Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 208
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nekem bőven elég lenne, ha a jászberényi Samsung gyárból tudnék egyet venni. Ha már ott gyártják ezeket a TV-t.
Akár le is mehetnék kocsival érte, hiszen még 100 km-re sincs!
Miért kellene akkor nekem egyből Kína? És a táblás üveg?
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Valószínűleg már évek óta nem gyártják ezt a tvt, és nincs hozzá egy alkatrész se.
Érdekes elképzeléseid vannak, ez nem egy kisipari csöves erősítő, aminek ha leégeted a kimenőtrafóját, a gyártó, vagy bárki teker neked egy másikat.
Logisztikailag sem megoldható egy gyárban, hogy odamegy valaki, aztán vesz egy LCD-t.
Amúgy meg ha megnézed a telefonokat, azokhoz mindig találsz kijelzőt, a Samsung például árulja is őket az alkatrész boltjukban, de az interneten is tudsz venni eredetit és utángyártottat is.
(Véletlenül sem azért, mert egy kis hungarocell dobozban szállítható, és nem törik össze garantáltan, amire a logisztikai központba kerül...)
Ilyen alapon egy totálkárosra tört kocsihoz is vehetnél a gyártótól egy másik alvázat, anyagárban nincs sok benne...
Több tízezer típusú lcd létezik, egyszerűen képtelenség készletet tartani, arról ne is beszélve, hoyg egy típuson belül többféle lcdt is használnak, és hozzá való tcon vagy alaplap kell, hogy jól működjön.
Amúgy meg egy francia vagy román tulajdonos sokra nem menne azzal, hogy Jászberényben lehet kapni lcd-t.
Biztos vagyok abban is, hogy Európában több tucat ilyen donor tv van aminek jó az lcdje, de alaplap, vagy led hibás. Azokért te sem fogsz elmenni, ha elküldenék, csak a szállítás többe kerülne, mint a teljes tv.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Mi erről olvastunk (én meg erről kérdeztelek):
Idézet:
„One Connect csattlakozó.... Ebből is van pár fajta Samsungon belül is”

S mivel több változat is létezik...kizárt, hogy te olyat vettél volna, hiszen még csak azt sem tudjuk, melyik változatról szólt az írás. Comprende?
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Komolyan nem értem miért erőlteted itt ezt az őrületet...
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
-"Valószínűleg már évek óta nem gyártják"-

Honnan tudod? A TV hátlapján a gyártási évre az van írva: 2018.
Nem lehet olyan régi, hiszen benne maga a TV egy 15x20 cm-es lapon van.
A háttérvilágítása pedig olyan - olyan LED-eket én még nem is láttam. Tök modern.
Az egész kijelzője csak egy nagy fekete üveglap volt, semmi dobozolás, semmi cicoma.
Ráadásul már a külső - +19V-os tápegységes! Újabban ez a divat.

"totálkárosra tört kocsihoz is vehetnél a gyártótól egy másik alvázat"
Látod - az viszont működik! Csupán egy kissé drágább, mint új kocsit venni.
mellesleg - Egyszer régebben kiszámoltam - alkatrészekből összerakni házilag egy komplett autót - nagyjából 2x többe kerülne, mint azt csak készen megvenni.
(#) FAZ1 válasza deebo hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Mi neked az őrület?
Egy 32"-os LCD kijelző keresése, vagy a 19V-os forrasztható tápdugó vásárlása?
(#) FAZ1 válasza uniman hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Hitetlen gyaúrok!

Ha nem hiszitek el, hát direkt le fogom fotózni!
Nekem aztán nem üzlet hazudozni.
(#) Inhouse válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nem hinném, hogy te One Connect box és TV közötti csatlakozót vettél...
(#) FAZ1 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Sohasem mondtam, hogy én valami "one connect" csatlakozót vettem volna.
Nem is ismerem.
Csak egy sima 19 voltos tápcsatlakozó dugóról van szó, amelynek a közepében NEM a lyuk van, hanem egy tű!
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Fejezd már be légyszíves.
(#) FAZ1 válasza deebo hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Mit? Még csak most kezdtem.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 29, 2021
 
Nyomatékosan kérjük, hogy minden résztvevő kanyarodjon vissza a topik témájához és fejezze be a folyamatos OFF-ot.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Csak hogy legyen hasznos info is:
Lumberg 1636 05 az a dugó. Kb bárhol meg tudod rendelni.
Samsung és LG monitorokon gyakori dugó.
2018-as tvt meg akkor sem gyártanak már régen, azt hiszed egy alsókategóriás készüléket 4 éven át fognak gyártani?
(#) zolitata hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok !
Van egy Philips 32PF5520D/10 LCD Tv-m háttérvilágítási hibával. A hátteret 18 db. EEFL cső világítja, amit 2 db u.n. mester- szolga inverter táplál. Bekapcsolás után a háttér kigyullad úgy 1-1,5 mp-re
( egérszürke lesz a képernyő).Majd a háttér kialszik, és megjelenik a hang és képtartalom, természetesen a kép sötéten. Az inverterekhez 1-1 12eres szalagkábel megy a tápegység panelról a következő feszültségekkel:1-5 láb +24V /készenlétkor 25,2V; bekapcsolva 24,6V/ 6-10 láb GND,
11 láb DIM / dinamikus tompítás 3,3V bekapcsolás után/; 12 láb BL-ON / háttér vil. be-ki 3,3V bekapcs.után / A két 3,3V-os feszültség a háttér felgyulladásakor sem változik semmit. A 18 db cső párhuzamosan van kötve, és az egyik inverter az egyik közös sínre, a másik a másik sínre dolgozik.
Már az elkókat kicseréltem, a tápegységben az összes teljesítmény diódát kiforrasztás után záró-nyitó irányra ellenőriztem, rossz alkatrészt nem találtam. Abban kérnék segítséget hogy hogyan tovább? Tippem van....- valamelyik inverter , vagy cső... de melyik ? Szemre nem látszik rajtuk semmi. Az inverter trafókat 4-4 db SOP8 tokozású MOSFET vezérli. Az invertereknek 6500Ft darabja a Pákász Elektrónál, a csöveket meg nem is tudom hol lehet beszerezni. Feleslegesen nem akarnék nagyon sok pénzt beleölni. Tehát az orvoslással kapcsolatban ha van valakinek ötlete, azt megköszönöm.
(#) proba válasza zolitata hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
A csőhibához keresel valahonnét egy a benne levőkkel hasonló hosszúságú csövet ( másik tv/monitor) utána egyesével meg tudod cserélni a bent lévőkkel. Ha így valamelyik helyett berakva jó lesz a tv, vagy nem olyan fénnyel világít mint a többi helyen, akkor megvan a hiba.
(#) uniman válasza zolitata hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Idézet:
„EEFL cső”

...nem inkább CCFL ? Bővebben: Link
(#) deebo válasza zolitata hozzászólására (») Feb 1, 2021 1 /
 
Szedd szét a kijelzőt, lehet látszódni fog a hibás csövön a hiba, vagy valahol a kontakthiba miatti égés, olvadásnyom. A trafók szekunderének ellenállását mérd meg ha egyeznek, valószínűleg nem ott lesz a gond. Ha nem találsz látszólag hibás csövet, akkor szétszedve indítsd el az invertert és látszódni fog a hibás cső. Kijelző nélkül óvatosan nézd a csöveket üzem közben, mert nagyon erős a fényük.
(#) zolitata hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Köszönöm a tippeket, már egyszer szétszedtem a kijelzőt, igaz nem szedtem ki egyenként a csöveket, de így szemre nem láttam rajtuk semmi elváltozást.Szétszedem ujra, és egyenként átnézem őket. Uninannak: amit átküldtél linket én is olvastam a cikket, de ebbe az LC320W01(SL) 01 kijelzőbe a Service Manual szerint EEFL / Külső Elektródás Fluorescens Lamp / van. Ha rosszul tudom , akkor innen a téves információ. A trafókat mértem, 34,8 - 35,1 ohm . A mester stabil 34,8 ohm, a szolga 34,8-ról lassan mintha kondi töltődne emelkedik 35,1-re . Szétszedem ujra a kijelzőt, és vizuális ellenőrzés után megpróbálom összedugdosni úgy a csatikat hogy működjön. Az eredményről mindenképpen írok.
A további ötleteket addig is szivesen fogadom.
(#) uniman válasza zolitata hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Hello! Úgy tűnik valóban EEFL csövek vannak benne...(bocsi) Talán egyesével kellene a csöveket tesztelni.
Ha jól látom párhuzamosan vannak bekötve?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) deebo válasza zolitata hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Egyelőre lássuk az eredményt.
(#) zolitata válasza deebo hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
A csöveket egyenként kiszedtem, korrodálást nem találtam sem csövön, sem foglataton.A bekapcsolás után mindegyik cső szép fehér fénnyel kigyulladt, sárgás árnyalatú egyik sem volt.Viszont amit új dolgot észrevettem,hogy a lámpagyujtás pillanatában a mester inverter panelon kigyullad egy piros smd led, ami a lámpák kialvása után szép lassan kialszik. Ezt eddig azért nem láttam, mert az inverterek a kijelző sasszin vannak, és ráadásul fém burkolat fedi. Nekem gyanús a szolga inverter trafó,mert mint írtam, az ellenállás méréskor ugy viselkedett, mintha kondi lett volna a körbe. Pedig a szek. tekercs egyik vége a lámpák egyik gyüjtősínjére megy, és a lámpák nem voltak rádugva. A mester panelon ugyanez a jelenség nem volt tapasztalható. Mi minderről a véleményed?
(#) zolitata válasza uniman hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Bocsi hogy csak most válaszolok, te nagyon gyors voltál. Igen, a 18 cső párhuzamosan van kötve, és az egyik pólusaira az egyik inverter, a másikra a másik inverter dolgozik egymástól 180 fokra eltolt vezérléssel. Természetesen az egészről rajzom nincs, mindezt az általad is küldött link cikkét végig olvasva próbáltam kiókumlálni.Nagyjából ennyi. Már van újabb fejlemény, amit a deebonak küldött válaszomból megtudhatsz.
(#) deebo válasza zolitata hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
A led felvillanása normális jelenség, a trafón mért anomália viszont már érdekesebb. Jártam annó ugyanígy 37" EEFL kijelzővel, elindult a világítás rendesen, mindent jónak mértem, mégis folyton leállt az inverter, csere oldotta meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) zolitata válasza deebo hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Mi a véleményed? Szerinted rendeljem mindkettőt? Így csak egy postaköltség,- mert mi van ha mellé nyúlok. Nem kell mégegyszer rendelnem, és időben sem mindegy. Legfeljebb lesz egy tartalék inverterem - valamelyik.
(#) deebo válasza zolitata hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Szerintem rendeld párban.
(#) zolitata válasza deebo hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Megrendeltem mindkettőt, ha fejlemény lesz,,jelentkezem. Köszi !!!
(#) Cinema válasza zolitata hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Át kell forrasztani a kritikus pontokat, mielőtt cserél az ember, hátha a forrasztás belül már nem jó és ez okozhat hibát. Vándorol a feszültség, vagy a nagyobb átmeneti ellenállás miatt, nem folyik megfelelő nagyságú áram. Elkorrodálódott forrasztás is lehet a jelenség oka. Sajnos, monitornál találkoztam hasonló hibával.
Inverter-transzformátor kiszerelve mérhető, ha nagy eltérés van, az már okozhat gondot.

Üdv!
(#) deebo válasza Cinema hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
A trafó szekunderén semmi sincs, ha le vannak húzva a csövek, így nem kell kiszedni ellenállásméréshez.
(#) Cinema válasza deebo hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Mérd meg a szekunder ellenállását, ha 10%-nál nagyobb az eltérés, akkor hibás.
Szintén, monitorban így mértem és cserélni kellett egy inverter-transzformátort.
Kis kék-kerámia kondenzátorokat is ellenőrizni kell, ha repedt, akkor cserélendő.

Üdv!
(#) FAZ1 hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Üdv!

Lenne egy-két kérdésem.

A régebbi LCD alapú TV-kben, monitorokban a háttérvilágítást valami fluoreszcens jellegű cső adta, ami állítólag "nagyfeszültséggel" megy.
1. Mekkora az a nagyfeszültség - és az egyáltalán mérhető?
2. De ha már nagyfeszültség, akkor egyen-, avagy váltóáram?
(miután én a meghajtó elektronikájukon a lapos és speciális trafóik után csupán nagyfeszültségű (és kék színű) "kicsatoló" kondikat látok, ám semmiféle egyenirányítást nem!
3. Miért van az ilyen csöveken 2x2 huzalos becsatlakozó?
Nekem van egy kis méretű (5V-tal menő és kb. 10 cm hosszú) LCD képernyő háttérvilágítására való csövem, de annak csupán két szál drótos nagyfeszültséggel áramforrás bemenete van! Vagy pl. ott vannak a scanner-ek, amelyekben szintén CSAK két szálas a leolvasó kocsijukban futó vékony fehér fényű világítótest.

Vagy olyasmi csak a "nagyon hosszabb" csövekben van, mint 2 darab egybe integrált cső?
Következő: »»   160 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem