Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   748 / 840
(#) ferci válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Ha jó volt a táp valamikor, érik az ic2 csere...
(#) Directors válasza ferci hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Minden poti maxon. 9-cel megírt ponton 3,3v. C4-en szint úgy és a 3. lábon is.
Diòdát vissza tettem, az ideiglenesen betett ellenállást pedig kivettem.
(#) ferci válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Akkor valamit nem értek.. azt írtad, a poti jól van bekötve. Nézd meg a poti részletet: a rajz 8-as pontja = ic1 6. pontjával. Ott a feszültség pl. 10 volt. Ennek ugyanúgy meg kell jelenni a rajz 9-es ponton! Ez után már nincs semmi söntölő hatás ( 27 k, R8 ).
Valamit elkötöttél!
(#) ferci válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
P2, 1S(9) - 1E(8) rendben van ? "Feltekerve " rövidzárban vannak?
(#) Directors válasza ferci hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Meglett a hiba. A potméter ki van vezetékelve az előlaphoz. A forrasztás helyén a potinál pedig zsugorcsöveztem. Nos a zsugorcső alatt elpattant a vezeték forrasztás. Visszaforrasztottam és végre működik.

Köszönöm szépen a türelmed és a segítséged!
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) ferci válasza Directors hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Igen... legközelebb a sorrendi mérést komolyabban csináld meg ( pontról pontra ).
13:10-től gatyázás.
Azt még nem értem mindig, hogy ic1 4. láb nem volt gnd-n és 4-5 évig jól működött?
Na mindegy...
(#) Directors válasza ferci hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Hát ezt magam sem értem hogy működhetett 4 évig. :/
(#) satlokk hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
Sziasztok!A következő tápot szeretném megcsinálni,nekem tetszik.Szeretném ha valaki segítene nyák rajzzal.Vagy az email címemre,vagy itten ha feltenné.Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza satlokk hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
(#) mp3maker válasza satlokk hozzászólására (») Nov 24, 2019 / 1
 
Tessék .
(#) Egri Frédi válasza mp3maker hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Expressz munka ...
(#) satlokk válasza mp3maker hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Köszönöm!!!
(#) Alkotó válasza mp3maker hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Ennek eredetijét olyan régen rajzoltam, hogy már nem is emlékeztem rá. Még suliba menet a vonaton csináltam az első vázlatokat kockás papírra.
Ezt a változatot is 10 éve rajzoltam be a SprintLayoutba.
(#) Alkotó válasza satlokk hozzászólására (») Nov 24, 2019 / 1
 
Ha még nem végleges az álláspontod, javasolnám megfontolni Proli007 LPSU3A50V labortápjának választását is. Véleményem szerint több szempontból is praktikusabb mint ez a kapcsolás, és tudok panelt adni hozzá.
(#) mp3maker válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Igen emlékszem rá,és még ezen kívül sok jó nyák rajzot köszönhetünk neked.
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Köszönöm mindig a panelel vagyok nagy bajba,élnék a lehetőséggel.!
(#) Alkotó válasza satlokk hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Egy sokszorosan kipróbált kapcsolás és panel. Jó eséllyel Te sem fogsz csalódni benne.
(#) djcaveman válasza satlokk hozzászólására (») Nov 26, 2019 / 1
 
Hosszú évekig (majd 10 év) hibátlanul tette a dolgát nálam is a RIM tápegység, de váltottam az Alkotó 1.4.2-re és nem bántam meg..
(#) Medve válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Szia, mi volt a különbség?
(#) Lamprologus hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Érdekes problémába ütköztem. Alkotó féle labortáp kimenete "csíp".
Digitális műszerrel rámérve 60V / 160V váltó feszültség mérhető a kimeneten a védőföldhöz képes, attól függően hogy a hálózati dugó hogyan van bedugva. Mérhető áram a kimenet és a védőföld között 100uA körül van. Gondoltam trafó hiba ... Trafó csere (azonos típusra) jelenség nagyjából ugyan az. Ha csak a trafót kötöm a 230V-os hálózatra és a szekunderen mérek a jelenség ugyan az.
Másik típusú transzformátor (ez is toroid) 30V/60V a mérhető feszültség (Áram: 10-30uA).
Kimenet és a védőföld közé 100nF-os kondenzátort kötve az "idegen" feszültség már csak 1V körül van.
Szerintetek mi lehet ez?
Az én tippen, hogy kapacitív úton jut át a hálózati feszültség ... de akkor hogyan lehetne ellene védekezni?
(#) Imi65 válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Gyári tápegységekben jellemzően 4,7nF (1000V) kondival, és vele párhuzamos 1M Ohm ellenállással kötik a - kivezetést a testre.
(#) Skori válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Amikor ennek jelentősége van, akkor a primer és a szekunder közé tesznek egy árnyékoló tekercset (sima tekercs, esetleg réz fóliából nyitott tekercs), ennek csak az egyik végét vezetik ki, és azt kötik a PE-re. Így nincs kapacitív csatolás a fázisról a kimenetre, és mégsem kell földelni a szekundert....
(#) Ge Lee válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 29, 2019 / 1
 
A dolog teljesen természetes. Ebből a szempontból ha nézzük, akkor a trafó nem más, mint egy a fázisra kötött kondenzátor, aminek az egyik fegyverzete a primer, a másik a szekunder, a dielektrikum pedig a trafó szigetelése.
Ha a toroidod primer-szekunder közti kapacitása mondjuk 500pF, akkor az 50Hz-en (1/2pi x f x C) 6,37Mohm kapacitív ellenállást képvisel. Ezen az ellenálláson pedig a 230V-ból (I=U/R) 36uA áram fog folyni a föld felé. Nem biztos hogy pontosan számoltam így hirtelen, de a lényeg az áram ami a trafón át folyik. Ha a fázist a primer kezdetére kötöd valamivel kisebb lesz, nem sokkal, mivel a toroidot nem soronként hanem csak ráhányva a huzalt tekerik. A kapacitása pedig nyilván azért nagyobb mint egy hagyományos trafónak, mert nagyobbak a fegyverzetek, azaz nagyobb felületen vannak egymáson a tekercsek (a vasmag teljes felületén, míg egy EI-nél csak a töredékén).
(#) Remci hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Régebben én is vettem egy ugyan ilyen Kit-et, és csak most raktam össze. Minden alkatrészt az Ic-k kivételével megmértem beforrasztás előtt, de össze rakás után nem működik. A kimeneten nincs mérhető feszültség, a 82 ohm -os és a 2,2 Kohm -os ellenállás rendesen melegszik, az Ic-k betápján 35v-ot mérek. Mit ronthattam el,vagy merre keressem a hibát szerintetek?
(#) Massawa válasza Remci hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
A D5,6 és 7 diodák jol vannak berakva? A zéneren -5V-nak kell lennie a GND hez képest.
(#) djcaveman válasza Medve hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Talán az, hogy számomra stabilabb a kimeneti feszültség az Alkotó 1.4.2 tápnál.. a RIM pontatlanabb volt.
(#) Remci válasza Massawa hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Szia! Minden jól van berakva. A zéneren -0,3v-ot mérek, ha kiveszem az U3-at, akkor2-3v között ugrál. De az U3 is melegszik.
(#) Alkotó válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Függetlenül a mostani projekttől, általánosságban javaslom, ha egy egyébként működőképes áramkör nem működik, akkor na abból indulj ki, hogy minden jó, mert nyilvánvalóan valami nem jó.
(#) Remci válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Értem én, de mi nem jó? Egész idáig azzal szórakoztam,hogy a kapcsolási rajz alapján átellenőriztem az alkatrészek pozícióját, átcsöngettem az egész panelt, diódákat,ellenállásokat, amit lehetett átmértem,átnagyítóztam hogy nem cseréltem-e fel valamit,mégsem találtam hibát. Egyedül az Ic-ket nem tudom hogy ellenőrizzem le hogy jók-e. Másra már nem tudok gondolni.
(#) Alkotó válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Tegyél fel ide egy kapcsolási rajzot. Azt megnézve lehet találni néhány olyan mérési pontot, amit ellenőrizhetsz.
Illetve a saját építésedről is tegyél fel jó minőségű fotókat mindkét oldalról. Ez alapján mi is megnézhetjük, és hátha szemet szúr valami. Sok ilyen vezetett már eredményre.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
Következő: »»   748 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem