Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   132 / 138
(#) kadarist válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Szia!
Idézet:
„Trafót mértem az mintha szakadt lenne.”

Hol mérted azt a szakadást? A szekunder tekercset a tekercskivezetés és a készüléktest között kell mérni.
(#) ocsisajt válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Szia! Köszi, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.
Szóval a primer kivezetéseknel 2,5 Ohm, a bizti felé menő szekunder ág a készülékhazhoz merve 205 ohm, mindkét másik pedig szintén a hazhoz merhetetlenül nagy mintha szakadás lenne. Nyilvan lehúzogattam mindent, hogy ne merjek bele semmit. Minden működik a mikrón, csak nem melegít. Vettem pénteken egy biztit bele az 5kV-700mA de az nem szakadt. Most nekem megallt a tudomány. Gyanús ez a trafó.
(#) Gafly válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
A diódát is meg kellene mérni. Multiméterrel szakadást mutat...
(#) NGY válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Idézet:
„Minden működik a mikrón, csak nem melegít”

Érdemes lehet átnézni a mikrokapcsolókat, egyesével, lehúzott vezetékekkel, hogy a megfelelő kontaktusok ténylegesen zárnak-e. Előfordulhat, hogy egy érintkező pogácsája beégett. Ilyenkor "azt hiszi" a gép, hogy nyitva az ajtó és nem engedi a magnetront dolgozni, mert a sugárzás nem juthat ki a készüléken kívülre.

(A magnetront gondolom már megnézted, hogy nincs az attennán égési nyom, illetve a tekercsei épek. A trafón lévő pár menetes magnetron fűtőtekercset is meg lehet mérni, az kb. rövidzárnak látszik.)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) ocsisajt hozzászólása Feb 19, 2023 / 1
 
A magnetron antennája így néz ki. Lehet itt a hiba? Multiméterrel mérhetetlen a magnetron. Még egy infó. Amikor tönkrement olyan hang volt mintha lefujt volna. Párom testvére úgy fogalmazott:"posszant egyet".
(#) ferci válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Röviden: kuka.
Ettől függetlenül mindent, ami a nagyfesz körben van, le kell ellenőrizned - a trafó szekunderét is, akár dinamikusan is.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) ocsisajt hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Egy ilyen belevaló magnetron milyen költseggel bír?
(#) kadarist válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
szia! A költségek tekintetében: Bővebben: Link
(#) ftirius válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Ha teszel fel képet az egészről (felfüggesztés, csatlakozó), akkor körülnézek, lehet, hogy tudok adni.
(#) ocsisajt hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Itt vannak a fotók a magnetronrol.
(#) ftirius válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Ilyenem sajnos nincs.
(#) ocsisajt hozzászólása Feb 22, 2023 /
 
Uraim! Mértem mindent ahogyan tanácsoltátok és neztem pár videot a neten tesztekről. A nagyfesz trafót kikötve, helyére egy vezetékpáron kivezetve a villanyt mertem valtó 750V mérestartományban: 430V ezt nem ertem. Trafó ellenallások rendben vannak, dióda rendben van, nagyfesz kondi rendben van. Meregetve a videok alapjan a magnetron sem mutat tipikus hibat amit merhetnék, de így nez ki. Szerintetek ezt csereljem csak le? Ez egy M8 electrolux es az M4-esnek ugyanez lehet a magnetronja? Mi a veleményetek?
(#) Dino71 válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Ezen a magnetronon nincs mit méregetni. Kuka! Vagy szerzel bontottat vagy az orczyban kapsz utángyártottat 5-6eft ért
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) ferci válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
A magnetronra már beírtam én is, hogy kuka.

A trafó bekötésről és a kivezetéséről azért egy skiccet feltehetnél, hogy tényleg odaadtad neki a 230-at ás csak 430-at mértél a szekunderen, ha jól értem.
Ez érdekes lenne...
A szekunder kivezetéséről is kaptál már infót, nehéz lenne elszúrni.
Semmi sallang nem kell rá, simán a tekercsen kell csak mérni.
Azért a szekunder ohm/kohm értéket is beírhatnád.
Nagyfeszt is mérhetnél, ha tisztázod a bekötést, de oda már megfelelő ellenállás osztót kell csinálnod.
(#) elektrorudi válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Csak az Orczy árazásával kapcsolatban: A múlt héten kértem ajánlatot egy kutya közönséges FAGOR hűtőszekrény hőfokszabályzójára. 29.800,- + 2.400,- szállítás.
(#) Dino71 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Ok, de, hogy jön egy fagor hőfokszab. egy magnetronhoz? A 5-6eft az sajnos nagyker ár.
Bővebben: Link
(#) ocsisajt válasza ferci hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Nem a nagyfeszt mértem. Azt mértem,hogy a sütőben az ajtókapcsoló, meg minden frincfranc után a trafó primeréhez eljut-e a villany. Simán lehúztam a primerről a két 6,3-as autosarut,készítettem egy mérőkábelt és így kiiktattam a nagyfeszt a trafótól. Megmértem a trafó megkapja-e a 230V. Ott mértem nagyobb feszt váltó 750V állásban.
(#) ferci válasza ocsisajt hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Akkor végig kell mérned a becsatlakozástól a 230-at. Azt direktben jól méri a műszered?
Az ellenállás mérésekről se feledkezz meg - ugyanígy végig lehetne mérni és nem is rázna.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) elektrorudi válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Sehogy. Azért tettem OFF-ba. Úgy tűnik, ha nem nagyker áron veszed tőlük, akkor már nem is 5-6e. Erre igyekeztem célozni, de látom felesleges volt. Bocs.
(#) ant75 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Sziasztok..

Nálam is megállt a mikró. Kidobnám de mivel a szárítógéphez most várok alkatrész és miküzben a mikrót a helyéről kiemeltem egy nagy csattanással leszakadt a mosogató gép ajtajának a rögzítése (Idén járt le a gari, kb 15x javították már csóri gépet) úgy érzem erre a hétre ennyi hiba esetén megpróbálkozom a javítással, főleg hogy a crisp funkciót feleségem szereti, és így százezres nagyságrendű az egy uj gép.. gyengeárammal hobby szinten úgy ahogy elvagyok, az erős áramtól félek.

Amit néztem: Feltehetőleg a trafó és magnetron hűtés nem ment, mert a ventillátor kézzel forog ha áramot kap nem igazán

Mértem:
Trafó áramot kap, utána semmi leválasztás nincs
Trafó primer tekercs 2 ohm.
nagyfesz 0.5 ohm.
88 ohm a kisfesz, a csatlakozó + test mérésekor
áram alatt, lekötve a magnetront ha a közelébe teszek egy fáziscseruzát nem világít

Nagyfesz kondi, 1.15 uf helyett a multimeter 1.08 uf-et mond, az szerintem jó, és ellenállás mérésekor szépen emelkedik az ellenállás majd kb 10 mohm körül megáll.

Dióda, egyik irányban zár, másik irányban kb 3v feszültség esés van

magnetronon égési nyom nincs, de a kupakot nem szedtem le, kb olyan mintha új lenne ott csak azt tudtam mérni hogy a csatlakozóját mérve 0.5 ohm ellenállás van, azt ennyi.

Szóval feladtam, magnetront lehet venni, de mivel a ventillátor motorja nem standard így az is nehezítés lesz, tehát mielőtt kidobnám a mosogatógéppel együtt, mérjek még valamit ??
(#) Hutty válasza ant75 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Ha vigyázol, mérhetsz. A szekunder oldalon egyszerű műszerrel szinte semmit. ~2000 VAC, ~4000 VDC. Fűtés ~ 3 VAC. A magnetron, ha jó és megkapja a feszültséget + fűtést berezeg, sugároz.
Én azt próbálnám meg, hogy a transzformátor primerjét lehúzva, helyére egy izzót kötve ellenőrizném a meglévő bejövőt. A fázisceruzát, ha glimmlámpás, ne használd a magnetron áramkörébe!
Tehát:
- Trafó kap áramot?
- Dióda jó? ( 9v-os elem + kis izzó )
- Fűtés ellenállása ( szinte rövidzár )
- Nagyfesz bizti, ha van

Viszont egy kis ellentmondást találtam:
Idézet:
„Feltehetőleg a trafó és magnetron hűtés nem ment, mert a ventillátor kézzel forog ha áramot kap nem igazán”

Idézet:
„Trafó áramot kap”

Esetleg a fedélben van kapcsrajz.
És megint nem tudjuk a típusát.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2023
(#) ant75 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
A trafót csak multimeterrel mértem, ezt azért ellenőrzöm, mert ez megtréfált a szárítógépnél is, és még friss az élmény..


A ventilátor azért nem megy mert a csapágya beállt.. Volt már hangja, de ráfogtam a tálca forgató motorra, tulajdonképpen az is zajos már, de sajnos a hűtő venti is..
Kapcs rajzot nem látok,

Nagyfesz bizti nincs, dióda azt mértem 12v elemmel, ott 3v fesz esést mértem és a másik irányban rendesen zárt, tehát jónak tituláltam.
A fűtés, ha az a 2 pólusú csatlakozó, ami van a magnetronon akkor ott szinte rövidzár van.
(#) ant75 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
whirlpool mt 744 /2 / IX
(#) Hutty válasza ant75 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Bizti nincs, dióda jó, kondi jó. Ha van nagyfesz van és a magnetron jó, annak mennie kellene.
Hűtés nélkül a magnetron nagyon gyorsan túlmelegszik, egy klixon azért szokott raja lenni. A csatolt rajzon thermo switch néven van. Lehet nem visszaállós, de lehet egyszer bírt kapcsolni már csak. Egy rajzot feldobtam, talán jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2023

Kép019.jpg
    
(#) Hutty válasza Hutty hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Komplett service manual az elektrotanyán. Kinek neve legyen áldott.
(#) ant75 hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Igen, az elektrotanyán letöltöttem már az anyagot. A hőkioldó az működik, ileltve még a trafó előtt van nem a nagyfesz részen, de azt teszteltem, el is felejtettem írni..
Akkor csak a nagyfesz a gyanús vagy a magnetron, de mérve jó a trafó, működve kipróbálni nem merem.. Persze a vezeték közelében az a csipogós mérő csipog, de az nem jelent semmit.. Mindenesetre holnap teszek még egy próbát, azt lehet hogy veszek egy magnetront, csak a végén félek hogy lesz egy magnetronom, mert tesztelni akkor lehet, ha kipróbáltam
(#) pipi válasza ant75 hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
2 csöpp olaj csodát bír művelni a ventinél, vagy ha golyós csapágy, csere...
Csak ne wd40, mert az semeddig sem tart, rövid időn belül kiszárad
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2023
(#) Ge Lee válasza ant75 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
A trafónak durván 8,8-as áttétele van, úgy tudod kimérni, hogy kerítesz egy kisfeszültségű trafót, hogy ez 6, 12 vagy 24V-os teljesen mindegy. Kikötöd a trafót a körből, ráteszed a primer oldalra a trafót, és méred a szekundert, ahol 8,8-szor magasabb feszültségnek kell lenni. Ha nagyjából annyi akkor a trafó jó. Használt magnetron szokott lenni az apróban ilyen 2-2500Ft körül, a felfogatása (fül, csavarok helye) a lényeges, hogy be tudd az adott helyre tenni.
(#) ant75 hozzászólása Feb 25, 2023 /
 
Köszönöm, végülis találtam egy 12v tápegységet, 13 volt jött ki belőle, abból csinált 130 voltot, rendben levőnek minősítettem, tekintve azt, hogy leltem egy régi mikró tápegységet -- li ion akksi hegesztő miatt szereztem anno csak rájöttem hogy az autohifi kondi jobb, és kényelmesebb -- szóval azt is beüzemeltem és ugyanezek az értékek jöttek ki.

Szerzek magnetront, azt remélem minden jó lesz.
(#) fatti hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Sziasztok

Javítok egy Elektrolux sütőt. A magnetron környékén a képen látható módon néz ki a lemez. Lehet emiatt oldott a NF biztosíték?

Mit csináljak a lemezzel? Elegendő csiszolni, vagy szükséges festeni? Ha igen, milyen festékkel javasolt?

mikró1.PNG
    
Következő: »»   132 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem