Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   229 / 278
(#) didyman válasza arion hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Szia! 8,9-es a kijelző.
(#) didyman válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
A fénycsőnek valószínűleg nincs baja. A forrasztása reped meg, ott disszipál nagyobb teljesítmény.
(#) zolika60 válasza didyman hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Te nyertél. A forrasztás volt szétégve. Sikerült újra forrasztanom, épp most próbálom a gépet. Egyenlőre jónak tűnik. Mondjuk az én gépemhez képest csigának tűnik, pedig az sem egy villám, de ez már legyen a húgom gondja. Köszönöm a segedelmet mindkettőtöknek.
(#) arion válasza didyman hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Szia.
Köszönöm, az sajnos kicsi... Végül az ali-ról vettem egyet cirka 7,5 K-ért. Remélem épségben ideér.

Más:
Van valakinek tapasztalata erről a tenyérnyi pc-ről, Wintel -W8. Ez is valami atomos csoda Z3735F-el 32 G háttértár és 2g RAM... mire elég....?
(#) Fundy21 hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy asus F3s noti,sajnos kijelző törött volt,cseréltem benne kijelzőt,viszont kép nincs (értsd indul a gép hang is van,külső monitoron van kép,illetve az inverter is megy mert reagál a gombokra,tehát a ccfl csövek világítanak).
már másik lvds kábellel illetve természetesen másik kijelzővel is próbáltam,de ugyan az!

Esetleg ötlet? :F
(#) bbalazs_ válasza Fundy21 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Ugyanolyan kijelzore cserelted?
Megadnad az eredeti es a cserekepernyo tipusat? (feher vignettan van a hatuljan)
Eloszor a gepbol kihuzva merj rajta parokat, kb 100 Ohmnak kell lennie kozottuk.
Utana mukodes kozben ezeken a parokon A FOLDHOZ KEPEST kb. 1.1-1.2 V-ot tudsz merni.
A panelon talalsz meg 3.3V-t es foldet. Ezeket kellene osszehasonlitani a tipus adatlapjaban megadott ertekekkel.
Esetleg nem durrant el a biztositeka az alaplapon?
(#) Fundy21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A helyzet az ,hogy nem teljesen ugyan az a típusuk,viszont mind ugyan azt tudja (15,4" wxga, 1280x800 felbontás,és 30pin es csatolás)
az eredeti: (N154I2-L02 REV.C1)
a csere: (LTN154X3-L01)

Nincs esetleg rajz hozzá,hogy melyik melyik? kicsit egyszerűbb lenne az élet!
Illetve jó lenne tudni hogy melyik a biztosítéka!
(#) bbalazs_ válasza Fundy21 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Az eredeti kiosztasa
A masik kiosztasa

Egyebkent egyszeruen beirtam a tipust es hogy + datasheet...

Annyit latok, hogy 3.3V-os mindketto.
A biztositek a laptop alaplapjan LEHET (nem biztos, hogy van - esetleg csak egy kis erteku ellenallas). Ha nem talalsz 3.3V-ot a kabel elejen ( a laptop oldalon), szinte biztos, hogy ez a hiba.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Kaptam egy Fujitsu laptopot, aminek nincs töltője és hiányzik az LCD fénycső-inverter plusz a fedél burkolata az LCD körül. Van egy csere inverterem, de az alaplaptól jövő kábel dugója kisebb, ezért nem tudom bekötni. Így még ki se tudom próbálni, pedig még a HDD is benne van! Az eredeti invertere 19V volt (az aljára írtak szerint), de a laptopomé (Lenovo) 20V és nem akarom se a töltőt se a laptopot elrontani. Mit csináljak/csinálhatok? (Mert így csak haszontalan kacat...)
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Ismerve téged, a legjobb megoldás, add el, vagy add vissza akitől kaptad.... Ha hozzányúlsz,
csak tovább rontasz csóri gépen.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Nem számít, lehet azzal már akármi, nem kell már a kutyának se... Egyenlőre mivel "normál SATA" csatlakozású HDD volt benne, áttettem az asztali gépembe másodiknak, de maga a laptop így egy haszontalan kacat, amivel jó lenne valamit kezdeni.
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
19 vs 20 Volt tokmindegy, siman mukodnek oda-vissza.
Az alaplapi kabel viszont mar bajosabb, nem tudod, hany volttal megy az uj inverter es hany voltos a logika.
Próbáld a csatlakozon megkeresni a tapot es a foldet. kb 19V lesz rajta. Ha 3.3V vagy 5V koruli erteket talalsz, akkor kezdd el a billentyukkel a fenyerot csokkenteni. Ha változik ez a feszultseg,akkor az a fenyero. Ha nem változik,akkor valoszinuleg o a hatterfeny be jel.
Ez a negy jel kell az inverternek.
Magan az inverter panelon a tap egy biztosítékkal vedett,a fold meg a legnagyobb femfelulet. Tobb pin is viheti a foldet es a tapot, merd ki.
Utana nem nagy variacio a masik ket jel. Nem lesz baj, ha elsore felcsereled oket, csak a tap es fold legyen jól bekötve.
Meresre fel tehat!
(#) Udvari Zsombor válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Addig nem akarom bekapcsolni a laptopot, míg nincs látható kép... Tudtok alap laptop ccfl inverter bekötést (vagy hogy hogyan keressek rá)? Holnap tudok adni fotókat is, ha kell...
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Leirtam az alapbekotest. A tenyeges megvalositas, tehat hogy a csatiban pontosan mi/hova, az gyartonkent valtozik. Ha keszitesz fotot, az kozeli es ELES legyen.
Kulso monitorrol sem mukodik?
Mindenesetre a kimeresek osszesipolos reszet kikapcsolt allapotban is el tudod vegezni.
(#) Udvari Zsombor válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Idézet:
„Kulso monitorrol sem mukodik?”
Úgy érted, hogy ha külső monitort csatlakoztatok, akkor automatikusan átkapcsol?
Fotót azt csak ilyet tudok, de az látszik, hogy a csatlakozóban 6 szál egyforma ér van, valamint az inverteren a csatlakozó 6 pines, viszont a dugó kisebb, mint a csatlakozó.
A fotón beszámoztam a drótokat és a csatlakozó lábait: melyik kék szám melyik piros számhoz menjen?

IMG_1910B.jpg
    
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Az a "Fujitsu" inkább "Fujitsu Siemens" notebook lesz...a pontos típusát sem ártott volna megadni (már amennyiben a címkéit bizonyos okok miatt nem távolították el).
Egyrészt, akkor kideríthető lenne, hogy milyen inverter volt benne gyárilag...másrészt megírhatnánk neked, hogy az "Fn"+ melyik billentyűt kell megnyomni a képernyőkép átkapcsolásához a külső VGA csatlakozóra ....
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ugy ertem. Bekapcsolaskor altalaban azert erzi. Ha nem, akkor ahogy lentebb irtak, at kell kapcsolni Fn+F3 vagy hasonlo komboval.

Mind a ket csati 6-os. Nem mennek ossze? Mas a labtavolsag?

Az invertercsatinal latszik, hogy az 1+2 es az 5+6 ossze van kotve.
Amelyik a biztositekra megy (F1-el jelolve a lapon, valamelyik a ket kozeli kozul, szerintem az a csikos, ami az OYD felirat bal oldalan van - sajnos tul sotet a kep es nem eles) az lesz a tap, a masik kettos a fold. Szerintem Vcc, Vcc, Enable, Dim,GND,GND
A 3 vagy a 4 pedig a bekapcsolas es a fenyero.

A dugo a narancsos vezetekkel akkor az eredeti laptopbol jon, az inverter viszont uj?
Gepet bekapcs es a foldhoz kepest merd ki akkor, hogy ezeken mi jon ki. Szines alkoholos filccel jelold meg a drotokat (pl. fekete - fold, piros -tap, egy pontos fekete - hatterfeny be, ketpontos fekete - fenyero.
Aztan szetvagod a csatinal es az uj inverterhez forrasztod. Vagy szerzel egy olyan csatit es ahhoz forrasztod.

Az atkapcsolas azert nem mindig szerencses, mert eltuntet(het)i az LCD-rol a kepet, tehat a jelek nem merhetok a tap es a fold kivetelevel.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
A címkéi köszöni megvannak.
Idézet:
„Lifebook S Series
Model: S7020D
Product No: FPC04210B
Part No: CP234410
Reg No: S7020D
FUJITSU LIMITED”
Az alján ezek a típus-információk vannak.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Akkor ez az eredeti invertere...Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Idézet:
„Mind a ket csati 6-os. Nem mennek ossze? Mas a labtavolsag?”
Nemhogy nem mennek össze, hanem az inverteren nagyobb a csatlakozó, mint az alaplaptól jövő dugó!
Idézet:
„Az invertercsatinal latszik, hogy az 1+2 es az 5+6 ossze van kotve.”
Azt látom, sőt, a csatlakozó mögött forrszemekre is ki van vezetve, ha jobban megnézed a fotót.
Az inverter nem új, hanem bontott, de kifogástalan állapotú.
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
OK, akkor meresre fel!
Ird ide, mit talaltal. De ha lehet, ne kelljen mindent ugy kihuzni beloled, mert igy sokaig fog tartani es elveszitem a motivaciot.
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Magyar weboldalon nincs? Külföldről rendelni egy ilyen kicsi panelt?
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
A Vaterán 1990-ért láttam...
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Köszi, le is csaptam rá!
Addig inkább nem állok neki bármit csinálni, mert ha elkezdeném a meglévő invertert bekötni, akkor többé nem lehetne visszatenni a dugót az alaplaptól jövő kábelre!
(#) Puklee hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Üdv! Van egy Dell Inspiron N5110 típusú laptopom, I7 2670qm processzorral felszerelve.. Már több mint egy éve használom, mostanság kicsit "furcsán" viselkedik. Mai nap pl. bekapcsolom, se kép se hang, 3 pittyenés.. ki vettem a ramokat, lefújkáltam, azóta minden oké.. Eddig ilyet nem csinált. Viszont bekapcsoláskor, mikor úgy tartja kedve, nem állítja a cpu szorzót normál 22x es értékre, hanem 8x oson tartja, így a proci 800 Mhz-en fut, természetesen piszok lassú minden. Ilyenkor párszor ki be húzgálom a töltőt, idővel helyreáll és működik normálisan. A hőmérsékletekre mindig ügyelek, mindig hűtőpadon tartom. Mi lehet a gondja? Köze lehet a dolognak ahhoz, hogy a javasol 130w-os helyett csak 90w-os töltő hajtja? Vagy valami más lesz?
(#) bbalazs_ válasza Puklee hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
A toltonek biztosan semmi koze hozza, ugy van meretezve, hogy a mukodo gep mellett a toltest is maximumon birja. A valos fogyasztas max 40W korul lehet csucsban, ha minden megy.
De a memoriak korul korulneznek a helyedben, vagy ha a BIOS-ban valami allitasi lehetoseg van esetleg a memoriakezeleshez...
A memoriat kivenni es az aranyozott csati reszet szep tiszta radirral alaposan vegigdorgolni, utana a csati miatt parszor ki-be huzigalni.
Erdemes lenne a BIOS tipusanak (gyartojanak) ismereteben a neten utananezni a pittyegesnek. xx BIOS beep error codes a kulcsszo. az xx ertelemszeruen a gyarto: AMI, AWARD, PHOENIX, stb.
(#) Puklee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
túl sok beállítási lehetőség nincs.. Asszem phoneix bios.. kettőt pittyegett.. vagy hármat nem tudom már(idegállapotban voltam ).. de akkor kivettem, vissza raktam, azóta jó.. Előbb vettem észre, hogy a tegnapi szobatakarítás közben lekapcsolt a hűtőpad.. ma meg több nagyméretű fájlt is csomagoltam, plusz játszottam. lehet nagyon felmelegedett a modul, és ahogy kihűlt a hőtágulás következtében nem érintkezett... őrült teória, de más ötletem nincs, mert sem terhelés teszt sem más nem mutatott ki semmilyen hibát. Egyedül az nem fér a fejembe, hogy a proci miért lockol le néha energiatakarékos üzemmódba.
Ja igen fogyasztás.. Az aida64 rendszerstabilitástesztjében 32w. körül fogyasztott a processzor... tudom nem pontos az aida de következtetésnek jó..
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) Fundy21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Sajnos/vagy nem sajnos van 3,3v!

Egyéb ötlet?
(#) bbalazs_ válasza Fundy21 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Akkor azokat merd ki mukodo gep mellett, amiket irtam. A semmilyen kep altalaban vagy a CLK+- felcserelese vagy vezetekszakadasa miatt lehet.

A 3.3V-ra tudsz kotni esetleg sorba egy kis ellenallast, mondjuk tized/szazad Ohmot? Annak a feszesesebol kiszamithatod a fogyasztast, magyaran, vesz-e fel aramot es ha igen, mennyit. Sorbakotheted ampermerovel, ha az konnyebb.
(#) uniman válasza Puklee hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Idézet:
„Köze lehet a dolognak”
...igen, lehet köze. Én már találkoztam olyan notebook típussal (és ha jól "rémlik" az is Dell volt), amely csakis a megfelelő töltővel hajlandó volt max. sebességen működni.
De erre figyelmeztet is (ha jól emlékszem) a BIOS-ban egy röpke üzenetben...
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2017
Következő: »»   229 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem