Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   424 / 570
(#) VIM válasza kantorzoltan hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Szia! A HMV vízáramlás érzékelője hall szenzoros és a turbina lapát ami mágneses és elforog a hall elem előtt az érzékelő belsejében az nem tud forogni megfelelő fordulattal és leáll a HMV készítés. Ha sokat volt már használatban és még nem volt tisztítva, vízkőmentesítve, talán ki kellene tisztítani. Az is lehet, hogy a bemeneti vízszűrőnél torlódik fel mindannyiszor valami szennyeződés amitől szintén ez lesz a helyzet. Azt is ki lehet tisztítani vízkőoldóval ha kivetted a helyéről. Még hogy panelcsere százhúszért .... és nem is annak van baja.
(#) kantorzoltan válasza VIM hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Szia! Köszönöm, ezeket kipróbálom ha hazaérek. A panel rossz volt, de nem az volt az alaphiba, az valahogy javítás közben szállt el.
(#) qut88 hozzászólása Szept 20, 2019 /
 
Igen, még esetleg a vízszűrő, már ha van benne mert általában kiveszik belőle, fölösleges problémaként. A ms pedig csak simán s lett volna, de ez remélem kitűnt.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 21, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy FÉG C30-as kazán. Annak a tekerőgombnak mi a szerepe, és állításakor pontosan hogyan kéne viselkedjen a kazán? A képen látható fekete egység alján található.
(#) VIM válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia! Az volna a kazán termosztátja csak az érzékelője az a kazántestben van elhelyezve, kapillárcsöves gőztenziós. A fűtési víz hőfokot lehet vele beállítani. Ahogy a képeken látszik ez a kazán eléggé el van koszolódva ....
(#) kantorzoltan válasza qut88 hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia! Kivettem, köszönöm, már vízkőtlenítem. A vízszűrőt pontosan hol találom?
(#) kantorzoltan válasza qut88 hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy hülyeség volt tök laikusként neki állni, de kivettem a szelepet, savval megtisztítottam és visszaszereltem, illetve feltöltöttem a rendszert vízzel. Valamit kell még csinálnom? Most rosszabb mint volt, megy pár másodpercig, majd felszalad a nyomás, leállítja a lángot és villogni kezd a vízhiány. Légteleníti a készülék autómatikusan magát? Vagy nekem kéne valahogy? Eddig legalább éppne meleg víz volt, ha nem csinálok valamit, nekem löttek itthon.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2019
(#) VIM válasza kantorzoltan hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Idézet:
„kivettem a szelepet, savval megtisztítottam és visszaszereltem”
Milyen szelepet vettél ki? Ha feltöltöd a rendszert avagy újratöltöd a kazánból leengedett mennyiséget, már nem ártott volna megnézni a tágulási tartálynyomását, hogy mennyi is van benne és először azt kellett volna felpumpálni. De ettől eltekintve lassan kellett volna szivárogtatni a feltöltő vizet, hogy minél kevesebb levegőt zárjon be a víz a rendszerbe. Az automata légtelenítő(k) legyen(ek) nyitva. A szivattyún van egy az biztos de a szivattyú tengely végén lévő nagy krómozott csavart is ha kitekered akkor ott is sok levegő távozik ha van benne de ekkor ne menjen a szivattyú!
(#) zsoika válasza zsoika hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Sziasztok!
A külső hőm.sorkapocsból ki volt csúszva az egyik szál (érthetetlen módon)...visszakötöttem és most már jól szabályoz.
Normál vezérlésre van állítva , az Optimum "platinum" szabályozás még mindig kérdéses hogy mit jelent.
(#) kantorzoltan válasza VIM hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
A váltószelepet vettem ki. Kitisztítottam és visszaszereltem. Utána feltöltöttem a rendszert, de sajnos nem lassan. A légtelenítőszelepet persze elfelejtettem kinyitni a nagy eszemmel. Amikor utána elindítottam a kazánt és elindítottam a melegvizet, akkor kifújt a szelep valamennyit (Inkább gőzt talán?). Ha a melegvizet nyitom most ki, akkor kb. 10 másodpercig megy, furcsa hangokat ad, majd leállítja a lángot és vízhiányt jelez. Ha a fűtést indítom el, akkor kb. 20-25 másodpercig megy és utána ugyanez. Ja és a nyomás enyhén megugrik, ahogy próbálgattam, egyre kevésbé. Segítene, ha újra leengedném és újra feltölteném, már lassabban, nyitott légtenenítővel? A szivattyú tengelyen nem sok levegő jött ki.
(#) VIM válasza kantorzoltan hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Nem. Ismételgetni kell addig amíg meg nem szűnnek a rendellenes zajok. Ezt úgy próbáld csinálni, hogy hagyd indulni a szivattyút de ne hagyd gyújtani a főégőt, majd várj egy kicsit és ismételd meg ... többször is ha szükséges és legyen nyitva a légtelenítő. Azt gondoltam, hogy a vízáramlás érzékelőt vetted ki de ezek szerint nem.
(#) Wind-Storm válasza VIM hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Köszönöm!
Távolról kaptam ezt a képet, hála az égnek nem én vagyok egy légtérben ezzel a szörnnyel.
Állítólag valamelyik állásban hagyva a tekerőt, körülbelül másodpercenkénti gyakorisággal alszik ki, majd gyullad be a főégő.... gondolom ez abnormális viselkedés. Jól gondolom?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2019
(#) kantorzoltan válasza VIM hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. A levegő probléma is megoldódott, illetve most, hogy már minden megy, látom, hogy az alap probléma is megoldódott, nem kapcsolgat le és vissza. Mégegyszer köszönöm a rám szánt időt és energiát. További kellemes hétvégét!
(#) graham hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kérdezni?
Festés volt nálunk, az összes radiátort levettük.
Aztán vissza, légtelenítés, próbafűtés.
Egy radiátor hideg.
Próbáltam, újra légteleníteni (spriccel) ,de hideg víz jön.
Nyomás van. Az összes radiátor forró.
Mi lehet a probléma?
(#) Gafly válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Alul is nyitva van?
(#) graham válasza Gafly hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Igen, megnéztem többször--- nyitva!
(#) balazsgy válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Ha a radiátort légteleníted, ott, a légtelenítő csavarnál csak levegő jöhet ki, majd ha jön a vízsugár, akkor elzárni és kész. De közben legyen keringtetés a rendszerben. Bár ez sem szükséges, amennyiben a fűtési rendszer nyomása úgy 0,8 - 1,2 bar közötti értéken van.
(#) graham válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, de ezzel mind megvagyok.
Légtelenítek, vízsugár, nyomás, fűtés fulon megy, keringetés is megvan.
Ez az egy radiátor hideg, és a légtelenítő vízsugár is hideg.
Ezért nem értem az egészet.
(#) zsoika válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Szia. Szerintem leválhatott egy vízkődarab bent a radiátorban és az eldugította.
Le kéne venni megint és egy slagot dugni a "seggébe" ....azt mehet neki a víznyomás.
(#) balazsgy válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Mi az, hogy a légtelenítő vízsugár hideg? Nem levegő jön belőle? Akkor nincs benne levegő és nem is kell légteleníteni azt a radiátort. Ennek a radiátornak melyik része a meleg? A bejövő fűtési víz oldala, avagy az ellentétes oldal? Vagy fordítva, melyik része a hideg?
(#) graham válasza zsoika hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Köszi!
Jó ötlet!
A bejövő csonkja is hideg. Megyitottam a hollandit is, hideg víz jön.
Ha el lenne dugulva, akkor a légtelenítőnél lehetne nyomás, normál vízsugár?
(#) graham válasza balazsgy hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Az egész radiátor hideg.
Bejövő csonk is hideg, pedig a hollandit is megnyitottam.
Normál nyomás van, a víz hideg, emellett a többi radiátor forró.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2019
(#) balazsgy válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Ez csak a fizika, ha a bejövő csonk is hideg, akkor nincs áramlás a radiátor felé és miért is lenne meleg az a csonk. A légtelenítőnél van víznyomás, akkor pedig nem lehet dugulás. Ez csak a saját véleményem.
(#) Hutty válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Zárt állapotában van beragadva a szelep, szerintem. Ha olyan pöcköt kell megnyomni ( termosz-tátos szelep ), akkor tuti.
(#) graham válasza Hutty hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Erre is gondoltam, ha beragadt a termosztát szelep, akkor hogy lehet nyomás a radiátorban?
A szelep utáni csatlakozó hollandit megnyitottam, ott normál a nyomás.
Vagy az elmenő szelepe lehet? Mondjuk ezt nem néztem meg, csak kitekertm a csavart.
(#) Hutty válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Nyomás lehet a visszatérő felöl is, de áramlás nincs.
(#) graham válasza Hutty hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Igazad van!
Akkor elzárom az elmenőt, és ha nincs nyomás a radiátorban, akkor a bejövőszelep beragadt?
Így tudom kiszűrni a hibát?
(#) Hutty válasza graham hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Például, de két szelepből az egyik lehet hibás. Fogóval finoman kihúzni a pöcköt, oszt annyi. Vagy csere a szelep.
(#) graham válasza Hutty hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
A pöcök működik, ezt is kipróbáltam. Nyomogattam ki-be.
Marad az elmenőszelep?
Azzal lehet valamit csinálni, vagy csak csere?
(#) 444Tibi válasza graham hozzászólására (») Szept 23, 2019 / 1
 
Alul-fölül elzárni, hollandikat meglazítani, a radiátorból leengedni a vizet, levenni és felváltva nyitni a bejövő meg az elmenő szelepet. Amelyiknél csak pisil, ott a bibi, láttam már a tányér alá-fölé szorult vízkövet, koszt, szöget (! ez hogy került oda, gőzöm sincs, a tulaj se tudott magyarázatot adni), vagy csak simán leesett-deformált-szakadt a szelepgumi és keresztbefordult, begyűrődött, ezzel minimálisra szűkítve az áramlást.
Vagy megszorult a vezetőbe a tüske, ez nem mindig látható a kiálló rúdon, amúgy is pár mm csak az útja.
Ahhoz hogy vizet és nyomást tapasztalj a légtelenítőnél, elég az egyik szelepnek nyitva lenni, de áramlás ettől még nem lesz.

Nem tudom milyen a rendszered, ha mezei felül szelep, alul szelep (torló) akkor még ok. de az újfajta csoda 4 csöcsös mix szelepek nagyon pocsékak ebből a szempontból. Aki azt kitalálta, meg se született volna inkább.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2019
Következő: »»   424 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem