Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 150
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Az IC áramgenerátor kimenetű, tehát elegendő tápfeszültség esetén nem változhat a fényerő. Tápfeszültség és LED nyitófeszültséged mennyi?
(#) kriszrap válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Tápfesz 12w de sajnos a többit nem tom(
Szerk.: Nem tom mennyire befolyásoló tényező hogy csak az egyik részt teszteltük mert ennyire volt időm ( Após jelöltnél csinálom)
Kép:A kép
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
A 12V simított egyenfeszültség? Milyen tápot használsz?
A LED-áram durván 12,5 és a 7-8 lábak közötti ellenállás hányadosa. A rajz szerinti értékkel 12,5mA.
Az IC erőlködése alatt mit kell értesz?
(#) kriszrap válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Hát régebbi darab tápot állítható a feszültség potival tekergetös nagy doboz D Meg nem tudnám mondani mert nem náluk vagyok ( Az erőlködés be azt hogy ha több led van rá kötve akkor jobban melegedik szerintem.

És ha nem 12,5 jön ki akkor mit rontottam el??
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
A melegedési problémára ott egy link az első válaszomban.
A 12,5mA LED-áram az említett ellenálláson múlik. Több sorba kötött LED-től csak csökkenhet az IC melegedése, mert a 12V-ból kevesebb alakul hővé a tokon belül.
Valamit rosszul kötöttél volna? Fotózd le!
(#) kriszrap válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Hmmm sztem már fotó se kell de azért amit ott csináltam még tegnap be linkelem :
A kép

Na sztem egy picit félre vezettelek (

Amikor beízzítotuk a képen látható módon akkor csak plusz egy ledet oda érintettünk a + ra és a minuszra(1 LED - ra ) és 1 led és amit oda érintettünk elhalványult (gyengébb lett). Gondolkodtam és ez lesz a hiba az párhuzamosan érintkezett .
Vagy 1000u kindihelyet 2300u raktunk be.
Más tippem nincs
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Hello! "csak plusz egy ledet oda érintettünk a + ra és a minuszra(1 LED - ra ) és 1 led és amit oda érintettünk" A gond az, hogy ez nem a soros, hanem a párhuzamos kapcsolás! A Két Led-et "egymás után" kell kötni, nem a bennlévőre rátenni.

Soros-LED.png
    
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Igen, a LED párhuzamos bekötése mindent megmagyaráz.
Az IC melegedése ellen pedig a tápfeszültség csökkentése az orvosság.
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Lehet ugy hogy a képen "+" azt plusz ra és "ic re" az is plusz és középen minusz??
Nagyon sokat segítettetek ) köszönöm.
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
NEM! Félek hogy neked fogalmad sincs az elektronikáról. (Sejtettem, ezért is így tettem fel a rajzot. )
Amit írsz, az lenne a párhuzamos kapcsolás. De ráadásul a jobboldali nem is világítana úgy, a fordított polaritás miatt. De ha már egy nézeti képet kapsz, akkor légy oly kedves az szerint kösd be.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) kriszrap hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
1:27 https://www.youtube.com/watch?v=Kt4xdCHKK5I
Igy szeretném kötni és itt a két szélén van a + és középen vezeti be a - .
Jól gondolom??

szerk.: Tényleg fingom nincs az elektronikáról ( 2 hete kezdtem .
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Már bocs, de szerinted hányszor mondjam még el, hogy itt nem így kell bekötni. Hogy ki mit hogyan kötött be, azt a kutyát nem érdekli! Miért nem lehet ezt az egyszerű dolgot megérteni.
A két bekötés között az a különbség, hogy ha párhuzamosan van kötve, akkor kétszer akkora áramigénye van a két Led-nek. Így meg ugyan annyi, mint egynek. Ráadásul még az IC is kevésbé fog melegedni. Ott vélhetően az alacsony tápfesz miatt kötötték párhuzamosan.
Műszakilag még csak nem is helyes, mert ha eltérés van a két Led nyitófeszültsége közt, akkor nem fognak egyformán világítani.
De javaslom, hogy fogadj meg egy tanácsot. Ha valamihez még nem értesz, akkor fogadd el a gyakorlottabbak javaslatát!..
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Elfogadom a tanácsod Csak meg akartam bizonyosodni mert láttam ilyet is Akkor majd kipróbálom köszönöm.
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Annyit szeretnék kérdezni hogy ahonnan jön a plusz és a minusz oda raknék egy ledet és utánna menne a nyákra Nem fog semmit se befolyásolni ugye??
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2014
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Ezt jól "megaszontad".. A tápfeszültségre tennél egy Led-et? Az lehet, de csak előtét ellenállással. Vagy a táppal sorba tennél egy Led-et? (táp és a kijelző közé) Abba a Led belepusztulna, mihelyt megszólal a zene.
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Készenléti ledet szeretnék bekötni. Akkor hogyan lenne célszerű? (érdeklödés szintjén kérdezem)
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Nyugodtan lehet a tápfeszültségre Led-et tenni, de előtét ellenállást (pld. 1kohm-ot) kell vele sorba kötni. Van hozzá itt segédprogram is..
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Áháááá)) nagyon köszönöm hasznát veszem.

Az lenne a kérdésem hogy egy kapcsoló segítségével lehet e bemeneti módot váltani??
Itt mickrofon és jack dugó közötti váltásra gondoltam
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nem tudsz, mert egy mikrofon csak mV-okat ad le, egy LINE kimenet meg közel 1V feszültséget. Vagy is mikrofonhoz, "mikrofon előerősítő" kell. Aztán már lehet kapcsolni.
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Áhá értem ha végeztem mindennel akkor sztem bele kezdek ) Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Uhh kifelejtettem ha váltani akarok mic és jack között akkor 3 állású kapcsoló kell? http://tapegysegek.hu/shop_ordered/2179/shop_pic/unas_252863.jpg?ti...590950
Vagy jó a 2 állású is??
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ez tőled függ. Ha középállásban azt szeretnéd, hogy ne működjön a kijelző, akkor háromállású. Ha csak ide-oda váltanál, akkor kétállású. (Mint ahogy a kapcsoló neve is mutatja.)
(#) gernerakos válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Viszont mindenképp 3 áramkörös kapcsoló kell, ha sztereo a jel!
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
De csak akkor, ha mondjuk azzal kapcsolja is a kijelzőt, vagy Led-el jelzi hol áll a kapcsoló..
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nagyon Köszönöm ))
(#) gernerakos hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem egy kivezérlésjelzőt LM3916-tal, működik, csak egy gond van vele.
Ha a zene halkabb, akkor alig hogy pislákol a legelső led, és ha hangosabb, akkor is csak 2-3 darab led világít. Próbáltam trükközni az alap kapcsolásban szereplő ellenállásokkal, de nem sok sikerrel. Hogyan lehetne több ledet világíttatni vele? Ha mondjuk építenék egy 1 wattos erősítőt a bemenetére, az jobb lenne?
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ha kikapok egy mikrofonos fülhallgatóból anyákot (mikrofonnal együtt) akkor az is meg teszi "mikrofon előerősítő" ként?? Vagy rossz elgondolás?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Hello! Erre elsősorban a kapcsolási rajz és a bementi jelszint ismeretében lehet válaszolni. Amúgy nem teljesítmény, hanem feszültség kell számára.
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Erre nem tudok válaszolni, mer fogalmam sincs mi van a fülesben. De az is lehet, hogy semmi, mert egy PC kártyának elég a mikrofon jele.
(#) gernerakos válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
A kapcsolási rajz ez: Bővebben: Link
Én TDA2822m-es erősítőre gondoltam, mert kis teljesítményű, de szerintem ide bőven elég lenne.
A bemenet jelszint ha jól tudom 0.75v alatt van, megmérni legfeljebb egy lomha multiméterrel tudnám.
Következő: »»   118 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem