Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   451 / 570
(#) VIM válasza fokormanyzo hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szia! Ez az "F05" hiba nem ez lenne véletlenül?
"F05 Differenciál nyomáskapcsoló hiba: Abban az esetben, ha a frisslevegő-ellátás
akadályokba ütközik (pl.: az osztott, illetve a koncentrikus csővezeték dugulása vagy a külső
védőrács elszennyeződése miatt), valamint alacsony a hálózati feszültség (< 165 V) mellett,
az F05 hibakód jelenik meg a képernyőn."
Ez az érzékelő a ventilátor közelében van és a jellemző "hiba" az a csatlakozó csövekben felhalmozódott szösz ami eldugítja a járatokat.
Ha mégis a víznyomással lenne probléma az az alkatrész így néz ki de nem ezzel szokott a probléma lenni hanem a tágulási tartály nyomásával ami már nem megfelelő, mert elillant belőle a gyári nitrogén töltet és helyette a fűtési radiátoros kör víznyomása uralkodik. Ennek a megoldása összefoglalva ITT található.
(#) fokormanyzo hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ.
A levegőre nem is gondoltam.
A víz oldali nyomás rendben van, azért csodálkoztam.
Megnézem a levegő oldalt.
Mégegyszer köszönöm az útbaigazítást.

Üdv.: Fabi
(#) VIM válasza fokormanyzo hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Azt hogy akarod megnézni feltöltött állapotban? Fussál neki még egyszer a tágulási tartály nyomásbeállítás értelmezésének. Az "F05" hiba nem függ össze a fűtővíz nyomással.
(#) gabika72 hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Saunier Duval f24-es kazánom van. Melegvízvételkor rendesen begyújt a kazán, majd pár másodperc múlve a láng elalszik megint begyújt megint elalszik. 4-5 próbálkozás után vagy leáll a kazán vagy rendesen jön a meleg víz. Gázszelepre gondolnék de az ha rossz elvileg nem is történne gyújtás?
Köszönöm előre az ötleteket!
(#) VIM válasza gabika72 hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Szia! Talán ionáram érzékelés hiánya lehet a probléma.
(#) gabika72 válasza VIM hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia!
Örök hála!
Csiszolópapírral megtakarítottam az elektródát és gyönyörűen működik a kazán!
Köszi még egyszer!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) balazsgy válasza wattafilling hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Nézd meg a tároló alsó részét, valószínűleg van ott egy csavarokkal rögzített fenéklemez. Ha van és azt sikerülne leszedned (persze előtte az arra csatlakozó csővezetékeket leoldanod), akkor kihullik minden vízkő, ami eddig a hmv-körben termelődött.
Mivel 15 év körüli a kazánod, a csavarok megbontása ennyi idő után azért rizikós, ha nem csináltál még ilyet, inkább szakembert keress.
(#) wattafilling válasza balazsgy hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Köszönöm a választ, tippet!
Milyen értelemben lehet rizikós a csavarbontás? Eltépem a menetet?
(Ha eltekintek attól, hogy maga az egész HMV-tartály a keretre valamiféle vékony lemezekkel van "rögzítve", így a legcsekélyebb plungálása is komolyabb rengésekkel jár...)
A gázos résztől eltekintve szinte mindenét én pucoltam, cseréltem eddig, amire szükség volt, egyszer hívtam hiba miatt szerelőt eddig, egy haszna volt, megállapította, hogy működik a hmv-szivattyú. De fogalma sem volt, melyik csőben merre kellene a víznek áramolni. Vagy nem akart a dologgal foglalkozni. (Ok. elfogadom, hogy neki több tucat típust kell átlátnia, míg nekem elég ezt az egyet megismerni.)
(#) balazsgy válasza wattafilling hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
Ha megnézed a fenéklemezt, akkor valószínűleg rozsdamentes csavarokkal van felfogatva (rézcsavar jobb lenne, de a gyártók spórolnak). Ezek menetes vége éppen a tárolóba nyúlik, ahol a menetek közötti rész kaphat vízkövet és ez okozhat a csavarkötés bontásánál bonyodalmat.
Talán 8, vagy 12 db ilyen csavar lehet ott.
Mondjuk, megpróbálhatsz közülük csak 1 db-ot óvatosan megbontani és meglátod, mennyire sikerül. Ha azt az 1 db-ot egy fordulat kihajtásra meg tudod bontani, akkor már nyert ügyed van.

A másik dolog, amire Te gondoltál, amikor vízkőtelenítővel feltöltenéd a tárolót:
A rajzon (azért ellenőrizd, hogy a Te kazánod felépítése pont ilyen) látod, hogy az ürítés a 28. számú ürítőszeleppel lenne a legjobb megoldás, de itt egy dologra vigyázz, hogy az a vízköves folyadék nehogy a szivattyú felé menjen! Az ecet helyett inkább erősebb vízkőtelenítőt használj, a fórumon elég sok javaslat van annak típusára.
(#) perdix hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Üdvözlet!

Kis segítséget szeretnék kérni: 13 éve hibátlanul működött egy HKA-224 típusú Demrad kombi zárt égésterű gázkazán. január óta azt tapasztaljuk, hogy ha a radiátorokat fűti, tehát a fűtés kör megy, akkor a beállított 1,1-13 bar kiindulási nyomás lassan de biztosan felmegy 2,7, majd akár 3.0 barra. itt már a ledes kijelző kéken világít, figyelmeztet.....A melegvízes körnél ilyen nincsen, ott nem emelkedik a nyomás, akár meddig használjuk... csepegés sehol semmi....egyébként szépen teszi a dolgát....

nem lehet hogy esetleg a radiátor(ok) vannak eldugulva? De forróak azok is, ha megy a fűtés.....vagy valami nyomás szabályzó szelep lehet a ludas? Az ötleteket előre is köszönöm! Állítólag a hőcserélő nincsen eldugulva....(monotermikus a rendszer, nem bitermikus ez a típus..)
(#) 444Tibi válasza perdix hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Kiegyenlitotartalybol elszokott a levego nagy resze.
HMV keszites kozben 2-3, futes kozben meg 50-100 liter viz tagul.
(#) VIM válasza perdix hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Szia! Erről a tágulási tartályos problémáról már több alkalommal beszéltünk. ITT olvashatsz róla.
(#) wattafilling válasza balazsgy hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
5 db anya van. És nem is annyira lemez, mint inkább testes öntvény.
Akár így, akár úgy állok neki, a kis csöveket így is, úgy is kiszedem, mert elég kevés teret engednek a kibontakozásnak. A hőcserélőből futó már amúgy is beszűkült az alászálló vízkőliszttől.
Köszönöm a segítséget!
Meg is szervezem a család távoli hétvégéjét, hogy az aktuális vízigény a legcsekélyebbnél is kisebb legyen.
(#) balazsgy válasza wattafilling hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A képen látom, hogy a kötés csavaranya és nem tőcsavar (az enyémnél az van). Ez akkor könnyű lesz.
Sok sikert!
(#) gabesz79 hozzászólása Jún 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Saunier Duval Semiatek Condens 24 kazánunk van (3 éve épült a társasház, amiben lakunk. Mi a földszinten, a kéménybe még két lakás van bekötve). Néhány hete jelentkezett olyan gondunk, hogy ha folyik a melegvíz kb 1 perc után kikapcsolt a gyújtás a kazában, és utána hiába próbálkozott, nem tudott visszagyújtani, kihűlt a víz. Ezután F28 vagy F29 hibakódot írt ki. A szerviz először cserélt benne gyújtó elektródát, majd gyújtótrafót, de a probléma nem szűnt meg, így visszatették a régieket. Megmérték a füstgázt a kéménybekötésnél és amikor letiltott a gép, akkor magas CO-t mértek benne. Szerintük a kéményben van a hiba. A héten kijött a kéményseprő, átjárható a kémény, ő is mért. Elsőre 4ezer ppm körüli értéket, utána 2x is 30 körülit. Nem lettünk sokkal okosabbak, szerinte a készülékben van a hiba. Azóta is hol ki tudunk engedni egy kádnyi melegvizet is akár, hol pedig 1 perc után hideg lesz a víz. Valaki tudna segíteni, mi lehet a gond? A szerviz már nem akar kijönni, megy az egymásra mutogatás.
(#) zoszka válasza gabesz79 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Levegő oldalt is mértek? 4000ppm az visszaszívásra utal.
(#) pözsó válasza gabesz79 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Keresd fel a "kémény-szomszédodat", s kérdezd meg változtattak-e valamit az utóbbi időben?
(#) merciboy hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy 3éves Westen Star condens 24 kW-os kombi gázkazánunk, ami E133-as hibával kiállt, töröltem, de újra kiáll,pár naponta, megnéztem az indulást.. szikráztat, begyullad a gáz, majd pár másodperc múlva leáll, ezt csinálja meg ötször mielőtt kiáll hibára. A kijelzőn nem jelenik meg a láng jel, tehát az ionizációs láng érzékelőre gondoltam, így kivettem és finoman megfújkáltam,de sajnos a helyzet nem változott.

Amikor gyújtana akkor egy kicsit az oldalára csapok olyankor elindúl majd napokig jó.

Szerelő nézte hibát nemtalált... szerinte kontakt hiba valahol,panelt cserélne hátha jó lessz... de én nem szórnám a pénzt "háthanokra".

Esetleg valaki találkozott,halott már ilyen hibáról.



Üdv: Zsolt
(#) tibibalogh520 válasza merciboy hozzászólására (») Jún 25, 2020 / 1
 
Szia.
Fújkálni a trombitát kell.
Az ionizációs elektródát csiszolóvászonnal kell megtisztítani.
De természetesen lehet kontakthiba is... A panelt nagyítóval nézd át. A csatlakozásokat mozgasd meg.
(#) gabesz79 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Igen, azt is mérték. Most észrevettük, hogy a kondenzvíz túlfolyócsöve le volt csúszva, szabadon volt a levegőben. Ez okozhat bármi problémát?
(#) balazsgy válasza gabesz79 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Ha a kondenzvíz kifolyása nincs gátolva (a csatlakozó elfolyó vezeték leesett), akkor legfeljebb a leesett túlfolyócső mellé (pld. padlóra) engedi a kondenzvizet. Azt úgyis látod, hogy ott van a víztócsa. Ha van, akkor működik a kondenz elvezetése. Ha nem akkor lehet éppen azzal van a probléma.
(#) Jakka hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Üdv minden Szakinak...
Ma történt az alany egy baxi 240 fi
Reggelre elfelejtett melegvizet előállitani.
Fűttés viszont működik.
Ennyi lenne...köszönöm előre is
(#) Gombszem válasza Jakka hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Ez nem sok információ. Lehet válószelep hiba, vezérlés hiba, eltömődött kifolyó, stb.
(#) feccus hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Üdvözlet!
2 hónapja cseréltek nálunk kazánt egy bosch condens 2500 wbc-t kb 2 hete furcsa hangot ad ki majdnem minden induláskor. Oldalra kivezetett kémény csöve van és olyan mintha egy nagy mély kürt szólna a kémény csőből. Van valakinek ötlete hogy mi lehet ez?
(#) Gábor István hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Sziasztok,

a problémám forrása:
Unical Bea TFS 24
turbós, melegvíztárolós kombi kazán.

A hibajelenség:
Melegvíz készítéskor (biztosan fűtéskor is, de azt most nem próbáltam) elindul a keringető szivattyú, a turbó ventillátor, kattan a nyomáskülönbség figyelő, elkezd szikrázni, megnyitja a gázszelepet, eddigre tart a 3.-4. szikránál majd leáll (a gáznak nem nagyon van ideje elérni a szikráig), turbó ventillátor áramelvétel után 1-1,5másodpercel kattan ismét a nyomáskülönbség figyelő, majd 2-3 másodperces szünetet követően kezdődik előröl.
Néha semmi nem történik a leállás előtt (mert még nem ért oda a gáz), tehát a gáz nyitás után 1 másodperccel leáll, máskor éppen belobban a gáz és úgy áll le, de előbb utóbb csak sikerül a gyújtáskor nem leállnia, onnantól hibátlanul üzemel.

A két szikraforrás közül csak az egyik végez érdemi munkát, de ez már a mostani hibajelenség előtt is így volt.
Mindkét szikraforrást tisztítottam már csiszolópapírral, nem hozott változást.

Vezérlő panel csere kb egy éve volt, de nem tudom hogy új, vagy felújított került bele.

Szívesen vennék tanácsokat, hogy mely alkatrészek lehetnek gyanúsítottak.
A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm.

Üdv.:
István
(#) antiktelefon hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Wilo pici 82W-os (most nincs előttem a pontos típus) keringetőszivattyúhoz lehet forgórészt kapni valahol? Vagy hogy lehet a csapágyat kitisztítani? Fekete lerakódás van az egész belsejéében és csak akkor forog, ha teljesen befele van nyomva a tengely (lehet ilyen irányú csapágy van benne gyárilag, nem látszik), viszont eléggé változik a tekeréshez szükséges erő, egész lazán megy pár kört, majd utána nehezebb forgatni. Gondolom ha új lenne, akkor kézzel megtekerve még minimum egy harmadot továbbfordulna...
(#) ipasztoi hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék egy régóta megbízhatóan működő C&F Chaffotteaux&Maury MX2FF (vagy MIRA FF, vagy MINIMA MX2 neveken is ismert) turbós kombi lemezes HMV hőcserélős kazánhibával kapcsolatban.

Egy idő múlva, bármilyen üzemmódban "Primer vízkör keringési hiba" kóddal leáll. Ezt csinálja ha csak hálózatra kapcsolom (fázishelyesen) de a kazán még nincs bekapcsolva, LED nem világít, akkor is ha bekapcsolom a kazánt de fűtés OFF, HMV OFF állásban, vagy fűtés ON HMV ON állásban. Működő fűtés, működő meleg-víz készítés közben is kiáll erre a hibára és leáll, valamint RESET után is egy idő múlva. Bármilyen üzemmódban, de még kikapcsolt kazán állapotban is, hektikusan be-ki kapcsolgat a füstgáz ventilátor (keringetőszivattyú nem) megy egy darabig, majd leáll, megint ki-be, egy idő után megjelenik a hibajelzés.

Mindkét hőcserélő kisavazva, NTC-k, presszosztát nyugalmi és füstgáz ventillátor üzemel állapotban kimérve, keringető szivattyú megy, fűtőtestek melegszenek, nyomás 1Bar. Vezérlőpanelt is kicseréltem egy donor kazánból, azzal is ugyanezt a hibát produkálja. Jó lenne tudni, mit mér, hogyan érzékeli a Primer vízkör keringési hibát, kifogytam az ötletekből, mit mérjek, vagy cseréljek. Előre is köszönöm ha valakinek lenne valamilyen ötlete, mit nézzek meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) VIM válasza ipasztoi hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Szia! Nincs benne vízhiány kapcsoló ahogy ezt nézem. A 46. oldalon van kettő vízházzal kapcsolatos alkatrész 543 és 524 sémajellel de szerintem ezek a HMV áramlás kapcsolót alkotják. Ha az előremenő és visszatérő NTC-k adnak információt a vízhőfok változás tekintetében, akkor ha egyformák az érzékelők és felfogatásuk is klipszes, akkor cseréld meg őket.
(#) qut88 válasza feccus hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Valószínűleg a kondenzvíz szifonját ki kellene takarítani.
(#) qut88 válasza Gábor István hozzászólására (») Júl 1, 2020 / 1
 
Üdvözlet!

Ez megint panel hibának tűnik, a kazánt pontosan nem ismerem, de ha külön van a gyújtótrafó, akkor a vezérlőpanelen lehúzva a csatlakozóját megkellene mérni a feszültséget. Ha 5-ből 5x megvan a 230 V, akkor a trafó, ha nem akkor a vezérlőpanel.
Következő: »»   451 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem