Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   189 / 841
(#) ferencz istván hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Helló.

Épülő labortápomba az áramot és a feszültséget egy-egy lcd-vel szeretném mérni.
Kérdésem: a két lcd-nek külön kell tápot adnom, vagy lehet középmegcsapolásos a trafó?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: István
(#) SALáta válasza ferencz istván hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Teljesen külön tápláltam meg, minden oldalhoz egy egy stabkockát tettem. A HEstores műszer nem rosszalkodott, egy sokkal szebbnek viszont a kezelési útmutatója olyan volt mintha valami konyhából szabadult háziasszony fordította volna le. Így abba a háttérvilágítást cserélnem kellett.
(#) Alkotó válasza ferencz istván hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Minden műszernek, galvanikusan elválasztottnak kell lennie alapesetben. Ez külön tekercset és stabilizálást jelent műszerenként. Vagy egy-egy 9V-os elem műszerenként, ami sok évig elég hozzájuk, hiszen kis túlzással éppen azért LCD, hogy ne fogyasszon sokat.
(Van néhány ettől eltérő, speciális eset is, de ez most nem az!)
(#) andrÁSZ válasza lidi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!
A sok megoldás közül nekem, az üveglap vagy plexi méretre vágva majd autó fóliával lehúzva jött be.A fóliát szinte ingyen utánad vágják(persze kis méretben) ,akár több árnyalatot is ki tudsz próbálni.Nekem a szélvédő legsötétebb árnyalata van.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Jobb tápról járatni mert általában hasznos a háttérvilágítás megléte.
(#) Erick hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Hellóztok!
Én szeretnék építeni egy 2n3055-ös tranzisztorokkal működő tápegységet.Ugyanis sikerült szert tennem egy nagyobb teljesitményű tarfóra,és szükségem lenne szabályozható kettős tápegységre!
Azt szeretném ha tudna kb 40V-ot 10A-en,és lenne benne áramkorlát is!
Valaki tudna nekem küldeni egy ilyen rajzot?

Köszi a választ előre is!
Üdv Erik!
(#) _JANI_ válasza Erick hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
(#) Alkotó válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Jani!
Te haragszol Erickre, vagy csak valóban ennyire nem értesz hozzá?
40V/10A volt az igény. Amiket te ajánlasz, azok még az általam "honosított" 50V/5A-es táp mögött is messze elmaradnak, és azt ráadásul nem is ajánlottad, pedig sokkal közelebb lenne az alapelképzeléshez mint a Te tippjeid.
(#) Alkotó válasza Erick hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
40V/10A, az némi kis tartalékot feltételezve, kb. 450W-nyi teljesítmény, amit hővé kell alakítani rövidzár esetén. ilyen áteresztőtranyós megoldást nem hiszem hogy fogsz találni. Ehhez legalább 10db párhuzamos tranyó kéne, amiknek ráadásul közel szinkronban is kéne működni.
Két lehetőséged van. Vagy lejjebb adod az igényeket, és mondjuk megelégszel 50V/5A-el vagy 40V/5A-el, akkor már remekül tudnád az "én tápomat" használni, vagy pedig bonyolultabb kapcsolástechnika felé mozdulsz el (pl. valamilyen előszabályzós, vagy kapcsolóüzemű megoldás), de akkor egyéb problémákat vet fel a kapcsolás összetettsége.
Kevés olyan felhasználást tudok elképzelni, ami valóban igényelne 10A-nyi áramot.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Lényegében az Alkotó féle táp nálam tud 10A szolgáltatni 40 V on. Úgy értem el hogy két tápot össze lehet kapcsolni párhuzamosan. Persze a beállított feszültségeket mindkét tápnál ellenőrzöm, odafigyelést igényel de lényegében tudja. Ha ilyen 10 és 50 A az igény akkor oda illik fix tápegységet használni. Én sem tudok olyan alkalmazást ahol 40 V on 10 A kellene, olyat tudok hogy 12 V on 50 A de az teljesen más. Előszabályzásnak 10 V leágazások a trafón.
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Tény, akár sorba, akár párhuzamosan összeköthetőek, ha betartjuk a szabályokat.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
A tápot egy 10 ohmos ellenállással terhelve látni a kijelzőn hogyan emelkedik az áteresztők tok hőmérséklete. Ha eléri az 50 fokot bekapcsolja a ventiket.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Helló! Elkészült nagy keservesen a labortápom.
Itt szeretnék köszönetet mondani azoknak akik ebben segítettek: Köbzolinak, Alkotónak, SALátának.
nagy hoho
(#) Norberto válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nagyon tuti, gyári kinézetű! :eljen:
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Húúúúú!
Ez nagyon szuper..
Ezt nem te csináltad! Ez már gyári!
Fogadd gratulációmat..!

Üdv!
(#) lidi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ejha ! Ez aztán szép. Látom felhasználtad a monitor tekerőjét is, nem csak a burkolatát. Belsejéről is kérünk szépen képeket !
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Oppá, hát az első képeket nézve, azt hittem ez valami gyári táp lehet, majd a kövi hozzászólásodnál kiderült , hogy ez még a monitor oldalas táp, hát őszintén szólva ez valami döbbenet, nagyon igényes lett de ez csak egy dolog, ami külön tetszett, és amit sehol sem láttam még, az a hőfok kiirása az előlapon, ez marha jó ötlet . Megkérdezhetem az LCD kijelző melyik kapcsolás, mert én ezt még szerintem nem nagyon láttam. Az electronics lab-on láttam egy hasonlót, azthiszem az AVR-es volt , de ott nem írta a hőfokot.
Ez nagyon tetszik. Az előlap hogy sikerült ilyen profira? Nekem teljesen olyan mintha egy gyári táp előlapja lenne.
(#) vicsys válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Gratula! Ez nagyon ott van!!
A poti gombot (nagy) hol vetted? Kellene egy pár darab.
(#) oregtamas0202 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Üdv. A kalap megemelve ! Öreg T
(#) nagy hoho válasza lidi hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Helló!
Igyekeztem! Az oldal tetején klikkelj a kis fényképezőgépre és ott vannak a korábbi képek.
Köszönöm az elismerést mindenkitől.Ez a negyvenkét év gyakorlat.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ha jól tudom, az egy használt monitor multigombja
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Okt 23, 2009 / 1
 
Ez egy programozható LCD kijelző, a Vaterán vettem. Az s1,s2 kapcsolóval lehet programozni. Feszültség ,áram és hőfok vonatkozásában. Most úgy van beállítva a hőfok, hogy 50 foknál bekapcsolja a ventilátorokat és az alsó határ 40 fok, ott kikapcsolja. Áram figyelés : itt is beállíthatsz bármilyen alsó-felső határt és ha azt eléred akkor hang jelzéssel figyelmeztet illetve tetszés szerint kapcsoltathatsz vele bármit. Feszültségnél dettó.
Köszönöm az elismerést, meg dolgoztam vele. Az előlap is egy monitor doboz darabja. a kék háttérszín nevetséges módszerrel készült. Miután felett a csiszolva polírpapirral az előlap ráragasztottam egy öntapadós papírból készült sablont amin az ablak ki volt vágva majd világoskék színes ceruzát polírpapiron satírozva keletkező színes port az ujjammal bele dörzsöltem majd körülhatároltam és lefújtam akrilán lakkal. ezután felíratoztam betűmatricával és sokszor lakkoztam
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Jól tudod! A régi monitorok amik még "kocka alakúak" voltak -ezt a doboz formájára értem- nagyon jól hasznosíthatóak ilyen célra. És természetesen kapcsolók, forgató gombok és a rengeteg alkatrész. Mivel a feszültséget helipottal lehet beállítani egy áttételen keresztül ami 40 körülfordulást jelent, kellett a nagy átmérőjű gomb. Egyébként a vezető műszergyártók is alkalmazzák ezt a gombot.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszönöm . Nem kis érdemed van benne, köszönet érte utólag is.
(#) nagy hoho válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszönöm !
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszönöm! Gomb az egy monitoré volt korábban sajnos ez az egy volt.
(#) Alkotó válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Szép munka, ügyes vagy.
Én kevésbé tartom lényegesnek a külső megjelenést mint a belső tartalmat, de talán éppen a labortáp az egyik kivétel ez alól, mert ott nagyon fontos a funkcionalitás szempontjából logikus elrendezés.
Nagyjából tudom mi van belül is, ezért már csak a méret miatt aggódom egy picit. Remélem a látszólagos zsúfoltság, semmiféle működési zavart nem fog okozni.
(Sokkal népszerűbb vagy mint én. Pár napja felraktam két fotót az új-előlapos tápomról, szép színes kijelzőkkel, meg mindennel, és talán 2 hozzászólás volt, ha jól emlékszem. Nálad meg két oldal. Persze ez nem von le semmit az enyém "élvezeti értékéből" sem, azóta is remekül működik.)
(#) huba válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ígértem én is képeket a labortápomról, ki-mit-be felkerült gondoltam ide is linkelem.
Annyit hozzáfűznék, hogyha a hohojéba zsúfoltság van, akkor az enyémben tömegnyomor. :zavart1:
Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Köszönöm az elismerést. A zsúfoltságot nem értem, belül elég szellős jól kivan használva a hely. Nem a népszerűséggel van a gond. Te menet közben sokkal több képet tettél fel, szinte lépésről lépésre követtük a tápod épülését ezért amikor felkerült az előlap már a többi részét töviről hegyire ismertük. Emiatt nem volt akkora ováció. Bár megérdemelted volna hiszen ez a táp a sikerét Neked köszönheti. És természetesen én is köszönöm.
Következő: »»   189 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem