Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 277
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Kompletten jött zsanérral házzal. Egy az egyben betettem, függőleges színes csíkokat produkált csak.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Azonos típushoz? Mondjuk az egyik ccfl másik LED, szóval a kábele más kell legyen. De adatlap szerint csak az adatvonalakat nézve jó kéne legyen. Ha edid tiltana, nem lennének csíkok sem.
LCD kábel piszkáláskor akkut húzd le mindig!!!
Képed nincs a csíkokról?
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Észre sem vettem de tényleg ledes.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Hm, LCD az jónak tűnik (LCD hiba is tud iylet, de nem szállítás sérültnek tűnik, ha jó volt), kábel nem sérült, jól be van dugva? Nem fesz alatt dugtad be? Esetleg más 40 pin lvdses gépben megnézhetnéd az lcd biztosan jó-e, de ez valamennyire kábel vagy kontakt hibának tűnik. De amit vettél komplett kijelző az típusazonos amúgy, tehát a kábel alaplap felőli pinoutja biztosan jó?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Két betű eltérés van a típusban. L500-1XR ből van ez meg 1FW. Elvileg jó az lcd ha igazat mondott az eladó. Kábel jól be van dugva és nem feszültség alatt kötöttem rá.
(#) elactrofan válasza moltam hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Szia!
A szóban forgó készüléket ccfl ill. Ledes kijelzővel is szerelték.
Ha az egyik tipussal adták ki azt simán nem cserélheted a másik tipusú kijelzőre
Azt se igazán értem hogy tudtad a kábelt csatlakoztatni, egész más a csati felület.
Neked ccfl kijelző vagy atalakitora ami ccfl-led ebben az esetbe lehet ccfl helyett ledet betenni
Tudsz képet adni az eredeti meg a betenni szandekozol kijelző csatlakozorol?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) uniman válasza moltam hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ennél pontosabban is leírhattad volna a kijelző típusokat...ha elhagyod az utolsó karaktereket, akkor nem tudjuk melyikre gondolsz nyolc közül. A másikból meg még több féle is létezik... Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Mindegyik azonos csatlakozású, most pontos besorolás nem fontos, főleg ha nem edid whitelistes.
Meg egyben cserélte lvds kábellel meg mindennel, jó kéne legyen.
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nagy tévedésbe vagy.
Ki cserélheted az lvsd kábelt attól még nem fogja a ccfl kijelzős készülék a ledes kijelzőt lekezelni.
ccfl kijelző helyére lehet ledese tenni ha veszel egy ccfl led átalakító kis panelt.
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Te tévedsz, a képen láthatóan van backlight, szóval a ledet meghajtja, adat pinout meg azonos.
(#) moltam válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Minden csati egyforma ami a keretből kijön a zsanérok mellett, simán belement.
(#) moltam válasza uniman hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Képek a címkékről.
(#) renegat1 válasza moltam hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Szia!
Itt Bővebben: Link nincs az LTN156AT05 a kompatibilis típusok között.
Hasonlítsd össze:
LP156WH1(TL)(C1)
LTN156AT05-S01
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) moltam válasza renegat1 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Gondolom mert nem egyforma a csati, de ha kompletten cseréled akkor az lvds kábel másik vége viszont egyforma. Köszönöm mindenkinek amúgy a válaszokat, megpróbálom majd kipróbálni valami másik géppel. Ki tudja, lehet hogy hibás a panel. Vagy a csati hiába egyforma fajta, nem stimmel a kiosztás.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez kábel hiba lesz vagy lcd hiba. Kiosztás azonos kéne legyen, nincs kétféle alaplap, meg értelme sem lenne. Ha hp vagy dell amin próbálnád nézd meg van-e lcd whitelist a típushoz, mert lehet amiatt nem fog menni a teszt.
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Nagy valószínűséggel az lcd volt a rossz amit vett, találtam itthon egy másik ledes 40pines kijelzőt és azzal tökéletesen működik.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Hmm, szomorú. Azért integrált tconon a biztiket mérd ki, mielőtt kidobnád, meg ezeket én el szoktam rakni, leszakadt lcd csatikat pótolni jó donor.
(#) uniman válasza moltam hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Már csak azt kéne tudni (a típusát sem ártana megadni), hogy ezt a 40 pines LCD-t hogyan csatlakoztattad?
A "kompletten jött zsanérral ház"-at szedted szét és a csíkos LCD helyére kötötted be?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2023
(#) moltam válasza uniman hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Igen. Másképp nem is lehetséges, mivelhogy az eredeti 30pines. Lp156wh2 ami végül bejött. Nem dobom még ki, hátha javítható amit vett az is.
(#) uniman válasza moltam hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
LP156WH2 sorozatból is van vagy 30 féle (megint nem teljes a típusszám).
Ha jól látom a "csíkossal" nem is kompatibilis (bár nem látom miért nem..) a LP156WH2-es (ha jó a lista): Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2023
(#) moltam válasza uniman hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Arra sajnos nem emlékszem. Rádugtam, ment, örültem
(#) bogumil13 hozzászólása Márc 24, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!Van egy Dell Latitude E5450 tipusu gépem.Este használtam minden rendben volt vele,kikapcsoltam.Reggel meg nem kapcsolt be.Power gomb visszajelző kb 5másodpercig világit,aztán kikapcsol.Képernyőn semmi.Töltésjelző felvillan de nem világit.Aksi feltöltve.Mi történhetett vele minden előjel nélkül nem kapcsol be.Alaplaphibás lett?
Köszi ha tud segiteni valaki.
(#) img válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Üdv!

Valószínűleg sérült BIOS tartalom vagy EC (típushiba ezeknél). Előbbi külső íróval újraírható ha forró levegős állomással kiveszed az EPROM-ot, utóbbi cserélendő (valószínűleg fel is kell programozni, mert ezeknél egyedi azonosítókkal össze van kapcsolva a BIOS + EC tartalom, tehát nem lehet simán cserélni. Újbudán tudok segíteni benne, ha elhozod.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) bogumil13 válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Bocsánat,ha hülyeséget kérdezek,alaplap csere megoldaná a dolgot?Azt meg tudom csinálni,amit irtál azt nem.
Köszönöm a felajánlást a javitáshoz.
Itok privátot!
(#) antiktelefon válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 24, 2023 1 /
 
Alaplap csere bios hibára? A házad nem építed újra hozzá, hogy biztosra menj?
Cmos reset ugye megvolt?
(#) bogumil13 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Köszi az épitő jellegű segitséget.Mint irtam,NEM ÉRTEK A JAVITÁSÁHOZ.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Ahoy, napok óta nem látlak Discordon.
(#) img válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Egyébként az alaplap csere megoldaná, csak eléggé "ágyúval verébre lőni" kategória. Meg árban sem kifizetődő, mert maga az alaplap többe kerül, mint az alkatrész szintű javítás, majd arra még rájön az alaplap beszerelésének és az ide-oda utaztatásának a költsége.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) antiktelefon válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Írtam cmos reset...
Ha kidobod és másikat veszel nyilván jó lesz.
Vagy veszel egy 2 ezres spi írót vagy ha unatkozol párhuzamosan porton spipgm is megírja ingyen, de szenvedős.
(#) Inhouse hozzászólása Márc 24, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy kollégám ASUS laptopja (AMD) került hozzám (Win8.1), hogy nem indul, nem találja a bootolható médiát. Maga az 1TB HDD-t látja a BIOS is, Live DVD-vel bootolva a partíciók, adatok is meg vannak. Tehát elvileg a boot sector ment el, gondoltam én. Elsőre megpróbáltam egy Win 8.1 telepítővel a javítást, indulási problémák esetére, elkezdte, majd írta, hogy nem tudja javítani. Parancssorban meg volt a bootrec /fixmbr (ez sikeres) és bootrec /RebuildBcd, de mivel a C-ről minden át lett húzva a D partícióra, ott is talál windows-t, kérdezi, hogy betegye-e a bootlistbe, természetesen a D-ről ne, a C-ről igen, de nem tudja megcsinálni. Aztán még egyszer megpróbáltam a telepítőről a beépített javítást, mintha tovább futott volna, mint legutóbb, de egyszer csak klatty és megállt a gép. Aztán be sem kapcsolható...vagy világít bedugva az akkutöltést jelző LED, vagy nem. Ha nyomva tartom pár másodpercig, egy pillanatra elindul, villan a háttérfény és ennyi. Az akkuja kb. 0-s, de eddig legalább elindult... Aztán arra jöttem rá, hogy táp nélküli várakozás után ha a tápot bedugom, világít sárgán, hogy tölt és azalatt a 3s alatt, amíg nem vált kékre bekapcsolom, akkor legalább megint elindul és működik, újra is lehet indítani, csak leállítás után lehet újra ugyanezt. Az akku lett menet közben még rosszabb és az szórakozik? Lehúzott akkuval sem indul.
Az indítás helyreállítására még megpróbálom a:
bcdedit /export C:\BCD_Backup
c:
cd boot
attrib bcd -s -h -r
ren c:\boot\bcd bcd.old
bootrec /RebuildBcd
procedúrát...vagy kár a gőzért?
Következő: »»   270 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem