Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   134 / 138
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
2020 március 4.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Köszönöm szépen, sokat segített, hogy hogyan vágjak bele.
Két dolgot nem látok még tisztán :
- Hogyan kondenzátor ez a test felé (nem látom hol megy oda a test, bár ha a kezembe fogom, akkor szerintem rögtön kiderül)?
- Miért minden gyártó hegeszti a fojtók kivezetéseit (lehet hogy csere esetén sem illene lágyforrasztani)?
(#) Gafly válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Dátum alapján megtaláltam ám magamtól is.
Idézet:
„Köszönöm szépen, sokat segített, hogy hogyan vágjak bele.”

Az első része nem gúnyolódás akart lenni, hanem tényleges köszönet nyilvánítás.
A második részében van egy kis humor (már aki érti), merthogy tényleg az a dilemmám, hogy milyen irányokból és mivel vágjam el, hogy jól demonstrálja a lényeget.
(#) Imi68 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2023 / 1
 
Szia! Én bele vágtam! Illetve szét vágtam egy rossz , zárlatos bevezető kondenzátort. Örültem hogy találkoztunk Békéscsabán. Minden jót kívánok! Íme a fotók.
(#) Moderátor hozzászólása Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Jún 11, 2023
 
Ezt fogalmazd meg érthetően, tagoltan, írásjelekkel!
(#) Foxnight hozzászólása Jún 13, 2023 /
 
Üdv!
Segítene valaki a Trafón lévő adatok értelmezésében? GAL-900E-4
A -900- feltételezem a szekunder oldali teljesítmény.
köszönöm előre is.
(#) scooby_ hozzászólása Jún 21, 2023 /
 
Sziasztok!

Az ismerősöm hozott nekem egy szedett-vedett mikrohullámú sütőt. Vezeték sem volt rajta. Gondoltam egy próbát megér, hát kapott egy vezetéket, és áram alá helyeztem. A kijelzőn nem jelent meg semmi. Rámértem a betáp oldali biztire, és szakadt. Kihúztam, majd rámértem, mi van a biztosíték után. Nyilván szakadást mértem nullához és földeléshez képest is. Kimértem a kapcsolókat, mind a 3 jónak tűnik. Digitális vezérlő van benne, egy szem relével. Lehúztam a sarut a reléről, és össze kötöttem a két vezetéket ezzel imitálva egy bekapcsolt állapotot. Ekkor a betáp oldalon 10Ohm körüli értéket mértem ami gyakorlatilag a trafó primer oldala. Egy F8A-es biztosíték volt benne, ami sajnos kívül fehér így nem látok bele, hogy csak "elszakadt", vagy ténylegesen el is égett a biztosíték. Mielőtt új biztosítékot tennék bele, megkérdezném még az itteni szakikat is, akik nálam jártasabbak a mikrósütők belvilágában, hogy mit lehet még érdemes megmérni benne?
(#) Ge Lee válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 22, 2023 / 1
 
Megnézed hogy van-e a szekunder oldalon is bizti vagy kispórolták. Ha van, megnézed hogy ép-e, ha igen, akkor szinte biztos hogy a szekunder oldalon nincs zárlat, tehát ha nem megy csak magnetron hiba lehet. Ha nincs szekunder bizti, akkor meg kell mérni a nagyfesz kondit is, ha 10MΩ-ot mérsz rajta ellenállás mérésben akkor nem zárlatos, a 10MΩ a belsejében lévő kisütő ellenállás.
Ha már mérsz, megmérheted a nagyfesz diódát is, bár az ritkán megy tönkre, fogsz 12V-ot, sorba kötöd vele nyitóirányban a diódát és a multimétert, és valahol 6-8V körüli fesznek kell esnie a diódán, tehát ha 4-6V körül mutat a műszer akkor a dióda is jó.
(#) scooby_ válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Szia!
Köszi a választ! Mielőtt eldurrantok pár 8A-es biztit, ezekre rámérek még előtte. A magnetron fűtésére rámértem, ott is ilyen ohmos értékeket mértem, gondolom ez jó, legalább a fűtése nem szakadt. Sajnos a szekunder körön nincsen biztosíték.
Ezek szerint a szekunder kör -ha zárlstos- be tudja terhelni a trafót annyira, hogy kinyomja a 8A-es betáp biztit? Mondjuk gyors biztosíték volt benne.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2023
(#) Ge Lee válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Valaminek engedni kell ha zárlat van.
(#) Gafly válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 24, 2023 / 1
 
A fűtés és fémház (anód) között is mérjél, ott szakadásnak kell lennie.
Ha nem az, akkor az átvezető kondenzátor zárlatos.
(#) scooby_ válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!

Igazából itt jön az a helyzet, amikor csak vakarom a fejem, mert a mikró működik. 2x melegítettem vele vizet, meg akkor már popcornt is pattogtattam vele. Így igazából nem tudom, hogy végül is miért ment ki az előző biztosíték. Az biztos, hogy ázás nyomai vannak a mikró fedő alatt. Kicsit kipucolom, valahogy rögzítem a vezetékét, nézek bele valami szalonképes encodert mert az nem az igazi már benne, aztán mehet vissza a gazdinak.

Köszönöm @Ge_Lee és @Gafly
(#) martin66789 hozzászólása Júl 14, 2023 /
 
Sziasztok

Egy 23 éves Samsung mikrohullámú sütő megadta magát. Bekapcsolás után pár másodperc múlva volt egy nagy pukk, majd a magnetron furcsa hangot kezdett kiadni, meg füst volt a mikróban. Szétszedve a magnetron előtt a kondenzátorról a testre menet egy fekete téglalap alkatrész ami szétpukkant.

Érdemes vele foglalkozni, van már helyette másik vadonat új.
(#) norbert1980 hozzászólása Júl 31, 2023 /
 
Sziasztok.

A mikrohullámú sütőben a jobb oldalon lévő takaró lap kigyulladt melegítés közben. A melegítés körülményeit nem ismerem,mert egy vendégem használta. Ez olyan mintha egy papírra hasonlító kártya lenne. Ezt a takarót levettem és a mikró melegít rendesen. Mi lehet ez a probléma és az említett "takarónak" mi a szerepe? Hogyan tudnám ezt pótolni? Csatolom a képet miről van szó.
(#) pipi válasza norbert1980 hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
https://www.google.com/search?q=mikro+csill%C3%A1mlap
Cseréld sürgősen, mert ha a trutyi/gőz bemegy belülre, az nem lesz jó...
(#) Gafly válasza norbert1980 hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Csillámlap. Jó szigetelő, mikrohullámot átengedi, a koszt meg nem.
Tipikusan akkor szokott vele ilyen történni, ha ráfröccsen valami.
Sok helyen kapható, és nem is drága.
Így ne használd, mert az áldás közvetlenül a magnetronra megy, és azt drágább cserélni.
(#) DonThomasino hozzászólása Aug 5, 2023 /
 
A mikró ajtóban lévő műanyag karmot, ki lehet cserélni normálisan
vagy ez egyben van az ajtóval ?
(#) Dino71 válasza DonThomasino hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Szia! Igen ki lehet cserélni. Ki kell pattintani azt a keretet ami eltakarja.
(#) DonThomasino válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Nincs ehhez valami video vagy kép esetleg?
(#) Dino71 válasza DonThomasino hozzászólására (») Aug 6, 2023 /
 
Google , youtube a barátod. parancsolj.
Bővebben: Link
(#) Régi motoros hozzászólása Aug 6, 2023 /
 
Üdv! Nem gyakran bondok mikrót, de ebből szerintetek hogy jön ki a rádióhullám?
Ez egy gyári magnetron, most szedtem szét a mikrót mert behalt. Egyenlőre a dióda és a kondenzátor jó, a nagyfesz biztosíték szakadt. Remélem elég azt cserélni, és a magnetron nem purcant ki. A belseje elég tisztának tűnik. Azért azt a némi olajmaradványt még lepucolom.

De hogy ebből a préselt sugárzóból hogy jön ki a hullám nem értem...

Ui.: Made in china, a hűtőbordát mint látható csak úgy odahányták, a minőségellenőrzésen mégis átment.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2023
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 6, 2023 /
 
Fűtésnél az átvezető kondenzátort is nézd meg zárlatra.
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Annak hol kellene lenni? Ebben csak a nagyfesz kondi, nagyfesz bizti meg a dióda van a magnetron környékén. Egy kapcsolási rajzot tudsz mutatni, amiben van olyan?

Ui.: Sajnos a bizticsere nem nyert. Szikra már ugyan van, mert áthúzott a nagyfesz kondi érintkezője, de azt leszigeteltem. Új próba, még mindig nem smakkol valami mert sercegő hang, meg amper szag az van, és a magnetron is elkezdett füstölni, szóval úgy néz ki, hogy mégis csak cserés lesz az is.

Ha jól követtem le kb ennyi a nagyfesz rész.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2023
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Az a fehér ott a magnetron oldalán.
Ha lehúzod róla a csatlakozót, a test felé nem szabad neki vezetnie. Ha igen, akkor ő a hunyó...
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
A fehér csúszócsatlakozókat mondod? Az egyik sem zárlatos a test felé. Viszont a két érintkező az átvezet. De ez a fűtőszál csatlakozó, az meg úgy normális nem? Mivel olyan kicsi a fűtőszál ellenállása.
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
A fűtőtekercs olyan kis ellenállású, hogy gyakorlatilag meg sem tudod mérni.
Akkor valószínűleg nem ez a baj...
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Akkor mégis mi lehet? Még a működtető füst is kijött belőle, bár arra vigyáztam, hogy mindig csak pár másodpercig legyen bekapcsolva. A füstölés után inkább nem is próbálkoztam tovább.

Diódát lepróbáltam labortápról, és egy LED autóizzóról, egyik irányba vezet, másikban le van zárva tehát működik. A nagyfesz kondi kapacitása 1.011µF tehát az értéke is stimmel.
A benne lévő ellenállás 1MΩ. A kondi oldalán is ezek az értékek vannak feltüntetve.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2023
(#) Wind-Storm hozzászólása Aug 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy Gorenje MO17E1W mikróba kis pohár vizet forraltam volna takarítás céljából, mire az egyszer csak robbant a túlforralás következtében, az ajtó minimálisan kinyílt. A létező összes biztosíték lement, beleértve a belső 8A betápét is.
Mi okozhatta ezt a mértékű zárlatot, talán a 3 kapcsoló közül a középső bontó az ajtó kifeszülése következtében?
Ugyanis olvastam már más okozta hasonló problémáról, de még nem tudtam kilogikázni a kötésüket.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2023
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 16, 2023 /
 
Nem írtam, de méregettem a magnetront, a trafót. A primer körnek 200 ohm alatt mértem, a magnetron sem mutat zárlatot a sasszi felé. Egy hibát találtam még: A primer oldalon az egyik saru el volt már színeződve, lötyögött, és a vezeték szigetelése is megégett, ez vélhetően nem most történt egy szempillantás alatt. Kipróbálni még nem tudtam, mert nem szereztem pótalkatrészeket.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2023
Következő: »»   134 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem