Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   63 / 138
(#) mate0120 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Jah és még annyit szeretnék kérdezni nincs valakinek 1 db elfekvőben?
(#) kadarist válasza mate0120 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Ideiglenesen átkötheted egy vékony vezetékkel.
(#) mate0120 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
az a baj hosszútávú megoldás kellene
(#) kadarist válasza mate0120 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Veszel alkatrészkereskedésben
(#) mate0120 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Mennyiért jutok hozzá?
(#) kadarist válasza mate0120 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Mutattam egy keresési linket. Annak segítségével árazd be.
(#) uniman válasza mate0120 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Hello!
Azért a kipróbáláshoz meg kéne fogadnod a jó tanácsot...utána, ha kiderül, hogy a mikró rendben működik, be lehet szerezni a biztit.
(#) mate0120 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
és milyen vezetékkel??
(#) kadarist válasza mate0120 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Egy sodort vezeték egyik elemi szálát forraszd a biztosítékra. Ebben az esetben az átmérő nem életbevágóan fontos. Például egy kábelből kitermelt vezeték jó forrás lehet.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy magnetront hogy lehet kimérni hogy jó, avagy rossz?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Hello!
A testhez képest szakadást kéne mérned (vagy kb. 1 nF kapacitást). Ez a magnetron mindkét kivezetésére érvényes. A kivezetések között kisértékű ellenállást...szinte rövidzárat.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Hali!
A testhez 300 ohm-ot mérek mind két kivezetésen, a két kivezetés között 0.3 ohm.
(#) user1914 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Hi!
Vedd le a bekötés burkolatát. Vágd le a bevezető fehér átvezetőkondenzátorról a bevezető soros tekercset. (mindkettőt)
Mérd meg újra az átvezetőt, 300 ohm-e. Ha igen, cseréld ki, kötsd össze, és örülj.
Üdv.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Szia!
Itt részletesen leírják a javítás menetét:
Mikrohullámú sütő átvezető kondenzátor hiba
Üdv.: Feri
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Az átvezető kondenzátor, az maga a csatlakozó???
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Szia!

Ha megnézted a linkelt oldalon a hozzászólásokat akkor abban megvan a válasz, a kondenzátor egyik fegyverzete a csatlakozó. A másik fegyverzet a körülötte elhelyezkedő cső. De a fényképeken minden rajt van!
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Levágtam a két vezetéket. Most a csatlakozókon mérve a testre az egyiken megvan továbbra is a 300 ohm, a másikon nulla, szakadás.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Szia!

Cserélni kell a csatlakozót! A cikkben részletesen le van írva a javítás menete. Egy másik rossz magnetron jó csatlakozójával javítható!
Üdv.: Feri
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) mraulajos hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Ez volt a bűnös, tökéletesen működik. Köszönök minden segítséget

100_3115.JPG
    
(#) peter1995 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Sziasztok. Pár perccel ezelőtt a mikrónk működés közben egyszer csak elkezdett búgni és erős szagot árasztani. A búgó hang gondolom a trafó lehetett. Akkor kezdett búgni, mikor a magnetron bekapcsolt (hallani a relét). Érdemes vele itthoni körülmények között foglalkozni, vagy kuka?
(#) Doncso hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Üdv az uraknak. Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek a mikrohullámúba milyen üveg van elől az ajtóba? Márhogy sima vagy edzett? És miért van két vékony üveg benne, miért nem jó egy vastagabb?
Tegnap este betört az ajtaja, és vágatnék bele másikat de nem tudom milyen való bele. Ha jól tudom az edzett üveg kis bogyókra törik, ez nem úgy tört be, ez úgy tört el mint a sima ablak üveg, táblákba, ettől még lehet edzett? Mi a véleményetek? Illetve így használhatom a mikrót, nem lesz probléma belőle?
(#) Gafly válasza Doncso hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Az úgy van, hogy a mikró ablaka nem síma és nem (csak) üveg.

Mi a fenéért kellett betörni?

Nem cserélheted ki sem síma, sem biztonsági üveggel.

Röviden: Azért mert kijön a mikrohullám belőle és nem a kaját melegíti majd, hanem a töködet/szemedet (választás kérdése)...

Szóval ha rám hallgatsz, akkor ne vágjál bele üveget, hanem vegyél típusazonos alkatrészt, vagy vidd el szervízbe, vagy vegyél új mikrót...
(#) pjg válasza Doncso hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Nekem van itthon 2 mikró ajtóm. Tegyél már képet, hogy milyen a törött?
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ugyanolyan mintha egy sima üveglap tört volna el. De ha kell lefotózom, semmi különöset nem látok benne. Sima átlátszó üveglapnak látszik.
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Hát, azért új mikrót nem veszek, elég komoly mikróm van. Pusztán a hecc kedvéért törtem be. Persze, hogy véletlenül sikerült. De nem is ez a lényeg. Nem mertem használni , ezért kérdeztem inkább. De egyébként ez valami speckó üveg? Nem a perforált lemez fogja a sugarakat? Nem tudom, csak kérdem.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) szdavid_96 hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Tegnap a mikrómba kigyulladt (vagy szikrázott nem tudom pontosan, mert nem voltam ott) a csillámlemez.
A fölötte lévő rész kicsit kormos lett.
Ha jól tudom akkor csak a csillámlapot kell kicserélni és kész is? Vagy esetleg meg nézzek rajta még valami mást is?
(#) Gafly válasza Doncso hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Idézet:
„Pusztán a hecc kedvéért törtem be.”

Gondoltam. Ne igyatok annyit

Idézet:
„Nem a perforált lemez fogja a sugarakat?”

De:
Idézet:
„After the door has been painted, a perforated metal plate is attached to its window aperture. The plate reflects microwaves but allows light to enter the cavity (the door will not be attached to the cavity until later, when the chassis is assembled).”


Bővebben: Link

Ha odáig eljutottál, hogy perforált lemez, akkor félig nyert ügyed van. Én attól kaptam "agyfászt", hogy síma üvegre cserélnéd...
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
És ha jól tudom az üveg sem egyszerű üveg, az megolvadna.
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Értelek, fél információt szolgáltattam. Igaz, igaz. Nos tehát, úgy néz ki a dolog, hogy van ugye az ajtó, a mikró belső felén egy üveglap, ez úgy rendesen benne van, gumiszéllel, miegymás, ez megvan, semmi baja, majd következő réteg, a fekete perforált lemez,ez is ok, majd kívül 2 rétegben ez az üveglap ami betört, 2mm vastag egy réteg, tehát 4mm. Elvittem egy üvegeshez, megnézetni, egy öreg bácsika, megnézi, azt mondja, hát ez sima kettes üveg, mondom nem edzett? Azt mondja nem, ez sima üveg, majd mikor közöltem vele, hogy mikrohullámúé, szemráncolás után bevitte a műhelybe, és megvagdosta a vágóval, na akkor már visszanyomta a kezembe, és mondja, hogy ez nem sima üveg, nem viszi a vágó, de akkor milyen kérdem, azt mondja, nem tudja, érdekes, de szervíz! Na mondom kafa.
Olvastam még egy tippet, hogy be kell tenni egy mobil eszközt, és wifi-n vagy Bluetoothon csatlakozni hozzá, 1m távolságról, mivel ugyanezen a frekin megy a mikrohullám, ha sikerül, akkor nem jó a "kalitka" hát betettem a tabletemet, csináltam egy hot-spotot belőle, asszony mobilján megpróbáltam elérni, ha a nyitva volt az ajtó, akkor full erősség, ha becsuktam, akkor lement egyesre 80cm-ről, ha kicsit odébb mentem, akkor meg is szakadt a kapcsolat. De ezt csak érdekesség képpen írtam. Kiváncsi lennék másnak "átengedi" e a térerőt, egy jónak vélt mikró.
Esetleg valakinek nincs kedve kipróbálni?
A mikró tipusa egyébként : LG MC-7684B , hívtam a szervizt, azt mondták utánnanéznek mennyi egy üveg, vagy ajtó, de azóta is hívnak....
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
Következő: »»   63 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem