Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   309 / 841
(#) kadarist válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia!
Esetleg valamelyik IC-t nem ültetted be fordítva? Az IC2 3-as lábán változik a feszültség a feszültségpoti tekergetésére?
(#) Ballage válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Mérd meg, hogy mi van az áteresztőtranyók bázisán, a meghajtótranyó bázisán és a műverősítő kimenetén, amikor tekergeted a fesszabályzó potit.
(#) subway válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ott szépen reagál a tekergetésre. Érdekes. Amúgy jól vannak beültetve az ic-k persze foglalatban...
(#) kadarist válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ennek az IC-nek a kimenetén változik-e a feszültség az állításra?
(#) subway válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Jaja. Bocs nem írtam egyértelműen. *** igen, az említett IC2 3as lábán poti tekergetésre változik feszkó, egészen 2.5ig lemegy, aztán a finommal lehet 0-ra húzni. rövidzár?
(#) subway válasza Ballage hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
a 2N tranyók bázisán tekergetésre is 14,5V-ot mérek, esetleg 1-2 tizedet ugrál.
(#) kadarist válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Akkor mégegyszer megkérdezem: az IC2 kimenetén (6-os láb) változik a feszültség a poti állítgatásakor?
(#) subway válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ha nem felejtem el bekapcsolni a főkapcsolót, Akkor igen változik ahogy kell...
(#) kadarist válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A Q4 bázisán is változik?
(#) edison14 válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
És mekkora fesz a max amit mérsz a 6-os láb és a gnd (4-es láb) között? Ha felmegy olyan 11,2V-ig akkor ott minden ok. Nézd meg hogy a földhöz képest az IC2-es 6-os lábán van e feszkó. Ha az IC1 6-os lábán 11,2V van beállítva akkor az IC2 6-os lábán a földhöz képest közel 33V-os feszültségnek kellene lennie. Ha ez megvan és még mindíg nem működik a táp akkor vagy a BC141-es tranyó van állandóan nyitva vagy az áteresztőtranyók. Nézd át hogy biztosan jól e kötötted be őket. Legyen kéznél az alkatrészek adatlapja is hogy biztos legyen az ellenőrzés. Egy két kép sem ártana a réz felőli oldalról és a beültetésről.
(#) zoly15 válasza Ballage hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia! A T2 (BD244) bázisán -5V van. A 2N3055 ök bázisán 0V van. Viszont észrevettem, hogy ha lekapcsolom az AC feszt akkor a kimeneten kint van a puffer elkó feszültsége. Ami üzemszerű.. A -5V "hamarabbi eltűnése" miatt
(#) subway válasza edison14 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Hát megnéztem, és 6-36,5V-ig mérek az ic 4-es és 6-os lába között de érdekes tünet, hogy most nem egyenletesen, hanem csak egy ponton átugrik és ott marad... Valaki nagyon el ment nyaralni... Megcserélem a 2n-en a kábeleket. Hátha az van fordítva. (most már valószinű)
(#) kadarist válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Idézet:
„Megcserélem a 2n-en a kábeleket. Hátha az van fordítva. (most már valószinű)”
Inkább biztosra kellene menni, mint cserélgetni. A tokrajz alapján határozd meg a kivezetéseket és úgy kösd be őket.
(#) subway válasza kadarist hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
na hát az az aminél nem mindig tudom hogy most hogyan is kéne nézni. Ezért is szeretem a kicsiket, amiket belenyomok a multiméterbe, és az a tuti... Ilyen "naggyal" még életembe nem dolgoztam.
(#) rascal válasza subway hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Az adatlap 4. oldalán a bal alsó ábra alulnézet (látod, nem teljesen szimmetrikus), és mellette a jobb alsó sarokban ott van hozzá a lábkiosztás.
(#) subway válasza rascal hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszi azóta találtam én is adatlapot, meg kiderült a szarvas hibácskám is, amiről már nem tudtam, hogy vezetett a borda amire felszereltem, és hozzáértek a lábak is... De most már leszereltem, újraforrasztottam, és lássunk csodát, szépen szolgál! (edison msn-en segített)

Köszi mindenkinek! Legjobbakat mindenkinek!
(#) Pioneer válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia!
Ha T2 bázisán -5V mérhető, akkor valami árulás van. Lehet, hogy zárlatos a T1. Nézd át a félvezetőket.
(#) zoly15 válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia! Átnéztem az összes tranzisztort. Mind jó!. De lehet hogy kiütötte a 30V az LM324 emet, ezért a -5V ot kivettem egyenlőre. Így 24V ról jár másik opával. Úgy az a helyzet hogy kiül a teljes táp a kimenetre. Nem értem mi lehet... :no:
(#) Pioneer válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Nem hiszem, hogy a 30V kiütné az LM324-et. Én járattam 33V-ról is sokáig.
Meg kellene mérni az IC kimeneteit. Ha megnézed a kapcsolást, -5V csak akkor lehet a T2 bázisán, ha a T1 CE zárlatos és az IC 14-es lábán -5V van. Nem cseréltél fel ellenállásokat, esetleg rossz értéket ültettél be valahová?
Ezeket kellene még alaposan átnézni.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
A kérdésem a következő lenne , amit itt többen is megépítettek a labortápba kijelzőt az mennyire pontos egy jobbfajta multiméterhez képest, mert a gagyiban ezek az íc-ék vannak ?
Ja az ÍCL7106 -07 -re gondolok , mert abból van itthon és talán akkor építenék ilyen kijelzőt a labortápomba .
Egyébként ez a két típus miben tér el ha eltér ?
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
A 06 végű LCD-hez, a 07 végű LED-es kijelzőhöz való.
Nekem csak 07 végű tapasztalatom van, és a pontosság változó, de véleményem szerint még az adatlapi garantált specifikáció is bőven elég labortáphoz, amit bőven túl szokott teljesíteni.
Általában az előtte lévő osztó, és a beállítási tévedések több hibát hoznak be, mint maga az IC. Pl nálam feszültségméréskor, egy dgitális multiméterhez képest 0-50V tartományban 0,1-0,2 V körüli a hiba. (De ha a multiméterrel mérek mondjuk 19,00V-ot, akkor ha átkapcsolom nagyobb méréshatárra 19,0 helyett 19,1V-ot mutat, ami nyilvánvalóan a multiméterem hibája.)
Én még nem tapasztaltam, de számos esetben kaptam olyan jelzéseket, hogy az ingyenes minták, és a bizonytalan eredetű darabok több hibával is küzdenek (nem lehet őket nullázni, és erősen imbolyog az utolsó kijelzett számjegy). Illetve "jó" panelterv kell hozzá, mert ebből sokkal több rosszat láttam már mint használhatót.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Értem és köszöntem szépen , akkor szerintem az ár érték viszonylatát nézve nem éri meg vele szenvedni , ha csak azért hogy építsek valami .
Ez is ícl 7106 alapú azt mondják akkor marad ez szerintem bőven megteszi a tápomba .
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Igen, ez is jó bele. Nekem ezzel csak az a bajom, hogy nem lehet "háttérvilágítani" és nincs belőle színválasztási lehetőség. De ha "csak" mérni kell, akkor valóban nem éri meg kínlódni vele. -nekem öröm volt megépíteni a LED-eseket, szerettem babrálni vele.
(#) zoly15 válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia4 A probléma elhárult! Érdekes jelenség állt fenn a hibakor A folyasztószer okozhatott valami gondot, illetve annak a maradványa, Lekapartam panel hiba keresés címszó alatt aztán elindult! Boldog karácsonyt!
(#) subi hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni az 'Alkotó' féle volt és árammérőt. Azonban nekem ICL7107 helyett csak ICL7136 és 7137 típusú Ic - van. Tudna e valaki segíteni, hogy valamelyik jó e az ICL7107 -t helyett?
Köszi.
Subi
(#) qvasz2 válasza subi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A 7136 semmiképp, mert az LCD-hez való. Az ICL7137 viszont jónak tűnik, úgy látom egyezik a lábkiosztása.
(#) subi válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszönöm. Én is sejtettem, hogy a 7137 inkább kompatibilis. Nos, megépítem, és remélem jól fog működni.
Subi
(#) emmzolee válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Mi lehet a különbség közöttük?
(#) san398 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A 7137 nem más, mint a 7107 alacsonyabb fogyasztású változata
(#) Alkotó válasza san398 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ugyan miképpen oldják meg a kisebb fogyasztást? Ezért érdekes ez számomra, mert már sokszor mértem, és valahogy mindig az jött ki, hogy gyakorlatilag csak a kijelzők szegmensei fogyasztanak, amiken viszont nem lehet spórolni.
Következő: »»   309 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem