Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   237 / 278
(#) mythbuster válasza arion hozzászólására (») Aug 17, 2018 / 1
 
Elhiszem hogy nem előszőr csináltál már BGAzást, azt is hogy több tapasztalattal rendelkezel nálam etéren. Viszont itt olyannyira sok ellentmondásba ütköztem már, hogy kiváncsiságból is belevágtam a projektbe. Mivel a munkatársaim is kétkedve néztek rám, ezért elhatároztam, hogy a teljes folyamatot felveszem nekik videóra, ezt most megosztom veletek is. Az egészben van egy kis csúztatás, ugyanis a melegítős rész elsőre kicsit sokra sikeredett(~8 perc, lassú tűzön 280-300C óvatosan grilleztem) és közben lemerült a kamerám, ezért ezt a részt újra forgattam egy gyorsított újramelegytéssel 375C, magasabb hőfokon(3,5perc). Az első melegtés során 250-256 fokon tartottam a lapkát fél percen keresztül, csak az ideális hőmérséklet elérése volt lassú. Lehet az újraforgatással az IC -t is veszélyeztettem, de annyira felcseszett hogy pont akkor merült le a kamera amikor az érdemi részét végeztem, hogy már úgy voltam vele, nem érdekel mi lesz vele de az ígéret szép szó és ha betartják úgy jó.

A végeredményt megint nem tudtam jól befókuszálni oldalról, de a golyócskák alakra jók és fényesek lettek.

A bootolás azért lassú mert safe módban próbálkoztam bejutni az intel IGP -vel, de itt is bekapcsolt végül a GPU és szétbarmolta a műveletet. Viszont amíg normálisan nem indítom újra addig safe módban akar bootolni.

Persze tudom hogy hőlégfúvós módszerrel készült az újraforrasztás és nem többmilliós álvánnyal, azért ha egy mód van rá ne dislikoljátok, köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=9l4Uxur5lqk&frags=pl%2Cwn
(#) ordas52 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Üdv.Mindenkinek!
Van egy X550 C tip. Asus laptopom, aminek BIOSÁBÓL tegnap véletlenül kizártam magam.
Ennek következtében a gép nem indul, ezért a Biosba sem tudok visszalépni.
Bekapcsoláskor a lakat 1 jelnél a led felvillan utána semmi az első led azt jelzi, hogy áram alatt van gép
azonkívül semmi a kijelző is sötét. Külső képernyőn sem jelenik meg semmi.
Járt már így valaki?! Mi lehet a megoldás?
(#) Epu2 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Üdv! Attól tartok, ez nem egyszerű kizárás volt. Ha nem tudod rábeszélni az akadályozó hiba megszűnésére, vagy a BIOS újraírására, akkor jó eséllyel szerviz, vagy bontó.
(#) afp válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Szia!

Általánosságban: BIOS reset (CMOS elem kivétele) talán segít: Töltőt lehúzod, aksit kiveszed, szétszeded a laptopot, elemet kiveszed (vagy kihúzod, tipusfüggő). Ezután az elemtartó érintkezőit összezárod csavarhúzóval, vagy egy darab dróttal 10 másodpercre, vagy nyomva tartod a bekapcsológombot 10 másodpercig. Utána visszateszed az elemet, összerakod a laptopot, visszateszed az aksit, bedugod a töltőt.

Segít, ha ráguglizol az "X550 C BIOS" kifejezésre és megnézed a videókat, amit ajánl, mert a gép szétszedését is láthatod.

Ha ez után is fekete marad a képernyő, akkor szerintem nem BIOS hiba van.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Üdv! Érdemes-e küzdeni egy kis Amilo mini Ui3520 noteszgéppel. Elfelejti a dátum-időt. Az elem új benne, a panel felől, a csatlakozón meg van a 3 Volt. A macera az, hogy kicsit körülményesen indul. Ha beindult Win alól beállítom a sátum-időt és addig semmi gond, míg nem állítom le. Vagy nyeljem le a békát. Az akkuja 2...3 óra, igénybevételtől függően.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Szia Epu2 és afp!
Megmondom őszintén, hogy a Biosban babráltam, ugyanis újra akartam telepíteni a gépet, de nem találtam az USB-ről történő bootolást és a biosban elnyomtam valamit, azóta nem tudom bekapcsolni.
( kORÁBBAN PEDIG MÁR TÖBBSZÖR HIBA NÉLKÜL TELEPÍTETTEM)
Csak az a led világít, ami jelzi, hogy gép áram allat van, de nem tölt be.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Üdv. Még mannyit elfelejtettem, hogy a Bios resetet végigcsináltam utána rögtön, de semmi eredméyn nem vezetett. ( CMOS elem kivétele)
(#) Epu2 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Próbáld meg a bekapcsolás után rögtön az esc-et nyomva tartani. Esetleg már bekapcsolás előtt.
Még az F2 is lehet jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2018
(#) Leraz válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Szia.
Szerintem érdemes. Nekem nagyon tetszik.
(#) Szasza9668 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Szia!

Külső monitorral próbáltad? Ott sincs kép?
(#) Szasza9668 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Én egy p3 800mhz amiloval szenvedek. Műemlék szegénykém.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Szia EPU 2!
Sajnos amit javasoltál megpróbáltam, de nem jártam sikerrel, már teljesen reménytelen vagyok, de nagyon köszönök nektek minden segítséget.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Én nem adnám fel. Lehet azt resetelni... Csak néha a gyártók szop@tnak.... Bocs de ez az igazság. A hp asztaliknál jumperelni is kell a cmos kiszedése után... Tiszta őrület...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2018
(#) Ktulu válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 26, 2018 / 1
 
D24 -en (vagy C109, C110, C302) mérd a 3V-ot akku és töltő nélkül. Megvan? Nem csökken szemmel követhetően?
(#) Epu2 válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Új elemet ill. telepet tettem bele. Csak nem merül le negyed óra alatt. Meg kellene keresni azt a pontot ahol a táp adja a 3V-ot és átdiódázni. De még az sem biztos, melyik kütyü mint csinál.
(#) Ktulu válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Ott mérd, ahol írtam.
(#) Epu2 válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Köszi! Minden képp megteszem egy esős szomorú délután.
(#) Szasza9668 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
(#) ordas52 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Szia Szasza9668!

Nincs valami ötleted az Asus X 550 CA laptopom beindítására? Esetleg valami billentyűkombináció?
A gép nem indul be, csak az a led világít, ami jelzi, hogy áram alatt van. Lehet, hogy van valami trükkje, úgy ahogy írtad, a gyártók szívatnak.
(#) Szasza9668 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Utána keresek mert fejből nem megy!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Íme a videó
5:40 körül van a lényeg. Ha bios pwd bajod van. Bár fura, hogy semmit sem csinál. Flashelni próbáltad?
(#) ordas52 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Szia Szasza9668!
Valóban lehet, hogy más a probléma, nagyon sokszor és ki-be léptem a biosba, lehet,hogy nem tetszett
neki. Írj valamit a flashelésről, ezt nem igazán értem, de úgy látom, hogy te profi vagy.
A filmen látható resetnél csak a rövidre zárást nem csináltam meg.
(#) Szasza9668 válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Nem vagyok profi. Próbáld meg a videó szerint. Utána majd találgatunk tovább.
(#) cupika97 hozzászólása Okt 13, 2018 /
 
Sziasztok. Tiszta új HP 15 ra071nc notebook Windows 7 telepítésénél mások a színek, és a HDDt sem találja, de diskpartban meg ottvan. Lagacy mód BIOSban bevan kapcsolva.
(#) bbb válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Megmondta mit csinálj. Add oda neki a HDD vezérlő telepítőjét. A színek meg a videokártya driver hiánya miatt ilyenek.
(#) cupika97 válasza bbb hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
És milyen HDD vezérlöt adjak én neki?
(#) Epu2 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Biztos, hogy hibátlan a gép? Annyira nem lehet új, mert alapból W7 64 b. Olyan, mint ha a zöld lógna a levegőben. A W7 telepítőnek hibátlan színt kellene produkálnia. Sőt, a W7 tartalmzza a HDD drivert is. De bbb javaslatát próbáld ki. Nem tudom biztosra, melyik csomag tartalmazza a szükséges drivert. Soha nem lehessen tudni.
(#) afp válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Szia!

Problémád oka: a notebook-on USB 3.0 van, de a Win7 installer csak USB 2.0-t tud kezelni.
A megoldás: Win7 installerbe belemasszírozni az USB 3.0 drivert.
Video (angol): https://www.youtube.com/watch?v=RRFmoM6M-B8

Üdv:
Péter (+ gugli)
(#) cupika97 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Most csomagoltam ki, vadi új. FreeDOS volt rajta.
(#) cupika97 válasza afp hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
USB-ről próbálnám telepíteni, de USB 2.0 ba dugtam nem 3.0ba.
Következő: »»   237 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem