbela hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Ha nyomás van a fűtési rendszeredben, hogyan tudna oda levegő bejutni szerinted? Igaz, hogy lehüléskor kisebb lesz a nyomás, de akkor is marad egy alapnyomás ami a levegősödést kizárja. Valahol máshol kerül abba levegő! De ha már automata a légtelenítő, az egyből kiengedi a levegőt amint odakerül, vagy hibás, ha bennmarad a rendszerben a levegő.
Következő: »»   411 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem