Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   432 / 570
(#) szucs_g válasza krapulax6 hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Valahol biztosan dugulás van. Néztem a Baxi használati utasítását, ennek a kazántestében két kör van, egy a fütésnek, egy pedig a melegvíz elöállításnak? Átfolyós jellegü? Akkor a kazántest van elkoszosodva, apró fém és vízkö darabok ugrálnak, ezért hangos s a víz nem kering benne, ezért hevül túl.
(#) szucs_g hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Tudna kérem valaki megoldást a bajomra? Vaillant vui 282-7 r3-as kombi turbós kazán. Kapott új kazántestet. Jelenleg pufferra termeli a höt, mert terveimben szerepel egy vízteres kandalló beállítása, csak idén elmaradt a höszigetelés, ablakcserék stb. miatt, de ugye a puffert már beállítottuk a rendszerbe, termelni höt meg kell.
Eddig a puffer vizét keringette s a melegvíz készítésre szánt lemezes höcserélöt teletolta fekete, mágnesezhetö iszappal. Van a visszatéröben mágneses szürö. Abban alig akad fenn kosz. Utánaolvastam, vasoxid lehet. Átraktam a puffer belsö höcserélöjére mondván úgyis ott lesz a helye s talán ott kevesebb a víz mennyisége, de ott is ue-t produkálja. Kapott átmosás után korróziógátló adalékot, de így is eldugul.
Nem igazán tetszik a dolog. Találkozott már ilyennel valaki, hogy a hö hatására a kazántesten válik ki a vasoxid? Azért ez nem jó, intenzív korrózióra vall, nem?
(#) JZoli válasza szucs_g hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Legjobb megoldás, ha kihagyod a puffert! Amúgy sem szokás gázkazánt pufferbe kötni. Ha van egy vegyes kazán, vagy vízteres kályha-kandalló a rendszerben amivel fűtenek egy házat, a gázkazánt kötik bele a pufferbe. Minek? Tovább növelni a veszteséget? A gázkazán szabályozható bizonyos határok között teljes mértékben, így nincs szükség pufferre, mert a puffert a hirtelen keletkezett hő tárolása miatt szokás beépíteni. A gázkazánnál ilyenre nincs szükség.
A mágneses iszapleválasztó csak akkor jó, ha megfelelő időnként ki van tisztítva, mert akármennyi szennyeződést nem tud magában tartani.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2019
(#) merciabc válasza szucs_g hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szia!
Rakj fel a vissza térő ágba egy Fernox fémházas szűrőt, az már nekem sokszor-sok helyen bizonyított!
A műag. házas nem jó, és sok más márka sem!
Valamelyik csak belassít, de nem szűri le a zagyvalékot, valmelyik meg csak dísznek van!
A puffert meg így ne használd, mert csak lapatolod ki a pénzt az ablakon, annyit eszik a kazán!
(#) SteveBarber hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Üdvözlet!

Adott egy VUW 242/2-3 12éves Vaillant cirkókombi.
Meleg víz igénynél egyszerűen lekapcsol,majd újra indul.
Az alaplap be lett vizsgálva egy mérnök által,semmi baja.
A lekapcsolást úgy értem,hogy a főkapcsoló világítás is lekapcsol,mintha én kapcsolnám le a rendszert.
A fűtés megy beindul ahogy kell,de ahogy a meleg víz igény beindul levágja az egész rendszert majd újra indul,de ez a jelenség időszakosan jön elő.
Merre kéne elindulni a hibakeresésben?
Köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) Kovidivi válasza SteveBarber hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
"Az alaplap be lett vizsgálva egy mérnök által,semmi baja." - ez nem jelenti azt, hogy az alaplap hibátlan! Ha beraksz egy vadi új alaplapot, és a hibajelenség marad, akkor talán ki lehet jelenteni, hogy az alaplap nem hibás.
(#) SteveBarber válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Egy új alaplap 100000HUF kb,és ezt nem szokták kölcsönadni....
Tehát csak az alaplap lehet hibás?
Értem.
Köszönöm a segítő hozzászólást.
Amúgy a bevizsgálást úgy kell elképzelni,hogy próbapadra tette,teszi a lapot,és így nem produkálta a hibát.
(#) violin válasza SteveBarber hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 2
 
20000-ért van a jófogáson komplett panel....de külföldről is van 50-60 körül. Én legutóbb kispesten javíttattam panelt....szintén 20000-ért.....
(#) SteveBarber válasza violin hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Igen,köszi kispesten lett megnézetve az alaplap.
(#) violin válasza SteveBarber hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Hmmm....akkor bocsi. Reméltem, hogy tudok segíteni....
Nem lehet egyébként,hogy a panel valóban hibátlan, és valami más is elszállt a készülékben...? És az okozza a "panelhibát"....
(#) SteveBarber válasza violin hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Igen,ezen agyalok én is.
Ki kell mindent mérni ,meg ilyenek.
Leb@szott a gázos,hogy minek írkálok ide?
Vajon találkozott már más is hasonló hibajelenséggel?
(#) 444Tibi válasza SteveBarber hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Ott a gond ahol, ami működik HMV készítés közben, pl. váltószelep. Pl. nagy áromot vesz fel mert hibás, vagy nem 230V-os hanem a cirkó tápjáról megy és nagyon beterhel.
Habár általában annak pont a HMV szokott lenni az alaphelyzete, de egy próbát megér.
Vagy valami olyan periféria ami a hmv-hez köthető és leterheli a tápegységet.
Ilyen hogy mi lehet, azt konkrétan nem tudom nálad.

Mérni kéne a cirkó áramfelvételét amikor fűtesz és amikor melegvizet csinál, és mérni kéne ugyanígy a belső tápegységén is. Itt elég a feszültséget, nem esik-e nagyon le és ezért a készülék simán kikapcsol, vagy a tápja letilt.
(#) SteveBarber válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Köszönöm szépen a részletes választ.
(#) SteveBarber válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Írok privátban...
(#) krapulax6 válasza szucs_g hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Atfolyos igen.
Ez egyszer es akkor fordult elo ...de hivok hozza egy mestert.
3 eve nem latta szerelo,ekkor lett beszerelve a szamlak szerint .
Akkor vettuk az ingatlant is.
(#) Sturmbock2 hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni.
Saunier Duval Renova Star kazán dolgozik itt serényen, de öreg gép már, 2005-ös, így több sebből vérzik. De eddig szépen elsántikált, általában eleresztette lassan a nyomást, felpumpáltam, vagy vizet engedtem bele, attól függően, hogy fűtéskor mennyire ment fel a nyomás (itt kaptam hozzá szintén jó tanácsokat). Legutóbb talán nyáron engedtem bele vizet, pumpálni meg talán szeptemberben.
Azonban két napja leállt, elment a nyomás a rendszerben. Eddig ok, volt már ilyen. Viszont felpumpálásra az autószelep kiengedi szépen a levegőt, hallom ahogy ereszt, vizet meg nem lehet utántölteni, mert beragadt az a kis szerencsétlen tekerős csapja, meg se moccan. Nagyon fogóval se akartam eröltetni, nehogy eltörjön, meg hozzá se férni. Néztem az autószelep szárát, cserélhető-e, de nem látok rajta nútot a csavarhúzónak.
Kérdéseim:
1. Valami módon kicserélhető az autószelep?
2. Van valami trükk, amivel roncsolásmentesen nyitható az utántöltő csapja?

És van egy harmadik kérdésem is:
3. Esetleg ismertek valakit, aki BP-en eljönne kicsit kipofozni, a fenti hibákat elmulasztani, valamint egy váltószelepet is cserélne, mert ha nem fűtünk (pl. nyáron) de fürdünk, akkor tol egy kis meleget a radiátorokba. Olyan szakemberre gondolok, akinek nem az az első szava, hogy ki kell cserélni úgy ahogy van, mert tudom én is, hogy a legjobb autó az új autó (meg a cégautó), de nem véletlenül nem jár mindenki újjal.
Köszönöm, ha elolvastátok, és ha tud valaki segíteni, azt is külön köszönöm!
(#) balazsgy válasza Sturmbock2 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Szia! Az első kérdésre:
A szelep kivételéhez az a visszafelé nútos szelepfedő is a megfelelő, melynek a rövidebb vége olyan bevágott.
Kiveszed, megtakarítod és mehet vissza.
Vagy, ha van kerékpárod, autód, akkor lehet az abban lévő szelep is megfelelő hozzá.
Bár úgynevezett hosszított és rövidebb kivitel is lehet a szelep-betét, de a kiszerelésekor ez úgy is látni fogod.
Ha nincs neked ilyen otthon, akkor a legelső autósbolt, vagy kerékpárbolt, ott lesz kapható, csak a mintát vidd magaddal.
(#) Earl000018 hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Sziasztok.

Tegnap a sauiner duval thema classic turbós kazánom csattant egyet, és füst jelzés kíséretében megállt. Szetszedtem, a kepeken lathato allapot fogadott. A presostat el van olvadva, a mellette futó vezetekek, melyek a presostat vezetekei, valamint a turbo ventilátor táp vezetekei, le van róluk égve a szigetelés. A presostatot tegnap meg is rendeltem hozzá, az ujravezetekezest megoldom. Kérdésem a következő:
Van e itt akkora hoterheles, hogy tuzallo vezetekkel huzzam ujra? Valamint a presostat egyik ága szilikon csővel ossze van kotve a kemennyel, a másik ága hova van kötve? Csak szabadon van hagyva?
Köszönöm
(#) VIM válasza Earl000018 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szia! Nem írtál pontos típust de azon a helyen ahol ezek az alkatrészek vannak felszerelve nem volna szabad ilyen hőterhelésnek megjelennie. Ha csak a burkolatot vetted le akkor nem láttál még semmit a primer hőcserélőből. Nagy valószínűséggel a primer hőcserélő el van koszolódva és a láng nem megfelelően a tűztérben hanem azon kívül is megjelenik és megolvassza az alkatrészeket. A szilikon cső az a presszosztát hiányzó csonkjára volt csatlakoztatva a darabja benne is maradt a csőben (ha jól látom). A zárlat amit a vezeték fémvázhoz érésével okozott még majd ezután fog kiderülni, hogy okozott e panel károsodást és azt meglehet e javítani. Ha relés a presszosztát végfoka talán annak cseréjével .... de a panelen a fóliázat az sokkal sérülékenyebb ennél.
(#) VIM válasza Sturmbock2 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Szia! A szelepsapka amivel ki lehet szedni a rövid vagy a hosszú szeleptűt. Többnyire rövid van benne.
(#) Earl000018 válasza VIM hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
A panelen nem láttam egesnyomot, az majd kiderül. Egyelore ujravezetekezm, Kicserelem a nyomaskapcsolot, meg kitisztitom a belsejét, aztán remélem indulni fog.
(#) Earl000018 válasza VIM hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Ez a primer hőcserélő tisztítható amúgy?
(#) VIM válasza Earl000018 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Valami ilyesmi a primer hőcserélő. Bővebben: Link Ha ki tudod venni akkor csapvízzel ki kell mosatni belőle a lerakódást ha van. Ha nem lehet keresztül látni a lamellák között akkor el van rakodva azon a részen főleg ott lehet ahol a presszosztát és vezetékei károsodtak. Talán a visszatérő ága lehet ennek a primer hőcserélőnek az szokott előbb elkoszolódni. Bővebben: Link Ha nincs erősen ráégve a kosz akkor meg lehet próbálni porszívó és rövid szőrű ecset használatával eltávolítani a lerakódást. Ha már itt tartasz akkor az égő tálcát sem ártana kitisztítani hátha ott is el vannak rakodva a fúvókák környéke.
(#) Earl000018 válasza VIM hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Köszönöm, nekiállok valamelyik nap. 25km-rol mar nem akar szervíz kijönni, aki kijönne az meg csak januárban, úgyhogy marad a probalokozas
(#) VIM válasza Earl000018 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Talán a segítségedre lesz ha ezt elolvasod.
(#) Matthisa87 hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Üdv Kedves Szakik! Szeretnék érdeklődni egy bizonyos Ocean eco 20 kazán felől!Hiba a következő,a a fűtés elindul,szépen halkan,majd iszonyatosan modulálja a nagy lángot míg fel nem melegszik a rendszer,nagyon hangos,majd visszaáll kislángra,ami már simán szenvedhető hangot ad...azon állítottunk is,illetve a szerelő most savazta ki mindkét hőcserélőt,illetve szivattyút cseréltünk,mert a régi nem nyomta fel a membránt,illetve kapott egy spiro szűrőt a rendszer,e szervízelések előtt is hangoskodot,de azt tudtam,hogy azért mert már tiszta vízkő...vki tudna segíteni nekem,hogy hogy tudnánk állítani a nagylángon,mielőtt szétégeti a hőcserélőt?Létezik hogy a vezérlőpanel haldoklik?Válaszotokat előre is köszönöm!Egy kérdés még,létezik hogy a sav leette a láng feletti hőcserélőről a festéket?
(#) 444Tibi válasza Matthisa87 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Olaszba nem vagyok túl jó de a P4 max ris trimmerrel lehet állítni a maximális fűtésteljesítményt.
Ha jól gugliztam.
(#) Matthisa87 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Köszönöm, megnézzük nemsoká!!!
(#) Matthisa87 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Na most néztem, nem ilyen a vezérlőpanel benne...vagyis nem így helyezkednek el a dolgok benne...
(#) 444Tibi válasza Matthisa87 hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Olyan készüléket ami neked van sajnos személyesen még nem láttam csak próbálok segíteni.

Olaszul a RISC, azaz riscaldamento az fűtést jelent.
Amit találtam manualt abban van fűtés és max.fűtés trimmerpoti, a tiédbe meg mindkettő risc azaz fűtés.
A SANIT trimmer az valami egészségügyi jelentésű szó, tippelésem szerint azzal lehet beállíani hogy néha a HMV-t felkergesse magas hőfokra és így antibakterizáljon.
Az RLA poti a manualba sincs jelölve, nincs róla semmi leírás.

Azt tanácsolnám hogy ne piszkálj bele csak ha egy erről papírral rendelkező szerelő is van melletted, akkor meg már csinálja ő. Ezt csak jótanácsként, természetesen a Te döntésed.
Én a Saunier Duval kondenzációsomat pát éve apró darabokra szedtem mert gázszelep és gázmotor szorulása volt és nem tudott 9-10kW-nál feljebb modulálni de ennek ellenére ha nem érzel magadban elegendő készséget akkor ne babráld.

Elvileg az egyik RISC poti tekergetésével kéne változnia a maximális modulációnak és ezzel arányosan a max. hőteljesítménynek. A potik helyzetét pontosan megjelölv visszaállítható az eredeti állapot de nem tudom hogy még mit befolyásolnak.
Amit leírtál tünet az az én értelmezésem szerint, megforralja kicsit a vizet a hőcserélőbe, ennek megfelelő állapotú, tiszta hőcserélőnél a maximális terhelésen sem szabadna bekövetkezni.
A moduláció nem szokott csak úgy ad-hoc elállítódni, valamint az egész gázellátó rendszer úgy van méretezve egy adott készüléknél hogy a maximális modulációt túl se lehet lépni, lévén az a készülék maximális teljesítménye.
Ott valami más is lehet probléma, szerintem, lehet pl. lelassult keringetőszivattyú (pl. a kondenzátora elfáradt) vagy koszos a rendszer, esetleg a hőleadók, radiátorok el vannak zárva és nem tud a készülékből kimenni a meleg víz megfelelő sebességgel. De ekkor is le kéne modulálnia megforrás nélkül ha a jeladók és az érzékelő perifériák jók és megfelelő jelet küldenek a vezérlőbe. Azaz az ok lehet egy elkoszolódott, rosszul érintkező vagy rossz hőkapcsolatba (pl. vízkő az érzékelő környékén, akár a csőbe bennt) lévő hőfok jeladó is ami késve küldi az aktuális hőmérsékletet.
Eléggé sokválozós az egyenlet, így messziről ennyit tudok mondani.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
Következő: »»   432 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem