Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   364 / 841
(#) tib12 válasza bazs hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Helló, ha helyfoglalás miatt kell tegyél be olyat hogy többféle egyenáramot ad le, stabilan, így ha kell gyorsan nem kell tekergetni hanem rögtön nagyonstabil tápot kapsz, mondjuk 1,5V; 3V; 4,5V; 5V; 6V; 7,5V; 9V; 12V. a 12V lehet mondjuk 1-2 amper. Vagy LED testert. A jelgenerátor se rossz.És grat szép lett a dobozolás, ötletet is adott azzal a multival, amit ha nembaj fel is használok.
(#) DöDö12345 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Hali
Az oldalon található Stabilizált labortápegység 0-30V 2mA-3A, hogyan tudnám növelni az áramkorlátot? Kb olyan 5 amperre, milyen alkatrészeket kéne kicserélnem ?
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/stabilizalt_labortapegys...l?pg=2
(#) Pioneer válasza DöDö12345 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szia!
Az R18 értékét kell változtatni. Ohm törvénye alapján ki lehet számolni mekkora értékű ellenállás kell oda, had ne én számoljak most helyetted.
Pioneer
(#) bazs válasza tib12 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Igazad van mind a kettő jó ötlet megpróbálom mindegyiket bele tenni ne maradjon üres tér
A multiméteres mérőműszert az egyik tanárommal találtuk ki olcsóbb, talán kisebb, és kompaktabb mint egy saját készítésű Volt mérő.

Van LED tesztelőre jó rajzod??
(#) tib12 válasza bazs hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Sajna nincs... de ugy tudom csak pár ellenállás az egész(de nem biztos)
(#) Koree válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Ok.Köszönöm.
Azért kérdeztem, mert akkor ezek szerint jól csináltam meg a nyákot hozzá.30x70-es panelméretre rajzoltam meg.Az Lt 1.4.2-eshez szeretném majd használni.

Venti vez.JPG
    
(#) havranarpi hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy
Labortápot ami 24v~-ról tud menni.A trafó 15A-tud de ez kihasználatlan lesz mivel nekem max3-4 Amper kell.
Valami egyszerűt tudnátok ajánlani?
(#) Ghoost válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Mint azt moderatoraink sulykoljak belenk, a KERESO hasznalata dij-, es fajdalom mentes.
Hasznalhatod Te is bizalommal.
De ajanlom ezt a hozzaszolast figyelmedbe, ami . erre valaszol.

Forumtarsunk hasonlo "gondokkal" kuzdott.
S nem mellekesen egyetlen oldalt kellett volna visszalapoznod a forumban
(#) sznyeg válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Én is így csinálnám, ha lenne olyan labortápom, ami nem csak 2X40 V-ot tud... :duhos2:
Így a melyik kezem harapjam problémával állok szemben.
Ha meg már nekifogok csinálni, akkor olyat fűrészelnék össze, ami tud nagyobbacska áramot is a nekem kivánatos feszültségen, és az sem baj akkor már ugye, ha kaccsolóüzemű. Mert az nem sederinti le a villanyórát a falról bekapcsoláskor ugye...
(#) Ge Lee válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Akkor már csak össze kell "fűrészelned". Ha olvasgatsz a hasonszőrű topikokban találsz is olyan rajzot ami már majdnem jó neked, még én is tettem fel olyat.
(#) Hetope válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
meg én is !
(#) tib12 hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Üdv. Készül az uj nyák a labortápomhoz, de van rajta egy teljesen üres terület(nem tudtam levágni azt a fölösleges részt) és nem akarom elpocsékolni, azt szeretném kérdezni hogy mit tegyek arra a 3×12cm-es üres területre ami jó ha együtt van a labortáppal? Azaz kb ugyanannyit lehet használni mint a labortápot. Ötleteket előre is köszi.
(#) Frankye válasza tib12 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Feszültség és/vagy árammérő műszert javasolnék, ha még nincs hozzá.
(#) tib12 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Köszi a tippet, végül nem került oda semmi, csak a szöveg, feliratok meg ilyenek...

Mindenkinek: Viszont lenne pár kérdésem arrol a beépített multirol amit fent említünk: Miröl megy? Gondolom nem elemröl mert az nem tul takarékos.
És hogy lehet-e vele ampert mérni, fogyasztó nélkül...
De jöhet bármi a beépítéséröl. Ja és ugye nembaj ha "ellopom" az ötletet?
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Idézet:
„a beépített multirol amit fent említünk: Miröl megy? Gondolom nem elemröl mert az nem tul takarékos.”

En egy kis traforol oldanam meg a szukseges egyeniranyitas es szures utan.
Idézet:
„lehet-e vele ampert mérni, fogyasztó nélkül..”

Egy aramkor alapveto reszei
-az aramforras a fogyaszto es az oket osszekoto vezetek.
Ekkor folyik az aramkorben ARAM, amit merni is lehet. Barmilyen oknal fogva nincs osszekotetes az elso ket osszetevo kozott, akkor ott aram nem folyhat.

vagy esetleg ZARLATIaramot szeretnel merni?
(#) tib12 válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Én ugy tudtam(és tapasztaltam) hogy ha trafórol megy a multi akkor egyre pontatlanabb, végül elromlik... Legalábbis egy fali dugasztáptol 2 multim halt meg. Lehet hogy csak a nem megfelelő szűrés miatt. Ugy érzem az áram-mérést kihagyom.
(#) Ghoost válasza tib12 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Sajnos ezt nem tudom.
Nem lehet, hogy tul nagy betap feszultseget kotottel ra?


Nekem a panelmerom a fotrafon levo kulonallo szekunderol megy, es tokeletesen muxik.
Mind a feszultseg, mind az arammero modul.
(#) tib12 válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Lehetséges a tul nagy táp. 9V van ráirva de szerintem leadja a 12-t is(ezt elfelejtettem lemérni...)
(#) kistotti01 válasza tib12 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Hello!
Multimétert ne üzemeltess elemen kívűl másról. Mert károsodhat, ahogy olvasom meg is történt. Továbbá nagyon pontatlanná vállik. Nem véretlenűl nem csinálnak gyárilag olyan multimétert, amit csatlakoztatható trafóról, adapterről lehet üzemeltetni.
(#) Pioneer válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Lehet üzemeltetni külső tápforrásról is a multimétert. Csak megfelelően szűrt és stabilizált legyen. Egy 7809-es stabkockával és megfelelően nagy kapacitású pufferkondikkal megoldható a tápja.

stab.pdf
    
(#) kistotti01 válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Megmondom őszintén én ezt valahol úgy olvastam még régebben. Megprobálom előkeresni ahol láttam ezt leírva. Ezekszerint valótlant állítottak azon az oldalon. Arra emlékszek tisztán, hogy azt írták, hogy pontatlanná vállik
(#) proli007 válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Hello!
A "pontatlan", az egy pontatlan fogalom. Mert nem lehet tudni mit is jelent..

De egy kézi műszer használata teleppótlóról nem csak a tápfesz szűrése miatt lehet problémás, hanem a hálózat és a műszer között kialakuló látszólagos kapacitás miatt is. Az adapter gyártók ezzel sokat nem törődnek.

Viszont ha ekkor a műszer valamilyen feszültségpontra csatlakoztatod, akkor ott kis váltóáram folyhat a műszeren keresztül a hálózat és a mért készülék között. Ezt a műszer nem igen tolerálja, legfőképpen azért, mert telepes üzemmódra készült, és nincs kialakítva benne semmilyen védelem ezzel szemben. Másodsorban egy 9V-os teleppel működő műszernél, a műszer GND pontja nincs közvetlen kapcsolatban a telep pontjaival, mert az egy referencia feszültség ponton van. Ha zavarjel érkezik a teleppontok felől, annak árama átfolyik a GND-ponton keresztül, és megzavarhatja a referencia feszültség értékét. Váltó feszültség mérésénél, még több probléma léphet fel..

Nem úgy mint egy hálózatra készült asztali multiméterben, ahol foglalkoznak ezzel. Van védőföldelés, zavarszűrés, és megfelelően kis kapacitás a hálózat és a műszer GND pontja között..
üdv! proli007
(#) tib12 válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ezt megjártam, egy 3000ft-os multit hajtottam trafórol, már régen, és bele is pusztult... elemmel se megy. Innentöl inkább veszek hozzá akkut(van új). De mivel labortápos topic ezért a labortápomrol is irogatok...
Végre kész. Olcsón dobozoltam egy videómagnó volt tetejét daraboltam és beleragasztgattam, és csavaroztam ami kell. Persze csináltam képeket is amit mellékelek.
(#) tib12 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Lecsúsztam a módosításrol. Azt szeretném még kérdezni hogy az baj-e ha zúg 1 kicsit?
(#) kistotti01 válasza tib12 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Hello!
Én nem akarok beleszólni, félre ne étsd, de 3000 Ft-ért (talán kicsit többért) kapsz feszültség, és árammérő panelműszer is. Az biztossan nem fog tönkremenni évtizedeken át, ha megfeleően használod. Hiszen arra tervezték.
A búgást mire érted?
(#) sportsboypaper hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Sziasztok, egy kis lendületre lenne szükségem tőletek. építettem egy labortápot, amin van egy lm338as szabályozható kimenet.

22.5V a max, amit tud. vettem hozza a conradban egy panel műszert (DVM210) a magyar leiras semmit se ir rola, de a nemeten van egy bekotesi rajz, azaz a földbe kell kötni sorba egy shuntöt (megvettem hozza, amit javasoltak hozza) es azzal parhuzamosan a műszert.

nekem nem mér sajnos semmit a kijelző sok mindent mutat össze vissza, ami talan érthető is, hisz a + ág sehova sincs bekötve. a multimeterem meg mindent jol mutat, a gnd es a + között ha a multimeter helyere teszem, sajnos akkor se mér jól. tudtok abban segiteni, hogyan kellene bekotni a muszert? a masik kerdesem, hogy a legtobb muszer 1V alatti tartomanyban mer, nekem meg ugye max 30V kellene majd. a leirasban az szerepel hogy ellenállásokkal es shunttel lehet ezt feltornaszni, de semmi tobb.

valaki el tudna mondani talan, hogy pontosan hogyan? nagyon köszönöm
(#) Ghoost válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia!

Ajanlom eme kis leirast amit ALKOTO kedves baratom irt a temaval kapcsolatban.
Remelem tudtam segiteni......
(#) sportsboypaper válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia, igen elolvastam, remelem felfogom es sikerul eletet lehelnem bele. köszi szepen! meg egy utolso kerdesem: Ma reggel sikerult rovidre zarnom szerencsetlen LM338at. most a potit epphogy eltekerem a minimumrol a maxra ugrik a fesz.

Szerintetek mit tettem tönkre? ez poti lesz, vagy IC?
(#) edison14 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szerintem IC. De hogyan sikerült rövidre zárnod?
(#) sportsboypaper válasza edison14 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
álmosan kolbaszoltam a kábelekkel és összeértek. nem volt se budos, se hang, csak lepkapcsolt az egesz (ja, atxbol van) visszakapcsoltam, minden rendben volt, csak ez ment szet. a stab IC-k (van több kimenetem is) köszönik jol vannak.

szoval uj IC... boldog az ember ilyenkor. ha sikerul a kijelzot is feléleszteni, akkor talan megeri az egesz hercehurca

holnap fenyezek, utana nekiallok hibat keresni es szamolni.
Következő: »»   364 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem