Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Millenium MN 9603 DVD probléma
 
Témaindító: csukadani, idő: Jan 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) SIID hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Üdv!

Van egy Millenium MN 9602 típusú DVD lejátszóm, amivel lenne egy problémám.

Volt felénk egy nagy vihar, és miközben épp filmet néztünk, volt egy elég nagy villámcsapás a közelben.
A lejátszó azóta nem kapcsolt be.
A TV egy ki-be kapcsolás után már működött, de a lejátszó nem

Égési nyomok, vagy vmi hasonlókat nem láttam rajt.

Jó pár éve megvan és eddig semmi gond nem volt vele.

A probléma megoldásához szeretnék kérni ötleteket.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#) CHZ válasza SIID hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Tápegység primer oldal műszeres ellenőrzése .
Bizti , graetz, ellenállások, diódák stb.
Ha nem adsz több információt , nem tudunk igazán segíteni . Méregetni kell !
(#) Pozsy hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Hello!

Azt szeretném kérdezni hogy Millenium MN 9603-as lejátszóhoz lehet 5.1--et csatlakoztatni?
És ha lehet akkor milyen kábel kell hozzá?
(#) sarkadi67 válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Nem értem a kérdést..... sima RCA kábellel, a hátlapon viszonylag jó a kisosztás felirata.
(#) Pozsy válasza sarkadi67 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Én írtam rosszul...
van egy házimozim és ahoz vettem jobb hangfalakat és a régi hangfalat akarom rá kötni valahogy a Millenimra csak a DVD hátulján oda a szines dugót kéne bedugni és a hangfal meg olyan zsinóros és ahoz létezik átalakító?

bocs hogy ha érthetetlen csak nem nagyon értek hozzá...
(#) sarkadi67 válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Hááátt Pozsy, a jóval olcsóbbik variáció a csípő-fogó, és a saját bekötözgetés...
(#) Pozsy hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Köszi az ötletet megyek ki is próbálom majd írok hogy mi lett belőle
(#) Pozsy hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Hát összekötözgéltem és nagyon halk lehet h erősítő kéne hozzá?
(#) sarkadi67 válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Ezt megint egy kicsit nem érthető. Ha az eredeti kicsi hangszórókat (aminek, ha jól értem RCA dugós a csatlakozása) kicseréled nagyobbra, NEM kell erősítő, ha nem akarsz DIREKT nagyobb hangerőt. CSAK az OHM stimmeljen, nagyobb értékű lehet, kisebb NEM. Tehát ha az eredeti hangszórók 4 ohmosak, arra 6 és 8 ohmos még mehet. DE ha 8 ohmosak, kisebbet nem ajánlott rácuccolni, főleg, ha meghajtod néha.
Eleve a nagyobb hangfalak szebben/nyugodtaban/kellemesebben szólnak...
(#) titi válasza sarkadi67 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Ha jól gondolom, szerintem itt az a probléma, hogy a DVD kimenete vonalszintű kimenet, tehát nem erősített.
A rákötendő hangszórók pedig nem tartalmaznak erősítőt, ugyanis az a mélynyomóban volt, amire azok csatlakoztak.
Vagy házimozi esetén van olyan, hogy a DVD-be van beépítve az erősítő.
(#) sarkadi67 válasza titi hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Pozsy... Te most szívatsz engem ? No1. DVD-t írtál, majd No2. -Házimozit- , aminek a hangszarait másra akarod cserélni.....
(#) Pozsy hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
van 1 házimozim arra vettem jobb hangszórókat és ami alapból volt a házimozihoz hangfalak azt akarom rákötni a Milleniumra ez sikerült is... csak nagyon halk
(#) sarkadi67 válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Na, így már érthető.......
A Millenium nem fogja egyedül meghajtani...., de bármilyen gagyi végfokot ráköthetsz, a DVD-nek van alapból hangerő - variálása...
(#) Pozsy hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
na most meg ezt én nem értem....
(#) titi válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
A lényeg, hogy a DVD-d nem rendelkezik végerősítővel, ezért közvetlenül nem tudja meghajtani a hangfalakat.
Tehát a hangfalak és a DVD közzé erősítőt kell tenned.
Esetleg azért egy képet dobhatnál a DVD hátuljáról.
(#) Pozsy hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Ez nem MN9603 hanem MN 9601 de ugyan ez a hátulja a MN9603

Back_BIG.JPG
    
(#) titi válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szóval vagy veszel, vagy csinálsz egy 5.1-es erősítőt, és azon keresztül rákötheted a hangfalakat.
(#) sarkadi67 válasza Pozsy hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Egyszerű. Ha akár van egy bármilyen PC-d, (Gondolom, ha filmet nézel, nem nyüstölöd a számítógépet) a hangkártya "Line In" vonal-bemenetére egy sima 3.5 mm.-es Jack-dugóval (ehhez már kapsz piti áron RCA/Jack dugó átalakító-kábelt bárhol, ha nem megy a barkácso- lás) össze tudod kötni. De bármilyen erősítő cucc jó. Milyen hang-cuccaid vannak ?
(#) Pozsy hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Mármint mire vagy kicsáncsi?
(#) SIID válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Biztosíték jó, greatz hídba a diódákon ~0.5 - 0.6 V

A csatolt képen van egy 'nagy' dióda amin két irányból is tudok mérni:

egyik irányból ~0,19 V
másik irányból ~0,78 V

ez így lehetséges?

Méretbe kisebb diódákon műszerrel csak polaritás függően mutat a műszer.

DSC00045.JPG
    
(#) CHZ válasza SIID hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Bekötve mérni nem biztos hogy jó megoldás , lehet rajta terhelés , akkor mérhetsz csak ilyen értékeket , vagy rossz a dióda .
Ellenőrizd kiforrasztva is .
Primer oldalon meghibásodhatott a táp IC , az optó és a TL431 .
Próbára köss be sorosan 230V 40W-os izzót táp vezetékébe és így próbáld indítani , ha nagyobb fénnyel világít az izzó , akkor cseréld a felsorolt alkatrészeket .
(#) SIID válasza CHZ hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Értem, próbálkozok.

Olyan kérdésem lenne még, hogy a T102 az konkrétan micsoda?
(képen: nagy sárga)

Mert bekapcsolva, az után a kondikon már nincs feszültség.
(#) CHZ válasza SIID hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Az a szekunderi oldalon van , mivel nem működik a táp , természetesen nem is lehet ott feszültség .
(Olvasd le , mi van ráírva a T102-re .)
(#) Lázár Péter hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Üdv mindenkinek. Épp most házasítok össze egy Panda DVD lejátszót egy Millenium MN 9603 DVD-vel. A Panda lejátszó működőképes viszont mivel a földhöz vágták a doboz sajna igen gyatra állapotba került. És a távirányítója sincs meg, és csak azzal lehetne léptetni a lemezt. A Millenium pedig külsőleg tökéletes állapotban van, viszont a mechanika a pandából lett áttéve. Ott akadtam el, hogy a Millenium-ban a vezetékek ki lettek szaggatva (így jutottam hozzá) a scart csatlakozónál és az előlap csatlakozásánál van a bibi. Ugyanis a "fő" panelon a lábak megnevezései nem egyeznek ezen a két helyen. A tápot sikerült bekötni, az is a pandából került bele, a mechanikát is és az 5.1 kimenetet is. Nos mivel nem terem minden bokorban kapcsolási rajz, sok segítség lenne ha valaki küldene képet erről a két vezetékcsatlakozásról ott ahol a panelba csatlakozik, ahol a scart és ahol az előlapba, és látszódna rajta a vezetékek jelölései. Ugyanis még véletlenül sem sorba van a beforrasztás gyárilag, keresztezik helyenként a vezetékek egymást.
(#) SIID válasza CHZ hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Valamit azért lehet mérni.

Két helyen sikerült kb 36-40 Volt-ot mérnem.

A PC817-es IC két lábán mVolt-okat jelez, illetve 'nagyon ugrál' a kijelző. (?)
Másik két lábán viszont mérhető a 36-40 Volt.

Valamennyire próbáltam jelölni a képeken.

T102-ön nem látok semmit ráírva.
(#) CHZ válasza SIID hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Csak vigyázva ezzel a méregetéssel .
Fázis a primer oldalon ott van ! Leválsztó trafó használata fontos lenne .
Primer oldali feszültségeket a graetz utánni elko - pólusához kell mérni (nagyon óvatosan a fázis miatt ), nem a szekunder testpontjához.
PC817 az optocsatoló , a DH321 adatlapja itt van , ez segíthet a méricskélésben . Ezt az IC-t érdemes cserélni , olcsón kapható
, de az optocsatolót és a TL431 -et is ha van benne .

Bővebben: Linkne .

DH321.png.pdf
    
(#) Lázár Péter hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Illetve itt még megemlítem nem a Zorán Vaddis chip-es panel van benne, bevallom lusta vagyok mindig az egyszerűbb megoldást keresem. Amúgy amennyit ér az egész valószínűleg eleve bukott lesz a projekt.
(#) turkf hozzászólása Aug 1, 2009 /
 
Sziasztok!
lehet millenium 9601-eshez komlett tápot kapni? Az enyém sajnos tulfesz. következtében elszenesedett.
(#) bandee001 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Üdv!
Kapcsolási rajzot keresnék Millenium MN9603 DVD lejátszóhoz.
A tápegységével vannak gondok. Túláramot kapott.
Előre is Köszönöm!
Üdv!
(#) bandee001 hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Hello ismét!
Az MN 9603-as tápegységében lévó KHR711-es IC-t mivel lehetne helyettesíteni? Vagy olyan honnan lehet beszerezni? Esetleg más tipusokban milyen van? Hátha helyettesíthető vele.
Üdv!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem