Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   133 / 138
(#) Nándee30 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Sziasztok. Használt mikro megy, melegít, de amikor melegítés után leáll és megnyomod az ajtót nyitó gombot, leveri a c25 biztit. A 3 ajtó kapcsolóból senki sincs összégve. De akkor miért nyom zárlatot?
(#) ferci válasza Nándee30 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szia!
Ha valamennyire is értesz hozzá, húzd le a trafó egyik primer csatlakozóját, szigeteld le, hogy ne tudjon melegíteni.
Tekerj rá kis időt, húzd ki a konnektorból és köss vele sorba valami nagyobb teljesítményű fogyasztót, aztán így tesztelheted többször is.
Az ajtómikró áramkörét pedig ellenőrizd le, hogy tud zárlatot csinálni - nem muszáj összeégni belül.
230 nélkül is megpróbálhatod, ha visszatekered mindig az idő beállítót 0-ra és próbálod kinyitni - - mérsz-e pár ohmot a dugvillán ( mert ugye zárlat lenne ).
(#) Nándee30 válasza ferci hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Nos az ajtó kapcsoló üt zárlatba, mikor kinyitom, ráesik a sulya, és egy pillanata sipol a műszer. Erősebb kapcsoló kellene bele?
(#) uniman válasza Nándee30 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Ha írnál típust is!...bizonyára kopottak a műa. "pöckök" amelyek a mikrokapcsolókat működtetik...
Új mikrokapcsolókkal is tehetsz egy próbát, hátha csak "elfáradtak".
(#) Nándee30 válasza uniman hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Raktam újat, kicsit erősebb a rugó része, így megszűnt a probléma. Köszönöm az útmutatót mindenkinek
(#) ordas52 hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Üdv.

Elin tip. mikróhullámú sütő valahol zárlatos, indításkor durran egyet, szikrázik, leveri a biztosítékot.
Mi lehet az oka?
(#) kadarist válasza ordas52 hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Szia!
A durranás, szikrázás helyét kellene lokalizálni. Ha meg van a hibahely, akkor már könnyű dolgod lesz.
(#) sany hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
A mikrónk, eddig bírta, amiben korábban 4 hónappal ezelőtt kondit cseréltem.
Furcsa hang a panasza, tünete zörgő hang, 1 mp után kihúz.
Íme a csillám. Cseréljem vagy kuka az egész szerintettek? Most a biztosíték ép.
(#) NGY válasza sany hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
A csillámot mindenképpen cserélni kell, ha így marad, előbb-utóbb tönkremegy a magnetron is.
Egyúttal érdemes a magnetront is leellenőrizni, nincs-e máris sérülve, pl. átégve az antenna végénél. Kicsit visszalapozol itt találsz hibás magnetron képet, vagy pl. itt .
(#) Imi68 válasza sany hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Szia! Magnetron antenna kupakot ellenőrizd, kilyukadt cseréld le. Az égés nyomát finoman csiszold meg, és fújd le festékkel. Csillámot cseréld ki.
(#) ordas52 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Használtan, működésképtelenül került hozzám, a 10 A biztosíték rossz volt, kicseréltem és így működött.
Kb. Egy évig nem használtam, a lányom kérte el a munkahelyére, ő mondta, hogy durrant és szikrázott. Szétszedtem és ismét azt tapasztaltam, hogy 10 A biztosíték ment tönkre.
Merre induljak, kondenzátor vagy nagyfesz dióda?
(#) sany válasza Imi68 hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
A kupak nincs kilyukadva. De belenézve az elektróda kormosnak látszik.
(#) Imi68 válasza sany hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Innen nem látom ,hogy csak kormos-e vagy az ív áthúzás nyoma is látszik rajta . Ha van ilyen azt nem ártana elsimítani ,de ehhez le kell venni a kupakot ami nem mindig egyszerű. A leégett festéket mindenképpen pótold.
(#) sany válasza Imi68 hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Majd kiveszem és lefényképezem. Lámpával bevilágítva, ilyesmi, csak a kupak nem égett szét. Igaz,nem tudom milyen eredetileg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2023
(#) Imi68 válasza sany hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Ha nem ilyen cikk-cakkos akkor szerintem jó!

magnetron.PNG
    
(#) jdani hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Üdv. Ilyen problémával használható a mikró?
A rács nem sérült, de az előtte-mögötte lévő műanyag kiégett.
(#) Imi68 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Szia! Nem! Csak ajtó vagy legalább a rács cseréje után! De a magnetront se ártana szemre vételezni.
(#) Ge Lee hozzászólása Ápr 25, 2023 /
 
Ha netán valaki rendel magának magnetron bevezető csatlakozót, vagy tud egyéb netán olcsóbb forrást az gondoljon rám is, egy két darabra vevő lennék.
(#) uniman válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Azt a "forrást" inkább hanyagoljuk (örökre) Rendelt már onnan valaki?!
Bővebben: Link
(#) kisninja hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Sziasztok egy jártasabb kollegától kérdezném. A képen látható magnetronban az átvezető kondik zárlatosak lettek. Ki is ment a nagyfesz bizti viszont a a tekercsek is kissé sérültek. Ti mit mondotok erre ? A gép 3 éves és OM75P(31)ESGN magnetronról van szó. Érdemes átvezető cserélni és gondtalanul használható?
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Hali!
Érdemes kicserélni, ha a magnetron jó. Cseréltem már. Rossz magnetronból bontottam. Azóta is működik.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza kisninja hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
nekem van eladó csatim vadi új
(#) sany válasza kisninja hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Kondik? A képen tekercsek vannak.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
A fehér "izében" vannak.
Tulajdonképpen a működéshez nem kell...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Köszi! Ìgy már világos. Nem tudtam, hogy abban vannak kondik. Eddig azt hittem, hogy a nagyfeszültség miatt van ilyen viszonylag nagy csatlakozó.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 27, 2023 / 1
 
Most hogy így mondod, egyet lehet fel fogok koncolni okulásképpen...
Ha nem nagyon ronda, akkor teszek fel képet/elviszem Csabára.
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Valóban kondi. szétszedtem egykor, tettem is ide képet. Más színű, barna benne a kerámia, mint a kondikban.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Ha megtalálod milyen néven tetted fel, és belinkelnéd, az segítene.
Akkor nem vaktában vagdalkoznék, hanem elsőre célzottan.
(#) kisninja hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
Köszi mindenkinek a választ, a tekercs miért égett meg ?
Amúgy kimértem csak az egyik oldalon ment zárlatba...
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Nehéz kérdés.
Következő: »»   133 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem