Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   226 / 580
(#) Gafly válasza Marti777 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Idézet:
„A férjem megpróbálja szétszedni, ez a biztosíték elérhető helyen van?”

Én még mindíg a szervízt hívnám ki, de ha ez segít rajtatok, akkor itt a gép rajza mellékelve
(#) Marti777 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Hát nem tudom segít-e, majd meglátjuk... azért köszi a segítséget!
(#) blackdog válasza Marti777 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Ha a mosogatógép valóban kap tápot inkább hívjatok szerelőt.
Multiméter használata nélkül esélytelen a dolog, de még, ha használtok is.
A mellékelt kapcsolás alapján varisztor és ellenállás van mint biztosítás a betáp oldalon. Nem tudom ezzel mit tudtok kezdeni.
(#) pufituning válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Üdv !

Tegnap megvolt a motorcsere, kerítettem hozzá egy újszerű típusazonos motort, beraktam, a helyzet viszont változatlan F06 !!! Kezd az idegeimre menni ez az ipari hulladék....
Vezérlőt kiszereltem, műanyagházból kiszedtem, szemrevételezve teljesen újszerű, korom, égésnyom, hőtől barnult alkatrész nincs, érintkezőket 1000-es vizpapírral felcsiszoltam, visszaszereltem, ahelyzet F06.
Ha nem lesz más ötlet beviszem magammal valamelyik nap és újraíratom az eepromot benne.
De még van egy elfekvő vezérlőm, amelyik csak úgy kel életre ha hajszárítóval megmelegítem, e helyett lett berakva a jelenlegi 2 éve.
Ha sikerül életre kelteni kipróbálom hogy ez produkálja-e az F06 hibát, mielőtt feleslegesen újraíratom 3 pénzért, ha már a motort feleslegesen megvettem...
(#) stevepapa válasza pufituning hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Szia!

Igen eeprom hiba is lehet, sajnos jelenpillanatban nem tudok írni-olvasni. Mármint eepromot. A tartalmát esetleg megszerezhetem, ha tudsz írni.
(#) pufituning válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Jobban belegondolva volt jópár áramszünet mostanában ami a gépet érte működés közben, lehet ez tett be az eeprom tartalomnak...
Még nem próbálkoztam írással, el kell vigyem az itteni whirlpool szervízbe, úgy emlékszem 3e-ért csinálják, olcsóbbat nem tudok nyíregyháza környékén.
Mivel vagy min keresztül lehet ezt újraírni egyébként?
(#) stevepapa válasza pufituning hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Hi!

Itt is van fenn, eeprom író olvasó ( pony ,stb ) Amivel lehet kezelni a 24cxxx eepromokat
(#) pufituning válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Változnak az idők, a helyi szervízben 2 éve még kanyar nélkül átírták 9725-ről 8525-re, most csak a géppel együtt behozva válalnák a komplett javítást.... és semmi gond rendelnek bele szívesen egy új vezérlőt!

Úgyhogy Nyíregyháza/Debrecen környékén akad valaki aki csinált már ilyet és vállalná esetleg?
(#) stevepapa válasza pufituning hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
No persze, azért előtte ülj le ha az árát kérdezed. Panelt egyébként te is tudsz rendelni, jóval kisebb összegért mint ők veled fizettetnének. Küldj egy képet a panelról, főleg a számok látszanak. A burkolaton lévők is lényegesek. Mekk próbálok küldeni egy eepromot bele.
(#) pufituning hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Megnyugtatlak hogy ebbe már biztosan nem kerül új vezérlő, hamarabb lesz belőle vadászgörényt futtató mókuskerék, mint hogy ráköltsek még 20-30 ezret.....

Egyébként néztem programozót, nem egy bonyolult összelökni egyet!

http://www.ottovill.hu/adatlapok/PONYprgrajz1.pdf
http://www.ottovill.hu/adatlapok/PONYEEPROMprgrajz.pdf

Ha jól gondolom ezzel megy:

http://www.lancos.com/prog.html
(#) stevepapa hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Szia!

Az elkókat cserélted? Tudnak csodákat tenni.
(#) pufituning válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Még nem este megpróbálom...
(#) stevepapa válasza pufituning hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Eeprom tartalmat tudok küldeni, keress valakit aki betölti.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Még azt játszd el vele, hogy bekapcsolod, mikor kiírja a hibát 2 percre kihúzod. 2 perc után visszadugod. Ez a fajta ennyi idő után resettel indul, tehát elvileg felejteni kellene a " bűneit "
(#) pufituning hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Kösz, írok ha megvan az áldozat aki tud írni ilyesmit...
(#) marcsika hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok! Talán még emlékeztek: kb. egy hónapja kértem segítséget Candy mosógépem hibájához. Egy hónapja áll, ki van húzva konnektorból, megpróbáltam újra használni, de sajnos most is ugyanaz a hiba. Elindul a program, betölti a vizet és leáll, villognak a kijelzők. Szivattyúzásnál és centrizésnél sem csinálja végig a programot, vagyis a centrizés nem gyorsul fel.. azért a vizet nagyjából ki lehetett nyomatni. Volna valaki Szegedről aki ért hozzá és a lakásomon javítaná? Vagy legalább megnézni mi a baj, hogy egyáltalán megéri-e javítani. Kicsit macerás már azóta forgótárcsással mosok és a hagyományos centrifugát használok, de a panel lakás nem igazán ideális a kétféle mosóeszköz tárolására. (alig lehet közlekedni az előszobában). Köszönöm!
(#) kissi válasza pufituning hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Írtam privátot !
(#) increduluszoltan hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok!
WIDL106 Indesit mosó-szárítógép áram alatt csak villog az összes visszajelzője,semmi más...valaki tud benne segíteni..szervíz horror..
(#) chromemisi hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok.
Van 1 siemens siwamat xl1440-es tipusú gépünk, a mai napig minden szuper volt de ma megállt az öblítésnél (egyik programon se megy tovább) nem centrizik és a vizet sem szivattyúzza ki magából, be állt volna a tervezett elavulás, vagy valakinek így látatlanba volna valami ötlete???

Előre is köszönöm a segítségeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) chromemisi válasza chromemisi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Megvan a hiba!!!! A leeresztő motor lapátjához be volt szorulva 1 db szegecsszár és az megakadályozta a forgását, gondolom ezért nem tudott az öblítésig eljutni, s ezért állt fent az összes többi hiba is.
(#) pufituning válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia!

Előkerestem a régi vezérlőpanelt amelyik hidegen hibás, portalanítottam, a kandalló mellet felmelegítettem, beszereltem gyorsan, és láss csodát működik a gép!!!!

Ezek szerint tényleg az újban lesz a hiba..
Remélem tényleg csak eeprom programhiba!
(#) mrrack hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Mosógép motor, és két kérdés:
1: hogyan tudom ellenőrizni, hogy a tacho generátor működik e?
2: a motor nem tud elindulni, csak szikrázik a szénkeféknél. Szénkefe csere?
Indesit gép, a a hibakód is F-02 volt, ami "motor megszorult" ha jól tudom.
köszi
(#) mrrack válasza blackdog hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Kicsit megkésve reagálom erre a személyes tapasztalataimat, de a szerintem sokszor az amúgy is alul méretezett trafó közvetlen közelébe előszeretettel terveznek elkokat, így a trafó melegszik, az elko meg szép lassan szárad, és veszít a gyári kapacitás értékéből. És nem csak mosógépnél találkoztam ezzel. Gondolom, hogy annyira nem véletlen ez sem.
(#) pufituning válasza mrrack hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Keresel hozzá egy service manualt, ott meg van adva a tacho tekercs ohmos ellenállásértéke, azt meg tudod mérni, szakadást, testzárlatot is. A legjobb ilyesmit fent a panelnál mérni, mert akkor a vezetéket is leellenőrzöd egyúttal.
Valamint ha forog a motor pár volt váltakozó feszültséget kell észlelj rajta (akár kézzel megforgatva a dob tárcsáját)

Lehet szénkefe hiba is igen, azt ellenőrizd először, lehet nem elég hosszú már és nem eléggé vagy egyáltalán nem nyomódik hozzá, majd a komutátor réseit kefeportól kitisztítani, 800-1000-es vízpapírt odatarva a motort forgatva finoman felcsiszolni, majd ismét portalanítani. A motor csatlakozóját is leellenőrzni nincs-e oxidálódva stb.
Ha megjavult ok, ha nem lehet tovább gondolkozni...
(#) mrrack válasza pufituning hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Köszi a választ.
Mindjárt akkor a következő kérdés : ha a tacho megadta magát, akkor elvileg az elektronika letilt, ja jól tudom?
Más motoroknál, (konkrétan porszívó) már jártam úgy, hogy a hibajelenség az volt, hogy nincs teljesítmény, és erősen szikrázott körbe a szénkeféknél, körbe a komutátoron. Új szénkefe, meg csapágyaztam, a komutátor réseit kipucoltam, hogy ne legyen kefepor zárlat, fúrógépbe befogva a forgórészt, felpolíroztam a komutátort. Összerakva változatlanul csak szikrázott, teljesítmény meg kevés, és "lezabálta" az új szénkeféket. Ilyenkor forgórész lesz zárlatos? (és kuka?)
(#) lukovicsek válasza mrrack hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia.
Amelyik motor szikrázik ujj szénkefékkel is az biztos hogy rosz.

Üdv
(#) hzoltaan hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztok,
szeretném kérni a szakik véleményét az alábbi problémáról:
A mosógép (Bosch WOH3010 nem digitális afféle Energomat szintű gép) elkezdte azt, hogy bekapcsolás után (összes programon) rögtön üriteni akar, jár a pumpa, mig meg nem unom.
a Pumpát kitakaritottam, semmi nem volt benne. Gondoltam, hogy azt érzékeli, hogy viz van benne... kiszereltem a vizszint merot, de ilyet én még nem láttam. belefújva a gumicsőbe 3 kattanás van különböző "nyomásoknál". Szóval szerintem mechanikailag rendben van, szétszedni meg nem lehet.
van a gépen egy viztakarékos üzemmód, ami egy lámpával jelezte, ha be van kapcsolva. Nna, az sem reagál mióta ezt csinálja. Valami ötlet, hogy mire nézzek rá?

Köszönöm,
Z
(#) pufituning válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia!

Azért mérd is ki hogy a kattanásoknál zár illetve nyit rendesen az érzékelő, szóval ha zárva van akkor pár tized ohmos, de max pár ohmos az ellenállása, a nyitásnál meg teljes szakadás...
Hány vezetékes a csatija?
(#) lukovicsek válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Üdv.
A háromkapcsolásos érzékelőknek szerintem annyi kivezetése van, hogy egy órába kerülne amig kiméred mindet, ezek a régiek szinte sose mennek tönkre ah kattan akkor valószínü, hogy jó, nincs benne alul a gépbe aqvastop rendszer, mert lehet hogy fennakadt?
(#) hzoltaan hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztok,
nem találtam semmi egyéb érzékelőt amit a vizszinthez tudnék kötni. Pedig kerestem, mert én is ilyesmire gondoltam... Kimérem a vizallas kapcsolot...
Ja, érdekes, de öbiteni azt tud...
Következő: »»   226 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem