Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   227 / 580
(#) lazack hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Orion nevezetü mosógépről volna szó. Az a probléma vele hogy a centrifugálás n indul el nála. A szivattyú megy , de a dob nem pörög fel. A mosási programot végig viszi rendesen.
Mi miatt nem mehet a centrifuga?
Üdv : lazack
(#) zolika60 válasza lazack hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Az első amit ilyenkor meg kell nézni, hogy jó-e a szintszabályozó. Kitisztítani a csövét, meg a légsűrítőt. Ha akkor sem megy megvizsgálni a motort. Ha szénkefés akkor a tacho jeladót, ha kettős tekercselésű akkor a centrifuga tekercset. Ha ezek megvannak és nem megy jelentkezz újra.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
A "légsűrítőre" nem biztos hogy görcsöt tud kötni mosógép viszonylatban...
(#) lazack válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Köszönöm a tanácsot így teszek majd!
Üdv:lazack
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Legalábbis csak egy ideig szikrázhat utána ha bekopik a kefe akkor meg kell hogy szűnjön a szikrázás.
(#) botesz válasza lazack hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Esetleg ha van akkor nincs benyomva a centrifuga stop?
(#) banderas22 hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
helló.
Nekem lenne egy olyan problémám hogy van egy lg DD motoros mosógépem,kb2 hónapos.
de sajnos centrifugánál valamilyen ok miatt nyikorog az oldala.a bal méghozzá.
nincs túltöltve,se kevés ruhát nem teszek bele.
tehát érthetetlen a helyzet.
lg szakszervízes ha kijön akkor kiszállást számol fel ha nem tapasztalja a hibát.
ezt mondta nekem az lg és a szervízes ürge is.
én felvettem telefonra anyikorgást,de még nem hívtam aszervízest.
igazából az a lényeg hogy a hibát valahogy megkéne oldanom valahogy,hiába van rá garancia,mert ha akkor hívom fel a szervízest ha épp centrifugálás közbe van és nyikorog,oké elhiszi biztos,de ha kijön és nem tapasztal semmit akkor igazából nem érek semmit a hangfelvételell és a telefonos dologgal se.
mit tegyek,mit tanácsoltok?
köszönöm aki ír,remélem hogy egy szakember is olvassa ezt és hamar válaszolni tud.
hello.
(#) vjenci75 hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Indesit evo ii panelon van olyan relé ami kapcsolhatja a mágnesszelepeket vagy a vízszintszabályzót? 4db-ot látok benne. Vagy ha nem akkor mi vezérli őket?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) lazack válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2013 /
 
Nincs rajta olyan gomb.
(#) Rockrobi hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit WISL85 mosógépem ami egy ideje vízfelvétel után rögtön centrizni kezd.Újraindítás után rendben végigmegy a program,de most egy hét állás után már többszöri próbálkozás után sem tér észhez és abba sem akarja hagyni a centrizést ,de kisebb fordulatszámon mint kéne.Ja és minden kapcsolásnál furcsa éles csattanó hangot ad.
Ha tudna valaki vmi reménykeltőt mondani nagyon megköszönném.Csak akkor kapnám szét,ha érdemes.
üdv Rockrobi
(#) tikiki hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Sziasztok! Írtam kb két hete hogy meghalt az Indesit win 121 típusú 4 éves mosógépem. Azóta elvittem az agyát egy átprogramozásra, de sajnos 32 ezer lenne a megoldás a problémára. Úgyhogy ha valaki tudja hasznosítani az így eladóvá vált gépet írjon nyugodtan. Hali.
(#) otto54 válasza tikiki hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia!
Az összeget látva a komplett "Arcadia" panelt akarták cserélni.
Megállapította valaki,hogy a panel nem javítható,vagy rögtön cserélni akarták?

Üdv. Ottó
(#) tikiki válasza otto54 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Hello. Kivettem a panelt és elvittem a szakszervízbe. Sajnos 60 km-re azért csak a panelt vittem. Ott mondta a szaki megpróbálja felülírni a programot 50% esélyt adott. Nem jött be. Azt nem mondta mi a hiba, csak a cserét kérdeztem.
Azóta vettem egy hajdú zerovattot. Esetleg nincs valakinek egy programtáblája?
(#) Helldrinker válasza banderas22 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
A nyikorgás lemezszerű vagy szorulás szerű?
esetleg hülye kérdés. a talpát beállítottad hogy vízszintben legyen a gép?
(#) otto54 válasza tikiki hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia!
Mivel az ajtózár miatt hibásodott meg a panel,így egész biztosan néhány alkatrész is tönkrement a panelen. Amennyiben a hibás alkatrészeket nem cserélték,úgy az EEPROM újra írása nem oldja meg a problémát.

Üdv.Ottó
(#) z69 hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok1
Van egy problemam egy Beko mosogatogeppel kapcsolatosan. Teljesen veletlenszeruen, mikor melegiti a vizet, mikor nem. Hideg vizzel vegig jarja a programot. Hol keressem a hibat
Koszi
(#) marcsika hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis érdekesség a Candy mosógépemmel kapcsolatban. Ma úgy döntöttem utoljára még megpróbálok valamit. Egy hosszabbítóval áramot vittem a fürdő szobába egy másik helyiségből. Elindítottam a gépet és láss csodát!! Lassan vége a programnak és semmi baj!!!
A technika rejtelmei...
(#) tikiki válasza otto54 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia. Szívesen megmenteném a gépet, de senki nem írt még semmit a megoldásra. Az segítene ha tennék fel képet a panelről? Akkor esetleg lehetne valami közelebbit arról hogy mit nézzek,mihez nyúljak? Örülnék valami megoldásnak))
Előre is köszi!!!!
(#) botesz válasza z69 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Fűtőszálat és a hőérzékelőt nézd meg.
(#) lukovicsek válasza tikiki hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Szia.

Ha az ajtózár hibásodott meg és az verte ki a panelt akkor általában ezek az alkatrészek szoktak kiégni: leveszed a motor triac hütőjét és alatta van 2 db 561-jelzésü smd ellenálás egymás mellet és közvetlenül előtte egy mégkissebb smd kondi az olyan pici mint egy tű foka és kicsit lejjebb egy z0 607 háromlábu.

Sok szerencsét!
(#) palko0125 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Indesit WIE107 típusú géphez kellene hibakód lista. Tud valaki ilyet küldeni nekem, mert én nem találok. Annyit csinál a gép, hogy bedugom és megjelenik a kijelzőn, hogy "test". Elkezdi csinálni a tesztet, egyik szelep, másik szelep, azután F-03, és semmire nem reagál.
Nem mértem még semmit benne, majd ma, ha hazaértem, csak a hibakód kellene, hogy honnan induljak.
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia. A táblázat szerint NTC rövidzárlat vagy szakadás.
(#) tikiki válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hello. Köszönöm a tippeket. Rápróbálok, aztán jelzek.
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Köszönöm!
A gép azt csinálta, hogy csak be kellett dugni és azonnal bezárta az ajtót, elindította a szivattyút és kiállt F-03 hibakóddal. Miután mindent átmértem, minden jónak bizonyult, már cseréltem EPROM-ot, ULN2003-t, komplett panelt, de ugyanez volt a hiba. Ezután beraktam egy másik motort, azzal minden rendben van. Ezek után visszaraktam az eredeti motort és azzal is ugyanúgy megy rendesen.
Szóval nem tudom mi volt hibája, de megjavult.
Köszönöm
Üdv, Palkó.
(#) zolika60 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Gondolom valamelyik csatlakozó kontakthibás volt.
(#) stevepapa hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Hali

Az AWE 8525 eeprom tartalma.
(#) tikiki válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia. Levettem a motort, de vagy béna vagyok hozzá....
Ha van mód rá mutass már rá hol keressem a problémát!!!!
(#) kadarist válasza tikiki hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia!
Miért vetted le a motort? A panelen lévő triak hűtőjét kell levenni és alatta ott lesznek az ellenőrizendő alkatrészek.
(#) zolika60 válasza tikiki hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
A vezérlő panelén lévő motorvezérlő triac hűtőjére gondolt.(Szerintem.) Tehát az ott lévő alkatrészekben keresd a hibát. Hopp kadarist már megírta.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) lukovicsek hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
A panelen a panelen
!!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
Következő: »»   227 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem