Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   162 / 208
(#) BLacko hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Miért gondolod, hogy nem kerestem. Az nem lehet inkább, hogy rosszul kerestem. Mert eddig semmit sem találtam. Még így sem "Élvilágított led" Az "Edge LED" keresésre már találtam valamit de még ez is kevés. Egy ledet nem mernék neki látni cserélni, De a sort be merem vállalni. Esetleg típusban, hogy mit keressek tudsz segíteni. Mivel a szüleimé a TV idősek ez az egy szórakozásuk van, nem szeretném ha sokáig lenne szét szedve. Ha van pontos típus akkor előre beszerezném és csak utána bontanám a TV-t.
(#) antiktelefon válasza BLacko hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Beírod a googlebe a típust és azt hogy led vagy backlight és látod, hogy milyen van benne.
Nem tudtam én sem, hogy elvilágított, de rákeresve elég hamar kiderült. Onnantól egyértelmű volt a hiba.
Kb 20s rákeresni. Bővebben: Link
(#) BLacko hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Az Ali-ra eljutottam közben. De úgy látom van 6V-os és 3 V-os is gyanús, hogy nem úszom meg előzetes szétszerelés nélkül.

Mindenütt a hossz kb 40 cm -es lehet csak a két oldalon van megvilágítva alul és felül nem?
(#) antiktelefon válasza BLacko hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Miről beszélsz? Típus alapján van a led panel, nincs ennyi meg annyi voltos, linkeltem is. Ha egyesével akarod cserélni, akkor van, de akkor 1-2 dollárért simán rendelsz mindkettőt.
Egy oldalt szokott led lenni ezekben, itt jobb oldalt. Néha van 2 oldalt, de egy 32-es tvben szinte kizárt.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) BLacko hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Ezekről:
Mert a TV pontos típusa UE32ES5500

3V-os

6V-os

Mindkettőnél megadja ezt a típust, ezért írtam, hogy valószínüleg szét kell szednem a pontos típus miatt, aztán újra össze mert mire az Ali megküldi tuti egy hónap.
(#) antiktelefon válasza BLacko hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Nagyon nem kell szétszedni, hátát leveszed és mérsz egy feszt a ledek tápján, 44 van, 4 csoport, szóval valószínűleg 11 led van sorba kötve. Vagyis a feszt elosztod 11-gyel és meglátod, ha nagyon nem jön ki úgy, próbáld más kombinációkba osztani, olyan arányba, ahányad rész sötét.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) bbb válasza BLacko hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Időnként használd a "Válasz" gombot is, hogy tudjuk kinek szánod az írásod!
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Hali!
Van egy SHARP tip. okos TV-m. A távirányítón a menü gombot ha megnyomom, csak egy villanásra adja be a menü sort, de még azt se mindig. Ilyenkor mit lehet tenni?
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Jó az a távirányító? Olyannak tűnik, mint ha úgy érzékelné hogy te azonnal megnyomtad újra, így szinte azonnal kilép a menüből. Próbaképpen próbáld meg a tévén lévő gombokkal előhozni a menüt, ha úgy nyitva marad, akkor a távirányító lehet a ludas, de ha úgyis problémázik, akkor lehet, hogy a készülék gombjaival lehet valami. Az esetleges dolgokat célszerű sorban próbával kizárni.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ha a TV-n lévő gombbal próbálom, akkor picivel tovább adja be, de akkor is max. 2mp.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ha távirányítón megnyomom a PICTURE gombot, ez a kép jön be, amit mellékelek. A kiválaszt kocka, ugrál jobbra,balra, Az igen, nem fairaton. Nem tudja kiválasztani. A TV hátulján, egy kis joystick gomb van. Azt ha megnyomom, megáll ez az ugrálás. A kis gomb megnyomásakor, valamivel tovább beadja a menü sávot. Azt már kiszűrtem, hogy a laptop ból kimegy a jel. A HDMI3 bemeneten nem fogad semmit. Most-már, valahogy a TV menüjébe kellene bele mennem. Féléves TV. Jó volt működött. Tudom, - jótállás stb. Nem gondolnám, hogy akkora baja lenne. Bár...
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
A kis joystick gombbal kettő funkciót tudok csinálni. Hangosítani, de már halkítani ne, valamint ki/be kapcsolni.
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Akkor fogadd el, hogy ez lehet, hogy jótállásos történet lesz számodra.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Bátorkodtam levenni a TV-m hátulját. Kiiktattam a kis joystick ot. Akkor is ugyan azt csinálja. Tehát beljebb van a probléma. A panelen, a két felső vezeték megyen ehhez a kis joystick hoz. A többi vezeték, a távirányító érzékelője. Elnézést, a kép minőségéért.
Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) deebo válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Ha jól látom a menü is eleve szétesik, így itt processzorhiba van. Amúgy garanciás a TV?
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Remélem, hogy nem találkoztál semmilyen garancia matricával, miközben leszedted a hátlapot, mivel ha matrica megsérül, akkor ugorhat a garancia, mivel az azt jelenti, hogy a felhasználó piszkált bele. Az ilyenekkel ajánlatos óvatosan bánni, főleg ha még garanciális a készülék...
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Körültekintő voltam. Szakszerűen néztem bele. Igen garanciás. Semmi féle matricával nem találkoztam.
A gond az, hogy online vásárlás. Becsomagolni, visszaküldeni stb. Ez a ceremónia.
(#) Spiritsystem hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Orion T32-DLED TV bekapcsolása után egy pillanatra felvillannak a ledek, aztán kialszik és ennyi. Kép, hang van, "csak" a háttérvilágítás nem működik. LED kontroller IC probléma lenne?
(Vestel) 17IPS11 típusú táp panel van benne. Köszönöm!
(#) deebo válasza Spiritsystem hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Inkább a klasszikus döglött LED szindrómában szenved.
(#) jdani hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Üdv. Van egy Thomson 55UD6406 tv, ami bekapcsol, és marad a thomson logó a tvn, semmi több.
Mi lehet a baja, találkozott valaki ilyennel? Infót nemigen találok róla, (dump, empron, nand)
Bővebben: Link
Pót panel mondjuk van..
(#) rogers hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy Toshiba tv-t mondom a gyerkőcöknek megnézem.
Annyit csinál hogy elindul bekapcsol a zöld led villan egyet és piros lessz a led. Ezt válltogatja párszor majd piros led megmarad. Kicseréltem a tápban 3 pupos 16v 1000uf kondit de mást nem láttam. Merre induljak gondolom táp baja lehet.
VESTEL-17PW15-9 a táp.
A tv pedig toshiba27wl54g.

Köszönök bármilyen seggitséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) deebo válasza rogers hozzászólására (») Ápr 9, 2021 / 1
 
Ezeknek jellegzetessége, hogy a tápújraindulgatások miatt sérül az NVRAM tartalma és ilyen tüneteket produkálnak. Első körben FW tartalmat keresnék hozzá a neten (persze, ha van programozód).

Mondjuk az nem egészen világos, hogy a kondenzátorcsere előtti állapotról van szó, vagy ez már a csere után történt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) rogers válasza deebo hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Igen tényleg ami elött kicseréltem a kondit azelött ujraindulgatott most meg csak a led gyulad ki zöldröl pirosra. Megnéztem sda5550m van benne még firmawret is találtam. de ezt mivel lehet programozni jtaggal?
(#) deebo válasza rogers hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ezt sehogy, mellette kell legyen, feltehetően foglalatban egy IC, amire fel kell írni a programot.
(#) rogers válasza deebo hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Oksa köszi. Egy eeprom 24c32 akkor ebbe feltöltöm az eeprom tartalmat és megnézem kösszi egyenlőre. Gondolom ez az akkor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) deebo válasza rogers hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Igen, ennyi.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 10, 2021 /
 
Sziasztok

Az x-el jelölt kondenzátor felrobbant, alatta jelölt FET zárlatos, más hibás alkatrészt nem találtam hirtelen. Van esetleg valami amit cseréljek mérés nélkül?

Samsung LE32C550J1W

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Biztos-ami-biztos alapon szerintem méregetéssel nézzél körbe a kondenzátor és a FET környékén, biztosan lehetett valami oka, hogy a kondenzátor felrobbant és kilőtte a FET-et is!
(#) deebo válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Ha a FET rövidzáras volt, akkor a 0.12-ohm 3W ellenállás szakadása valószínű, valamint az ellenállás szakadása esetén a vezérlő IC is halott.
Következő: »»   162 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem