Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   175 / 259
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Azt nem írta melyik...bár mikor állandómágnest írt akkor azon mondjuk elgondolkodtam....
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Igen én is többször futottam neki mire megvilágosodtam.
(#) LaciSupreme válasza botesz hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Jaa, hogy ja. Úgy érthető, miért húszezer.
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy nem működő Bosch sms69m08eu mosogatógépet. Azt kell róla tudni, hogy 2009-ben vásárolták, ideáig jól működött, de elkezdte dobálni az e24-es hibakódot. Volt amikor elindult és elmosogatott, de a legutolsó 10 alkalommal már nem, csak leállt hibával. Nem hajlandó vizet szivattyúzni. Mikor elhoztam a gépet, akkor bal oldalon valami relé nagyon zúgott, de amikor a labirintust feltöltöttem vízzel, ez a zúgás azóta nem jelentkezik. Most azt nem tudom hogy ennek mikor kell kapcsolnia, tehát azt sem tudom hogy hibás-e. Viszont mikor hazahoztam és bedugtam üresen víz bekötés nélkül, akkor a relé ami nyitja a vizet bekapcsolt. Elősször mikor rákötöttem a vízre akkor még engedett is be némi vizet, de kb. 5mp-ig.

A fórumon olvasottak alapján kitakarítottam a szűrőt, levettem a labirintust és teljesen kipucoltam, az úszó megfelelően kapcsol az aljában, ha teletöltöm vízzel a szűrőnél azt kiszivattyúzza, a relének adtam 230 volt feszültséget és kapcsol.

Most hogy kipucoltam mindent és elindítom 2 percig dolgozik, aztán e24-el kiáll hibára.

Tud valaki még valami okosságot mondani?

A következő lépés az lesz hogy elviszem szerelőhöz.
Köszönöm!
(#) Juli710216 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!! Én már pár éve jártam itt ezen az oldalon.Akkor sikeresen megjavítottátok mosogatógépem.Akkor oldalára kellett fektetni egy széken,hogy a víz ki tudjon belőle folyni.Én akkor azt hittem hogy szórakoznak velem.De nem!! Utána rendben volt. Nem mai darab már de még működik/ött/. Indesit IDL600 típusú.1-3 led villog.Nem tudom törölni a hibát.Segítsetek kérlek, hogy mi lehet a probléma vele.Nagyon remélem sikerül kideríteni a hiba okát,mert másikat jelenleg nem tudok venni. Előre is köszönöm a mesterek válaszát!
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Rossz a keringető szivattyú kb 35-40eFt a csere vagy szerzel bontottat.
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 2, 2017 / 1
 
Köszönöm a válaszod!

Nem lehet javítani ezeket? Gondolok itt csapágyra, szénkefe vagy más lehetséges hibaforrásra.
(#) Pali86 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok Pali vagyok. van egy whirpool ADG 6340 IX mosogatógép felveszi a vizet beindul pillanatra a motor aztán beál hibaára miközbe leszivattyuza a vizet és fojamatosan villog 7-szer utána kis szünet és megint kezdi. villamos gép szerelő vagyok de 12 év alatt ilyennel még nem találkoztam müködik a motor a szivatyu a csőfütőbetét az összes mágnes szelep az átfojásmérő a nyomáskapcsoló mi a hiba segitenétek köszönöm előre is.
(#) Pali86 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
igen ki is takaritottam mindenhol sótartáj csövek szinatyu mindenhol.
(#) Dino71 válasza Pali86 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Pedig az átfolyás mérő gyanús, mérted a reedet. vagy cserélted?
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
De lehet javítani.
(#) Pali86 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
hali ép most cseréltem reszeteltem és ugyan az a hiba
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Működik! Megy a mosogatógép! Öröm és boldottág

Kivettem ugyan a keringető szivattyút, de az nem volt hibás. Viszont az alsó tálcában sok víz volt és megemelte az úszót, ami bekapcsolta az elárasztás védelmet. Csak kimártogattam szivaccsal és már szívja is a vizet

A hibát ott követtem el, hogy nem tudtam az alsó tárcának teljesen vízmentesnek kell lennie. Valószínűleg akkor folyt tele amikor lekaptam róla a labirintust.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az itt elhangzottakat, óriási segítséget kaptam tőletek!
Nélkületek nem sikerült volna! Sok olvasás, logika és kitartás

Köszönöm!
(#) Dino71 válasza Pali86 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Próbálj a bemenő vízen zárni vagy nyitni van mikor segít. Ha ez sem segít, akkor vissza kell követni a panelig és ott körbenézni.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Ha az elárasztás védelem lenne aktív akkor E 15 öt írna...
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Akkor meg valami érintkezési probléma lehetett a motorral.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Arra megint más hibát írna....
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Érdekes, most megint bedobta az e24-et, meg mellé még világít a csap mellett a led.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Erről beszéltem...
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Mi szokott benne tönkre menni? A forgó rész megszorul? Mást nem tudok elképzelni mint azt hogy ott belül valami elkopik és megszorul. Bár ez is nehezen hihető, hiszen a műanyagházon kívüli mágneses tér tartja a helyén középen. Nincs benne csapágy.

Nem tudtam szétszedni, mert azt a részt egy lemez tart, ami bele van melegítve a műanyag házba.

Egyszerűen nem hiszem el hogy egyszer jó, mert működik, másszor meg nem. De biztos hogy rosszul gondolom, mert nekem csak ez az egy javításom van teljesen laikusként, Te meg már gondolom kismillió darabot láttál és javítottál. Az a félelmem hogy ha megveszem a motort, mi van ha mégsem az a baj. Egyébként találtam 32e-ért újat.


Mindenesetre köszönöm hogy foglalkozol velem
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Szét lehet azt szedni.a forgórész 2 szén csapágyban fut ami idővel elkopik és a forgórész beleér a házba.Mivel indításkor teszteli a szivattyút és látja hogy több mA-t vesz fel a kelleténél ezért letilt.A régebbi típusokat ki lehet cselezni.Megnyomod a startot akkor elkezd szivattyúzni,szünet,utána üresen elindítja a keringetőt,amikor leáll abba a pillanatba kinyitod az ajtót elszámolsz 3 ig majd visszacsukod.Van olyan ami ilyenkor átlépi a tesztet és elindul ahogy kell.
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Szétszedtem

Igazad volt! Nem csak a csapágyak, de a tengely is kopott.
Lehet ehhez kapni javító készletet, vagy beszéljek az esztergályos kollégámmal?
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Én meg szoktam javítani de ha ennyire kopott akkor kidobhatod.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Ha a tengely mérete a menetes rész nél kisebb(márpedig a fotó alapján erősen alatta van)akkor hiába esztergáltatod meg vagy csinálsz hozzá teflon csapágyat abba is kotyogni fog.
(#) granpa válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Anno, a nagyon drága keverőgép-tengelyt, két félből álló hüvellyel javítottuk, utána méretre esztergálva. Mondjuk az vastagabb volt.
(#) botesz válasza granpa hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Én szoktam esztergáltatni hozzá teflon csapágyakat és egészen jó ideje mennek már.Úgy voltam vele hogy ha fél évet kibír akkor már nagyon jó de az első amit betettem lassan 2 éve húzza.Amúgy szerintem nem túlzok ha azt mondom hogy majdnem egy ceruzabél vastagságú a tengely.
(#) granpa válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Jól sejtettem: azt macerás lenne patkolni.
(#) botesz válasza granpa hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Hát igen.De én szerintem még mindig ez a technika a legkorrektebb jelenleg a piacon.Nyilván a régi siemens hez képest nagyot zuhant vissza de ha arra gondolok hogy a whirlpool ban meg kettéreped a mágnes akkor már inkább ez.Meg azért a siemens ebbe is belerakta azokat a fejlesztéseit amit az elődjei tudtak(pl hőcserélős rendszer)
(#) waterbear válasza Juli710216 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Mielőtt vennél egy szivattyút az IDL-re, cseréld ki rajta az 5 µF-os kondenzátort!
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
A tervem az, hogy a tengelyvégeket felszabályoztatom. Amelyik végén nincs menet, arra simán rá lehet tenni egy bronz perselyt, a megfelelő furattal. A másik végén ahol a menet van a bronzperselyt 2 félből fogom rátenni, így nem kell a menetes részen keresztül tolni (hisz az vastagabb). A két fél darabot a gumi összefogja amibe be van ágyazva. Ha elmegy 2 évet, az már jó
Következő: »»   175 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem