Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medeli DD-501 elektromos dob modul probléma.
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Pityu179 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Tiszteletem mindenkinek. Minap szert tettem egy Medeli DD-501 tipusú elektromos dobfelszerelésre. Minden rendben van vele, egy "apró" dolgot kivéve. A hangmodul fejhallgató kimenetén 2 tam, a pergő és a lábdob csak nagyon halkan, illetve egyáltalán nem hallatszik. Ha mégis, akkor viszont idegesítő alapzaj kíséri, mint amikor recseg a rádió. Viszont a harmadik tam, a cinek és a lábcin kivállóan szólnak.
Kérdésem, mivel elég kezdő vagyok e téren, hol érdemes elkezdeni a hiba keresését?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Szpisti válasza Pityu179 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Én a helyedben mindenek előtt a hangmodulban található panelt nézném át "szemre", de nagyon közelről, esetleg nagyítóval. Alul-felül.
Rengeteg hibás darab van belőlük, az összeszerelés és forrasztás nem az erőssége ennek a cégnek.
Leszakadt vezeték, laza forrasztás, fólia hajszálrepedés... bármi lehet.

De van valahol egy "elektronikus hangszerek" topic is, lehet hogy át lesz helyezve a témád, mert ennek konkrétan kár volt újat nyitni.
De majd a modik eldöntik...
(#) Pityu179 válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a válaszod, és mindenkitől elnézést kérek, ha rossz helyre írtam.
A témára térve, a szemrevételezés már megtörtént, elviekben alaposan átnéztem, de semmi hibára utaló nyomot nem találtam. A modulnak van egy fix kimenete is erősítőhöz, viszont ott semmi hibát nem produkál, tökéletesen müködik.
(#) Pityu179 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Szívesen fogadom a további ötleteket, tippeket. Valahogy jó lenne gatyába rázni a kicsikét. Köszönöm...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem