Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   59 / 91
(#) kokozo válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Akkor ezt mentsd el, mert 1 vonal lemaradt sajna.
(#) kissadam válasza kokozo hozzászólására (») Dec 26, 2012 / 1
 
Én is át akartam tervezni amit feltett, de a sprint layoutot nem nagyon tudom használni. Én eagle-el tervezek, azt szeretem jobban. Eagle tervem van vagy 3 verzió, de egyikben sincs 5532... egyébként jónak tűnik így első rápillantásra.
(#) kegyetlen19 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy Jazz Speaker J9940 5.1-es hangfal szettem, amiben rossz a hangerő szabályozás, /már így kaptam, valami spec digitális icé volt benne/.
Arra gondoltam, hogy 3db LM1036 –ost összekötnék és egy darab mono potival szabályoznám a hangerőt.
A mellékelt ábra alapján kivitelezhető?
Elég volna csak sima hangerő szabályzás, mély-magas, balance nem kell, /egyébként a mély-magas, balance szabályzásához tartózó alkatrészek elhagyhatóak?/
A potmétere menő vezeték milyen hosszú lehet, nekem kéne vagy 50-60cm.
/Létezhet olyan IC amiben csak hangerőszabályzás van, így feszültség vezérléssel, meg esetleg 6 csattornás?/

LM1036N.JPG
    
(#) INOX 4 EVER válasza kissadam hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Jól tudom,hogy az 5532 azért van benne,hogy előerősítés is legyen?
Mert ugyebár az LM1036-nak ugyanakkora a kimenő jele mint a bemenő,csak tud hangszínt szabályozni.
Ha rosszul tudom akkor bocsi,de eddigi ismereteim szerint a gyenge jelszinttel csak az 5532-vel tud mit kezdeni viszonylag zajmentesen.Ezért is akartam ezt a verziót,meg persze ebbe nem kell 390nF-os kondi amiért Kamcsatkába kéne menni.
Ha lehetne még hozzátok egy pár fárasztó kérdésem,hogy van például egy TDA 2050-es végfok IC ami 32W-os. Ezt az IC-t lehet single power supply vagyis normál táppal is működtetni,és középnullással is,mikoris kell neki egy GND,egy +VS és egy -VS.Működését tekintve van különbség?Hátrányosabb az egyik bekötés a másiknál? (rajzok mellékelve)
A másik kérdésem a 3-ik képhez fűződik.
Attól a két tranyótól tud 40W-ot a TDA 2030-as ami elvileg 10-15W?
A 3 közül melyiket érdemes megépíteni?
A hangzás és az egyszerűség számítana,nem a hangerő.
(nekem a TDA2030 2 tranyóval a legszimpatikusabb)
Az eddigi segítséget is nagyon köszönöm
Üdv!
Inox
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) INOX 4 EVER válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ha csak hangerőt akarsz szabályozni akkor csak egy sima NE5532 kell.
Legalábbis én azzal csinálnám...
Üdv!
(#) kegyetlen19 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
És ezt hogy lehet kivitelezni?
Annyira nem értek hozzá. Esetleg valami rajzot tudnál összeállítani.
Előre is köszönöm.
(#) INOX 4 EVER válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Így hirtelen kizárólag 5532-est tartalmazó kapcsolást nem találtam.
Egy biztos,hogy az LM1036 lábai nem lóghatnak csak úgy a levegőben.
Találtam egy cikket aminek hasznát vehetnéd,igaz ez mikrofon előerősítő,de neked megfelelhet,mert ezen csak volume poti van.
A leírás szerint remek a hangminősége,van róla rajz meg minden:
Itt a cikk róla
Elég egyszerű,és hatékonynak tűnik,remélem segít.
Üdv!
(#) reloop válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Azt írod 12V lesz a táp. Mi sem természetesebb ilyenkor, mint egy autós végfok IC-t választani. Bővebben: Link Bővebben: Link TDA1554 TDA1557 stb.
(#) INOX 4 EVER válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Most találtam 1W-os végfok IC-t ami DC volume control-al van ellátva és nincs rajta hangszín,sem balance csak Volume Control.
Ez kell neked: TDA7052
Mellékelem az adatlapját!
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012

TDA7052A.pdf
    
(#) kegyetlen19 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösz, de
nekem ám fontos lenne, hogy 1 db mono /vagy sztereó/ pitival mind a 6 csatornát tudjam szabályozni.
(#) INOX 4 EVER válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szerintem 6db ilyen IC-t szabályozhatsz 1 sztereo potival,és kész a 6 csatorna.
(#) INOX 4 EVER válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Köszi!
A 1554-es elég szimpi...
Alszom rá egyet,mert már oda van az agyam
Üdv!
(#) kegyetlen19 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
A 8-as oldalon a 6-os ábra: a kimeneti jel negatívja nem azonos a gnd-vel, ez gondot okozhat, nem?
(#) kissadam válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 27, 2012 / 1
 
Idézet:
„Jól tudom,hogy az 5532 azért van benne,hogy előerősítés is legyen?”

Jól tudod, ha alacsony a bemenő jel, akkor az lm 1036 nem bírja meghajtani a végfokot, csak az 5532 erősített jele. Nálam csak magában van a 1036 a számítógép kimenete és egy lm3886 végfok között, de negyed hangerőnél még sosem tudtam feljebb csavarni, mert a hangfal nem bírta.
390nF-os kondi helyett a te esetedben 2db 220nF-os lesz beépítve ami 440nF én csak sima 330-as tettem bele ezzel is működik. A kondik értéke nem olyan kritikus, hogy ne lehetne helyettesíteni egy kisebb vagy nagyobb értékűvel.
A végfokokról csak röviden, mert a modik lelőnek, nem ebben a topicban van a helye...
Neked szerintem ez kellene:Bővebben: Link olcsó és egyszerű végfok, 4db 2030 kell hozzá, de az még mindig csak 800Ft +300Ft a többi alkatrész és már csak nyák kell hozzá.
Szimmetrikus táplálás esetén nagyobb lesz a kivehető teljesítmény az erősítőknél, aszimmetrikus táplálással viszont egyszerűbb a tápellátás. Főleg autós alkalmazásoknál kis teljesítményeknél alkalmaznak ilyen tápellátást. A te esetedben jobb a szimpla 12V, mert így pc tápról járathatod.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) Kovidivi válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Digitális potméter kell neked. DS1669, vagy másik.
(#) INOX 4 EVER válasza kissadam hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Nagyon köszönöm!
Amit linkeltél valóban egyszerű,olcsó és jó.
Valószínű ezt építem meg,csak azért kérdeztem,mert beszéltük a PC tápot,nos a PC tápnak van -12V-os ága is,talán ezt kihasználhatom a végfokon.Bár igaz a +12V az 15A a -12V pedig csak 0,8A.Marad az amit linkeltél
Köszi minden segítséget!
Üdv!
(#) kissadam válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Azt a negatív ágat ne nagyon terheld, mert nem fogja sokáig bírni egy erősítő terhelését. 0,8A nél nagyobb terhelést vesz majd fel a végfokod, ha hangerőt is akarsz belőle kicsikarni. 30W-ra elég neked az aszimmetrikus táplálás.
(#) Ameron24 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Egyébként egy kis átalakítással a - ág is el bírná a 10 Amper csak egy izmos diódára kellene cserélni a jelenlevőt ha jól tudom a lényege ez.
(#) INOX 4 EVER válasza kissadam hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Még egy kérdésem felmerült.
Az LM 1036 kimeneténél van oldalanként egy-egy 100 Ohm -os ellenállás.Annak nem kéne legalább 1W-nak lennie?Vagy akár 5-nek?
A 0,6W-ot kicsinek találom,vagy nagyon parás vagyok?
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) kissadam válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Jó lesz neked az 0.5W-os is. Egyébként én a gyári adatlapban lévő kapcsolást építettem meg és abban nem volt a kimeneten ellenállás, csak a 10µF-os kondi és így is működik.
Bővebben: Link
(#) INOX 4 EVER válasza kissadam hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Köszi!
Még egy kisebb kérdésem lenne...
Audio cuccoknál a fóliakondi a nyerő ami érthető is ,bár az okát nem tudom.Ennél a kapcsinál a bemenő jel egy-egy 1µF-os fóliakondin keresztül megy,de egy 10µF-os elkón távozik.A végfok bemenője is egy 1µF-os kondival kezdődik.Az is jó ha fóliakondi?Vagy az előfok 10µF-ja után már nem is kell az oda?
Hú már biztos nagyon fárasztó vagyok
(#) kissadam válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
A végfok bemenetén is legyen fóliakondi. A 10µF-ot illetően majd fogok kísérletezni, ha egyszer kicserélem a potikat a kapcsolásban, mert nálam azok okozzák a problémát. Szerintem célszerű lenne csepptantál kondit alkalmazni, annak sokkal jobb a minősége az alu elko-nál. Fóliakondit ide nemigen próbálták, vagy csak én nem figyeltem rá eddig.
(#) reloop válasza kissadam hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Szia! Ha az LM1036 egybe van építve a végfokkal, akkor a 10µF kicsatolók elhagyása meg lehet fontolandó. Két kondenzátort nem érdemes sorba kapcsolni.
(#) attirush hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Üdv!

Azt szeretném megtudni,hogy van egy ilyen TDA7439 darabom be rakható-e ebbe kapcsolásba?
Vagy felejtős. Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) qvasz2 válasza attirush hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
Persze. Csak jó erősen meg kell majd nyomni, mert a 30 lábú IC-d a 20 lukba kicsit szorulni fog. Ja és hogy tök más a lábkiosztása is, meg a lábak funkciója is? Az nem számít . . .
(#) magneto válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 7, 2013 1 /
 
Tudom, hogy OFF, és bocs érte, de ez nagyon jó volt!!!
(#) attirush válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ezt nem kicsit benéztem!
(#) Peti_85 hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Én is megépítettem a kapcsolást. Nem rossz a hangja, még nincs teljesen kipróbálva. Sajnos figyelmetlenségből felcseréltem két potit, de működik
(#) kissadam válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Felcseréltél két potit, és mi történt? Minden poti értéke egyforma ebben a kapcsolásban!
(#) Gyimate válasza kissadam hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szerintem nem úgy értette, hogy fizikailag cserélt fel 2 potit, hanem nem olyan sorrendben vannak a funkciók, mint amit eredetileg elképzelt. Mellesleg nem voltam oda ettől a cél IC-től, kísérletezésre, esetleg kis igényű rendszerekbe való beépítésre jó kapcsolás, illetve IC,
Üdv gyimate
Következő: »»   59 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem