Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 312
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Fejel lefelé . Függöleges szinesebb sáv no signál lenne mozog is de foglaja az egész sávot .
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Akkor most kifutottam az ötletekből. Jómagam általában ezen a ponton szétszedem alkatrészekre és elraktározom egy jövőbeni esetleges javításhoz. De hátha jön erre valaki, akinek lesz még ötlete hozzá.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Szerintem is az lesz a vége bontás. Már feladtam na meg kijelzőm se lesz hozzá .
(#) Szasza9668 válasza zsa hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Mekkora a kijelződ? Milyen típus, lehet van hozzá valamim.
(#) Remci válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia!

Kicsit háttérbe szorult a monitor javítás,fontosabb elfoglaltságok miatt. De ma délután újra elővettem. A szekunder oldalon kicseréltem a kondikat, viszont egyet nem tudtam mert nem volt itthon. 680µF kellene lennie, de műszer szerint csak 550µF az értéke. Ezután kipróbálásra adtam neki tápot és elkezdett világítani a ledje, a kijelzőn megjelent a no signal felirat. Kihúztam, majd újra bedugtam,de ez után már nem világított a led és a felirat sem jött elő. Viszont a háttérvilágítás megy. Lehet hogy az az egy kondi kavar be?
(#) spgabor hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki pontosan nekem, hogy Grundig 37" VLC 6110 C tv-ben milyen LCD-t szereltek?
Megegyezik a 6900L-0373B-vel?

Köszönöm és üdv:
spgabor
(#) yohnsee válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia!
Szerintem ezt így kideríteni nagyon nehéz.
Egyszer láttam egy videót, ahol a tag elmagyarázta, hogy hogyan lehet a TV sorozatszáma alapján lekérni a pót-alkatrészlistát. De az Vestel készülékekhez volt. Nem tudom, hogy Grundig-hoz létezik-e ilyesmi. Ha igen, akkor gyanítom, hogy a tv típusa kevés lesz, mert ők is szerelhették különböző kijelzővel ugyanazt a típust.
Ez a monitor topik, a TV másikban van
(#) Szasza9668 válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szétkapod és a hátulján megnézed! Utána panelook oldalon keresel helyetesítőt!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2018
(#) spgabor válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Az a baj, hogy a tv nincs nálam. Van egy másik ilyen méretű tv-m, aminek van egy tartalék bele. Viszont most kellene még egy tv olcsón és találtam a fenti típusszámut. Így ha az lcd kompatibilis, akkor megvenném és megcsinálnám magamnak.
Amit írtam kijelző típust, az az enyémben van.
(#) yohnsee válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Nem tudod megkérni az eladót, hogy vegye le a hátulját és lőjjön egy képet róla?
(#) cccsaba hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok olyan problémám lenne hogy a monitorom képe majdnem mindig rándul egyet oldalra mikor valamilyen elektromos eszközt bekapcsolok a szobában. ( éjjeli lámpa, mennyezeti lámpa erősítő)
Az előző monitort dvi kábellal használtam annál nem volt ilyen, ezt a mostanit hdmi-vel.

Közvetlenül a fali csatlakozóba van dugva de másik helyre hosszabbítóval is megmarad a jelenség.
A hdmi kábelre raktam egy ferrit gyűrűt de mivel nem fért át rajta először félbe törtem és úgy hurkoltam egyszer át majd össze ragasztottam.
A tápkábelre is raktam egy vezetékre pattintható műanyag burkolatos ferritet de az csak simán keresztül megy rajta nincs áthurkolva.

Milyen lehetőség van még amit kitudnék próbálni amihez nem kell villanyszerelőt hívni?
Egy túlfesz. védős elosztó ilyen jellegű hibára nem jó?
(#) yohnsee válasza cccsaba hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia!
Szerintem a jelenségnek nem a jelbemenethez van köze.
A HDMI és a DVI is digitális jelek, szerintem ferritet használni hozzájuk nincs értelme.
Úgy gondolom, inkább kevés vagy öreg a pufferkondi a monitorodban, és nem tudja áthidalni azt a kis időt, amíg egy-egy fogyasztó bekapcsol.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Eggyet kell értsek Yohnsee kollégával. Nézd meg esetleg a puffer kondit a monitorban és ha fér bele nagyobb , cseréld ki.
(#) Szasza9668 válasza spgabor hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Kínábol is tudsz venni vezérlőt az lcdhez. Én faragtam be tv-be is. Meg monitorból is csináltam pár tv-t.
(#) BlackForce válasza Remci hozzászólására (») Szept 23, 2018 / 1
 
Nem fontos oda 680µF kondit tenni.
Szerintem simán mehet 1000µF-os is,csak a fesz megfelelő legyen.
(#) IQNUKU válasza Remci hozzászólására (») Szept 24, 2018 / 1
 
Szia!

Tehetsz 1000 µF értékűt is helyette, mint ahogy BlackForce fórumtársunk is javasolta.
Ha az 5 V és a 12 V tápfeszültség megvan, - nem sok és nem kevés -, keress további elfáradt elkót. Főleg a további segédtápokat (3,3 V, 1,8 V , stb.) előállító DC-DC konverterek környékén esélyes találni.
Ehhez "incircuit" ESR mérőt célszerű igénybe venni.
(#) cccsaba válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Köszi a tippet, féltem hogy valami ilyesmit fogtok írni.
(#) csoki18 hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Fujitsu Siemens L7ZA monitorom. Reggel produkálta,hogy kikapcsolt a monitor használat közben. Power led nem világít vagyis halványan villog narancssárgán(másodpercenként 4-5-öt).
Pár éve cseréltem a tápegységében kondikat. Ezeken most láthatólag nincs púposodás,égésnyom.
Valakinek valamilyen ötlet hol lehet a hiba?
A válaszokat előre is köszönöm!
Gábor
(#) yohnsee válasza csoki18 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az alaplapon kell lennie néhány stabilizátornak. Mérd meg, milyen feszültségeket produkálnak. És hogy nem ingadoznak-e a feszültségek.
(#) Gabó válasza csoki18 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
És az mit is bizonyír, hogy nincs rajta púposodás, és egyéb jel? Bemérted? Ezek szerint nem...
Először mérj, utána kérdezz, ha elakadtál.
Mutatok neked 1 vödör olyan kondit, ami pár éve cserélt, és még is megadta magát... Ja és külső jele nincs.
Amúgy ha a csövek haldoklanak, okozhat az is táphibát/ tiltást...
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Küzdök egy lg monitorral.

Szétszedtem újra kondiztam. Próba alatt remekül ment. kb 1 órát. Őssze rakom akkor a vissza jelző led 1 mp zöld után pirosra vált. Érti ezt valaki? Melegedést brutális mértékben nem tapasztalok.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
További fejlemény. Sokadik össze és szétszerelés után már elindul, de a háttér világítás akadozik.
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Szedd szét újra. Indulj el az alaptesztekkel. Alaplap lehúz, stby feszültség, majd a táppanel önmagában indítása. Végül a háttér bekapcsolása. Feszültségek ellenőrzése műterheléssel. Ha ezek megvannak, szólj mi az eredmény.
És mint mindig: képek, képek, képek.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Legutóbb már össze se raktam. Elvileg a service manual szerint ic801 2. lábán ( ez most fejből ment) kellene megjelennie a háttérvilágítás 5VDC vezérlő jelének. Eddig jutotam a silabizálással. Röpke 10 perces keresgéléssel meg is találtam a panel hátulján persze... Van egy uni panelom kínából ehhez a kijelzőhöz, megpróbálom azzal, hogy kizárjam a ccfl hibát.
Utána megyek tovább az eredeti vezérlővel!

Köszönöm!
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
A mainról kimegy az 5v duplán. A 3v is kimegy bár az egyik szálon 3,25v mértem. A gnd is duplán an kivezetve és az is rendben. Az ic801 2. lábán ott az 5v. Amíg nem dugom rá a ccflt addig zöld a led. Kínai vezérlővel gond nélkül megy az lcd panel. "is there high-level
voltage
on pin10 of IC501? "
Na ezt nem tudom kimérni mert semmit sem mutat akár ki akár be kapcsolom. Pontosabban 0,06V mindkét állapotban.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Valami gikszer van a a ccfl engedélyező áramkörrel. Még nem tudom mi.
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Mi az IC típusa, ami vezérli? Teszt erejéig ki lehet iktatni a védelmét, hogy megállapítsd, hogy mi a hiba. Sem képeket, sem doksit nem osztottál meg. Így nehéz látni, amit látsz.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Bővebben: Link

Ez alapján indultam el.
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ezek szerint OZ9938GN van benne. 3,6,7-es lábakat húzd földre, ekkor elindul a háttér?
Ha igen, ne járasd így sokáig, mert a védelmek ekkor nem élnek.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Íme egy fotó. Telefon akkorát csinál amit nem tudok feltölteni. Most elő kukáztam egy régi webkamerát. Szerintem erről az ic ről beszéltél.
A második képen a szines drótokon átjönnek a lentebb írt feszültségek.
Mindjárt megpróbálom lehúzni a gndre ezeket a lábakat, de megforrasztani nehéz lesz nekem...
Következő: »»   279 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem