Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   222 / 580
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
De lehet, hogy még a trafó is elment benne!
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„de ha mész alkatrészért akkor beviszed azt is és ott adnak helyette másikat”

De nem Sopronban. Rendelnem kell hozzá mindent.
Közben már külhoni oldalakon is azt olvastam, hogy az 20 v. 22 ohm. Ami gyárilag benne van az tuti nem 2W. Lehet inkább 3W 22 ohm ellenállásra cserélem.
A diódákat most már cserélem mert kiforrasztottam. Amúgy azért az 1N4007 elég strapabíró.
[off] De száradjon le annak a keze aki a tápot így tervezte meg!
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Akkor lemegyek hídba. Amúgy szép fekete és kormos lett minden az IC környékén. Még a fehér burkolat kívülről az is. Mikor levettem az előlapot már láttam, hogy itt nagy a baj.
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az induktivitás még gondot okoz. Nehezen tudom eldönteni.
Barna alapszín. Mérete picit kisebb mint egy 2W ellenállás. A színek szerintem: sárga-szürke-barna-arany ami 480 uH. Bővebben: Link Ez viszont ellentétes mindennel amit eddig találtam a témában.
Átlag mindenhol 1 mH látok.

indukt.jpg
    
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Na megnéztem nekem itt egy panelen amin az elenálás 22ohm, és az induktivitáson sárga, lila, barna, arany van, most igy nem tudom mennyi nézd meg.
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
470 uH.
De ezt is olvasom a legtöbb helyen. És azt is, hogy ez a panel nagyon ki lett centizve a terhelés szempontjából. Most azon bíbelődöm, hogy hogyan tudnék bele építeni egy nagyobb terhelést bíró tápot. [off] Fogyasztói társadalom
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Már én is megnéztem 10-el kevesebb, 1mH kell rakni bele meg egy kicsit erősebb ellenállást és jó lesz.
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az biztos, hogy a 470 uH az kevés. 1000 uH meg talán sok.
Nagyon spiccen van a táp. Talán 680 uH lenne a legidálisabb és 3W/22 ohm ellenállás. Meglátom.

De a miért ment tönkre kérdésre továbbra sem találom a választ. 470 uH-val elvileg engedem a 170 mA terhelést. De az én gépem nem munka közben halt el hanem az időzítés alatt. Csak 2 órát kellett volna számolnia. Itt is érzek némi tervezési felületességet. Hmm....
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szerintem gyenge a táp konstrukciója, más magyarázatot eddig még nem találtam.
(#) 1984white válasza blackdog hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„Itt is érzek némi tervezési felületességet. Hmm....”

Sajnos manapság minden ilyen . Óccó kínai xar. Tv mosógép stb. Nekünk a whirlpool mosógépünk szinte teljesen el van rozsdásodva és elektonikai hibája is van. Fentebb írtam, és kaptam is választ. Sajnos ez van.
Energomat a király !!!
(#) botesz válasza 1984white hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„Energomat a király”


Nekem a Miele!

Fizikailag képtelen elrohadni pedig 17 éves.Full digis 25 programos kijelzős.
Szinte alig van hangja nem mászik el a helyéről és gyorsan kimos.
És még meg sincs sárgulva hó fehér!
(#) Gabó hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Adott egy whirlpool AWE2214es mosógép. A képen bejelölt mosási programba piros, érdekes módon valamiért túltölt, és a tengely mellett folyik a víz (tudom szimering csere megoldja, de most nem a tengely hibája a kérdés). Viszont a sárgánál nem csinálja ezt. Van a két mosásnál valami különbség, pl máshol kapcsol ki a nyomáskapcsoló, vagy abba a programba hibás és azért nem kapcsol le?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013

Névtelen.jpg
    
(#) botesz válasza Gabó hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A piros az a kímélő progi ott több vízzel mos.Lehet hogy szimeringes.
(#) solider válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„Energomat a király”
Gorenje 8 évet futott szétesett elengedte a dobon a hegesztés elektronika zizi, Made In Rumanie) 3 évesen üstszálygumi csere.
AEG ami 18 évet futott az előző.mostani 10 esztendős kicsi rozsda a kabátján Pöpec gép
(Made In German)
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Gabó válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Akkor nem elektronikai nyomásszint hibája van, és azért folyik ott a víz. A szimering cseréről tudok, csak a sárga keretesnél nem folyik, és ez zavart meg.
(#) botesz válasza Gabó hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez a rész a kímélő program ami ilyen könnyen kezelhető dolgoknak van és ott hogy ne gyűrődjön meg hogy kímélje az anyagot több vízzel mos meg öblít.De annyi víz nincs benne félig nem tölti meg. Szimering csere előtt még a légsűrítőt kipucolnám.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Gabó válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az ami egy vékony csővel van összekötve a dobbal? (legalábbis a régi Hajdúknál így volt egy nyomáskapcsoló)
(#) botesz válasza Gabó hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Pontosan.
(#) Gabó válasza botesz hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Holnap úgy is itthon leszek, és megnézem! Köszi az infókat.
(#) mrrack válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Na ez engem is érdekelne. Van néhány gép, amin már kipróbáltam mindent, minden működik, így csak vezérlő hibás lehet. Viszont a vezérlő pcb-n is kimértem mindent amit lehetett, de a hiba nincs meg. Lehet, hogy a diódák szívatnak? Gondolom, hogy ez a nagyobb fesz. diódákra vonatkozik, nem a vezérlő ic körüli kis smd-re.
(#) stevepapa válasza mrrack hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szia!
Nem tudom mennyire vagy otthon, ezen elektronikák javításában. A mosógépeknél is általában a perifériák ellenőrzésével kell kezdeni a javítást. Az ajtókapcsoló, az első!!! mivel az elektronika innen kapja a az egyik tápot, az hogy az ajtót nem tudod kinyitni még nem jelenti azt, hogy jó. Nagyon sok gépnél problémát okoz a motor testzárlata, kefeporzárlata. Ezek általában több kOhm nagyságrendűek!! Csak szig.ellenállás mérővel mérhetőek! Ezek a zárlatok az elektronika működését megzavarják, illetve tiltják. A vezérlő panelokon, mint általában minden elektronikában a táp ellenőrzéssel kell kezdeni. Nagyon gyakori hiba a soros kondenzátoros tápok kondi hibája ezek ( 470nF-2mF ) kapacitásúak. Mikor jók idővel ennek 20-60%-t elvesztik. Ami a vezérlés leállását. " megbolondulását " okozzák. Üdv
(#) mrrack válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Néhány hónapja foglalkozom ezzel, nem mondhatom, hogy sok éves referenciám van e téren, de mint mindennel, ha az ember napi szinten foglalkozik valamivel, egyre jobban átlátja Igen, az ajtózár tud problémát okozni, jelenleg is van 2gép, aminél a "tür" led világít, és nem megy tovább. Zárni lezár, azzal nincs gond, vissza is "jön" belőle a fesz. Talán a héten eljutok odáig, hogy rendesen át tudjam nézni, hogy mi okozza a gondot
(#) stevepapa válasza mrrack hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
A panelon sokszor egy triacot vezérel az ajtókapcsoló, célszerű ellenőrizni. Az előbbiből kimaradt a fűtés zárlat, testzárlat. Szintén több KOhm-s átvezetésről van szó. A hagyományos kismegszakítót nem oldja ki ezért megtévesztő lehet. Multival nem mérhető!! Nagyfeszültségű vizsgáló műszer kell hozzá (Megger stb ) Ha típust írsz lehet konkrétabban tudok segíteni.
(#) Busz hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Régi kétutas mosógépszeleppel szeretnék egy kútklímánál a vizet szabályozni. De viszont a mosógépszelepre rá van írva hogy maximum 5 perc üzemet bír. Mivelhogy hogy viszonylag, akár 24 órán keresztül is nyitva kellene lennie a szelepnek ami ugye ennél bekapcsolt állapotot jelent kérdezném hogy leégne-e?
Sok helyen az ilyesmihez mosógépszelepet ajánlanak de ahogy látom folyamatos üzemben elvileg nem lehetne használni. Nade gyakorlatban bírná?
(#) stevepapa válasza Busz hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szia!

Igen, ezek szakaszos üzemre készültek.
(#) 1984white válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nos, tisztítás után is megmaradt a hiba. Közben érdeklődtem egy szervizbe a hibakódról, és könyvből ezt írták:
Idézet:
„F21-KEZELŐEGYSÉG HIBAKÓD”

Szerintetek ez mit takar?
A gép hibája röviden: Nem fűti fel a vizet 50fok felé. Kiakad f21 hibával. 40fokos mosásnál ok.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) lukovicsek válasza 1984white hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Én egy táblázatból néztem és ugyanazt mondtam, a kezelőegység az a kezelőpanel amin a programot állítod, de ez nem nagyon fér össze a te általad leirt hibával. Melegíti a vizet valameddig? nézted?
(#) mrrack válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Amica a gép típusa. Holnap tervezem, hogy jobban nekiesek, és végignézek tüzetesen mindent. Mivel a vezérlő pcb-n voltak füst nyomok, ezért arra gyanakodtam kapásból, de a füstnyom mentén nem találtam hibát, hacsak a TNY264G ic nem füstölt el. Meg van még egy optocsatoló, annak se olvasható a típusa.
(#) 1984white válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Igen kb 50fokig. Utánna van ez a hiba. "kisebb" hőfokú program végigmegy. pl: 40fokos
(#) mrrack hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Van nálam még egy másik Indesit gép is. A hiba, hogy leégett a szivattyú. Ez cserélve, szintén nem forog. A szivattyú tuti jó. Elektronikában elfüstölt egy triak Z0107. Ezt még kicserélem, de a A1 és A2 lábak között volt egy smd alkatrész, ami konkrétan elpárolgott, persze a legkisebb fajtából Szerintetek mi volt az? és persze mekkora volt az értéke. :/
Következő: »»   222 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem